SENIORZY: Sęp Droginia vs Górki Myślenice - sparing, Droginia 18:00

24

07-2018

25

07-2018

SENIORZY: Górki Myślenice vs Gościbia Sułkowice - sparing, ul. Solidarności 6 19:00

• autor: oliwier234gprzed, 2018-05-15 11:20

Dosyć niefortunny, dla młodzieżowej ekipy Górek, scenariusz miał niedzielny mecz z Szczeblem Lubień. Podopieczni Mateusza Pietrzyka, choć bez swojego trenera, przegrali w drugim spotkaniu na wiosnę 3:2, a bramki dla Górek zanotowali Polewka i Rabka. Więcej w rozwinięciu newsa.

KS Szczebel Lubień - LKS Górki Myślenice 3:2 (2:0)

1:0 4’ Kaleta

2:0 43’ S.Prośniak

2:1 47’ Rabka as. Wojtan

3:1 62’ Burtan

3:2 67’ Polewka

Górki: Filip Kudas - Michał Pustelnik (63’ Jarosław Sularz), Paweł Tułacz (kapitan), Wojciech Krawczyk, Maciej Rabka - Karol Leśniak (67’ Filip Górka) - Patryk Górecki (46’ Radosław Zduń), Mateusz Ambroży, Daniel Ulman, Kacper Wojtan - Konrad Polewka

Sędziowie: Krzysztof Wątorek (KS Myślenice)

Widzów: 20

Miejsce: Boisko KS „Szczebel” w Lubniu

Po pomyślnym rozpoczęciu rundy i zdobyciu trzech punktów z Orłem Nowa Wieś, tym razem nasi młodzi zawodnicy wybrali się do Lubnia, na spotkanie z tamtejszym Szczeblem. Rywale w dwóch spotkaniach jesiennych przegrali z nami swoje mecze dosyć wysoko, a także nie najlepiej rozpoczęli rywalizacje w rundzie wiosennej, ponieważ przegrali swój pierwszy pojedynek z Clavią 5:1. Górki chociaż w okrojonym składzie, bo bez Turały, Wierciaka, Hajduka czy Dziuby chcieli za wszelką cenę powalczyć o wygraną w tym niezwykle ważnym spotkaniu.

Mecz pomyślnie rozpoczął się dla gospodarzy, którzy już w czwartej minucie otworzyli wynik spotkania. W późniejszym fragmencie zawodów, to ekipa z Myślenic walczyła o korzystny rezultat i miała swoje sytuacje podbramkowe. Szansę na wyrównanie miał w 18. minucie Konrad Polewka, który niestety pomylił się z rzutu karnego. Pojedynek był dosyć wyrównany, a obie strony miały swoje okazje. Szczebel postraszył naszych zawodników w 22. i 33. minucie, jednak w tych akcjach dobrze interweniowała obrona. Podopieczni trenera Pietrzyka mieli swoje okazję, jednak niezłą dyspozycją popisał się również bramkarz miejscowej drużyny. Niestety, tuż przed przerwą, gospodarze zdobyli drugą bramkę, która umocniła ich prowadzenie. Chociaż Górki miały sporo sytuacji podbramkowych, to słaba skuteczność i niewykorzystana „jedenastka” sprawiły, że do przerwy przegrywaliśmy 0:2.

Na drugą część, zespół wyszedł zmotywowany z chęcią nadrobienia strat. Już w 47. minucie bramkę na 2:1 zdobył Rabka, po podaniu od Wojtana. Gra w drugiej połowie była już całkiem inna, a myśleniczanom niewiele brakowało do przechylenia szali meczu na swoją korzyść. Gdy wyrównanie było już blisko, Szczebel podwyższył w 62. minucie na 3:1. Górki chciały natychmiast odpowiedzieć i chwilę później blisko bramki był Wojtan, po którego uderzeniu piłka trafiła w słupek. Nadzieję na chociażby remis wlał jeszcze Polewka, który zdobył bajeczną bramkę z okolic trzydziesta metra i zmniejszył prowadzenie miejscowych do jednego gola. Chociaż Górki miały swoje szanse, to niestety ostateczny rezultat meczu, to wygrana ekipy z Lubnia 3:2.

Gra Górek w niedzielnym spotkaniu nie należała do najlepszych, aczkolwiek myśleniczanie mieli wyraźne szanse na wywiezienie z Lubnia chociażby punktu. Zabrakło skuteczności i szczęścia, jednak wierzymy, że nasi młodzi zawodnicy pokuszą się o wygrane i powrót do formy ze spotkań kontrolnych. Podopiecznych trenera Mateusza Pietrzyka stać na dobrą grę z każdym rywalem w naszej lidze. Mimo porażki, nasi juniorzy utrzymali w lidze drugą pozycję.

Kolejne spotkanie Górki rozegrają z najbliższą sobotę (19.05) o godz. 11:00 na boisku w Świątnikach Górnych, gdzie myśleniczanie zagrają z tamtejszą Clavią - aktualnie czwartym zespołem w lidze. Zapraszamy!