Górki Myślenice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

Górki vs Karpaty - 09.03.19, fot. M.Wierzba
Ładowanie...

Kalendarium

18

03-2019

pon.

19

03-2019

wtorek

20

03-2019

środa

21

03-2019

czwartek

22

03-2019

piątek

23

03-2019

sobota

SENIORZY REZERWY: Górki II Myślenice vs Dukla Bysina - sparing, Myślenice - Sztuczne 16:00

24

03-2019

niedziela

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 508, wczoraj: 484
ogółem: 1 135 041

statystyki szczegółowe

Aktualności

Młode Wilki na starcie, czyli 16. kolejka - zapowiedź

  • autor: oliwier234gprzed, 2018-03-23 10:48

W najbliższy weekend rozpocznie się runda, którą ze względu na niedawną aurę, w teorii można nazwać wiosenną. Nadszedł wreszcie czas, kiedy po nieco ponad czterech miesiącach przerwy, do rywalizacji ligowej w A-klasie powraca zespół Górek Myślenice. Nowa i odmłodzona drużyna pod wodzą nowego trenera, już w najbliższą sobotę zagra w meczu szesnastej kolejki z klubem z Rudnika. Więcej w rozwinięciu newsa.

 

Rozgrywki ligowe w myślenickiej A-klasie wznowione zostaną w Myślenicach, gdzie odbędzie się spotkanie Iskry Głogoczów i Orła Nowa Wieś. Co ciekawe, aż pięć spośród wszystkich ośmiu meczów odbędzie się na boisku ze sztuczną murawą na Zarabiu. W tym starciu trudno wskazać jednoznacznego faworyta, gdyż mimo że Orzeł w notowaniu ligowym plasuje się wyżej, to zmiany kadrowe i szkoleniowe w ekipie z Głogoczowa są zauważalne, a to może oznaczać, że klub ten pokusi się o polepszenie swojej pozycji.

Tuż po spotkaniu Iskry z Orłem, na boisku pojawią się kolejne dwie drużyny rywalizujące w myślenickiej serie A. Podejmująca pogoń za liderem Dziecanovia w najbliższej serii spotkań zmierzy się z Toporem Tenczyn. Pretendentem do triumfu wydaje się być ekipa z Dziekanowic, ponieważ dobre wyniki sparingów w czasie zimowych przygotowań świadczą o solidnych treningach wicelidera rywalizacji. Topór pod wodzą nowego szkoleniowca będzie walczył o sprawienie małej niespodzianki, gdyż na jesieni przegrał różnicą jednej bramki.

O godz. 20:00, już po raz trzeci w sobotę na boisku ze sztuczną murawą, wybiegną kolejne dwie drużyny. Tym samym dojdzie do klasyku kolejki, w którym prowadzący w tabeli - Beskid, podejmował będzie Wrzosy Osieczany. Nie jest to tajemnicą, że ekipa z Osieczan zmaga się z brakami kadrowymi, jednak klub ten znany jest z dużego zaangażowania na boisku i walki do samego końca. Dla lidera będzie to kolejne ważne spotkanie, jednak kilka groźnych kontuzji, po ostatnim meczu kontrolnym może mieć swoje znaczenie.

Rywalizację w Niedzielę Palmową rozpocznie wcześnie rozgrywany mecz LKS-u Trzebunia z Rokitą Kornatką. Spotkanie to podobnie jak poprzednie odbędzie się na Zarabiu. Wówczas wracająca do rozgrywek ekipa z Trzebuni wraz z nowym szkoleniowcem walczyła będzie o poprawę swojej niskiej pozycji. Przeciwnikiem w pierwszym wiosennym starciu będzie dosyć solidny rywal, który przerwę od rywalizacji ligowej spędził na podium. W poprzednim pojedynku, Rokita nie dała złudzeń rywalowi z Trzebuni, pokonując go przed własną publicznością 4:1.

Dwie godziny później, punktualnie o 11:00, na sztucznej murawie w oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów Krakowie na boisku Nadwiślana, odbędzie się kolejne starcie, w którym ekipa Wróblowianki podejmowała będzie Skalnik Trzemeśnia. Obie drużyny zaliczają się do zespołów, które również zmieniły trenera w zimowej przerwie. Pojedynek ten wydaje się być ciekawym, zważywszy na fakt, że kluby powinny walczyć w wiosennych zmaganiach o wysokie lokaty. W pierwszej fazie rozgrywek, Skalnik u siebie przegrał 3:6.

Kolejnym ze spotkań, które zostaną rozegrane w ramach szesnastej kolejki będzie starcie pomiędzy Clavią Świątniki Górne, a ostatnią w tabeli - Gościbią II Sułkowice. Murowanym faworytem do zwycięstwa będą gospodarze, którzy po mocno przepracowanej zimie, będą chcieli powalczyć w rundzie rewanżowej o najlepszy od lat wynik. Clavia to solidna drużyna, od lat kończąca rozgrywki w górnej części tabeli, natomiast Gościbia II jako debiutant nie może zaliczyć pierwszego sezonu w A-klasie do udanych.

Zakończenie zmagań, pierwszej, teoretycznie wiosennej kolejki nastąpi w już iście wiosennym terminie, w dzień pierwszego maja. Na tą datę przełożone zostało spotkanie Jordana Zakliczyn z Lubomirem Wiśniowa. Zimowa aura, która nawiedziła nasz region w ostatnim czasie, uniemożliwiła rozgrywanie spotkań na naturalnych boiskach, dlatego też Podokręg zdecydował m.in. o odwołaniu wszystkich meczów B-klasy, z wyjątkiem tych rozgrywanych, gdzieżby indziej jak na sztucznej murawie.

Górki do rozgrywek myślenickiej A-klasy wracają wraz ze spotkaniem z LKS Rudnik. Mecz, który większość kibiców nazwała absolutnym szlagierem kolejki będzie z pewnością wielkim świętem piłkarskim myślenickiej piłki nożnej. Nieprzypadkowe stwierdzenie pada z ust coraz większej grupy ludzi, interesujących się lokalnym futbolem. Otóż w niedzielne popołudnie na boisku staną naprzeciwko siebie dwie, niezwykle wyrównane drużyny, które zajmują miejsca w dolnej części tabeli, a to oznacza, że spodziewamy się bardzo ciekawego starcia. Oba zespoły w czasie zimowej przerwy zmieniły swoich szkoleniowców. Do ekipy Rudnika trafił nasz były trener, który zasilił ten klub wraz z kilkoma zawodnikami z naszego zespołu. Myśleniczanie postawieni pod faktem braków kadrowych, niemal odrodzili swoją drużynę na nowo, czego dowodem jest jeszcze bardziej liczna grupa zawodników niż poprzednio. Ilość to jedno, ale umiejętności piłkarskie i jakość na boisku to druga sprawa, a tego podopiecznym trenera Wojciecha Czajki z pewnością nie brakuje. Skład Górek został zdecydowanie odmłodzony, jednak nie można narzekać na brak doświadczenia. Starcie to będzie niezwykle ważne w kontekście nawet i ostatecznych rozstrzygnięć, a pojedynek taki jak ten, nieomyłkowo nazywa się meczem o sześć punktów. Trudno jest przewidzieć, jakim rezultatem może zakończyć się to spotkanie, jednak liczymy, że podopieczni trenera Wojciecha Czajki pokażą się z jak najlepszej strony, a zawody przyniosą nam jakże wyczekiwany sukces, a zarazem udany oficjalny debiut naszego nowego szkoleniowca. Wielu poprzednich członków klubu Górki sądziło, że po odejściu trenera, na nasz zespół będzie czekał upadek i rozwiązanie działalności. Stając na starcie rundy rewanżowej udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie jako sztab, zarząd i sami zawodnicy stworzyć drużynę od podstaw, która walczyła będzie o utrzymanie na następny sezon. Teraz pozostało pokazać swoją dyspozycję i obecną formę na boisku w każdym z piętnastu spotkań, a pierwsza taka weryfikacja już w niedzielę. Poprzedni mecz z ekipą Rudnika zakończył się zwycięstwem 4:3, dlatego też liczymy na powtórzenie tego rezultatu.

Z całą ufnością podejrzewam, że do pojawienia się na meczu, „który zdarza się raz na tysiąc lat” nie trzeba nikogo specjalnie zapraszać. Spotkanie z LKS Rudnik odbędzie się w Niedzielę Palmową (25.03.18) o godz. 15:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią na myślenickim Zarabiu. W tym pierwszym i jakże ważnym meczu wspomóżmy naszą ekipą i licznie przybądźmy na pojedynek otwierający ligową rywalizację w 2018 roku.

Kolejka 16. w dniach 24/25.03.2018

Iskra Głogoczów - Orzeł Nowa Wieś  2018-03-24, 16:00, Myślenice - Sztuczne

Dziecanovia Dziekanowice - Topór Tenczyn  2018-03-24, 18:00, Myślenice - Sztuczne

Beskid Tokarnia - Wrzosy Osieczany  2018-03-24, 20:00, Myślenice - Sztuczne

LKS Trzebunia - Rokita Kornatka  2018-03-25, 09:00, Myślenice - Sztuczne

Wróblowianka - Skalnik Trzemeśnia  2018-03-25, 11:00, Kraków - Nadwiślan

Clavia Świątniki Górne - Gościbia II Sułkowice  2018-03-25, 15:00, Świątniki Górne

LKS RUDNIK - GÓRKI MYŚLENICE  2018-03-25 15:00, Myślenice - Sztuczne

Jordan Zakliczyn - Lubomir Wiśniowa  2018-05-01, 11:00, Zakliczyn


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [186]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Najbliższe spotkanie

Górki MyśleniceZielonka Wrząsowice
Górki Myślenice   Zielonka Wrząsowice
2019-03-30, 16:00:00

Myślenice - Sztuczne

Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Ostatnie spotkanie

Górki MyśleniceSosnowianka Stanisław Dolny
Górki Myślenice 2:1 Sosnowianka Stanisław Dolny
2019-03-16, 16:00:00
Myślenice - Sztuczne
    relacja »
mecz towarzyski

Wyniki

Ostatnia kolejka 15
Lubomir Wiśniowa 2:2 Beskid Tokarnia
LKS Trzebunia 2:3 Orzeł Nowa Wieś
Jordan Zakliczyn 3:2 Rokita Kornatka
Iskra Głogoczów 2:2 Skalnik Trzemeśnia
Iskra Brzączowice 3:8 Topór Tenczyn
Hejnał Krzyszkowice 1:3 Zielonka Wrząsowice
Górki Myślenice pauza
Clavia Świątniki Górne 3:2 LKS Rudnik

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 16
Hejnał Krzyszkowice - Topór Tenczyn
Iskra Brzączowice - Skalnik Trzemeśnia
Iskra Głogoczów - Rokita Kornatka
Jordan Zakliczyn - Orzeł Nowa Wieś
LKS Trzebunia - Lubomir Wiśniowa
Beskid Tokarnia - LKS Rudnik
Clavia Świątniki Górne - pauza
Górki Myślenice - Zielonka Wrząsowice

Statystyki drużyny

Losowa galeria

Zielonka vs Górki - 03.11.18, fot. P.Biela
Ładowanie...