SENIORZY: LKS Rudnik vs Górki Myślenice - A-klasa, Rudnik, 14:30

SENIORZY REZERWY: Sęp Droginia vs Górki II Myślenice - B-klasa, Droginia, 15:00

10-2018

22

10-2018

Ankiety

Wybieramy najlepszego zawodnika wygranego starcia z Clavią Świątniki Górne. Zachęcamy do oddania trzech głosów.

zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 450, wczoraj: 616
ogółem: 1 046 553

Górki vs Hejnał - 08.10.17, fot. P.Biela

JUNIORZY: Nokautujące zwycięstwo myśleniczan, Górki 10:0...

• autor: oliwier234gprzed, 2018-05-31 16:42
JUNIORZY: Nokautujące zwycięstwo myśleniczan, Górki 10:0 Hejnał

Do niezwykle jednostronnego widowiska doszło w środowe popołudnie na boisku przy Solidarności 6 w Myślenicach, gdzie młodzieżowa ekipa Górek podejmowała Hejnał Krzyszkowice. Myśleniczanie w tym meczu wykazali się bardzo dużą siłą ofensywną i pokonali rywala aż 10:0, a bramki zdobyli Polewka x4, Rabka x2, Zduń, Ambroży, Sularz i Dziuba. Więcej w dalszej części newsa.

LKS Górki Myślenice - LKS Hejnał Krzyszkowice 10:0 (4:0)

10:0 83’ Sularz as. Wojtan

Górki: Filip Kudas (46’ Kamil Gorączko) - Michał Pustelnik (65’ Daniel Wierciak), Paweł Tułacz (kapitan), Wojciech Krawczyk, Dawid Dziuba - Mateusz Biela (59’ Karol Leśniak) - Radosław Zduń (65’ Patryk Górecki), Maciej Rabka (75’ Jarosław Sularz), Daniel Ulman (46’ Mateusz Ambroży), Kacper Wojtan - Konrad Polewka

Sędzia: Arkadiusz Sroka (KS Myślenice)

Widzów: 20

Miejsce: Boisko LKS „Górki” w Myślenicach przy ul. Solidarności 6

Środowy mecz z Hejnałem Krzyszkowice zapowiadał się na dosyć ciekawe starcie, w którym Górki miały możliwość polepszenia swojej sytuacji w tabeli oraz przełamania się po dwóch niezbyt udanych pojedynkach z Clavią i Szczeblem. Myśleniczanie do tych zawodów przystąpili w optymalnym składzie, a wśród nieobecnych znalazł się m.in. leczący kontuzję ręki Michał Hajduk. Ekipa juniorów zasilona została również przez Mateusza Bielę, który musiał odbyć pauzę spowodowaną kartkami w meczu seniorskim, a w sumie na środowy pojedynek do gry gotowych było siedemnastu graczy. Podopieczni Mateusza Pietrzyka zapewniali walkę tylko i wyłącznie o trzy punkty, mimo trudnych warunków gry, jakimi była wysoka temperatura.

Tuż o godz. 15:00, sędzia rozpoczął mecz. Od samego początku Górki dominowały na połowie przeciwnika, jednak nie potrafili udowodnić swojej przewagi. Myśleniczanie, grając w ofensywnym ustawieniu, mieli za zadanie zdobycie jak najszybciej bramki otwierającej wynik meczu i sukcesywnym powiększaniu przewagi. W pierwszych dwudziestu minutach ekipa popisała się niestety fatalną skutecznością, gdyż wiele stuprocentowych okazji zostało zmarnowanych. Szansami na zdobycie bramki były m.in. stuprocentowe sytuacje Polewki i Rabki, słupek Zdunia czy strzał Ulmana, które powinny zamienione zostać na gole. Nasi młodzi zawodnicy mieli wielką przewagę, a rywale sporadycznie zagrażali. W 26. minucie sytuacje sam na sam zmarnował Zduń, ale już za moment myśleniczanie w końcu otworzyli wynik po rajdzie i pewnym strzale Polewki. Chwilę później było już 2:0, a świetne trafienie zanotował Radosław Zduń, dla którego była to kolejna bramka w rundzie wiosennej. Po upływie pół godziny, Górki pewnie prowadziły 2:0, a w następnych okazjach swoje szanse mieli ponownie Rabka, Polewka czy Zduń. Ten ostatni w 37. minucie przeprowadzał akcję prawą stronę i podając do idealnie ustawionego Dziuby, asystował przy trzecim golu, tym razem zdobytym przez naszego lewego obrońcę. Po kolejnych pięciu minutach było już 4:0, a trafienie zanotował Rabka, ponownie po asyście Zdunia. Do przerwy myśleniczanie utrzymali czterobramkowe prowadzenie, a ich dyspozycja wskazywała, że są gotowi na kolejne bramki i zmiażdżenie przeciwnika w drugiej części. Gra myśleniczan była solidna, lecz rywale w dużym stopniu nie utrudniali łatwego przedostawania się pod pole karne przeciwnika.

Drugą połowę rozpoczęły dwie zmiany, w których Ambroży zastąpił Ulmana, a w bramce debiutujący Gorączko - Kudasa. Początek drugiej połowy rozpoczęła koncertowa gra naszego napastnika - Konrada Polewki, który w przeciągu dwudziestu minut zdobył kolejne trzy bramki. Najpierw w 47. minucie po podaniu ze środka od Rabki, pewny strzał przyniósł naszemu zespołowi piąte trafienie. Następnie bliźniaczo podobna akcja z 59. minuty, w wykonaniu tych samych piłkarzy, sprawiła kolejne powiększenie wyniku, a na dwadzieścia minut przed końcem Konrad zdobył swoje czwarte trafienie, wykorzystując zagranie Wojtana. W międzyczasie bramkę dla Górek zdobył również Maciej Rabka, a po 70. minutach, myśleniczanie prowadzili już 8:0. Wielka przewaga spowodowała, ze trener Pietrzyk pozwolił na grę pozostałym zawodnikom. W przeciągu pięciu minut plac gry opuścili Biela, Pustelnik oraz Zduń, a na boisku pojawili się odpowiednio Leśniak, Wierciak i Górecki. Goście najbliżej honorowego trafienia byli w 72. minucie, kiedy to mocnym strzałem pod poprzeczkę pokazał się jeden z pomocników Hejnału. W tej akcji pewną interwencją popisał się jednak Gorączko, który podobnie jak i Kudas w meczu zachowali czyste konto. Wynik w drugiej części próbowali podwyższyć jeszcze m.in.. Ambroży - nieudanym strzałem w poprzeczkę, Dziuba - pudłując po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego czy Górecki nie wykorzystując idealnej okazji, na praktycznie pustą bramkę. Po chwilowej przerwie od trafień, myśleniczanie obudzili się w czasie ostatnich dziesięciu minut. Najpierw po rajdzie Krawczyka lewą stroną, pewne trafienie zanotował Ambroży, a końcowy rezultat spotkania ustalił Sularz, który na murawie pojawił się na piętnaście minut przed końcem. Ostatecznie podopieczni Mateusza Pietrzyka zanotowali wielki triumf 10:0 nad ekipą Hejnału, przez co zrewanżowali się za słabsze występy w ostatnich spotkaniach i pechową porażkę z jesieni z Krzyszkowic.

Wielka wygrana z pewnością będzie czynnikiem motywującym nasz młodzieżowy zespół do dalszej rywalizacji. Po środowym meczu należy pochwalić za niezłą grę cały zespół i chociaż rezultat mógł być wyższy, to okazałe zwycięstwo jest na pewno sukcesem drużyny z Górnego Przedmieścia. W bramce bardzo pewnie spisali się Filip Kudas i Kamil Gorączko. Chociaż defensywa Górek w tym meczu nie miała dużo pracy, to z niezłej strony zaprezentowali się Michał Pustelnik, Paweł Tułacz, Dawid Dziuba oraz Wojciech Krawczyk, a w późniejszym fragmencie meczu i Daniel Wierciak. W środku pola bardzo dobrze zagrali Daniel Ulman, Maciek Rabka i Mateusz Biela, mający wpływ na większość bramek. Ze świetnej strony popisali się skrzydłowi - Radek Zduń i Kacper Wojtan oraz superstrzelec drużyny - Konrad Polewka, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do wysokiego rezultatu. Należy podkreślić, że poprawnie spisali się także zmiennicy - Karol Leśniak, Mateusz Ambroży, Jarek Sularz i Patryk Górecki. Cały zespół zagrał na miarę swoich wysokich możliwości i mamy nadzieję, że kilku z czołowych graczy tej drużyny, już od przyszłego sezonu będzie solidnym wzmocnieniem ekipy seniorów.

Myśleniczanie dzięki temu zwycięstwie powrócili w tabeli na drugie miejsce i po 3/4 całego sezonu mają na swoim koncie już 19 punktów. Zdobyte bramki pozwoliły również na poprawienie bilansu bramkowego w ten sposób, że Górki aktualnie są najskuteczniejszą drużyną w lidze. Na cztery mecze przed końcem sezonu, podopieczni trenera Mateusza Pietrzyka tracą do prowadzącego Orła sześć oczek, jednak liczymy, że nasza ekipa powalczy o mistrzostwo w swoim debiutanckim sezonie.

Kończąc relację pragniemy zaprosić na kolejne spotkania naszej drużyny juniorów. Najbliższe odbędzie się w środę - 6. czerwca - na boisku w Nowej Wsi, kiedy to zawodnicy zagrają z liderem - Orłem Nowa Wieś. Już dziś zachęcamy naszych kibiców do przybycia na ten mecz!