Górki vs Lubomir - 16.06.18, fot. P.Biela

23

06-2018

SENIORZY: Beskid Tokarnia vs Górki Myślenice - A-klasa, Tokarnia, 17:00

JUNIORZY: Hejnał Krzyszkowice vs Górki Myślenice - III liga juniorów, Krzyszkowice, 11:00

• autor: oliwier234gprzed, 2018-04-04 22:59

Za nami druga wiosenna seria spotkań w myślenickiej A-klasie. Emocji w świąteczny weekend nie brakowało, a drużyny ambitnie walczyły o kolejne ligowe punkty. Górki w poniedziałkowym starciu zremisowały z ekipą Jordana Zakliczyn 1:1, notując tym samym pierwszy podział punktów w sezonie. Więcej w rozwinięciu newsa.

Podsumowanie kolejki

Zmagania w świąteczny weekend rozpoczęły się punktualnie o godz. 12:00 w Wielką Sobotę. Na boisku w Trzemeśni rozegrano mecz Lubomira Wiśniowa i Iskry Głogoczów. Pojedynek dwóch ekip z dolnej części tabeli zapowiadał się ciekawie, jednak w pierwszych czterdziestu pięciu minutach zgromadzona widownia nie zobaczyła bramek. Po przerwie, pierwsza na prowadzenie wyszła ekipa Iskry, jednak z czasem goście oddali pole gry. Konsekwentne budowanie przewagi przez Lubomira i sukcesywnie nadrabianie strat przyniosły swój wymierny efekt w postaci aż trzech bramek i zwycięstwa ekipa z Wiśniowej 3:1.

Do ciekawego i bardzo wyrównanego widowiska doszło na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Myślenicach, gdzie Orzeł Nowa Wieś w roli gospodarza zagrał z LKS Trzebunią. Wiadomą sprawą był fakt, że obie strony potrzebują punktów do poprawy swojej sytuacji w tabeli ligowej. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy z Trzebuni, którzy utrzymali je do przerwy. Druga część należała już do piłkarzy Orła. Ekipa z Nowej Wsi wyrównała w 70. minucie, jednak wynik do końca nie uległ już zmianie, a obie strony musiały cieszyć się tylko z jednego punktu.

W Wielką Sobotę miało miejsce jeszcze jedno spotkanie rozegrane w Trzemeśni. W nim tamtejszy Skalnik zagrał z drużyną Dziecanovii. Faworytem do triumfu w tym starciu była ekipa, która w niedalekiej przeszłości występowała w piątej lidze. Pretendent dotrzymał swojego zadania i od samego początku kontrolował pojedynek, aby do przerwy prowadzić już 1:3. W drugiej części popularna Dziexa pokusiła się o jeszcze jedno trafienie i ostatecznie zwyciężyła ze Skalnikiem 1:4, odnosząc kolejną ligową wiktorię.

Niedziela była dniem przerwy od rozgrywek, a w poniedziałek rozegrano kolejne trzy starcia. W jednym z nich doszło do pięknej rywalizacji pomiędzy ekipami ze środka tabeli - Clavia i Topór. Spotkanie od początku obfitowało w trafienia, gdyż już po pół godzinie gry na tablicy wyników widniał remis 2:2. W meczu Topora Tenczyn i Clavii Świątniki Górne padło w sumie siedem bramek. Ostatecznie zwycięska okazała się być ekipa Clavii, a bohaterem meczu został gracz gości - Żak, który popisał się hat-trickiem.

Do dosyć jednostronnego spotkania doszło w Sułkowicach, gdzie tamtejszy zespół rezerw piątoligowej Gościbii podejmował Wrzosy Osieczany. W starciu od samego początku przeważała drużyna przyjezdna, która objęła prowadzenie już po piętnastu minutach. Z czasem ekipa z Osieczan sukcesywnie powiększała przewagę i zdobywała kolejne trafienia. Ostatecznie licznik Wrzosów zatrzymał się na liczbie 4, a drużyna pokonała zespół rezerw 4:0. Wygrana pozwoliła gościom na awans na szóstą lokatę.

Zmagania w 17. serii spotkań kontynuowane zostały w środowy wieczór, podczas gdy na sztucznej murawie na Zarabiu, naprzeciwko siebie stanęły zespoły Rokity Kornatka i Wróblowianki Wróblowice. Mecz zakończył się remisem 2:2. Przed pojedynkiem w zapowiedzi kolejki nazwaliśmy to starcie, szlagierem zmagań i starcie sprostało tym oczekiwaniom. Zawody rozgrywane w Myślenicach były wyrównane i zakończyły się podziałem punktów, aczkolwiek sądzimy, że obie strony będą czołowymi ekipami w rundzie rewanżowej.

Poza wyżej wymienionymi spotkaniami rozegrano również mecz Górek z Jordanem, który zakończył się pierwszym w tym sezonie remisem naszego klubu. Dokończenie siedemnastej kolejki nastąpi w dniu 1. maja, kiedy to na boisku w Rudniku zostanie rozegrany mecz LKS Rudnik - Beskid Tokarnia. Przypominamy, że w ten dzień odbędzie się również zaległe starcie z 16. serii spotkań pomiędzy Lubomirem, a Jordanem.

Analiza ligowa

Mimo przerwy w rozgrywkach ligowych, prowadzenie w tabeli utrzymała ekipa Beskidu Tokarnia (44 pkt), która ma dokładnie sześć oczek przewagi na drugą Dziecanovią. Tyle samo punktów ma również trzecia Rokita Kornatka. Wszystkie te drużyny niezmiennie plasują się na podium rozgrywek, jednak ich przewaga nad czwartą Wróblowianką wynosi już tylko dwa oczka. Na piątym miejscu plasuje się ekipa Clavii (34 pkt), która dzięki zwycięstwie przybliżyła się do drużyn ze ścisłej czołówki. Drugą część tabeli - „ekip ze środka” otwierają szóste Wrzosy (29 pkt), a za nimi w notowaniu znajduje się Topór Tenczyn (26 pkt). Ósma pozycja należy niezmiennie należy do naszego ostatniego rywala - Jordana Zakliczyn (26 pkt). Awans dzięki bezpośredniej wygranej na dziewiątą lokatę odnotowały Górki (22 pkt). Sytuacja myśleniczan na początku rywalizacji wydaje się być całkiem dobra, a zdobyte cztery oczka podczas wiosennej rywalizacji, stawiają naszą ekipę w roli pretendenta do pozostania na następny sezon w A-klasie. Droga do tego osiągnięcia jest jednak daleka, tym bardziej, że dziesiąty Skalnik (22 pkt) ma identyczną liczbę oczek. Jedenaste miejsce należy do Orła Nowa Wieś (20 pkt), który zamyka drugą część tabeli. Pozycje 12-16 zagrożone spadkiem do B-klasy, to lokaty zajmowane przez ostatnie pięć zespół w tabeli, mających większą stratę do „ekip ze środka”. Dwunaste miejsce po kilkunastu meczach zajmuje Lubomir Wiśniowa (12 pkt), który o jedno oczko wyprzedza trzynastą Iskrę Głogoczów (11 pkt). LKS Rudnik po absencji w ostatniej kolejce utrzymał czternaste miejsce (9 pkt), jednak taką samą liczbę oczek ma na swoim koncie piętnasty LKS Trzebunia. Tabelę ligową zamyka Gościbia II Sułkowice z dorobkiem pięciu punktów. Należy nadmienić, że po jednym spotkaniu zaległym mają LKS Rudnik, Beskid Tokarnia, Jordan Zakliczyn oraz Lubomir Wiśniowa.

MVP meczu Górki vs Jordan

Po spotkaniu z Jordanem trudno było jednoznacznie wskazać najlepszego spośród całej drużyny. Ostatecznie według naszych internautów MVP spotkania został strzelec jedynej bramki w tym meczu - Mateusz Biela. Dodatkowo wysoko ocenieni zostali również: świetnie spisujący się w bramce - Krystian Kubiczek, opoka defensywy Górek - Rafał Bujas oraz walczący ambitnie na boisku, kapitan zespołu - Mateusz Obierzyński.

W związku z kolejnym rokiem działalności, klub Górki Myślenice pragnie zachęcić kibiców i sympatyków do kupna koszulki - polówki z logiem naszego klubu oraz szalika klubowego. Wasze wsparcie finansowe przekazane zostanie na cele statutowe klubu. Zapraszamy do zakupu, a zainteresowanych prosimy o kontakt ze stroną klubową w wiadomości prywatnej, a koszulki wraz z szalikami będą rozdawane przez skarbnika Macieja Górkę (tel. 694 685 734) w czasie meczów ligowych.