Wyjazd na PŚ w Zakopanem - 27.01.2018, fot. P.Biela

Iskra lepsza w starciu z Górkami, czyli 18. kolejka -...

• autor: oliwier234gprzed, 2018-04-12 16:36
Iskra lepsza w starciu z Górkami, czyli 18. kolejka - podsumowanie

Za nami już osiemnasta seria spotkań w myślenickiej A-klasie. Górki w miniony weekend rozgrywały wyjazdowe starcie z drużyną Iskry Głogoczów. Mecz zakończył się porażką 2:1, która skutkuje spadkiem w tabeli na dziesiąte miejsce. Więcej w rozwinięciu newsa.

Podsumowanie kolejki

Zmagania w 18. serii spotkań rozpoczęły się w sobotnie popołudnie od meczu w Zakliczynie, gdzie tamtejszy Jordan rozgrywał mecz z LKS Rudnik. Gospodarze tego starcia od samego początku grali niezły futbol i mimo bardzo skromnej kadry, ekipa do przerwy prowadziła już 3:0. W drugiej odsłonie tego meczu, gra była już nieco bardziej wyrównana, a goście doprowadzili do stanu 3:2. Ostatecznie pojedynek zakończył się wygraną Jordana, który tym samym zainkasował kolejne trzy punkty do ligowej tabeli.

W drugim meczu rozgrywanym w sobotę, na sztucznej murawie w Krakowie, zmierzyły się ekipy Wróblowianki i Orła Nowa Wieś. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, jednak obie drużyny miały swoje szansę, aby przeważyć szalę zwycięstwo na swoją stronę. Pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze spod Krakowa, którzy do 30. minuty prowadzili już 2:0. Z czasem ekipa Orła zaczęła odrabiać straty i dzięki dwóm trafieniom legendy zespołu - Marka Kosałki, drużyna z Nowej Wsi zremisowała 2:2.

Podziałem punktów zakończyło się również spotkanie Wrzosów Osieczany z Toporem Tenczyn. Mecz miał swój ciekawy przebieg, w którym pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze z Tenczyna. Na kilka minut przed końcem, Wrzosy wyrównały po kontrowersyjnym rzucie karnym, a zawodnicy Topora musieli kończyć mecz w dziewiątkę. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 1:1, jednak każda ze stron czuje po tych zawodach niedosyt.

Niedzielną rywalizację rozpoczęło starcie LKS Trzebuni z Lubomirem Wiśniowa. Mecz dwóch ekip z dolnej części tabeli był wyrównanym widowiskiem, w którym żadna ze stron nie stworzyła sobie widocznej przewagi. Lubomir skupiony był na rozważnej grze w defensywie, która przez długi czas przyczyniła się do utrzymania bezbramkowego wyniku. W samej końcówce ekipa z Trzebuni straciła bramkę i ostatecznie przegrała mecz 0:1.

Do prawdziwego festiwalu strzeleckiego doszło w Dziekanowicach, gdzie podczas szlagieru kolejki, tamtejsza Dziecanovia pokonała Rokitę 6:2. Chociaż rezultat do przerwy był remisowy, to w drugiej połowie gospodarze przejęli już inicjatywę i z czasem powiększali przewagę. Przed meczem wydawało się, że oba zespoły są na wyrównanym poziomie, jednak bezpośrednie starcie przyczyniło się do małej deklasacji Rokity i wysokiego triumfu miejscowego klubu.

Ciekawe widowisko miało również miejsce w Ochojnie, gdzie zagrały zespoły Clavii Świątniki Górne oraz Skalnika Trzemeśnia. Pretendentem do triumfu w tym meczu była ekipa gospodarzy, która w wiosennej rywalizacji nie straciła punktu. Solidna postawa defensywy Skalnika przyczyniła się do prowadzenia, objętego na kilka minut przed końcem pierwszej części. Zespół z Trzemeśni utrzymał jednobramkową przewagę do samego końca meczu i zaskakująco pokonał wysoko notowaną Clavię.

Kolejnym z pojedynków w trzeciej wiosennej serii spotkań było starcie ostatniej w tabeli Gościbii II Sułkowice z Beskidem Tokarnia. Mimo wielkiej różnicy w tabeli ligowej, na boisku obie ekipy grały na dosyć podobnym poziomie. Beskid stać było na trafienie w końcówce pierwszej, które niejako ustawiło wynik spotkania, ponieważ rezultat nie uległ już zmianie. Rywalizację w ramach osiemnastej serii spotkań zakończyło spotkanie Górek, która na wyjeździe przegrały z Iskrą Głogoczów 2:1.

Analiza ligowa

W ligowej tabeli po rozegraniu ośmiu spotkań w osiemnastej kolejce status quo. Pozycję lidera obroniła drużyna Beskidu Tokarnia, która wygrywając z Gościbią II zdobyła kolejne trzy oczka, a w sumie na swoim koncie ma ich już 47. Pewnie drugie miejsce zajmuje ekipa Dziecanovii (41 pkt), która po bezpośrednim triumfie nad Rokitą Kornatka (3. miejsce i 38 pkt) umocniła przewagę nad tym zespołem. Stratę do poprzedzającego zespołu z Kornatki na punkt zmniejszyła czwarta Wróblowianka (37 pkt), która wyprzedza piątą Clavię (34 pkt). Na szóstym miejscu pewnie plasuje się ekipa Wrzosów Osieczany (30 pkt), wyprzedzająca siódmy Jordan (29 pkt). Pierwszą dziesiątkę zamykają Skalnik Trzemeśnia (25 pkt) i Górki Myślenice (22 pkt). Punkt za naszą ekipą znajduje się Orzeł Nowa Wieś (21 pkt). Niezły początek rundy zanotowały drużyny zajmujące w tabeli odpowiednio dwunaste i trzynaste miejsce, a więc zespoły Lubomira Wiśniowa (15 pkt) i Iskry Głogoczów (14 pkt). Strefę spadkową otwiera LKS Rudnik (9 pkt), a za nim plasują się LKS Trzebunia (9 pkt) i Gościbia II Sułkowice (5 pkt). Przypominamy, że nadal mecz mniej rozegrane mają Lubomir i Jordan oraz Rudnik i Beskid.

MVP meczu Iskra vs Górki

Za nami kolejne spotkanie ligowe. W tradycyjnym sondażu na MVP spotkania został Mateusz Pietrzyk. Wyróżnieni wśród zespołu zostali Mateusz Obierzyński, Mateusz Biela, Krystian Kubiczek oraz Karol Turała. Gratulujemy i życzymy kolejnych świetnych występów.

W związku z kolejnym rokiem działalności, klub Górki Myślenice pragnie zachęcić kibiców i sympatyków do kupna koszulki - polówki z logiem naszego klubu oraz szalika klubowego. Wasze wsparcie finansowe przekazane zostanie na cele statutowe klubu. Zapraszamy do zakupu, a zainteresowanych prosimy o kontakt ze stroną klubową w wiadomości prywatnej, a koszulki wraz z szalikami będą rozdawane przez skarbnika Macieja Górkę (tel. 694 685 734) w czasie meczów ligowych.