SENIORZY: Skalnik Trzemeśnia vs Górki Myślenice - A-klasa, Trzemeśnia, 17:00

17

08-2018

18

08-2018

SENIORZY: Górki Myślenice vs Rokita Kornatka - A-klasa, Myślenice - ul. Solidarności 6, 18:00

19

08-2018

SENIORZY REZERWY: Górki II Myślenice vs Dukla Bysina - sparing, ul. Solidarności 6, 16:00

20

08-2018

21

08-2018

Ankiety

Ruszamy z kolejnym cyklem na MVP meczów ligowych. Wybieramy zatem najlepszego zawodnika starcia z Toporem Tenczyn. Oddajemy maksymalnie trzy głosy.

zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 316, wczoraj: 796
ogółem: 1 023 284

Górki - Gościbia II 17.05.15 fot. Agata Mirochna

Pokazali prawdziwy charakter, czyli 16. kolejka -...

• autor: oliwier234gprzed, 2018-03-28 08:25
Pokazali prawdziwy charakter, czyli 16. kolejka - podsumowanie

Zmagania ligowe w rundzie wiosennej w myślenickiej A-klasie rozpoczęte. W ostatni weekend marca w sumie na boiskach rywalizowało czternaście drużyn, a sześć spośród siedmiu starć zostało rozstrzygniętych. Więcej w rozwinięciu newsa.

Podsumowanie kolejki

Szesnasta kolejka ligowa myślenickiej A-klasy przyniosła wiele emocji. W sumie rozegrano siedem spotkań, z czego sześć z nich odbyło się na boisku ze sztuczną nawierzchnią na Zarabiu, a jedno na boisku w Krakowie. Zmagania rozpoczęli piłkarze Iskry Głogoczów i Orła Nowa Wieś. Starcie dwóch ekip zajmujących miejsca w dolnej części tabeli było ciekawym starciem, w którym jednak już od ósmej minuty prowadziła drużyna Iskry. Gospodarze tego starcia wykorzystali szansę z kontrataku. Chociaż mecz był dosyć wyrównany, to ostatecznie zakończył się jednobramkowym triumfem ekipy prowadzonej przez Camara Sekou.

Tuż po spotkaniu Iskry z Orłem, miejsce miał pojedynek byłego już wicelidera - Dziecanovii z Toporem Tenczyn. Chociaż stroną przeważającą w tym meczu była ekipa Dziecanovii, to spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Pierwsi na prowadzenie wyszli podopieczni Arkadiusza Wyroby, którzy utrzymali wynik do przerwy. Chwilę po wznowieniu rywalizacji, Topór zaskakująco wyrównał i w dalszej części meczu skupił się na obronie remisu. Ostatecznie ta sztuka powiodła się i Topór zainkasował wyjazdowy punkt.

Sobotnią rywalizację zakończyło starcie Beskidu Tokarnia, który zmierzył się z Wrzosami Osieczany. Lider pierwszą połowę nie mógł uznać do udanych, ponieważ solidna gra piłkarzy z Osieczan spowodowała, że do przerwy zgromadzona widownia nie ujrzała żadnych bramek. Pojedynek zmienił swoje oblicze w drugiej połowie, kiedy to w ciągu jedenastu minut Beskid zdobył aż trzy bramki i w znacznym stopniu przybliżył się do kolejnej wiktorii. Wrzosy ciągle próbowały nadrobić straty, jednak to Beskid po raz kolejny zwyciężył.

Niedzielne rozgrywki rozpoczęły się wcześniej rano, gdyż już o godz. 9:00 na sztucznym boisku w Myślenicach, na murawę wybiegły zespoły LKS-u Trzebunia oraz Rokity Kornatka. Przyjezdni w ostatnim czasie borykali się ze sporymi brakami kadrowymi, czego dowodem była skromna liczba zawodników umiejscowionych w meczowym protokole. Braki szły w parze z wynikiem, gdyż Trzebunia szybko prowadziła 2:0. Wraz z upływem spotkania, gospodarze zaczynali oddawać pole gry rywalom, którzy do przerwy zdobyli bramkę kontaktową. Druga połowa lepiej zakończyła się dla gości, którzy w 62. min. wyrównali, aby w ostatnich sekundach wyjść na prowadzenie i zgarnąć trzy punkty.

W niedzielne przedpołudnie, na boisku Nadwiślana Kraków, rywalizowały zespoły podkrakowskiej Wróblowianki i Skalnika Trzemeśnia. Starcie to było niezwykle wyrównane, a obie ekipy próbowały zaskoczyć siebie nawzajem. Warto dodać, że Wróblowianka, zarówno jak i Skalnik w czasie zimowej przerwy zmienili swoich szkoleniowców, a zespół z Wróblowic został solidnie wzmocniony. Ostatecznie mecz zakończył się jednobramkowym triumfem gospodarzy, dla których ta wygrana jest niezwykle cenna i zapewnia awans w tabeli ligowej.

O godz. 19:00 na sztucznym boisku na Zarabiu odbyło się jeszcze spotkanie Clavii Świątniki Górne, która rywalizowała o ligowe punkty z ostatnią w tabeli Gościbią II Sułkowice. Co ciekawe, gospodarze tego starcia (w tym przypadku Clavia) prowadzili w meczu już od pierwszej minuty. Ekipa z Świątnik Górnych została solidnie wzmocniona w przerwie zimowej, a swoją przewagę udowodniła do przerwy, prowadząc już 2:0. Wraz z upływem gry Clavia kreowała kolejne szanse bramkowe, lecz  wiele z nich nie przyniosło efektu bramkowego. Ostatecznie sułkowiczanie w końcówce stracili jeszcze jedną bramkę i rozpoczęli rundę od porażki 3:0.

Poza wyżej wymienionymi starciami odbył się również mecz Górek z LKS Rudnik, w którym to myśleniczanie w świetnym stylu pokonali rywali 3:2, a klasycznym hat-trickiem popisał się Mateusz Pietrzyk. Liczymy, że pierwsze zwycięstwo na wiosnę przyniesie za sobą dobrą serię, która pozwoli na pewne utrzymanie na następny sezon w A-klasie. Dokończenie zmagań szesnastej kolejki nastąpi w dniu pierwszego maja, kiedy zostanie rozegrany pojedynek Jordana Sum Zakliczyn z Lubomirem Wiśniowa.

Analiza ligowa

Mimo że w ostatnim weekend marca rozegrano siedem spośród ośmiu wszystkich meczów, to rywalizacja na boiskach przyniosła wiele emocji. Fotel lidera, po wysokim zwycięstwie z Wrzosami, utrzymał Beskid Tokarnia (44 pkt), który pretenduje do roli dominantora tegorocznych rozgrywek. Na drugie miejsce awansowała Rokita (37 pkt), co ze względu na braki kadrowe tej ekipy jest niespodzianką. Za jej plecami plasuje się trzecia Dziecanovii, a czwarta lokata należy do Wróblowianki (obie po 35 pkt). Solidne wzmocnienia sprawiły, że do czołówki puka również piąta Clavia (31 pkt). Te pięć ekip ma już sporą przewagę nad resztą stawki, którą otwiera Topór Tenczyn (26 pkt). Spadek na siódmą pozycję zanotowały Wrzosy (26 pkt), które wyprzedzają ósmy Jordan Zakliczyn (25 pkt). Czołową dziesiątkę zamykają zespoły z Trzemeśni (22 pkt) oraz Myślenic (21 pkt). Zwycięstwo nad Rudnikiem pozwoliło nam na wyprzedzenie Orła Nowa Wieś (19 pkt), który w szesnastej kolejce odniósł porażkę i spadł na jedenastą lokatę. Dolną część w notowaniu ligowym, z większymi stratami do drużyn ze środka, otwiera Iskra Głogoczów, która zanotowała trzecie w tym sezonie zwycięstwo (11 pkt). Trzynaste miejsce należy do Lubomira Wiśniowa (9 pkt). Strefę spadkową otwiera LKS Rudnik (9 pkt), który o jedno oczko wyprzedza LKS Trzebunia (8 pkt) i zamykającą tabelę Gościbię II Sułkowice (5 pkt).

MVP meczu Rudnik vs Górki

Powracamy z cyklem tradycyjnych ankiet na MVP meczu ligowego. W tym sondażu uwzględniającym mecz z LKS Rudnik, równych nie miał sobie bohater spotkania - Mateusz Pietrzyk, który uzbierał 30% głosów. Na pochwały według internautów zasłużył również Rafał Bujas, Mateusz Biela i kapitan zespołu Mateusz Obierzyński.

Zachęcamy do obejrzenia profesjonalnego skrótu filmowego z meczu Górki vs Rudnik, który dostępny jest na portalu Futmal.pl oraz w linku poniżej.

W związku z kolejnym rokiem działalności, klub Górki Myślenice pragnie zachęcić kibiców i sympatyków do kupna koszulki - polówki z logiem naszego klubu oraz szalika klubowego. Wasze wsparcie finansowe przekazane zostanie na cele statutowe klubu. Zapraszamy do zakupu, a zainteresowanych pragniemy o kontakt ze stroną klubową w wiadomości prywatnej, a koszulki wraz z szalikami będą rozdawane przez skarbnika Macieja Górkę w czasie meczów ligowych.