Górki Myślenice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

Skalnik vs Górki - 17.08.19, fot. P.Biela
Ładowanie...

Kalendarium

24

08-2019

sobota

25

08-2019

niedziela

SENIORZY: Górki Myślenice vs Rokita Kornatka - A-klasa, Myślenice - Solidarności 6, 17:00

SENIORZY REZERWY: Cyrhla Krzczonów vs Górki II Myślenice - sparing, Krzczonów, 17:00

26

08-2019

pon.

27

08-2019

wtorek

28

08-2019

środa

29

08-2019

czwartek

30

08-2019

piątek

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 245, wczoraj: 705
ogółem: 1 224 069

statystyki szczegółowe

Aktualności

Podsumowanie sezonu w myślenickiej A-klasie i nie tylko,...

  • autor: oliwier234gprzed, 2018-07-11 16:00
Podsumowanie sezonu w myślenickiej A-klasie i nie tylko, czyli analiza ligowa

Po każdej kolejce w cyklu podsumowań kolejki, jednym z elementów składających się na ten news jest analiza ligowa tabeli w myślenickiej A-klasie. W dzisiejszym artykule prezentujemy dokładne podsumowanie wyczynów każdej z ekip, na przestrzeni całego niedawno zakończonego sezonu.

 

Rywalizacja w myślenickiej A-klasie rozpoczęła się 12 sierpnia 2017, a zakończyła 23 czerwca 2018 roku. W czasie rozgrywek szesnaście ekip rozgrało po trzydzieści spotkań w ramach poszczególnych kolejek, co w sumie dało aż 240 pojedynków ligowych. W nich łącznie 113 zakończyło się triumfem gospodarzy, 79 wygraną ekipy gości, a pozostałe 48 podziałem punktów. W meczach drużyny zdobyły w sumie 947 bramek, co daje wysoką średnią 3,94 gola na mecz. Najwyższe zwycięstwo zanotował zespół Beskidu Tokarnia, pokonując outsidera Gościbię II aż 10:0, a najwięcej bo aż dwanaście trafień w ciągu jednego spotkania mogli obejrzeć kibice w Tokarni, ponieważ zespół pokonał w ramach ósmej kolejki LKS Trzebunię 10:2. Mistrzem rywalizacji w A-klasie została Dziecanovia Dziekanowice, która tym samym po dwóch latach wraca do piątej ligi. Najgorsze w stawce okazały się być zespoły Gościbii II Sułkowice oraz LKS Rudnik, które opuszczą ligę w następnym sezonie. Przygoda obu drużyn w A-klasie trwała rok, jednak ekipa rezerw występowała w lidze jako beniaminek, natomiast Rudnik jako spadkowicz.

1. Dziecanovia Dziekanowice - 71 pkt, 97:25, 21-8-1

Chociaż przed rozpoczęciem rundy wiosennej Dziecanovia do prowadzącego Beskidu miała wyraźną stratę, to solidne przygotowanie tego zespołu pozwoliło na grę na bardzo wysokim poziomie i sporadyczne straty punktów. Bardzo solidna defensywa w połączeniu z niezwykle skutecznym atakiem dała popularnej Dziexie mistrzostwo A-klasy, które gwarantuje powrót do piątej ligi. Rywalizacja o pierwszą pozycję trwała do ostatniej kolejki, jednak obiektywnie Dziecanovia spisała się najlepiej w rundzie wiosennej i w pełni zasłużyła na to osiągnięcie, biorąc pod uwagę również poziom organizacyjny drużyny. Gratulujemy!

2. Rokita Kornatka - 69 pkt, 86:49, 21-6-3

O wielkich pechu mówić może piłkarska ekipa Rokity Kornatka. Drużynie do bezpośredniego awansu do „okręgówki” zabrakło …. dwunastu strzelonych bramek (lub o 12 mniej straconych), aby w bilansie bezpośrednim wyprzedzić Pogoń Miechów. Ekipa ta jednak wicemistrzostwo A-klasy może uznać za szczególnie udane z tej przyczyny, ze zespół borykał się z wielkimi brakami kadrowymi spowodowanymi długotrwałymi kontuzjami podstawowych zawodników. Dobra dyspozycja i skuteczność sprawiły, że drużyna z Kornatki kończy sezon na drugim miejscu i jest faworytem do triumfu w następnej edycji rozgrywek.

3. Beskid Tokarnia - 68 pkt, 100:38, 22-2-6

Do dwudziestej kolejki ligowej nic nie zapowiadało, że mistrzostwo z rąk wypuści Beskid Tokarnia. Drużyna po fenomenalnej jesieni była pretendentem do awansu, jednak słabsza dyspozycja sprawiła, że ekipa zaczęła tracić punkty w meczach wyjazdowych z niekiedy słabymi rywalami. Beskid ostatecznie zakończył rywalizację na trzecim miejscu, co i tak jest wynikiem najlepszym w ostatnich latach. Co ciekawe, zespół odniósł najwięcej zwycięstw spośród wszystkich klubów, a także dysponował najbardziej bramkostrzelną ofensywą. To jednak nie wystarczyło, a wpadki m.in. z Trzebunią czy Rudnikiem były bardzo dotkliwe w skutkach.

4. Wróblowianka Wróblowice - 63 pkt, 64:36, 19-6-5

Na miano rycerzy wiosny, obok Dziecanovii, zasługuje także Wróblowianka. Nazywany często przez nas zespół spod Krakowa, w rywalizacji zdobył łącznie 63 punkty i zanotował najlepszy od lat sezon. Zatrudnienie nowego szkoleniowca oraz oparcie drużyny o trzon w postaci doświadczonych zawodników przyczyniło się do bardzo dobrego miejsca na koniec sezonu. Wróblowianka poza poziomem sportowym uczyniła wielki progres organizacyjny, gdyż zespół dysponuje obecnie najlepszym boiskiem, a niedługo pozyska również nowy obiekt sportowy, przez co drużyna z pewnością będzie walczyła o piątą ligę.

5. Clavia Świątniki Górne - 50 pkt, 53:54, 15-5-10

Podobnie jak wyżej wspominana drużyna, najlepszy od lat sezon w myślenickiej A-klasie zanotowała również ekipa Clavii Świątniki Górne. Niebiescy w rundzie wiosennej zagrali trochę gorzej niż w pierwszej fazie sezonu, jednak drużyna nieźle spisywała się w spotkaniach wyjazdowych, a w sumie odniosła zwycięstwa w dokładnie połowie liczby meczów. Chociaż Clavia od lat regularnie występowała w serie A, to w tym sezonie zespół był w stanie postawić się rywalom nawet ze ścisłej czołówki, jak np. remisując z Dziecanovią 1:1.

6. Jordan Zakliczyn - 46 pkt, 68:59, 14-4-12

Podobną formę, co w rozgrywkach jesiennych, w czasie rewanżów prezentował Jordan Zakliczyn. Ekipa ponownie bardzo dobrze rozpoczęła rywalizację, aby w dalszej części sezonu tracić pozyskaną wcześniej przewagę. Drużynie z Zakliczyna do wielkiego powrotu do piątej ligi brakowało wiele, jednak zespół w tym sezonie w końcu mógł rozgrywać mecze na swoim obiekcie, a duży wkład w wynik sportowy klubu wniósł trener Marcin Kwater, który wielokrotnie sam przesądzał o końcowym rezultacie spotkań ligowych. Jordan z pewnością będzie solidnym rywalem w nowym sezonie.

7. Wrzosy Osieczany - 40 pkt, 71:53, 11-7-12

Do fenomenalnej dyspozycji z chęcią powrócić chciałaby ekipa Wrzosów Osieczany, która uprzedni sezon zakończyła na podium rozgrywek. Teraz drużyna stała się ligowym średniakiem, a zdobycie tylko czterdziestu punktów (jak oczywiście na Wrzosy) jest wynikiem poniżej oczekiwań. W rundzie wiosennej piłkarze wygrali zaledwie trzykrotnie, a w sumie zdobyli 14 oczek. Pewne utrzymanie było zagwarantowane po pierwszej fazie sezonu, jednakże jeśli ekipa nie uczyni kilku zmian w kadrze, Wrzosy mogą być już niedługo drużyną, która zamiast o czołowe lokaty, walczyć będzie o pozostanie w lidze.

8. Orzeł Nowa Wieś - 40 pkt, 52:53, 10-10-10

Chociaż Orzeł Nowa Wieś zdobył identyczną liczbę punktów, co siódme Wrzosy, to dla tego zespołu jest to historyczny wyczyn. Fakty są takie, że za piłkarską ekipą z Nowej Wsi najlepszy jak do tej pory sezon w A-klasie, w którym zawodnicy zakończyli rywalizację na najwyższym miejscu. Forma piłkarskiej drużyny w Nowej Wsi w ciągu całego sezonu była dosyć wyrównana, gdyż zespół zdobył o dwa punkty więcej niż na jesieni. Orły zanotowały jednak bardzo dobrą passę w czasie rewanżów, ponieważ przez osiem tygodni byli niepokonani. Co ciekawe, ekipa zanotowała pewną logiczną układankę, gdyż wygrała, zremisowała i przegrała dokładnie po dziesięć meczów.  

9. Topór Tenczyn - 39 pkt, 52:52, 10-9-11

Topór Tenczyn w rozgrywkach myślenickiej A-klasy w niedawno zakończonym sezonie nie miał większych osiągnięć, a drużyna po solidnej rundzie zakończyła rozgrywki na dziewiątej lokacie. Piłkarze z Tenczyna od lat kończą rywalizację na pewnym miejscu w środku stawki, jednak w tym sezonie zespół nie spisywał się szczególnie najlepiej. Dowodzić może o tym fakt, że w drużynie prym wiedzie młode pokolenie zawodników, którzy do niedawna występowali jeszcze w juniorskich zespołach. Na dodatek w przerwie zimowej ekipa zmieniła trenera, a co za tym idzie sezon 2017/18 był tzw. czasem cennych doświadczeń.

10. Skalnik Trzemeśnia - 38 pkt, 58:71, 10-8-12

Podobna informacja dotyczy sklasyfikowanego na dziesiątym miejscu Skalnika Trzemeśnia. Tym razem zespół nie musiał już nadrabiać strat do drużyn poprzedzających, jednak skupił się na obronie dotychczasowej przewagi. Ekipa w sezonie dosyć często radziła sobie z brakami kadrowymi, jednak mimo to potrafiła zwyciężyć w 1/3 wszystkich meczów. Drużyna udowodniła, że nadal liczy się w stawce, a zajęcia miejsca w czołowej dziesiątce świadczy o poprawnej dyspozycji zawodników z Trzemeśni, którzy od przyszłego sezonu mogą być postrzegani do roli pretendenta do zajęcia miejsca ponownie w TOP 10.

11. Górki Myślenice - 33 pkt, 57:83, 10-3-17

Za piłkarską drużyną Górek sezon, który na pewno zostanie zapamiętany na wiele lat. Świetny początek rywalizacji, nagła i długotrwała stagnacja i obudzenie się pod koniec rozgrywek to tylko skrócony zapis przebiegu rozgrywek w wykonaniu zrekonstruowanej ekipy Górek. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki osiągnęli wyznaczony cel, jakim było utrzymanie w lidze na następny sezon, a zarazem skończyli rywalizację na dobrej jak na beniaminka pozycji. Cieszy fakt, że myśleniczanie pozostaną w A-klasie na kolejny rok, w którym staną przed szansą udowodnienia swoich wysokich umiejętności.

12. Lubomir Wiśniowa - 32 pkt, 43:59, 9-5-16

Po rundzie jesiennej, ekipa Lubomira Wiśniowa zaliczana była do grona ekip, które w czasie rewanżów będą walczyły o pozostanie w lidze, jednak co warte odnotowania, podopiecznym trenera Kazimierza Wincenciaka nie dawano większych szans. Lubomir po solidnie przepracowanym zimowym okresie przygotowań stanął do rywalizacji i już od samego początku regularnie notował zwycięstwa. Passa zespołu zakończyła się w połowie maja, a od tamtego czasu drużyna już rzadziej punktowała. Zdobyte 32 oczka pozwoliły jednak na osiągnięcie celu, a warto dodać, że drużyna w klasyfikacji rundy rewanżowej zajęła piąte miejsce.

13. Iskra Głogoczów - 30 pkt, 38:59, 8-6-16

Ostatni tydzień z pewnością za dobrze nie będzie pamiętać drużyna Iskry Głogoczów, która decyzją podokręgu mogła grać w B-klasie (decyzja na podstawie aneksu do regulaminu drużyn seniorskich o awansach i spadkach). Zabiegania zespołu pozwoliły jednak na pozostanie w lidze i kolejny sezon gry w myślenickiej serie A. Należy jednak stwierdzić, że ekipa zasłużyła na grę w naszej klasie rozgrywkowej, gdyż w rundzie jesiennej spisywała się już o niebo lepiej, a w czasie tej rywalizacji zdobyła 22 punkty. Forma podopiecznych niebędącego już trenerem Iskry - Semou Cakary pozwoliła na zajęcie trzynastej lokaty, zdecydowanie gorszej niż w poprzednich sezonach.

14. LKS Trzebunia - 24 pkt, 40:70, 6-6-18

Przechodząc już od końcowej części analizy ekip w A-klasie natrafiamy na jednego z największych szczęściarzy rundy wiosennej. LKS Trzebunia w sezonie spisywał się słabo. Runda jesienna pod znakiem kłopotów kadrowych i duża ilość pecha w szczególnie końcówkach meczów z wiosny wreszcie się odwróciły. Ekipa w ostatnich pięciu meczach sezonu zdobyła łącznie dziesięć oczek, które pozwoliły na wyprzedzenie LKS-u Rudnik i pozostanie w lidze. Oczywiście miano szczęściarzy jest uzasadnione naprawdę niezłą grą i pracą całej ekipy, na której efekty należało czekać do ostatniej części rywalizacji. Dlatego też cieszymy, że po raz kolejny będziemy mieć możliwość gry z Trzebunią, a co za tym idzie szansą na pierwsze zwycięstwo nad LKS-em.

15. LKS Rudnik - 19 pkt, 46:76, 4-7-19

Chociaż strefa spadkowa myślenickiej A-klasy została zredukowana do zaledwie dwóch drużyn, to z ligą pożegna się spadkowicz z okręgówki i jeden z najbardziej zasłużonych klubów myślenickiego podokręgu - LKS Rudnik. Klub, który jeszcze trzynaście miesięcy temu cieszył się z gry dwóch ekip seniorskich w V lidze i A-klasie, teraz pozostaje tylko z drużyną w rozgrywkach serie B. Dwa ostatnie lata ekipy z Rudnika to wielki kryzys, a co za tym idzie efekty w postaci dużo gorszych wyników, które skutkowały spadkami do niższych klas. Liczymy jednak, ze ekipa od przyszłego sezonu wróci na właściwe tory i będzie walczyła o powrót do najpierw A-klasy, a potem „okręgówki”.

16. Gościbia II Sułkowice - 10 pkt, 22:110, 2-4-24

Poziom myślenickiej A-klasy był zdecydowanie za wysoki dla jedynej w stawce drużynie rezerw. Sułkowiczanie w czasie rywalizacji punktowali tylko sześciokrotnie, a co za tym idzie ekipę po rocznej przygodzie, czeka spadek do B-klasy. Mistrz B-klasy gr. II z sezonu 2016/17 spisywał się zdecydowanie gorzej, a świadczą o tym wyniki i fakt 80% przegranych spotkań. Chociaż wielkie sukcesy w tym sezonie odnosił pierwszy zespół Gościbii, to ekipa rezerw nie poszła w jego ślady i od sierpnia rywalizować ponownie będzie w B-klasie i co ciekawe najprawdopodobniej znowu po podziale na dwie grupy.

Według oficjalnych informacji A-klasa w przyszłym sezonie niezmienne liczyła będzie szesnaście drużyn, której skład uzupełnią Zielonka Wrząsowice (spadkowicz) oraz Hejnał Krzyszkowice i Iskra Brzączowice (beniaminek). Rywalizacja w lidze rozpocznie się już w pierwszy weekend sierpnia. Oprócz tych ekip w rozgrywkach wystąpią również: Rokita Kornatka, Beskid Tokarnia, Wróblowianka, Clavia Świątniki Górne, Jordan Zakliczyn, Wrzosy Osieczany, Orzeł Nowa Wieś, Topór Tenczyn, Skalnik Trzemeśnia, Górki Myślenice, Lubomir Wiśniowa, Iskra Głogoczów, LKS Trzebunia. Rozgrywki zainaugurujemy od wyjazdowego meczu z Wróblowianką.

Podsumowanie IV liga

Wśród ekip pochodzących z naszego podokręgu najwyżej sklasyfikowane są dwie drużyny występujące w czwartej lidze. W niej w poprzednim sezonie rywalizowały myślenicki Dalin oraz Pcimianka Pcim. Obie ekipy w zimowej przerwie zostały solidnie wzmocnione, co pozwoliło rywalizować im o najwyższe lokaty. Triumfatorem w tych rozgrywkach został Hutnik Kraków, który okazał się bezkonkurencyjny, zdobywając aż 81 na 90 możliwych punktów i zanotował awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Drugą lokatą pochwalić może się Dalin (65 pkt), który bezpośrednio wyprzedza takie zespoły jak np. Unia Oświęcim, Wiślanka Grabie czy Górnik Wieliczka. Na szóstej pozycji rywalizacje w sezonie 2017/18 zakończyła ekipa Pcimianki (50 pkt), która do podium straciła jedenaście oczek. Dyspozycja tychże ekip świadczy o tym, że za niedługi czas powinny one walczyć o najwyższe pozycje, a w przypadku Dalinu może i powrót do III ligi.

Podsumowanie V liga

W popularnej „okręgówce” walka o najwyższe pozycje, jak i o pozostanie w lidze toczyła się do samego końca. W rozgrywkach wśród czternastu drużyn, swoje mecze rozgrywało aż osiem z naszego podokręgu. Najlepiej z nich spisała się ekipa Gościbii Sułkowice (44 pkt), która uplasowała się na drugiej pozycji i ustąpiła tylko Węgrzcance Węgrzce Wielkie. Beniaminek piątej ligi zanotował świetny sezon i uzyskał drugi z kolei awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Równie wysoko, co zespół z Sułkowic, rywalizację w czołówce zakończył LKS Mogilany (3. miejsce i 43 pkt) oraz Orzeł Myślenice (4. miejsce i 41 pkt), jednak obydwa zespoły po sezonie zmieniają swoich szkoleniowców. Na miejscach w środku tabeli rozgrywki zakończyły siódme Tempo Rzeszotary (35 pkt), ósmy Pasternik Ochojno (35 pkt) oraz notująca słabszy sezon, dziewiąta Raba Dobczyce (34 pkt). Pozostałe drużyny reprezentujące nasz podokręg walczyły o pozostanie w lidze, a ta sztuka udałą się odmłodzonej i przebudowanej ekipie Karpat Siepraw (29 pkt), która zapewniła sobie utrzymanie na tydzień przed zakończeniem ligi. Niestety, spadek do A-klasy, po rocznej przygodzie w piątej lidze zanotowała Zielonka Wrząsowice. Zdobycie zaledwie pięciu oczek nie gwarantowało ekipie z Wrząsowic utrzymania, jednak słabsza dyspozycja spowodowana jest również problemami klubu, o których świadczyć może fakt, że zarząd klubu w minionym sezonie aż czterokrotnie zmieniał trenera. Od rundy jesiennej skład „okręgówki” uzupełni Dziecanovia. Obiektywnie patrząc, to rozgrywki w tej klasie były niezwykle wyrównane, a niewielkie różnice utrzymywały się prawie do samego końca. Ostateczne rozstrzygnięcia są w pewnym stopniu zaskoczeniem, aczkolwiek cieszymy się, że ligę opuściła tylko jedna drużyna z naszego podokręgu.

Podsumowanie B-klasa

Drużyny rywalizujące w myślenickiej B-klasie w tym sezonie stanęły przed trudnym zadaniem, gdyż łącznie musiały rozegrać aż trzydzieści spotkań ligowych. Prowadzenie po rundzie jesiennej w rozgrywkach popularnej serie B obroniła drużyna Iskry Brzączowice (75 pkt), która tym samym powraca do A-klasy po dwóch latach przerwy. Promocję do wyższej ligi otrzymał również reaktywowany rok temu Hejnał Krzyszkowice (63 pkt). Udany sezon zakończony dobrym wynikiem ma za sobą z pewnością trzecie Grodzisko Raciechowice oraz czwarty Sokół Borzęta (oba po 50 pkt). Nieźle spisały się także ekipy rezerw, gdyż Orzeł II Myślenice zakończył rywalizację na piątej pozycji, a Raba II Dobczyce na szóstej (oba po 46 pkt). Pierwszą część tabeli zamknęły siódme Cisy Harbutowice (42 pkt) oraz jedno z największych rozczarowań - Sęp Droginia (8. miejsce i 40 pkt). Stanowcze określenie tej ekipy świadczy o słabszej dyspozycji klubu, który jeszcze rok temu był niezwykle bliski pozostania w A-klasie, a teraz stał się ligowym średniakiem w myślenickiej serie B. Czołową dziesiątkę na zakończenie rywalizacji uzupełniają sklasyfikowany na dziewiątym miejscu Staw Polanka (37 pkt) oraz Jawor Jawornik (34 pkt). Z identycznym stanem punktowym, co zespół z Jawornika, rozgrywki zakończyła jedenasta Cyrhla Krzczonów, której występy w A-klasie przeszły już do bardzo odległej historii. Ligowe zmagania nie zakończyły się pomyślnie dla ekip z Rzeszotar (12. miejsce i 27 pkt) oraz Stróży (13. miejsce i 26 pkt). Notowanie zamknęły Karpaty II Siepraw (14. miejsce i 22 pkt) oraz piętnasta Dukla Bysina (3 pkt), dla której pierwszy po reaktywacji sezon był niezwykle trudny. Faworyci w rozgrywkach w minionym sezonie nie zawiedli i na koniec rywalizacji zajęli czołowe lokaty, a promocja Iskry i Hejnału była realna już w przedsezonowych zapowiedziach. Na koniec warto poświęcić kilka słów na temat bardzo dobrego występu zaprzyjaźnionego Sokoła Borzęta, dla którego czwarte miejsce jest wynikiem najlepszym w historii.

Tabela A-klasy - http://www.90minut.pl/liga/0/liga9602.html

Tabela IV ligi - http://www.90minut.pl/liga/0/liga9497.html

Tabela V ligi - http://www.90minut.pl/liga/0/liga9595.html

Tabela B-klasy - http://www.90minut.pl/liga/0/liga9603.html

 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [128]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

Górki MyśleniceRokita Kornatka
Górki Myślenice   Rokita Kornatka
2019-08-25, 17:00:00

Myślenice - ul. Solidarności 6

Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Ostatnie spotkanie

Skalnik TrzemeśniaGórki Myślenice
Skalnik Trzemeśnia 5:2 Górki Myślenice
2019-08-17, 17:00:00
Trzemeśnia
galeria »   relacja »

Wyniki

Ostatnia kolejka 3
Wróblowianka Kraków 7:2 Beskid Tokarnia
Topór Tenczyn 2:0 Zielonka Wrząsowice
Staw Polanka 3:3 Clavia Świątniki Górne
Sokół Borzęta 2:0 Gościbia Sułkowice
Skalnik Trzemeśnia 5:2 Górki Myślenice
Rokita Kornatka 0:1 Karpaty Siepraw
Lubomir Wiśniowa 1:0 LKS Rudnik

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 4
Beskid Tokarnia - LKS Rudnik
Karpaty Siepraw - Lubomir Wiśniowa
Gościbia Sułkowice - Skalnik Trzemeśnia
Clavia Świątniki Górne - Sokół Borzęta
Zielonka Wrząsowice - Staw Polanka
Wróblowianka Kraków - Topór Tenczyn
Górki Myślenice - Rokita Kornatka

Statystyki drużyny

Losowa galeria

Lubomir vs Górki 17.04.16
Ładowanie...