24

07-2018

25

07-2018

SENIORZY: Górki Myślenice vs Gościbia Sułkowice - sparing, ul. Solidarności 6 19:00

Trzebunia vs Górki 11.10.15 fot. Agata Mirochna

Koniec debiutanckiego sezonu w A-klasie, czyli 30. kolejka...

• autor: oliwier234gprzed, 2018-06-28 23:13
Koniec debiutanckiego sezonu w A-klasie, czyli 30. kolejka - podsumowanie

Podopieczni trenera Wojciecha Czajki spotkaniem z Beskidem Tokarnia zakończyli rywalizację w rozgrywkach A-klasy w sezonie 2017/18. Mecz zamknął debiutancki sezon Górek w A-klasie, który ekipa z Myślenic zakończyła na dobrym, jedenastym miejscu. Więcej w rozwinięciu newsa.

Podsumowanie kolejki

Zmagania w ramach ostatniej, trzydziestej serii spotkań rozpoczęły się o godz. 16:00 od meczu pomiędzy Wrzosami Osieczany, a Clavią Świątniki Górne. W zawodach pewna piątej lokaty Clavia zagrała po raz kolejny na miarę swoich możliwości, chociaż musiała zmagać się z bramkami kadrowymi. Pojedynek był wyrównanym widowiskiem, jednak przewagę bramkową w końcówce wypracowali sobie gospodarze z Osieczan i to oni ostatecznie triumfowali w starciu 3:0.

Do interesującego, ale niezwykle jednostronnego widowiska doszło w Poznachowicach Dolnych, gdzie rywalizowały ekipy Lubomira Wiśniowa i LKS Rudnik. W meczu od samego początku przeważali gospodarze, którzy już po dwudziestu minutach prowadzili 2:0. W dalszym fragmencie spotkania, podopieczni trenera Kazimierza Wincenciaka sukcesywnie podwyższali prowadzenie, a gości stać było tylko na honorowe trafienie. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Lubomira 4:1.

W kolejnym meczu walczący o siódmą lokatę Orzeł Nowa Wieś przed własną publicznością podejmował Jordan Zakliczyn. Starcie zapowiadało się na mecz dwóch ekip o podobnym poziomie umiejętności. Weryfikacja na boisku była jednak całkiem inna, gdyż Orły bardzo dobrze spisali się w ostatnim spotkaniu i pokonali rywali aż 4:0. Drużyna gospodarzy przypieczętowała tym samym najwyższe w historii klubu miejsce w rozgrywkach A-klasy.

Z nieba do piekła, tak można nazwać spotkanie pomiędzy Rokitą Kornatka, a Iskrą Głogoczów. W pojedynku pierwsza połowa należała do gości z Głogoczowa, którzy prowadzili już 2:0. W drugiej części Rokita zmieniła nieco grę i nawiązując do słów trenera Górskiego - „zdobyła bramkę kontaktową, wyrównała i wymierzyła ostateczny cios”, który przypieczętował triumf - (uwaga!) w 93 minucie. Spotkanie swoim przebiegiem urozmaiciło rywalizację w ostatniej kolejce, a gospodarze dzięki temu zapewnili sobie wicemistrzostwo ligi.

Wartościowe i pełne zmiany przebiegów akcji widowisko miało miejsce również w Trzemeśni, gdzie Skalnik triumfował 4:3. Ekipa ta rywalizowała z LKS Trzebunia i w meczu przegrywała już 0:3. Konsekwentna gra i ambitna walka do samego końca przyczyniła się, że gospodarze nadrobili straty i ostatecznie zwyciężyli 4:3. Skalnik kończy sezon na dziesiątej pozycji, a Trzebunia zajęła czternastą lokatę.

Pojedynek pomiędzy Toporem Tenczyn, a Wróblowianką zakończył się podziałem punktów. W meczu pierwsi na prowadzenie wyszli goście, jednak Topór już po chwili doprowadził do remisu. Następnie ekipa spod Krakowa zdobyła kolejnego gola i na przerwę schodziła z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej części, gospodarze ponownie wyrównali, a Wróblowianka odpowiedziała trzecią bramką. Topór nawiązując do całego meczu i oczywiście w końcówce po raz trzeci doprowadził do remisu i w doliczonym czasie gry, strzelił gola.

W kolejnym meczu Beskid pokonał Górki 6:2, a rywalizację zamknął pojedynek Dziecanovii z ostatnią w tabeli Gościbią II Sułkowice. Chociaż popularnej Dziexie do awansu potrzebny był punkt, to goście nie kalkulowali i w Sułkowicach zmiażdżyli ekipę rezerw, do przerwy zdobywając już siedem bramek. W drugiej połowie, Dziecanovia podwyższyła na 0:9 i takim wynikiem ostatecznie zakończył się pojedynek, po którym zespół z Dziekanowic mógł świętować wielki powrót do okręgówki! Gratulujemy!

Analiza ligowa

Temat analizy ligowej będzie poruszany w jednym z pięcioodcinkowego cyklu podsumowującego sezon 2017/18. W tym miejscu już dziś pragniemy poinformować, że Górki Myślenice kończą rywalizację ligową na jedenastym miejscu, z dorobkiem 33 punktów. Najprawdopodobniej stan drużyn w lidze nie ulegnie zmianie, dlatego też dalej w A-klasie rywalizować będzie szesnaście zespołów. Awans do piątej ligi, a zarazem wielki powrót po dwóch latach, zanotowała Dziecanovia. W okręgówce nie zagra wicemistrz - Rokita Kornatka, której do tego osiągnięcia zabrakło kilkunastu strzelonych bramek. Do A-klasy powraca Zielonka Wrząsowice, która zajęła przedostatnią pozycję w piątej lidze, skutkujące powrotem tego zespołu po roku przerwy do myślenickiej serie A. Do B-klasy spadek zanotowały LKS Rudnik i Gościbia II Sułkowice. Co ciekawe, ekipa rezerw powraca do ligi po jednorocznej przygodzie, a drużyna z Rudnika notuje drugi z rzędu spadek w drugim kolejnym sezonie. Na ich miejscu pojawią się mistrzowie B-klasy - Iskra Brzączowice oraz Hejnał Krzyszkowice.

Prawdopodobny skład A-klasy na następny sezon: Zielonka Wrząsowice (spadkowicz), Rokita Kornatka, Beskid Tokarnia, Wróblowianka, Clavia Świątniki Górne, Jordan Zakliczyn, Wrzosy Osieczany, Orzeł Nowa Wieś, Topór Tenczyn, Skalnik Trzemeśnia, Górki Myślenice, Lubomir Wiśniowa, Iskra Głogoczów, LKS Trzebunia, Iskra Brzączowice (beniaminek), Hejnał Krzyszkowice (beniaminek)

MVP meczu Beskid vs Górki

W ostatniej ankiecie na MVP meczu ligowego triumfował Ignacy Dudek, uzyskując 23% wszystkich głosów. Wyróżniony został również kapitan - Mateusz Obierzyński oraz defensorzy Andrzej Szlachetka i Kamil Plewa. Gratulujemy!

P.S. W ostatnim podsumowaniu pozdrawiamy wytrwałych i aktywnych czytelników ze Świątnik Górnych, dziękujemy, że mogliśmy także dla Was podsumowywać zmagania drużyn w minionych kolejkach. Seria podsumowań kolejki będzie kontynuowana również od nowego sezonu!

Przy okazji dziękujemy również wszystkim informatorom z innych klubów za bardzo cenne wiadomości z przebiegu spotkań w każdej kolejce!