24

07-2018

25

07-2018

SENIORZY: Górki Myślenice vs Gościbia Sułkowice - sparing, ul. Solidarności 6 19:00

• autor: oliwier234gprzed, 2018-06-18 22:01

W piątkowe popołudnie na boisku przy Solidarności 6, swój mecz rozgrywała ekipa juniorów, która rywalizowała z Clavią. Podopieczni Mateusza Pietrzyka przegrali spotkanie 2:3, powtarzając wynik sprzed miesiąca, kiedy przegrali wówczas w Świątnikach Górnych. Więcej w dalszej części newsa.

LKS Górki Myślenice - KS Clavia Świątniki Górne 2:3 (0:2)

0:1 31’

0:2 42’

1:2 58’ K.Wojtan

1:3 64’

2:3 75’ P.Górecki

Górki: Filip Kudas - Michał Pustelnik (46’ Patryk Górecki), Daniel Wierciak, Wojciech Krawczyk, Dawid Dziuba - Maciej Rabka - Radosław Zduń, Mateusz Ambroży, Daniel Ulman, Konrad Polewka (kapitan) - Kacper Wojtan

Ponadto na ławce: Jarosław Sularz

Sędzia: Arkadiusz Sroka (KS Myślenice)

Widzów: 30

Miejsce: Boisko LKS „Górki” w Myślenicach przy ul. Solidarności 6

Mecz z Clavią Świątniki Górne był ostatnim spotkaniem naszych juniorów na własnym boisku w tym sezonie. Podopieczni Mateusza Pietrzyka w piątkowe popołudnie walczyli z niepokonanym do tej pory zespołem, z którym w minionym meczu rundy rewanżowej pechowo przegrali 3:2. W tamtych zawodach do pomyślnego rezultatu zabrakło poprawnej skuteczności, jednak w tym pojedynku gospodarze zapewniali walkę do samego końca. Myśleniczanie do tego starcia przystąpili w nieco okrojonym składzie, w którym zabrakło kapitana - Pawła Tułacza czy Karola Leśniaka. Tuż po godz. 17:00 rozpoczęliśmy mecz.

Początek starcia przy Solidarności 6 był dosyć wyrównanym widowiskiem, w którym żadna ze stron nie stworzyła sobie przewagi. Po upływie dwudziestu minut na boisku utrzymywał się bezbramkowy remis, jednak z czasem obie strony bardziej zaangażowali się w sytuacje ofensywne. Gospodarze popisali się kilkoma akcjami ofensywnymi, a swoich szans nie wykorzystali Wojtan, Polewka i Zduń. Niewykorzystane okazje zemściły się natychmiastowo, gdyż w 31. minucie Clavia otworzyła wynik meczu. Dziesięć minut później było już 2:0, a bramka była konsekwencją nonszalancji w szeregach defensywnych. Chociaż myśleniczanie zagrali niezłą pierwszą połowę i mieli kilka sytuacji, to do przerwy przegrywali 0:2.

Na drugą część nasza drużyna wyszła bardzo zmotywowana i chciała jak najszybciej odrobić straty. Od początku drugiej połowy na boisku za Michała Pustelnika pojawił się Patryk Górecki. Ciągle ataki i ambitna walka sprawiły, że losy meczu odwróciły się w 58. minucie, kiedy to trafienie zanotował Kacper Wojtan. Nasz młody zawodnik oddał piękny strzał, a przy okazji podtrzymał nadzieję na wygraną. Chwilę później Górki miały idealną okazję na wyrównanie, a za moment podopieczni Mateusza Pietrzyka stracili gola w dosyć kuriozalnych okolicznościach. Myśleniczanie nie poddali się, a w 67. minucie strzałem w poprzeczkę popisał się Ambroży. Osiem minut później dobre zagranie ze środka wykorzystał Górecki i mocnym strzałem pokonał golkipera rywala. Walka o remis trwała do samego końca, lecz młodzieżowa ekipa Górek odniosła, bądź co bądź zasłużoną porażkę.

Oba spotkania z Clavią Świątniki Górne oprócz identycznego rezultatu były podobne również z przebiegu. Wiele niewykorzystanych akcji i straty bramek w bardzo niekorzystnych okolicznościach spowodowały, że Górki przegrały swój czwarty na wiosnę pojedynek i co ciekawe trzeci raz takim samym stosunkiem bramkowym. Postawa Górek w tym starciu była całkiem niezła, jednak nasi zawodnicy nie zdołali przełamać serii zwycięstw. Porażka przekreśla szansę naszej ekipy na wicemistrzostwo ligi, a więc pozostaje nam walka o trzecią pozycję.

Za tydzień podopieczni Mateusza Pietrzyka zmierzą się z Hejnałem Krzyszkowice w spotkaniu o trzecią lokatę w tabeli końcowej. Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 11:00 na boisku w Krzyszkowicach. Po tym starciu Górki zakończą rywalizacji w pierwszym sezonie w III ligi juniorów.