Górki Myślenice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

Skalnik vs Górki - 17.08.19, fot. P.Biela
Ładowanie...

Kalendarium

20

08-2019

wtorek

21

08-2019

środa

22

08-2019

czwartek

23

08-2019

piątek

24

08-2019

sobota

25

08-2019

niedziela

SENIORZY: Górki Myślenice vs Rokita Kornatka - A-klasa, Myślenice - Solidarności 6, 17:00

SENIORZY REZERWY: Cyrhla Krzczonów vs Górki II Myślenice - sparing, Krzczonów, 17:00

26

08-2019

pon.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 381, wczoraj: 489
ogółem: 1 222 150

statystyki szczegółowe

Aktualności

SENIORZY: Na zakończenie szybkie przypomnienie, czyli...

  • autor: oliwier234gprzed, 2018-07-01 22:54
SENIORZY: Na zakończenie szybkie przypomnienie, czyli podsumowanie sezonu 2017/1

Debiutancki sezon w rozgrywkach A-klasy, zmiana trenera i rewolucja kadrowa oraz walka do samego końca o pozostanie w lidze - w tych słowach pokrótce należy podsumować niedawno zakończony sezon 2017/18. W nim Myśleniczanie zakończyli rywalizację na jedenastym miejscu. Więcej w dalszej części newsa.

 

Przygotowania do rundy wiosennej

Po niezłej w wykonaniu Górek Myślenice rundzie jesiennej przyszedł dosyć burzliwy czas dla klubu. Zwolnienie dotychczasowego trenera, a co za tym idzie rewolucja kadrowa i odejście kluczowych zawodników sprawiły, że wielu mówiło o końcu przygody Górek w A-klasie, a klub czekał będzie rozpad. Zaangażowanie członków zarządu już od pierwszych dni po zakończeniu rundy jesiennej przyczyniło się do tego, że klub na początku grudnia podpisał umowę z trenerem Wojciechem Czajką, który zaangażowany został w przygotowanie drużyny do rundy rewanżowej i prowadzenie jej w czasie spotkań ligowych. Głównym celem pracy nowego na tamten czas szkoleniowca myślenickiej drużyny była jednak odbudowa seniorskiej ekipy oraz „postawienie na nogi” klubu, który w minionym czasie borykał się z problemami. Po kilku wstępnych deklaracjach o zasileniu zespołu, a także ambitnych planach drużyna pod wodzą nowego szkoleniowca rozpoczęła przygotowania do rundy rewanżowej.

W pierwszych treningach jedno, co z pewnością napawało optymizmem, to wysoka frekwencja i zaangażowanie zawodników na każdej z jednostek. Na treningach na hali zawodnicy skupili się głównie na przygotowaniu motorycznym i kondycyjnym, natomiast na boisku drużyna ćwiczyła elementy piłkarskie, stałe fragmenty gry itp. W sumie zespół miał za sobą dokładnie dwadzieścia siedem jednostek treningowych, w tym także siedem spotkań kontrolnych, co w krótkim czasie nieco ponad dwóch miesięcy przygotowań było dobrym wynikiem. Jeśli chodzi o sparingi, to podopieczni trenera Wojciecha Czajki rywalizowali z zespołami o zróżnicowanym poziomie umiejętności. Pierwszy mecz kontrolny ekipa zagrała z drużyną juniorów prowadzoną przez Mateusza Pietrzyka, w którym to za sprawą bramek Obierzyńskiego i Maliny zwyciężyła 3:1. W następnych tygodniach Górki przegrały z Naprzodem Sobolów 1:3, Sokołem Borzęta 2:4 i Sępem Droginia 1:4. Przełamanie nadeszło w czwartym meczu kontrolnym zaliczającego się do zimowego okresu przygotowawczego, w którym ekipa pokonała Hejnał Krzyszkowice 3:2. W kolejnym tygodniu ulegliśmy drużynie Błękitnych Bodzanów 0:2, aby w następnym tygodniu wygrać z Kapitolem Racławice, gromiąc tym samym ten niezły pod względem umiejętności technicznych zespół aż 10:0.

W kadrze naszego zespołu zaszła rewolucja. Klub łącznie opuściło dziesięciu zawodników, którzy w rundzie jesiennej grali w mniejszym lub większym wymiarze czasowym, w tym m.in. kapitan drużyny, najskuteczniejszy zawodnik zespołu czy podstawowy obrońca i rozgrywający. Poczynania zarządu i sztabu szkoleniowego przyczyniły się do licznych wzmocnień, a wśród nich wyróżnić można było: Kamila Malinę, Sebastiana i Krystiana Klasików, Ireneusza Ziaję, Artura Szlachetkę, Ignacego Dudka, Marcina Kołodziejczyka, Bartłomieja Pilcha, Bartłomieja Ruska, Tomasza Tokonia i Vasilisa Tomazosa. W czasie rundy wiosennej dodatkowo do rozgrywek zgłoszeni zostali również Szymon Smok oraz wracający po długiej przerwie spowodowanej poważną kontuzją - Jarosław Kuchnia.

Klub w czasie przygotowań uczynił także kilka zmian organizacyjnych. Oprócz kontynuowania działalności zespołu juniorów drużynę finansowo i materialnie wsparli nowi sponsorzy: sklep BACA oraz siłownia AS GYM. Przed ligowymi zmaganiami członkowie klubu zaangażowali się również w ukończenie budowy placu zabaw, uporządkowanie terenu wokół boiska oraz nowej trybuny, a także zabezpieczeniu do betonowego podestu ławek rezerwowych. Poprawie uległ także wjazd do budynku klubowego, ponieważ wykonano asfaltowy podjazd. Warto nadmienić, że działacze klubu wraz z członkami OSP Myślenice – Górne Przedmieście zaangażowali się w zajęcia dla dzieci i młodzieży w czasie zimowych ferii, na których średnia frekwencja zdecydowanie przewyższała oczekiwania.

Więcej na temat przygotowań można przeczytać pod linkiem - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3052196,podsumowanie-przygotowan-i-zapowiedz-rundy-wiosennej.html

Telegraficzny skrót rundy wiosennej

Po nieco ponad dwóch miesiącach przygotowań, drużyna prowadzona przez trenera Wojciecha Czajkę rozpoczęła rywalizację w dzień 25. marca. W lidze niezmiennie rywalizowało szesnaście ekip, a więc myśleniczan czekało aż piętnaście batalii, w których Górki walczyły o pozostanie w lidze.

Rundę wiosenną zainaugurowało ligowe starcie z LKS Rudnik - ekipą, którą w zimowej przerwie objął były trener Górek. Spotkanie rozgrywane na myślenickim Zarabiu przyniosło wiele emocji. Do przerwy po słabszej pierwszej połowie, myśleniczanie przegrywali 1:0. Korekta ustawienia i wzajemna motywacja sprawiły, że na drugą połowę wyszedł całkiem inny zespół. Górki za sprawą Pietrzyka natychmiast wyrównały, a po chwili Mateusz wyprowadził drużynę z Górnego Przedmieścia na prowadzenie. Rywale z Rudnika po chwili ponownie wyrównali. W samej końcówce doszło do wielkiego widowiska. Ostatecznie to podopieczni trenera Wojciecha Czajki zwyciężyli w tym starciu, a gola na wagę cennych trzech punktów rzutem na taśmę zdobył Mateusz Pietrzyk. Wygrana nad tym przeciwnikiem była niezwykle cenna, a myśleniczanie bardzo dobrze weszli w rywalizację wiosenną.

O meczu Rudnik vs Górki - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3053599,seniorzy-inauguracyjny-triumf-gorek-rudnik-2-3-gorki.html

W świąteczny weekend miało miejsce pierwsze spotkanie w roli gospodarza, które z powodu niesprzyjającej aury odbyło się na boisku Hutnika Kraków ze sztuczną nawierzchnią. W nim piłkarska ekipa Górek zmierzyła się z Jordanem Zakliczyn - przeciwnikiem o dosyć wysokich możliwościach, borykającym się z problemami kadrowymi. Pierwsza połowa po raz kolejny nie była najlepsza w naszym wykonaniu, a rywale do przerwy prowadzili 1:0, po bramce zdobytej bezpośrednio z kontrowersyjnego rzutu wolnego. W drugiej części, podopieczni trenera Wojciecha Czajki ponownie zmuszeni byli do odrabiania strat, ale ich postawa ponownie zagwarantowała punkty. Bramkę w 57. minucie po asyście Dudka zdobył Mateusz Biela, a starcie zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów, później zweryfikowanym jako walkower na niekorzyść gospodarzy.

O meczu Górki vs Jordan - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3055425,seniorzy-podzial-punktow-w-krakowie-gorki-1-1-jordan.html

Tydzień później czekało nas spotkanie rozgrywane w Głogoczowie. Starcie było niezwykle ważnym w kwestii utrzymania w lidze na następny sezon. Mecz miał dosyć negatywny przebieg dla podopiecznych trenera Wojciecha Czajki, którzy w pierwszej połowie stracili dwie bramki. Iskra wykorzystując indywidualne błędy defensywy wyszła na pewne prowadzenie, jednak już na początku drugiej części myśleniczanie zdobyli bramkę kontaktową z rzutu karnego. Od tego czasu Górki praktycznie cały czas przebywały na połowie rywala, jednak głównym mankamentem w grze zespołu była fatalna skuteczność. Mimo wielkiej przewagi gol Pietrzyka stał się tylko trafieniem honorowym, a ekipa z Górnego Przedmieścia z pojedynku nie wywiozła punktów, mimo wielkiej szansy na chociażby remis.

O meczu Iskra vs Górki - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3057165,seniorzy-porazka-na-trudnym-terenie-iskra-2-1-gorki.html

Na pierwsze starcie przy Solidarności 6 nasi kibice czekać musieli do piętnastego kwietnia, jednak w pojedynku z LKS Trzebunia, Górki z formalnego punktu widzenia grały jako goście. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki stanęli do walki o bardzo ważne punkty z przedostatnim wówczas zespołem w tabeli. Postawa rywala w tym spotkaniu nie odzwierciedlała obecnej lokaty w notowaniu ligowym, gdyż Trzebunia była naprawdę wymagającym przeciwnikiem. Myśleniczanie w 15. minucie za sprawą trafienia Kamila Maliny wyszli na prowadzenie i utrzymywali ją do końcowej fazy meczu. Wówczas niefortunnie w polu karnym interweniował Kamil Plewa, który zanotował tym samym trafienie samobójcze. Chociaż wygrana w zawodach była niezwykle blisko, to starcie zakończyło się sprawiedliwym remisem. W tabeli ligowej bezpośredni rywale (Iskra i Lubomir) nadrobili już straty, co zapowiadało coraz trudniejszą sytuację zespołu.

O meczu Trzebunia vs Górki - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3059106,seniorzy-pechowy-remis-przy-solidarnosci-trzebunia-1-1-gorki.html

Czarna seria trwała dalej, ponieważ do podkrakowskich Wróblowic na pojedynek z tamtejszą Wróblowianką Górki przyjechały w zaledwie trzynastoosobowym składzie, a poważnej kontuzji uniemożliwiającej grę już na początku meczu doznał Mateusz Biela. Chociaż podopieczni trenera Wojciecha Czajki byli na straconej pozycji, to ambitnie walczyli z jak się okazało jednym z najtrudniejszych rywali w stawce. Do trzydziestej minuty poprawna gra w defensywnie przynosiła efekty, jednak w późniejszym czasie rywal wykorzystał nasze błędy i po godzinie prowadził 2:0. Rezultat do samego końca nie uległ zmianie, a myśleniczanie zanotowali tym samym kolejną porażkę - porażkę w niezbyt dobrym stylu, gdyż ze względu na braki kadrowe, po prostu nie mogli tego spotkania rozstrzygnąć na swoją korzyść.

O meczu Wróblowianka vs Górki - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3060962,seniorzy-zdziesiatkowane-gorki-polegly-we-wroblowicach.html

W pierwszym pełnoprawnym meczu w roli gospodarza, rozgrywanym przed własną publicznością, Myśleniczanie zmierzyli się z będącą w pogoni za liderem Dziecanovią. W ostatni weekend kwietnia, Górki czekało niezwykle trudne zadanie, jednak wierzyliśmy, że na boisku przy Solidarności 6 jesteśmy w stanie sprawić niespodziankę. Ponownie bez kluczowych zawodników stanęliśmy do rywalizacji, jednak przeciwnik spisywał się bardzo dobrze od samego początku i do przerwy prowadził 2-0. W drugiej połowie, Górki jeszcze próbowały powalczyć o nadrobienie strat, lecz na boisku mieliśmy do czynienia z prawdziwym festiwalem strzeleckim, szkoda tylko, że w wykonaniu jednej drużyny. Ostatecznie popularna Dziexa pokonała Górki 0:6, a podopieczni trenera Wojciecha Czajki po tym spotkaniu spadli na trzynastą pozycję, zachowując najmniejszą do tej pory przewagę nad LKS Rudnik.

O meczu Górki vs Dziecanovia - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3062639,seniorzy-bolesna-porazka-u-siebie-gorki-0-6-dziecanovia.html

Zmagania w kwietniu przyniosły podopiecznym trenera Wojciecha Czajki tylko punkt, a Górki nadal wierzyły w przełamanie pecha. Prawdą był fakt, że Górcoki w większości spotkań grały nieźle, a do szczęścia brakowało naprawdę niewiele. W kolejnym starciu myśleniczanie na wyjeździe rozgrywali mecz z Clavią Świątniki Górne. Sytuacja kadrowa nieco się poprawiła, podobnie jak zresztą gra, gdyż w końcu jako pierwsi zdobyliśmy bramkę. Indywidualne błędy sprawiły jednak, że po pierwszych czterdziestu pięciu minutach przegrywaliśmy 2:1. Początek drugiej części należał do Górek, które dzięki trafieniom Obierzyńskiego i Pietrzyka wyszli na prowadzenie. Po godzinie gry, zespół z Myślenic był bliski triumfu, jednak rzut karny na kwadrans przed końcem oraz decydujące trafienie z 83. minuty sprawiło, że Myśleniczanie odnieśli kolejną porażkę. Pozytywną wiadomością był jednak fakt, że gra drużyny była już dużo lepsza.

O meczu Clavia vs Górki - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3063823,seniorzy-czarna-passa-dalej-trwa-clavia-4-3-gorki.html

Czarna passa trwała dalej, a na następny tydzień Górki czekało kolejne wyjazdowe starcie, tym razem do Sułkowic na mecz z tamtejszą Gościbią II. Aby być dalej w walce o utrzymanie, spotkanie musiało zakończyć się wygraną gości. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki do tego meczu przystąpili niezwykle zmotywowani, a dobra gra w połączeniu z konsekwencją w działaniu w końcu dała swoje pozytywne efekty. Myśleniczanie rozegrali świetne zawody, a co najważniejsze zamknęli wynik do przerwy, dzięki dwóm trafieniom Pietrzyka. W drugiej połowie za sprawą Kamila Plewy, Irka Ziaji oraz po raz trzeci Mateusza Pietrzyka ekipa z Górnego Przedmieścia ustanowiła końcowy rezultat spotkania, a triumf 5-0 okazał się być niezwykle cenny i pozwolił na upragnione przełamanie. Zmiany personalne w ustawieniu miały swoje najlepsze konsekwencje, a Górki liczyły się dalej w walce o pozostanie w lidze.

O meczu Gościbia II vs Górki - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3066559,seniorzy-przelamanie-w-sulkowicach-goscibia-ii-0-5-gorki.html

Tydzień później A-klasowa karuzela przeniosła się z powrotem do Myślenic, gdzie Górki podejmowały ekipę Topora Tenczyn. Starcie było niezwykle istotnym pojedynkiem, gdyż ewentualna wygrana mogła sprawić, że Myśleniczanie powrócą w tabeli na bezpieczną pozycję. Początek spotkania należał do naszego zespołu, gdyż już ósmej minucie trafienie na 1:0 zanotował Kamil Malina. Gospodarze pewnie atakowali przeciwnika, który na początku zawodów miał wielkie problemy z naszą ofensywą, wielokrotnie rozpaczliwie się broniąc. Mimo wielu okazji, wynik nie uległ zmianie, a Topór wykonując jedną z niewielu kontr doprowadził do wyrównania. Na początku drugiej części Myśleniczanie stracili kolejną bramkę, zdobytą przez przeciwnika w dosyć kontrowersyjnych okolicznościach. Rezultat meczu mimo wielu prób naszej drużyny nie uległ już zmianie, a Górki musiały pogodzić się z bardzo pechową i niezasłużoną porażką, która nieco pokrzyżowała plany zespołu.

O meczu Górki vs Topór - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3068173,seniorzy-niewykorzystane-sytuacje-lubia-sie-mscic-gorki-1-2-topor.html

Dwudziestego szóstego maja Górki w ramach 26. kolejki zagraliśmy ze Skalnikiem Trzemeśnia. Mecz rozgrywany na boisku rywala był kolejną ważną potyczką, w której to Myśleniczanie, zważywszy na poziom sportowy przeciwnika, musieli po prostu zwyciężyć. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście z Myślenic, którzy bramkę zdobyli już w drugiej minucie, jednak arbiter nie uznał gola. Co gorsze, podopieczni trenera Wojciecha Czajki od 28. minuty grali w osłabieniu po kontrowersyjnej czerwonej kartce dla Bieli. Tuż przed przerwą Górki zdobyły bramkę, a piękne trafienie z rzutu wolnego zanotował Pietrzyk. Wysoka temperatura połączona z grą w osłabieniu liczebnym sprawiła, że w drugiej części skupiliśmy się tylko na defensywie. Przez długi czas rezultat meczu utrzymywał się bez zmian, jednak w 88. minucie gospodarze wyrównali. Sam fakt remisu nie byłby o tyle złą informacją, gdyby nie sytuacja, że strzelec bramki ewidentnie pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki. Kontrowersja po raz trzeci! Remis z wielkim niedosytem, bo wygrana była blisko... znowu.

O meczu Skalnik vs Górki - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3069663,seniorzy-punkt-z-niedosytem-skalnik-1-1-gorki.html

W dniu trzydziestego maja, podczas piłkarskiej środy przy Solidarności 6, Górki zmierzyły się z Wrzosami Osieczany. Ekipa gości w minionych meczach miała bardzo dużo problemów kadrowych, jednak na spotkanie z naszym zespołem rywale zmotywowali się i przybyli do Myślenic w optymalnym składzie personalnym. Starcie od samego początku było niezwykle wyrównanym, ale i ciekawym spotkaniem, w którym żadna ze stron nie uzyskała przewagi. Wynik pojedynku w 42. minucie otworzył Obierzyński, który zdobył bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Postawa podopiecznych trenera Wojciecha Czajki była bardzo dobra, a Górki rozgrywały jedno z najlepszych spotkań w sezonie. Mając na uwadze pechowe zakończenia meczów z Trzebunią i Skalnikiem, gospodarze chcieli za wszelką cenę pokusić się o podwyższenie prowadzenia. W 82. minucie przed szansą z rzutu karnego stanął Mateusz Pietrzyk, który zdobył drugiego gola i ustanowił końcowy rezultat meczu. Piękne zwycięstwo w świetnym stylu!

O meczu Górki vs Wrzosy - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3070680,seniorzy-historyczny-triumf-nad-wrzosami-gorki-2-0-wrzosy.html

Kolejne spotkanie rozgrywane było ponownie na piłkarskim boisku przy Solidarności 6, gdzie Górki podejmowały tym razem Rokitę Kornatka. Myśleniczanie do tego pojedynku przystąpili z chęcią wielkiego rewanżu za jesienną porażkę 5:0. Spotkanie było meczem walki, w którym obie strony prowadziły grę naprzemiennie. Chociaż pierwszego gola zdobyli goście, to Górcoki za sprawą trafień Obierzyńskiego i Ziaji wyszli na prowadzenie. Na początku drugiej połowy Rokita zdobyła kolejne dwie bramki, jednak natychmiastowo odpowiedział Pietrzyk. Nasza drużyna stanęła przed szansą na triumf w meczu z wysoko notowaną ekipą, jednak zmarnowała dwie idealne okazje, w których defensywa rywala musiała rozpaczliwie bronić swojej bramki. Indywidualny błąd z 65. minuty sprawił, że kolejnego gola zanotowali goście, którzy ostatecznie zwyciężyli w meczu 4-3. Warto wspomnieć, że postawa myśleniczan po meczu została nagrodzona owacją na stojąco od zgromadzonej publiczności.

O meczu Górki vs Rokita - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3071441,seniorzy-do-szczescia-zabraklo-skutecznosci-gorki-3-4-rokita.html

Na wyjazdowe starcie z Orłem Nowa Wieś Górki przybyły w optymalnym składzie, a do gry powrócił po kontuzji Ignacy Dudek. Z meczu nasi zawodnicy oprócz słabszej pierwszej połowy z pewnością zapamiętają również aurę, gdyż w niedzielne popołudnie obie drużyny rywalizować musiały przy prawie czterdziestostopniowym upale. Chociaż gra na początku spotkania nie była zbyt dobra, to w drugiej połowie Myśleniczanie wrócili do swojej właściwej dyspozycji. W 47. minucie bramkę otwierającą wynik meczu zdobył Mateusz Obierzyński, a po chwili swoje świetne okazje na podwyższenie rezultatu mieli pozostali zawodnicy. Gospodarze w tym meczu walczyli do samego końca, czego dowodem była bramka zdobyta w 89. minucie i szansa na ostateczne zwycięstwo. Wyrównanie rzutem na taśmę było jednak niezwykle kosztowne, ponieważ jednym z zawodników Orła musiał zająć się zespół pogotowia ratunkowego. Mecz zakończył się remisem 1:1…

O meczu Orzeł vs Górki - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3073469,seniorzy-oddane-trzy-punkty-orzel-1-1-gorki.html

Przebudzenie Górek i słabsza dyspozycja Lubomira sprawiła, że ekipy te w 29. kolejce rywalizowały w bezpośrednim starciu o pozostanie w lidze. Mecz o „być albo nie być” lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy za sprawą trafienia Mateusza Bieli wyszli na prowadzenie. Goście jednak tuż przed przerwą wykorzystali błąd rywala i doprowadzili do remisu. Podopiecznych trenera Wojciecha Czajki nie trzeba było szczególnie motywować, gdyż każdy znał wagę tego pojedynku. Drugą część Myśleniczanie znowu zaczęli od bramki - na 2:1 w wykonaniu Obierzyńskiego. Na ostatnie dziesięć minut trafienie na 3:1 zdobył jeszcze Pietrzyk, jednak goście złapali kontakt już chwilę później. W kolejnej akcji idealną interwencją popisał się Kubiczek, a w 90. minucie decydujące o utrzymaniu trafienie zanotował Dudek. Górki zwyciężyły w ostatnim meczu u siebie, zapewniając sobie tym samym utrzymanie w lidze na kolejny sezon.

O meczu Górki vs Lubomir - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3074574,seniorzy-gorki-pozostaja-w-a-klasie-gorki-4-2-lubomir.html

Rundę wiosenną zakończyło spotkanie z Beskidem Tokarnia, na które myśleniczanie wybrali się bez kilku podstawowych zawodników. Pewne już pozostania w lidze na następny sezon Górki chciały miłym akcentem zakończyć rywalizację w swoim debiutanckim sezonie. O ile wszystkie dotychczasowe czternaście meczów odbyło się przy pięknej, słonecznej pogodzie, to spotkanie z Beskidem rozpoczęła ulewa. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki z pewnością nie zaliczą tego pojedynku do szczególnie udanych, ponieważ przegrali to starcie 6:2. Honorowe trafienia dla Górek zanotowali Tomasz Tokoń i Ignacy Dudek.

O meczu Beskid vs Górki - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3075880,seniorzy-porazka-z-beskidem-gorki-koncza-sezon-na-jedenastym-miejscu.html

Relacje meczowe z każdego spotkania znaleźć można w zakładce AKTUALNOŚCI oraz TERMINARZ ROZGRYWEK. Zachęcamy także do obejrzenia zdjęć z pojedynków, do których adresy stron podane są w podsumowaniach kolejki lub relacjach meczowych.

Statystyki drużynowe

Chociaż obszerne podsumowania rund na naszej stronie pojawiają się cyklicznie, a temat analizy ligowej i wyczynów poszczególnych ekip jest poruszany w osobnym newsie, to w tym miejscu bacznej analizie poddamy statystyki drużyn. W nich myśleniczanie zajmują różnorakie pozycje, jednak najważniejszy jest fakt, że po zakończeniu sezonu zajmujemy (podobnie jak po rundzie jesiennej) jedenaste miejsce z dorobkiem trzydziestu trzech oczek. Górki chociaż w jesiennych zmaganiach zdobyły o trzy oczka więcej, to na boisku liczba punktów z rundy jesiennej i wiosennej jest identyczna, a całą różnicę dają tylko walkowery na korzyść lub niekorzyść naszego zespołu. Warty także uwagi jest fakt, że podopieczni trenera Wojciecha Czajki na wiosnę punktowali w siedmiu (a na boisku w ośmiu) pojedynkach. W sumie Górki zakończyły sezon z dziesięcioma zwycięstwami (jesień: 4:3 Rudnik, 3:1 Iskra, 3:0 Trzebunia v.o, 4:0 Gościbia II 0:2 Topór, 5:4 Skalnik oraz wiosna: 3:2 Rudnik, 5:0 Gościbia II, 2:0 Wrzosy, 4:2 Lubomir), trzema remisami (1:1 Trzebunia, 1:1 Skalnik, 1:1 Orzeł - wszystko wiosna) oraz siedemnastoma porażkami (2:1 Jordan, 6:1 Wróblowianka, 3:1 Dziecanovia, 2:3 Clavia, 9:1 Wrzosy, 5:0 Rokita, 0:3 Orzeł, 4:3 Lubomir, 3:1 Beskid, 3:0 Jordan v.o, 3:0 Iskra v.o., 2:0 Wróblowianka, 0:6 Dziecanovia, 4:3 Clavia, 1:2 Topór, 3:4 Rokita, 6:2 Beskid). Rundę wiosenną Myśleniczanie wyraźnie podzieli na dwa fragmenty - słabszy początek i świetną końcówkę. W rywalizacji ligowej, Górki zdobyły w sumie 58 bramek (8. atak w lidze) oraz straciły aż 83 bramki (15. obrona w lidze). Podopieczni trenera Wojciecha Czajki strzelili więcej i stracili mniej bramek w meczach u siebie niż na wyjeździe. Lepiej graliśmy przed własną publicznością, ponieważ w tych spotkaniach zdobyliśmy 21 punktów, a w czasie wyjazdów tylko 12. Co ważne, Górki dwukrotnie przełamały złe passy: meczów bez wygranej - sześciu kolejnych spotkań w rundzie wiosennej oraz na jesienni spotkań bez punktów - pięć z rzędu. W tabeli rundy wiosennej myśleniczanie zajęli dwunastą pozycję (15 punktów), zdobywając 26 goli, a tracąc 37 bramek. Na koniec warto zaznaczyć, że Górcoki pierwszy raz w historii rozegrali aż trzydzieści meczów, a nie jak w porównaniu z minionym sezonami po dwadzieścia dwa spotkania.

Mistrzem ligi okazała się być Dziecanovia, która do samego końca walczyła o pierwsze miejsce z Rokitą Kornatka. Ostatecznie do miana najlepszego zespołu w sezonie wystarczyło 71 punktów (o trzy więcej niż w poprzednim sezonie). Popularna Dziexa jako jedyna w rundzie wiosennej nie doznała porażki, a podobnym osiągnięciem za jesień może pochwalić się również Beskid Tokarnia. Warto zaznaczyć również, że obydwie te drużyny nie przegrały ani jednego spotkania przed własną publicznością. Najwięcej zwycięstw na swoim koncie zanotowali piłkarze z Tokarni, którzy triumfowali łącznie dwadzieścia dwa razy. Największą liczbę remisów w stawce posiadają piłkarze Orła Nowa Wieś - 10 razy, a najbardziej pokaźną liczbą porażek mogą „poszczycić się” zawodnicy Gościbii II - 24 przegrane w sezonie. Największym atutem w postaci własnego boiska pochwalić mogą się piłkarze Beskidu Tokarnia, którzy zdobyli 43 na możliwych 45 punktów. Najwięcej oczek na wyjeździe zdobyli natomiast zawodnicy z Dziekanowic - 34. Miano najskuteczniejszej drużyny w lidze, a więc zespołu który zdobywa najwięcej bramek utrzymał Beskid Tokarnia, który łącznie zdobył 100 bramek (71 u siebie i 29 na wyjeździe). Równie dobrą ofensywą poszczycić się może także Dziecanovia (97 bramek) oraz Rokita (86 bramek). Najlepszą defensywą w stawce może pochwalić się ekipa z Dziekanowic, ponieważ klub ten stracił zaledwie 25 bramek i to właśnie ta kwestia sprawiła, że popularna Dziexa dzisiaj może cieszyć się z mistrzostwa ligi. Wszelkie statystyki świadczą, że odpowiednie lokaty w tabeli zajmują zespoły, które również w statystykach figurują na podobnych pozycjach.

Inne statystyki, wszystkie ligowe wyniki oraz tabele dostępne są na stronie w zakładach STATYSTYKI LIGOWE, TERMINARZ ROZGRYWEK oraz TABELA oraz portalach 90minut.pl oraz Futmal.pl.

Statystyki indywidualne

Kolejnym z elementów każdego podsumowania są indywidualne wyczyny poszczególnych zawodników. Dla osób, które jeszcze nie zagłosowały w ankiecie na najlepszy skład sezonu postanowiliśmy przybliżyć sylwetki poszczególnych graczy. Podczas sezonu 2017/18 w barwach Górek łącznie wystąpiło aż 41 zawodników, a duża liczba spowodowana jest rewolucją kadrową w czasie zimowej przerwy oraz wprowadzaniem do zespołu seniorskiego zawodników z ekipy juniorów. Z uwzględnieniem wszystkich piłkarzy (również tych którzy nas opuścili) aż piętnastu z nich zagrało więcej niż 1000 minut, a w elitarnym gronie 2000 minut znalazło się pięciu piłkarzy. Najwięcej na boisku spędził Mateusz Obierzyński 2274 minuty w łącznie 28 spotkaniach. Równie wiele minut na murawie spędzili Mateusz Biela (2077), Krystian Kubiczek (2070), Tomasz Kania (2059), Mateusz Pietrzyk (2010) oraz Andrzej Szlachetka (1998). Najwięcej razy na boisku poza naszym kapitanem, pojawił się Mateusz Biela - 29 występów oraz Tomasz Kania i Andrzej Szlachetka (po 26 występów). Po piętnaście powołań mają Krystian Klasik i Kamil Malina, którzy jako jedyni z grona zawodników zasilających naszą ekipę w przerwie zimowej, zanotowali wszystkie występy w rundzie wiosennej.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w całym sezonie okazał się być Mateusz Pietrzyk, który łącznie zdobył 20 bramek. Dosyć często do bramki rywala trafiał także Marek Zięba (13 bramek) oraz Mateusz Obierzyński (7 bramek). Pozostałe bramki na koncie Górek notowali również Biela (4 gole), Ziaja (2 gole), Malina (2 gole), Dudek (2 gole) oraz Plewa, Kania, Wyroba, Kołodziej, Hudaszek, Tokoń i Górka (po 1 bramce). Najlepszy strzelec został również najczęściej asystującym, gdyż w sumie był autorem ośmiu kluczowych podań. Równo często asystowali także Marek Zięba (6 asyst) i Mateusz Biela (5 asyst). Najczęściej ukarani na boisku w czasie ligowych spotkań byli Mateusz Pietrzyk oraz Mateusz Obierzyński (po 7 żółtych kartek). Co najmniej jedną pauzę spowodowaną dużą liczbą kartek musieli odbyć także Mateusz Biela oraz niegrający już Marcin Hudaszek i Arkadiusz Skawski (po 5 żółtych kartek). W pomeczowych ankietach na MVP spotkania najczęściej zwyciężał Mateusz Pietrzyk, wybierany w sumie aż czternastokrotnie. Osiem razy na tytuł trafiał do Mateusza Bieli, a trzy razy na to miano zasłużył Marek Zięba.

Czas gry

1. Mateusz Obierzyński 2274 minut, 28 występów

2. Mateusz Biela 2077 minut, 29 występów

3. Krystian Kubiczek 2070 minut, 23 występy

4. Tomasz Kania 2059 minut, 26 występów

5. Mateusz Pietrzyk 2010 minut, 23 występy

6. Andrzej Szlachetka 1998 minut, 26 występów

7. Rafał Bujas 1677 minut, 24 występy

8. Kamil Plewa 1556 minut, 24 występy

9. Marek Zięba 1350 minut, 15 występów

10. Ireneusz Ziaja 1260 minut, 14 występów

11. Mariusz Wyroba 1144 minut, 13 występów

12. Kamil Malina 1141 minut, 15 występów

13. Arkadiusz Skawski 1127 minut, 13 występów

14. Paweł Maślak 1106 minut, 23 występy

15. Karol Turała 1087 minut, 16 występów

16. Sebastian Klasik 914 minut, 11 występów

17. Grzegorz Jamka 871 minut, 11 występów

18. Bartosz Górka 820 minut, 25 występów

19. Marcin Hudaszek 716 minut, 11 występów

20.  Krystian Klasik 402 minut, 15 występów

21. Ignacy Dudek 300 minut, 5 występów

22. Marek Ulman 297 minut, 13 występów

23. Artur Szlachetka 270 minut, 14 występów

24. Tomasz Tokoń 198 minut, 8 występów

25. Łukasz Zając 168 minut, 8 występów

26. Przemysław Kołodziej 111 minut, 6 występów

27. Bartłomiej Pilch 102 minut, 3 występy

28. Kamil Żądło 90 minut, 1 występ

29. Bartłomiej Zając 81 minut, 6 występów

30. Karol Klimas 74 minut, 3 występy

31. Kacper Wojtan 52 minut, 3 występy

32. Sylwester Kisielewski 50 minut, 10 występów

33. Jan Ulman 49 minut, 10 występów

34. Jarosław Kuchnia 39 minut, 2 występy

35. Łukasz Sroka 30 minut, 1 występ

36. Wojciech Krawczyk 27 minut, 5 występów

37. Szymon Smok 21 minut, 5 występów

38. Michał Hajduk 9 minut, 2 występy

39. Mateusz Ambroży 5 minut, 3 występy

40. Krzysztof Łętocha 5 minut, 1 występ

41. Marcin Kołodziejczyk 1 minuta, 2 występy

Najlepsi strzelcy

1. Mateusz Pietrzyk 20 bramek

2. Marek Zięba 13 bramek

3. Mateusz Obierzyński 7 bramek

4. Mateusz Biela 4 bramki

5. Ireneusz Ziaja 2 bramki

5. Kamil Malina 2 bramki

5. Ignacy Dudek 2 bramki

8. Kamil Plewa 1 bramka

8. Tomasz Kania 1 bramka

8. Mariusz Wyroba 1 bramka

8. Przemysław Kołodziej 1 bramka

8. Marcin Hudaszek 1 bramka

8. Bartosz Górka 1 bramka

8. Tomasz Tokoń 1 bramka

Najlepiej asystujący

1. Mateusz Pietrzyk 8 asyst

2. Marek Zięba 6 asyst

3. Mateusz Biela 5 asyst

4. Mariusz Wyroba 4 asysty

4. Kamil Malina 4 asysty

6. Ignacy Dudek 3 asysty

6. Mateusz Obierzyński 3 asysty

7. Sebastian Klasik 2 asysty

9. Karol Turała 1 asysta

9. Tomasz Kania 1 asysta

9. Rafał Bujas 1 asysta

9. Arkadiusz Skawski 1 asysta

9. Tomasz Tokoń 1 asysta

Ilość kartek

1. Mateusz Obierzyński 7 żółtych

1. Mateusz Pietrzyk 7 żółtych

3. Marcin Hudaszek 5 żółtych

3. Arkadiusz Skawski 5 żółtych

3. Mateusz Biela 5 żółtych

6. Mariusz Wyroba, Ireneusz Ziaja,Kamil Malina - 3 żółte

9. Rafał Bujas, Kamil Plewa, Andrzej Szlachetka - 2 żółte

12. Krystian Kubiczek, Sylwester Kisielewski, Paweł Maślak, Grzegorz Jamka, Bartosz Górka, Marek Ulman,Bartłomiej Pilch - 1 żółta

Zawodnik meczu (na podstawie sondaży)

1. Mateusz Pietrzyk 14 razy

2. Mateusz Biela 8 razy

3. Marek Zięba 3 razy

4. Tomasz Kania 2 razy

4. Marcin Hudaszek, Mariusz Wyroba, Andrzej Szlachetka, Kamil Żądło, Marek Ulman, Ignacy Dudek, Karol Turała, Mateusz Obierzyński, Rafał Bujas po 1 razie

Dokładne analizy i statystyki dostępne w zakładach KADRA oraz STATYSTYKI DRUŻYNOWE.

Podziękowania

Kończąc obszerne podsumowanie sezonu czas złożyć podziękowania za wkład pracy w sezonie dla każdej osoby zaangażowanej w działalność naszego klubu. W pierwszej kolejności wyrazy wdzięczności kierujemy do samych zawodników. Ich wielka praca i hektolitry potu wylanego na treningach, poświęcony czas, zaangażowanie i ambitna walka do samego końca w każdym spotkaniu muszą zostać docenione. Dziękujemy za poświęcenie i walkę na boisku, a także nietuzinkowe zaangażowanie. Pierwszy raz w podsumowaniu pragniemy wymienić wszystkich, którzy w rundzie wiosennej wystąpili na murawie chociażby przez minutę. Dziękujemy Wam!

Krystian Kubiczek, Artur Szlachetka, Tomasz Stanach, Kamil Plewa, Andrzej Szlachetka, Ireneusz Ziaja, Rafał Bujas, Bartłomiej Pilch, Paweł Maślak, Tomasz Kania, Wojciech Krawczyk, Krystian Klasik, Mateusz Obierzyński (kapitan), Mateusz Biela, Ignacy Dudek, Mateusz Pietrzyk, Sebastian Klasik, Bartosz Górka, Marcin Kołodziejczyk, Karol Turała, Marek Ulman, Tomasz Tokoń, Sylwester Kisielewski, Kamil Malina, Przemysław Kołodziej, Jan UIman

Wielkie podziękowania kierujemy również do trenera Wojciecha Czajki. Szkoleniowiec oprócz przygotowania drużyny do rundy wiosennej odbudował cały zespół seniorów, który to głównie dzięki niemu mógł funkcjonować i walczyć o postawione cele. Trenerze dziękujemy za wielki wkład w końcowy sukces drużyny, zaangażowanie i poświęcenie na każdym treningu i meczu! Za świetne przygotowanie zespołu do rozgrywek! Za wrodzoną skromność i szacunek dla każdego człowieka związanego z klubem! Za odpowiednie podejście do zawodników i członków klubu, które spowodowało że znów jesteśmy jedną wielką piłkarską rodziną! Dziękujemy Trenerze!

W tym miejscu pragniemy poinformować, że Wojciech Czajka dalej będzie prowadził nasz zespół w rundzie jesiennej nowego sezonu.

Działalność sportowa to jedno, ale organizacja całego klubu i zarządzanie to inna sprawa, o której wiele ludzi nie wie jak bardzo jest ona czasochłonna. Tutaj pragnę serdecznie podziękować za pracę włodarzy naszej drużyny, która widoczna jest w całym regionie. Sukces sportowy zawsze wiążę się z dużym wkładem organizacyjnym. Działalność klubu doceniona została po raz kolejny przez lokalne władze w postaci nagród burmistrza i starosty w dziedzinie kultury i sportu.

Jak wielokrotnie podkreślamy działalność klubu bez wsparcia finansowego sponsorów byłaby zagrożona. Specjalne podziękowania kierujemy zatem do Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, ponieważ to głównie dzięki władzom samorządowym, stowarzyszenia takie jak kluby sportowe mogą działać w przyzwoity sposób. Dziękujemy właścicielom firm za tegoroczny wkład, który pozwolił nam na organizację klubu na najwyższym poziomie. Ukłony i wyrazy wdzięczności kierowane są do właścicieli firm:

MAT - systemy fiskalne

NOVITUS

AS GYM - siłownia, centrum sportowe

Sklep BACA - sklep wielobranżowy

LUX-BUD - stolarka budowlana

INET CENTRUM - sieć internetowa

AQUA TOUR - woda

NEMBUD - usługi remontowo - budowlane

OBIERZYŃSCY - OGRODY - usługi ogrodnicze

NATURHOUSE Myślenice - centrum dietetyczne

POD PARASOLKAMI - restauracja, pub

F.H.U. MIŚ - haft komputerowy

TheGARAGE - zakład samochodwy

NATURA - usługi ogrodnicze

Promocja klubu w mediach w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważnym elementem, ponieważ pozwala ona do dotarcie większej liczby mieszkańców. Dlatego też pragnę osobiście podziękować za współpracę z fotografem Pawłem Bielą oraz osobą transmitują spotkania na żywo - Michałem Wierzbą. Wasz wielki wkład w życie medialne klubu jest zauważalny i wielokrotnie został doceniony przez kibiców regularnie pojawiających się na meczach oraz tych, którzy zagranicą wspierają naszą ekipę. Dziękujemy!!!

Następnie nie mogę zapomnieć o lokalnych mediach, z którymi współpracuje nasza drużyna. Z tego miejsca pragnę podziękować portalom Futmal.pl, MiastoInfo.pl oraz KMY.pl za regularne dodawanie relacji meczowych ze spotkań ligowych, a także lokalnemu tygodnikowi – Gazecie Myślenickiej za wzmianki o działalności naszego klubu.

Niezależnie od pogody i aktualnej dyspozycji drużyny! Są z zespołem w trudnych chwilach po porażkach, ale i wspólnie cieszą się po zwycięstwach! Na końcu nie można zapomnieć o naszych wspaniałych kibicach i sympatykach. To w ich kierunku kierujemy wielkie podziękowania za głośne wsparcie z trybun w całym sezonie! Dziękujemy, że jesteście z nami na dobre i na złe. Jako jedna z niewielu grup kibicowskich drużyn z A-klasy jeździcie za swoją drużyną na każdy mecz, często przewyższając frekwencją sympatyków ekip gospodarzy. Zawsze wspieracie dopingiem, a frekwencja na trybunach zdecydowanie przewyższa średnią piątej czy nawet czwartej ligi.

Debiutancki sezon Górek w A-klasie przechodzi zatem do historii. Naszych zawodników czeka teraz zasłużony czas przerwy, choć już niedługo drużyna powróci do treningów w walce w sezonie 2018/19, nadal w rozgrywkach myślenickiej A-klasy.

Z pozdrowieniami piłkarskimi i podziękowaniem za kolejny rok współpracy z drużyną, sztabem oraz kibicami.

Administracja strony klubowej i Sekretarz LKS „Górki”

Oliwier Bzowski

Na koniec zapraszamy do głosowania w ankietach na najlepszy skład rundy wiosennej. Ankiety potrwają do przyszłej soboty, a o wynikach sondaży poinformujemy w osobnym newsie. Dalej zachęcamy do śledzenia naszej strony, na której poza składem rundy, pojawią się również ankiety na MVP sezonu oraz najlepszy mecz, a także podsumowania rozgrywek juniorskich oraz dokładna analiza ligowa.

 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [187]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

Górki MyśleniceRokita Kornatka
Górki Myślenice   Rokita Kornatka
2019-08-25, 17:00:00

Myślenice - ul. Solidarności 6

Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Ostatnie spotkanie

Skalnik TrzemeśniaGórki Myślenice
Skalnik Trzemeśnia 5:2 Górki Myślenice
2019-08-17, 17:00:00
Trzemeśnia
galeria »   relacja »

Wyniki

Ostatnia kolejka 3
Wróblowianka Kraków 7:2 Beskid Tokarnia
Topór Tenczyn Zielonka Wrząsowice
Staw Polanka 3:3 Clavia Świątniki Górne
Sokół Borzęta 2:0 Gościbia Sułkowice
Skalnik Trzemeśnia 5:2 Górki Myślenice
Rokita Kornatka 0:1 Karpaty Siepraw
Lubomir Wiśniowa 1:0 LKS Rudnik

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 4
Beskid Tokarnia - LKS Rudnik
Karpaty Siepraw - Lubomir Wiśniowa
Gościbia Sułkowice - Skalnik Trzemeśnia
Clavia Świątniki Górne - Sokół Borzęta
Zielonka Wrząsowice - Staw Polanka
Wróblowianka Kraków - Topór Tenczyn
Górki Myślenice - Rokita Kornatka

Statystyki drużyny

Losowa galeria

Cyrhla vs Górki 01.05.16
Ładowanie...