06-2018

23

06-2018

SENIORZY: Beskid Tokarnia vs Górki Myślenice - A-klasa, Tokarnia, 17:00

JUNIORZY: Hejnał Krzyszkowice vs Górki Myślenice - III liga juniorów, Krzyszkowice, 11:00

24

06-2018

Ankiety

Za nami emocjonujące spotkanie z Lubomirem Wiśniowa. Czas zatem na tradycyjną ankietę na MVP meczu. Wybieramy maksymalnie trzech zawodników!

zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 315, wczoraj: 617
ogółem: 1 000 361

Górki - KS Tyniec 28.03.15

JUNIORZY: Triumf po wielkiej walce, Górki 2:0 Szczebel

• autor: oliwier234gprzed, 2018-06-09 21:32

Swoją siódmą w tym sezonie wygraną popisali się juniorzy Górek Myślenice, którzy w sobotnie przedpołudnie rozgrywali mecz z Szczeblem Lubień. Chociaż myśleniczanie całe spotkanie grali w przewadze liczebnej, to solidny zespół z Lubnia grał poprawnie w obronie i długo utrzymywał korzystny dla siebie wynik. Więcej w dalszej części newsa.

LKS Górki Myślenice - KS Szczebel Lubień 2:0 (1:0)

1:0 44’ Ulman as. Zduń

2:0 78’ Polewka as. Wojtan

Górki: Filip Kudas - Michał Pustelnik, Paweł Tułacz (kapitan), Wojciech Krawczyk, Dawid Dziuba - Maciej Rabka - Radosław Zduń (63’ Michał Hajduk), Daniel Ulman, Mateusz Ambroży, Kacper Wojtan - Konrad Polewka (85’ Jarosław Sularz)

Sędzia: Grzegorz Płatek (KS Myślenice)

Widzów: 20

Miejsce: Boisko LKS „Górki” w Myślenicach przy ul. Solidarności 6

Spotkanie z Szczeblem Lubień było już szóstym starciem naszych juniorów w rundzie wiosennej. Na ostatniej prostej rywalizacji Górki, walczą o utrzymanie drugiej lokaty, a do spełnienia tego celu, niezbędne były trzy punkty w starciu z zamykającym ligowe notowanie Szczeblem. Rywale z Lubnia na sobotni mecz przyjechali w okrojonym składzie, grając przez całe dziewięćdziesiąt minut w osłabieniu liczebnym. Myśleniczanie do pojedynku przystąpili w optymalnym zestawieniu kadrowym, lecz wśród nieobecnych byli m.in. Karol Leśniak, Patryk Górecki czy powołani do seniorów - Karol Turała i Mateusz Biela. Pełni zaangażowania i woli walki zawodnicy równo o godz. 11:00 rozpoczęli mecz.

W pojedynku od samego początku stroną dominującą byli gospodarze, którzy w pierwszych minutach zdecydowanie przeważali w posiadaniu piłki i akcjach ofensywnych. Górki zakładając dosyć wysoki pressing, zepchnęli rywala do głębokiej defensywy, jednak Szczebel dosyć pewnie się bronił. Pierwsze dogodne okazje mieli Mateusz Ambroży w 7. minucie oddając strzał obok bramki oraz Konrad Polewka trafiając chwilę później w poprzeczkę. Z przebiegu meczu podopieczni Mateusza Pietrzyka pokazali się z bardzo dobrej strony, jednak nie potrafili udowodnić swojej przewagi i w końcu otworzyć wyniku meczu. W 38. minucie piękną dwójkową akcją popisali się Ambroży i Wojtan, niestety nieskutecznie. Chwilę później kolejna okazja Konrada Polewki zakończyła się fiaskiem. Do pierwszego gola brakowało naprawdę niewiele, lecz na dwie minuty przed końcem pierwszej części Górki otworzył wynik spotkania. Z prawej strony na pole karne dośrodkował Radosław Zduń, a piłkę po jego strzale do bramki skierował Daniel Ulman, po zamieszaniu w obrębie szesnastki. Do przerwy Górki szczęśliwie, ale bardzo zasłużenie prowadzili w spotkaniu 1:0.

Głównym założeniem na drugą część było jak najszybsze podwyższenie prowadzenia i zapewnienie sobie trzy punktów. Podopieczni Mateusza Pietrzyka od samego początku bardzo ambitnie zaatakowali rywala, nie szczędząc przy tym swoich sił. Pogoda w sobotę szczególnie dopisała, a nasi zawodnicy musieli radzić sobie z wysoką temperaturą. W 48. minucie bliski bramki z rzutu wolnego był Mateusz Ambroży. Stałe fragmenty były w sobotnim starciu mocną stroną myśleniczan, którzy często zagrażali z rzutów rożnych i wolnych. Rywale również mieli swoje szansę, jednak były one niezwykle sporadyczne, a znajdujący się pomiędzy słupkami Filip Kudas nie miał zbyt wiele pracy. W 63. minucie w szeregach Górek zaszła pierwsza zmiana, a Radosława Zdunia zastąpił wracający po kontuzji Michał Hajduk. Gospodarze w 78. minucie nareszcie rozstrzygnęli losy meczu na swoją korzyść, a bramkę po składnej akcji zdobył Konrad Polewka - najskuteczniejszy zawodnik Górek podczas rundy rewanżowej. Do końca zawodów, podopieczni Mateusza Pietrzyka kontrolowali mecz i mimo że byli blisko podwyższenia prowadzenia, to ostatecznie pokonali Szczebel 2:0.

Gra naszej drużyny w sobotnim spotkaniu z Szczeblem Lubień mogła się podobać. Mimo przewagi liczebnej, rywale skupili się na poprawnej grze obronnej, która długo przynosiła temu zespołowi korzyści, a gospodarzom starcia wiele problemów. Postawa podopiecznych Mateusza Pietrzyka była naprawdę bardzo dobra, a zawodnicy ambitnie i pełni zaangażowania walczyli na boisku o kolejne ligowe zwycięstwo. Triumf nad zespołem z Lubnia jest cenny i w dużym stopniu przybliża do umocnienia się na pozycji wicelidera. Duże gratulacje i słowa pochwały należy kierować w stronę naszej młodzieżowej drużyny, gdyż w dniu dzisiejszym zagrała ona naprawdę bardzo dobre zawody. Oby tak dalej!

Dziękujemy również za obecność na meczu naszych kibiców i zapraszamy ich już w piątek, na spotkanie z Clavią Świątniki Górne, w którym nasi zawodnicy w bezpośrednim starciu powalczą o trzy punkty i zapewnienie sobie drugiego miejsca w tabeli.

Wyniki 21. kolejki

Clavia Świątniki Górne - Hejnał Krzyszkowice  2018-06-12, 18:00, Świątniki Górne

GÓRKI MYŚLENICE 2:0 (1:0) SZCZEBEL LUBIEŃ