06-2018

23

06-2018

SENIORZY: Beskid Tokarnia vs Górki Myślenice - A-klasa, Tokarnia, 17:00

JUNIORZY: Hejnał Krzyszkowice vs Górki Myślenice - III liga juniorów, Krzyszkowice, 11:00

24

06-2018

Ankiety

Za nami emocjonujące spotkanie z Lubomirem Wiśniowa. Czas zatem na tradycyjną ankietę na MVP meczu. Wybieramy maksymalnie trzech zawodników!

zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 557, wczoraj: 617
ogółem: 1 000 603

Górki vs Wicher 15.10.16

JUNIORZY: Porażka w decydującym starciu, Orzeł 3:1 Górki

• autor: oliwier234gprzed, 2018-06-07 21:43

Wyjazdową porażką 3:1 zakończyło się starcie z Orłem Nowa Wieś, które miało miejsce w środowe popołudnie. Podopieczni Mateusza Pietrzyka mogą uznać spotkanie do udanych, jednak po raz kolejny szwankowała skuteczność, która przyczyniła się do końcowego rezultatu. Więcej w dalszej części newsa.

UKS Orzeł Nowa Wieś - LKS Górki Myślenice 3:1 (1:0)

1:0 19’ J.Włodarczyk

1:1 58’ M.Biela

2:1 63’ B.Suder

3:1 80’ J.Włodarczyk

Orzeł: Przemysław Chorobik - Jakub Woźniak, Filip Suder, Jacek Podsiadło, Kacper Jędrzejczyk, Dariusz Jamka (60’ Kacper Witek), Jakub Włodarczyk, Hubert Suder, Jonatan Sznajder, Mateusz Nowak, Piotr Twardosz (60’ Bartłomiej Suder)

Górki: Filip Kudas - Michał Pustelnik (65’ Radosław Zduń), Wojciech Krawczyk, Paweł Tułacz (kapitan), Dawid Dziuba - Maciej Rabka, Daniel Ulman, Mateusz Biela, Karol Turała, Kacper Wojtan - Konrad Polewka (80’ Jarosław Sularz)

Sędzia: Rafał Jękot (KS Myślenice)

Widzów: 20

Miejsce: Boisko UKS „Orzeł” w Nowej Wsi

Mecz z Orłem Nowa Wieś zaliczał się do ścisłego grona najważniejszych spotkań w naszym debiutanckim sezonie w III lidze juniorów. Myśleniczanie w środowe popołudnie wybrali się do Nowej Wsi na pojedynek z Orłem, w którym lider rozgrywek podejmował wicelidera. Starcie z tym zespołem było czwartym spotkaniem z Orłem, a poprzednie zawody kończyły się porażką 0:2, remisem 2:2 oraz wygraną 3:0. Podopieczni Mateusza Pietrzyka liczyli na ważny triumf, który przybliżyłby ich do mistrzostwa ligi. Do Nowej Wsi drużyna wybrała się w okrojonym składzie. Wśród nieobecnych znaleźli się m.in. Mateusz Ambroży, Michał Hajduk, Karol Leśniak, Kamil Gorączko czy Patryk Górecki. Mimo kilku absencji myśleniczanie zapewniali walkę o trzy punkty.

Starcie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Górek, ponieważ ekipa z Górnego Przedmieścia bardzo pewnie atakowała i kilkukrotnie nasi piłkarze byli blisko otwarcia wyniku. Dobra okazja miała miejsce w ósmej minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzałem obok bramki popisał się Polewka. Myśleniczanie mieli wiele szans, a przewaga naszego zespołu zaczęła się uwidaczniać. Za moment, Górki miały wielką okazję z rzutu karnego. Do jedenastki podszedł Karol Turała, jednak bramkarz wyczuł jego intencję i pewnie interweniował. Po słabym początku, Orzeł powoli zaczął atakować naszą bramkę, a pierwszą groźną okazję miał w 14. minucie. Już po chwili, gospodarze wysunęli się na prowadzenie, wykorzystując błąd naszego obrońcy. Spotkanie stało się niezwykle ciekawe, a obie strony popisywały się akcjami ofensywnymi. W 28. minucie arbiter podyktował drugi rzut karny, bardzo kontrowersyjny, gdyż jeden z naszych zawodników czysto odebrał piłkę, a poza jedenastką, został niesłusznie ukarany żółtą kartką. Przywołując przysłowie „oliwa zawsze sprawiedliwa”, miejscowi nie wykorzystali swojej okazji, a po pół godzinie gry, Orzeł dalej prowadził 1:0. W 33. min. świetną okazję po dośrodkowaniu z lewej strony miał Polewka, a następnie Biela, dobijając na bramkę przeciwnika. Końcówka pierwszej połowy należała do myśleniczan, jednak Górki nie udokumentowały przewagi i do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, jednak brakowało skuteczności.

Na drugą część podopieczni Mateusza Pietrzyka wyszli w niezmienionym składzie. Chociaż Orzeł częściej przechodził pod nasze pole karne, to rywale nie potrafili powiększyć prowadzenia. Górki również atakowały, a nasi zawodnicy zdeterminowani niekorzystnym wynikiem, chcieli w końcu doprowadzić do remisu. Ta sztuka udała się w 58. minucie za sprawą pięknego trafienia Mateusza Bieli, zza pola karnego. Na trzydzieści minut przed końcem, trudno było wskazać ewentualnego zwycięzcę, gdyż poziom obu ekip był niezwykle wyrównany. W tej rundzie już wielokrotnie spotykaliśmy się z sytuacją, że trzy grosze do zawodów chce dodać również sędzia. Tak było przy drugiej bramce dla Orła, kiedy to gospodarze zdobyli bramkę, a strzelec gola chwilę wcześniej była na pozycji spalonej. Tak stracona bramka podcięła skrzydła naszym zawodnikom, jednak myśleniczanie dalej walczyli. Na ostatnie dwadzieścia pięć minut na murawie pojawił się Radosław Zduń, który zastąpił Michała Pustelnika. Do szczęścia brakowało niewiele, jednak Orzeł pewnie bronił wyniku. Na dziesięć minut przed końcem, gospodarze wymierzyli ostateczny cios i strzelając trzecią bramkę ustanowili końcowy rezultat pojedynku. Na ten czas na boisku za Konrada Polewkę zameldował się Jarosław Sularz. Mimo kilku szans m.in. Karola Turały czy Daniela Ulmana, wyniku nie udało się zmienić, a spotkanie zakończyło się porażką 3:1.

Trudno jest potwierdzić, że Orzeł w środowe popołudnie wygrał zasłużenie. Gospodarze byli z pewnością skuteczniejsi, aczkolwiek wykorzystali szansę i praktycznie przypieczętowali sobie mistrzostwo ligi za obecny sezon. Młodzieżowa ekipa Górek zanotowała kolejne bardzo dobre starcie, jednak tym razem zabrakło szczęścia. W meczu walki myśleniczanom zabrakło do sukcesu naprawdę niewiele. W bramce dosyć pewnie spisał się Filip Kudas. Dobrą pracę na środku obrony wykonali Paweł Tułacz z Wojciechem Krawczykiem, wspierani dodatkowo przez Michała Pustelnika i Dawida Dziubę, a w późniejszym czasie Radosława Zdunia. W środku pola ambitnie walczyli Mateusz Biela i Karol Turała, a także wyróżniający się w ostatnim czasie Daniel Ulman. O sile ofensywnej Górek znaczyli skrzydłowy i wysunięty napastnik, a więc Kacper Wojtan, Maciej Rabka i Konrad Polewka. Cała drużyna zagrała na miarę swoich wysokich możliwości, jednak czwarte starcie z Orłem zakończyło się porażką. Z głównych założeń nie komentujemy postawy arbitra w tych zawodach, lecz ewidentne błędy nie mogą zostać pominięte. Na trzy mecze do końca, przeciwnicy z Nowej Wsi mają na swoim koncie dziewięć punktów przewagi nad drugimi Górkami, jednak nasza ekipa wraz z Orłem mają o jedno spotkanie rozegrane więcej niż reszta stawki. Do końca podopieczni Mateusza Pietrzyka będą walczyć o drugą pozycję i wicemistrzostwo ligi.

Dziękujemy naszym młodym zawodnikom za ambitną walkę na boisku do samego końca. Wasza postawa i wielkie zaangażowanie zasługują na pochwały. Sympatyków i kibiców młodzieżowej ekipy zapraszamy już w sobotę (09.06) na godz. 11:00 na boisko przy Solidarności 6, kiedy Górki zagrają z Szczeblem Lubień.