04-2024

Górki vs Trzebunia 04.06.16

JUNIORZY: Znów zabrakło niewiele, Clavia 3:2 Górki

• autor: oliwier234gprzed, 2018-05-18 22:53

W piątkowe popołudnie na boisku w Świątnikach Górnych odbyło się starcie siedemnastej kolejki III ligi juniorów, w którym Górki zmierzyły się z tamtejszą Clavią. Spotkanie zakończyło się dosyć pechową porażką naszego zespołu 3:2, a dwa gole dla myśleniczan zanotował Radosław Zduń. Więcej w dalszej części newsa.

KS Clavia Świątniki Górne - LKS Górki Myślenice 3:2 (1:1)

1:0 6’ Malec

1:1 22’ Zduń

1:2 48’ Zduń as. Wojtan

2:2 58’ Jurek

3:2 75’ Malec

Clavia: Wojciech Matoga (kapitan) - Grzegorz Ujma, Paweł Gniadek, Mariusz Opryszek (46’ Kamil Czajczyk), Kacper Jurek, Krzysztof Homel, Maciej Gniadek, Sebastian Gadocha, Damian Opryszek, Mateusz Malec (87’ Konrad Cholewa), Przemysław Daniszewski (65’ Marcin Cygan)

Górki: Filip Kudas - Michał Pustelnik, Daniel Wierciak, Paweł Tułacz (kapitan), Dawid Dziuba - Karol Leśniak - Kacper Wojtan, Maciej Rabka, Daniel Ulman, Radosław Zduń - Konrad Polewka (80’ Jarosław Sularz)

Sędzia: Grzegorz Płatek (KS Myślenice)

Widzów: 15

Miejsce: Boisko KS Clavia w Świątnikach Górnych

Do wyjazdowego starcia ze solidną Clavią, myśleniczanie przystąpili w nieco okrojonym składzie, a wśród nieobecnych znaleźli się kontuzjowany Hajduk czy pauzujący z przyczyn osobistych Górecki, Górka, Ambroży czy Krawczyk. Górki stanęły do rywalizacji o trzy punkty z ekipą, która w ostatnim czasie zanotowała dwa pewne zwycięstwa i przesunęła się w tabeli z piątego na trzecie miejsce. Podopieczni trenera Mateusza Pietrzyka do Świątnik Górnych przybyli zmotywowani i z chęcią rewanżu za ostatnią porażkę na tym boisku z Clavą oraz zeszłotygodniowe niepowodzenie ze Szczeblem. Mimo obfitych opadów deszczu w ostatnim czasie, boisko było dobrze przygotowane do meczu.

Spotkanie z Clavią na początku było dosyć wyrównane, a żadna ze stron nie mogła zaskoczyć swojego rywala. Pierwsze zagrożenie miało miejsce w trzeciej minucie, kiedy to po strzale Macieja Rabki, piłka przeleciała obok prawego słupka. Niestety, gospodarze wyszli na prowadzenie już w szóstej minucie. Akcja przebiegała prawą stroną boiska, a napastnik rywala uderzając po krótkim rogu, pewnym i mocnym strzałem otworzył wynik pojedynku. Chociaż wydawało się, ze to miejscowa ekipa powinna przeważać, to z czasem uwidaczniały się sporadyczne okazje dla myśleniczan. Goście próbowali zaskoczyć rywala, a swoimi okazjami popisywali się Polewka oraz skrzydłowi Wojtan i Zduń. Ten ostatni w 22. minucie uzyskał piłkę przed polem karnym, a po chwili pewnym strzałem pokonał golkipera Clavii, doprowadzając do wyrównania. Gra układała się na korzyść naszego zespołu, a już cztery minuty później mogło być 1:2. W szansyie myślenickiej drużyny, piłkarze trzykrotnie uderzali na bramkę gospodarzy, jednak za każdym razem pomyślnie interweniował golkiper Clavii. Miejscowy klub również miał swoje liczne okazje bramkowe, jednak z większości korzystniej wychodziła nasza defensywa. Do przerwy na murawie panował remis 1:1.

Początek drugiej połowy należał do podopiecznych trenera Mateusza Pietrzyka, którzy ambitnie rozpoczęli tą część meczu. Clavia również nie dała zepchnąć się do defensywy i także atakowała bramkę strzeżoną przez Kudasa. W 48. min. Górki popisały się świetną okazją, po której podaniu od Wojtana oraz pewnym strzale Zdunia, myśleniczanie wyszli na prowadzenie. Chociaż gra na boisku w Świątnikach Górnych była wyrównana, a obie strony miały swoje szanse ofensywne, to rezultat przez chwilę nie zmieniał się. Po nieco ponad godziny gry, na murawie z powrotem mieliśmy remis, a zawodnik Clavii uderzając piłkę jeszcze od słupka, skierował ją do siatki. Na trzydzieści minut przed końcem niewiadomą był fakt, jakim rezultatem zakończy się starcie. Obie strony próbowały swoich szans, jednak wielokrotnie mieliśmy do czynienia z brakiem skuteczności i najczęściej strzałami ponad bramką. W kluczowym fragmencie meczu nieco zaostrzyła się również gra, czego dowodem były cztery żółte kartki. W 75. min. gospodarze zanotowali dobry kontratak, który w połączeniu z indywidualnym błędem skutkował bramką dla Clavii. Trafienie ostatecznie przesądziło o losach meczu i chociaż w końcówce myśleniczanie mieli rzut wolny z okolic osiemnastego metra, to nie przyniósł on pożądanego efektu. Starcie zakończyło się wygraną miejscowych 3:2.

Chociaż najsprawiedliwszym rezultatem końcowym w starciu pomiędzy Clavią, a Górkami powinien być solidarny remis i podział punktów, to mecz zakończył się trzecim w tej rundzie triumfem z rzędu ekipy ze Świątnik Górnych. Podopieczni trenera Pietrzyka zanotowali drugą porażkę i co ciekawe tym samym stosunkiem bramkowym. Wyjazdowa przegrana jest niekorzystnym wynikiem, tym bardziej, że myśleniczanie przez chwilę nawet prowadzili. Warto zaznaczyć, że piątkowy pojedynek miał bardzo podobny przebieg, co rozegrane przed dwoma tygodniami starcie pomiędzy ekipami seniorskimi Clavii i Górek. Gra całego zespołu w tym meczu była poprawna, dlatego liczymy, że myśleniczanie udowodnią, że stać ich na dobrą grę i będą powielać swoje występy.

Podopiecznym trenera Mateusza Pietrzyka składamy podziękowania za ambitną walkę do samego końca o korzystny wynik, a przy okazji pragniemy poinformować, że kolejne ligowe starcie naszych juniorów odbędzie się w środę, trzydziestego maja, o godz. 15:00. Wówczas zagramy z Hejnałem Krzyszkowice.