Górki Myślenice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

Górki vs Sosnowianka - 16.03.19, fot. P.Biela
Ładowanie...

Kalendarium

19

03-2019

wtorek

20

03-2019

środa

21

03-2019

czwartek

22

03-2019

piątek

23

03-2019

sobota

SENIORZY REZERWY: Górki II Myślenice vs Dukla Bysina - sparing, Myślenice - Sztuczne 16:00

24

03-2019

niedziela

25

03-2019

pon.

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 528, wczoraj: 727
ogółem: 1 135 788

statystyki szczegółowe

Aktualności

Ferie zimowe 2018 na Górnym Przedmieściu

  • autor: oliwier234gprzed, 2018-02-26 18:43

Okres zimowych ferii to zwykle czas zasłużonego odpoczynku dla dzieci i młodzieży po kilku miesiącach nauki w szkole. Wiele lokalnych działalności w tym czasie zajmuje się opieką i organizacją zajęć dla młodych ludzi. W czasie dwutygodniowej przerwy od szkoły, jednostka OSP Myślenice – Górne Przedmieście wraz z klubem sportowym Górki zaangażowała się w specjalne zajęcia.

 

Po zeszłorocznym sukcesie w postaci licznej frekwencji najmłodszych, również i w tym roku organizacje straży pożarnej i klubu sportowego z Górnego Przedmieścia zaangażowały się w zajęcia dla dzieci i młodzieży. Zdając sobie sprawę, że pomieszczenie kilkudziesięciu osób w świetlicy strażackiej było praktycznie niewykonalnym osiągnięciem, tym razem oba stowarzyszenia zadecydowały, że zajęcia odbędą się na sali bankietowej Domu Ludowego. Po złożeniu wniosków o dofinansowanie, Urząd Miasta i Gminy Myślenice po raz kolejny poparł naszą inicjatywę i przekazał niezbędne fundusze.

100_9309

Już od pierwszych dni na zajęcia licznie przybywały dzieci z Górnego Przedmieścia i Osiedla 1000-lecia, a także pobliskich okolic. Pierwszego dnia okazało się, że forma spędzania wolnego czasu podczas ferii jest trafioną odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców Górnego Przedmieścia. Przez cały ten czas do naszej remizy dzieci przybiegały z uśmiechem na twarzy. Średnia frekwencja na zajęciach wynosiła ponad czterdziestu uczestników, a łącznie przez dwa tygodnie w Domu Ludowym przewinęło się około 500 osób.

DSC_1683

W czasie zajęć, ich uczestnicy po raz kolejny mieli możliwość zabawy połączonej z edukacją z podstawowych zagadnień dotyczących pożarnictwa, a także wzywania pomocy w sytuacjach kryzysowych. Nie zabrakło również licznych pogadanek dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bezpośrednich ćwiczeń na manekinach, wraz z wykorzystywaniem nowoczesnego sprzętu ratunkowego. Druhowie zapoznali dzieci z historią OSP, strukturą i zasadami organizacji remizy strażackiej oraz omówili służebną role strażaka we współczesnym społeczeństwie. Najwięcej radości sprawiła przejażdżka dzieciaków wozem strażackim Iveco Eurocargo.

DSC_1676

Oprócz lekcji teoretycznych, najmłodsi spędzali czas na zabawie. W każdy dzień dzieci poświęcały się zajęciom plastycznym oraz dydaktycznym. Przez cały czas trwania ferii do dyspozycji maluchów pozostawały piłkarzyki, rzutki, szachy, różne gry planszowe i logiczne oraz dwa stoły do tenisa stołowego, gdzie niekiedy nawet i odbierający dzieci ich rodzice mieli okazję zmierzyć się w bezpośrednich pojedynkach. Największe powodzenie w czasie ferii miały zajęcia kulinarne. W pierwszym tygodniu dzieci zaangażowane były w pieczenie chrustu, a w drugim tworzyli swego autorstwa pizzę, wraz z wszelakimi dodatkami. Świetna zabawa połączona z degustacją przyniosła wiele radości.

28312613_894785094023528_1835754360_o

Nowością tegorocznych zajęć były wizyty dwóch organizacji, na co dzień dbających o nasze bezpieczeństwo, a mowa tutaj o Myślenickiej Grupie Poszukiwawczej i Straży Miejskiej. Członkowie GPR Myślenice omówili podstawowe zagadnienia dotyczące pierwszej pomocy, a także podzieli się z najmłodszymi doświadczeniami ze swoich akcji poszukiwawczych. Każdy uczestnik po zajęciach może pochwalić się specjalnym certyfikatem uczestnictwa i odpowiedniego przeszkolenia. Przedstawiciel Straży Miejskiej – pan Andrzej Kobiałka poinformował uczestników zajęć o codziennych czynnościach, które mogą zapewnić zarówno samemu sobie, jak i naszej rodzinie bezpieczeństwo.

100_9340

Poza zajęciami stacjonarnymi w dzień Ostatek, zorganizowano bal karnawałowy, na którym dzieci uczestniczyły w czasie licznych zabaw, żegnając tym samym karnawał. Na sali Domu Ludowego panowała wspaniała atmosfera. Zapamiętany z pewnością zostanie również konkurs muzyczny „Piosenki z Bajek”, w którym wzięło udział łącznie dwadzieścia dziewczynek, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe nagrody i dyplom uczestnictwa.

100_8854

Czym byłyby zajęcia w czasie ferii bez tradycyjnych wyjazdów na strzelnicę i do kina czy zimowego kuligu? Tym razem dzieci dwukrotnie uczestniczyły w zajęciach na strzelnicy, gdzie pod okiem szefa organizacji OT „Halniak” – Pawła Lemaniaka oraz panów instruktorów, najmłodsi mieli okazję strzelać z broni pneumatycznej. W czasie tych zajęć podkreślona została ważność strzelectwa w dzisiejszych czasach, jako dyscypliny sportowej, ale i też w zakresie wojskowości. Dla większości uczestników było to pierwsze spotkanie z bronią pneumatyczną, co uczyniło te zajęcia naprawdę wyjątkowymi i na długo zapadną w pamięci maluchów.

100_9029

Największym powodzeniem, jak to rokrocznie bywa, cieszył się zimowy kulig, który odbył się na północnych stokach Plebańskiej Góry. Pogoda w tym roku dwukrotnie dopisała i najmłodsi mieli okazję do przejażdżki za quadem na sankach, a spacer i spędzenie kilku godzin na świeżym powietrzu z pewnością było dla nich zdecydowanie lepsze niż bierne siedzenie przed komputerem. Dodatkową atrakcją na kuligach było pieczenie kiełbasy na ognisku i zjeżdżanie na sankach po zaśnieżonych polach, a także podziwianej pięknej panoramy Myślenic w zimowej aurze.

100_9485

Zwieńczeniem zajęć w piątkowe południe był seans filmowy w Kinie Muza, gdzie najmłodsi obejrzeli film pt. „Pszczółka Maja – Miodowe Igrzyska”. Nowoczesne przedstawienie przygód małej pszczółki dla dzieci było ogromną frajdą, a seans cieszył się wielkim powodzeniem.

100_9031

Nie można zapomnieć również o wizycie w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Myślenicach, gdzie dzieci zobaczyły codziennie życie zawodowych strażaków. Najmłodsi mieli okazję poznać „od kuchni” życie i służbę każdego zawodowego strażaka, a także podziwiać mnogość sprzętu jakiego nie ma na wyposażeniu Ochotnicza Straż Pożarna. Z pewnością warte uwagi były różne ciekawostki opowiadane przez panów strażaków oprowadzających dzieci po jednostce.

100_8675

W czasie ferii nie zapomnieliśmy o naszych przyjaciołach ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice. Na nasze zaproszenie przybyła do nas grupa podopiecznych, dla której została zorganizowana pogadanka i zajęcia w formie luźnej zabawy nawiązujące swoją tematyką do sposobu korzystania z numerów alarmowych. Następnie pokazaliśmy gościom najprostsze elementy pierwszej pomocy przedmedycznej przy użyciu dostępnego sprzętu jaki posiadamy na GBA. Dzieci i młodzież byli zafascynowane spotkaniem, co potwierdzały ich radosne twarze.

100_9380

Rozpoczynając obszerne podziękowania na samym początku pragniemy złożyć wielkie wyrazy wdzięczności dla Urzędu Miasta i Gminy Myślenice oraz pana burmistrza Macieja Ostrowskiego. Wsparcie finansowe całego przedsięwzięcia organizowanego przez jednostkę straży pożarnej i klub sportowy było niezbędnym elementem powstania całych zajęć.

100_9481

Wielkie podziękowania kierujemy również do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz pani Małgorzaty Anity Werner i pani Ireny Kutrzeby za udostępnienie sali w Domu Ludowym. Organizacja zajęć na dużej sali była priorytetowym celem, ponieważ liczna grupa dzieci nie zmieściłaby się w warunkach, którymi dysponujemy.

Podziękowania kierujemy również do organizacji:

– Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice i pani Katarzyny Maślak

– Organizacji OT „Halniak” i panu Pawłowi Lemaniak

– Straży Miejskiej i panu Andrzejowi Kobiałka

– Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Myślenicach

– Myślenickiej Grupie Poszukiwawczej z Psami

– Zespołowi Szkół im. Andrzeja Średniawskiego

– Spółce Sport Myślenice

– Powiatowej Telewizji Internetowej MyśleniceITV

– a także osobom prywatnym: p. Barbarze Kęs, p. Ewelinie Buchta, p. Monice Kęs, p. Patrycji Norek oraz druhom OSP Myślenice – Górne Przedmieście i członkom LKS Górki

– każdemu, który choć w niewielkim stopniu przyczynił się do całego przedsięwzięcia

100_9476

Przede wszystkim bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, które zdecydowały się spędzić z nami ferie. Niech dyplom uczestnictwa w tych zajęciach będzie wspaniałą pamiątką z aktywnego spędzenia dwóch tygodni z Ochotniczą Strażą Pożarną Myślenice – Górne Przedmieście i Ludowym Klubem Sportowym „Górki” Myślenice, a także zachętą do uczestnictwa na następny rok.

Było nam niezmiernie miło gościć Was pod naszym dachem!

Dwa tygodnie to czas, którego nie sposób ująć w krótkiej relacji słowami. O wiele więcej pokazują zdjęcia umieszczone w galerii poniżej, a także filmy z kuligu i relacja z MyśleniceITV, do odwiedzenia której serdecznie zapraszamy.

P.S. Dziękujemy również bezimiennym osobom, które w trosce o nasze bezpieczeństwo zapewniły asystę policji podczas zorganizowanego dzieciom kuligu.

Fotorelacja Ferie Zimowe 2018 - https://photos.google.com/share/AF1QipMEXg1HR8rA4bQypGkxh6zb5a0iQ_PcRkam2w5CT-KfsD9oMkj18VhQDENtNbGtTA?key=bkFPUXA0eGdsNmp2YllnUjVoUElOcV94Rl9IYXl3

Materiał video MyśleniceITV (od 7:35) - http://www.myslenice-itv.pl/wiadomosci-z-regionu-24-02-2018/

Film z kuligu cz.1 - https://www.youtube.com/watch?v=68Cgq2VsxP4

Film z kuligu cz.2 - https://www.youtube.com/watch?v=ciAD6hPvEzY


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [226]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Najbliższe spotkanie

Górki MyśleniceZielonka Wrząsowice
Górki Myślenice   Zielonka Wrząsowice
2019-03-30, 16:00:00

Myślenice - Sztuczne

Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Ostatnie spotkanie

Górki MyśleniceSosnowianka Stanisław Dolny
Górki Myślenice 2:1 Sosnowianka Stanisław Dolny
2019-03-16, 16:00:00
Myślenice - Sztuczne
    relacja »
mecz towarzyski

Wyniki

Ostatnia kolejka 15
Lubomir Wiśniowa 2:2 Beskid Tokarnia
LKS Trzebunia 2:3 Orzeł Nowa Wieś
Jordan Zakliczyn 3:2 Rokita Kornatka
Iskra Głogoczów 2:2 Skalnik Trzemeśnia
Iskra Brzączowice 3:8 Topór Tenczyn
Hejnał Krzyszkowice 1:3 Zielonka Wrząsowice
Górki Myślenice pauza
Clavia Świątniki Górne 3:2 LKS Rudnik

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 16
Hejnał Krzyszkowice - Topór Tenczyn
Iskra Brzączowice - Skalnik Trzemeśnia
Iskra Głogoczów - Rokita Kornatka
Jordan Zakliczyn - Orzeł Nowa Wieś
LKS Trzebunia - Lubomir Wiśniowa
Beskid Tokarnia - LKS Rudnik
Clavia Świątniki Górne - pauza
Górki Myślenice - Zielonka Wrząsowice

Statystyki drużyny

Losowa galeria

Sokół vs Górki 13.05.17 fot. P. Biela
Ładowanie...