Górki Myślenice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

Górki vs Karpaty - 09.03.19, fot. M.Wierzba
Ładowanie...

Kalendarium

18

03-2019

pon.

19

03-2019

wtorek

20

03-2019

środa

21

03-2019

czwartek

22

03-2019

piątek

23

03-2019

sobota

SENIORZY REZERWY: Górki II Myślenice vs Dukla Bysina - sparing, Myślenice - Sztuczne 16:00

24

03-2019

niedziela

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 485, wczoraj: 484
ogółem: 1 135 018

statystyki szczegółowe

Aktualności

Przydzielenie drużyn do lig oraz wstępny terminarz

  • autor: oliwier234gprzed, 2018-07-16 22:28

Sezon 2018/19 czas rozpocząć. Drużyna Górek prowadzona przez trenera Wojciecha Czajkę rywalizację w rundzie jesiennej rozpocznie w pierwszy weekend sierpnia od meczu z Wróblowianką. Nasz klub od nowego sezonu reprezentowała będzie również ekipa rezerw, biorąca udział w B-klasie gr. I.

Decyzją myślenickiego podokręgu piłki nożnej w następnym sezonie rywalizacja ligowa toczyła się będzie w trzech ligach. Włodarze piłkarscy nie zdecydowali się po raz kolejny na powrót C-klasy, a zamiast tego ponownie zastosowano wariant z podziałem B-klasy na dwie grupy, w których rywalizować będzie odpowiednio osiem i dziewięć zespołów. Rozgrywki A-klasy w sezonie 2018/19 nie uległy zmianie, a więc od sierpnia w myślenickiej serie A o punkty walczyć będzie nadal szesnaście ekip. Chociaż decyzje podokręgu po raz kolejny wywołały wiele kontrowersji, to wydawać się może, że na następny rok A-klasa zostanie pomniejszona do czternastu ekip, B-klasa wróci do dwunastoosobowego składu, a co za tym idzie utworzona zostanie również C-klasa. Pod pieczą działaczy MZPN znajdzie się również V liga gr. III, którą naprzemiennie prowadzą podokręgu z Myślenic i Wieliczki. Warto wspomnieć, że oprócz drużyny rezerw Górek, do rywalizacji w rozgrywkach seniorskich powraca po siedmiu latach Szczebel Lubień, a nowo otwarty został Radwan Skomielna Czarna. Jedynymi ekipami, którymi wycofały się z rozgrywek są drużyny Tempa II Rzeszotary oraz Opatkowianki (wycofana już w trakcie poprzedniego sezonu).

V liga - 14 drużyn

Wiarusy Igołomia (beniaminek), Czarni Staniątki, Tempo Rzeszotary, Dziecanovia Dziekanowice (beniaminek), Targowianka Targowisko, Gdovia Gdów, Radziszowianka Radziszów, Gościbia Sułkowice, Raba Dobczyce, Karpaty Siepraw, Pasternik Ochojno, LKS Mogilany, Orzeł Myślenice, LKS Śledziejowice (beniaminek)

A-klasa - 16 drużyn

Zielonka Wrząsowice (spadkowicz), Rokita Kornatka, Beskid Tokarnia, Wróblowianka, Clavia Świątniki Górne, Jordan Zakliczyn, Wrzosy Osieczany, Orzeł Nowa Wieś, Topór Tenczyn, Skalnik Trzemeśnia, Górki Myślenice, Lubomir Wiśniowa, Iskra Głogoczów, LKS Trzebunia, Iskra Brzączowice (beniaminek), Hejnał Krzyszkowice (beniaminek)

B-klasa gr. I - 8 drużyn

Górki II Myślenice, Szczebel Lubień, Grodzisko Raciechowice, Sokół Borzęta, Orzeł II Myślenice, Karpaty II Siepraw, Sęp Droginia, Wicher Stróża

B-klasa gr. II - 9 drużyn

Gościbia II Sułkowice (spadkowicz), LKS Rudnik (spadkowicz), Jawor Jawornik, Dukla Bysina, Cyrhla Krzczonów, Cisy Harbutowice, Staw Polanka, Raba II Dobczyce, Radwan Skomielna Czarna

Skład myślenickiej A-klasy miał swoje potwierdzenie zgodnie ze wcześniejszymi przypuszczeniami, jednak niepewne losy LKS Mogilany w piątej lidze oraz ciągłe protesty ze strony jednej z ekip, która ze względu na swój sportowy wynik powinna opuścić rywalizację w rozgrywkach A-klasy, sprawiły że skład naszej ligi może ulec jeszcze drobnej korekcie. Myśleniczanie nowy sezon rozpoczną we Wróblowicach, gdzie w pierwszy weekend sierpnia, czeka nas inauguracyjne starcie z Wróblowianką. Następnie podopieczni trenera Wojciecha Czajki zagrają z Toporem Tenczyn przed własną publicznością, a już kilka dni później na wyjeździe ze Skalnikiem Trzemeśnia. Czwarty mecz, ponownie przy Solidarności 6, Górki rozegrają z Rokitą Kornatka, a w następnym tygodniu naszych piłkarzy czeka starcie z Orłem Nowa Wieś na boisku rywala. W ramach szóstej kolejki myśleniczanie podejmować będą Lubomir Wiśniowa. Warty zauważenia jest fakt, że ułożenie pięciu meczów (od 2 do 6 kolejki) jest identyczne, co w przypadku rundy wiosennej, a nasza drużyna z poszczególnymi zespołami zagra w tych samych miejscach. Pewna innowacja wejdzie dopiero w siódmej serii spotkań, kiedy myśleniczan czekać będzie wyjazd do Stróży na mecz z LKS Trzebunia. W połowie rywalizacja, która będzie miała miejsce w drugi weekend września, Górki przed własną publicznością zagrają z Jordanem Zakliczyn. Kolejne dwa pojedynki podopieczni trenera Wojciecha Czajki zagrają z drużynami Iskry - Głogoczów i Brzączowice. Po tych starciach ekipę z Górnego Przedmieścia czekać będą dwa wyjazdowe mecze z rzędu, najpierw z Hejnałem Krzyszkowice, a następnie z Beskidem Tokarnia. Bardzo ciekawie zapowiada się październikowa rywalizacja, kiedy w końcówce tegorocznych zmagań Górki zmierzą się z wyżej notowanymi zespołami, czyli kolejno Clavią Świątniki Górne, Zielonką Wrząsowice oraz Wrzosami Osieczany. Trzynastotygodniowa rywalizacja będzie niezmiernie interesująca, a wspólnie mamy nadzieję, że nasza ekipa będzie walczyła czołowe lokaty.

Wstępny terminarz Górek Myślenice w rozgrywkach A-klasy

1. Wróblowianka Wróblowice - Górki Myślenice, 04/05.08

2. Górki Myślenice - Topór Tenczyn, 11/12.08

3. Skalnik Trzemeśnia - Górki Myślenice, 15.08

4. Górki Myślenice - Rokita Kornatka, 18/19.08

5. Orzeł Nowa Wieś - Górki Myślenice, 25/26.08

6. Górki Myślenice - Lubomir Wiśniowa, 29.08

7. LKS Trzebunia - Górki Myślenice, 01/02.09

8. Górki Myślenice - Jordan Zakliczyn, 08/09.09

9. Iskra Głogoczów - Górki Myślenice, 15/16.09

10. Górki Myślenice - Iskra Brzączowice, 22/23.09

11. Hejnał Krzyszkowice - Górki Myślenice, 29/30.09

12. Beskid Tokarnia - Górki Myślenice, 06/07.10

13. Górki Myślenice - Clavia Świątniki Górne, 13/14.10

14. Zielonka Wrząsowice - Górki Myślenice, 20/21.10

15. Górki Myślenice - Wrzosy Osieczany, 27/28.10

Włodarze myślenickiej podokręgu przypisały rozpoczynającą swoją przygodę drużynę rezerw w pierwszej grupie B-klasy. W niej drużyna rywalizowała będzie z odpowiednio trzecią, czwartą, piątą, ósmą, trzynastą i czternastą ekipą zakończonej niedawno rywalizacji. Stawkę uzupełni oprócz Górek II, wznawiający działalność Szczebel Lubień. Dla porównania we wstępnym podziale w drugiej grupie znalazły się spadkowicze z A-klasy oraz szósta, siódma, dziewiąta, dziesiąta, jedenasta i piętnasta drużyna, a także rozpoczynający działalność Radwan Skomielna Czarna. Patrząc obiektywnie na podział Górki II znalazły się w trudniejszej grupie, aczkolwiek nasi zawodnicy z pewnością będą chcieli sprostać postawionemu zadaniu. Inauguracja rozgrywek zaplanowana na drugi weekend września odbędzie się w Stróży, gdzie myśleniczanie zagrają z tamtejszym Wichrem. W pierwszym meczu u siebie, nasi zawodnicy w spotkaniu derbowym podejmować będą popularną Cekawkę, czyli Orzeł II Myślenice. Następnie czeka nas wyjazdowe starcie ze Szczeblem Lubień oraz kolejny mecz przy Solidarności 6, tym razem z Karpatami II Siepraw. W piątej kolejce Górki wybiorą się do Winiar na Wielki Mecz Przyjaźni z Sokołem Borzęta. Na następny tydzień czeka nas starcie z Grodziskiem Raciechowice, zawsze długo wyczekiwane ze swoim ciekawym przebiegiem. Zakończenie rozgrywek rundy jesiennej zaplanowane zostało na weekend 20/21.10, kiedy to ekipa rezerw z Górnego Przedmieścia zagra z Sępem Droginia. Rywalizacja zapowiada się naprawdę ciekawie, a mecze z Orłem II, Sokołem czy Grodziskiem z pewnością będą niezwykle interesujące.

Wstępny terminarz Górek II Myślenice w rozgrywkach B-klasy gr. I

1. Wicher Stróża - Górki II Myślenice, 08/09.09

2. Górki II Myślenice - Orzeł II Myślenice, 15/16.09

3. Szczebel Lubień - Górki II Myślenice, 22/23.09

4. Górki II Myślenice - Karpaty II Siepraw, 29/30.09

5. Sokół Borzęta - Górki II Myślenice, 06/07.10

6. Górki II Myślenice - Grodzisko Raciechowice, 13/14.10

7. Sęp Droginia - Górki II Myślenice, 20/21.10


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [139]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Najbliższe spotkanie

Górki MyśleniceZielonka Wrząsowice
Górki Myślenice   Zielonka Wrząsowice
2019-03-30, 16:00:00

Myślenice - Sztuczne

Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Ostatnie spotkanie

Górki MyśleniceSosnowianka Stanisław Dolny
Górki Myślenice 2:1 Sosnowianka Stanisław Dolny
2019-03-16, 16:00:00
Myślenice - Sztuczne
    relacja »
mecz towarzyski

Wyniki

Ostatnia kolejka 15
Lubomir Wiśniowa 2:2 Beskid Tokarnia
LKS Trzebunia 2:3 Orzeł Nowa Wieś
Jordan Zakliczyn 3:2 Rokita Kornatka
Iskra Głogoczów 2:2 Skalnik Trzemeśnia
Iskra Brzączowice 3:8 Topór Tenczyn
Hejnał Krzyszkowice 1:3 Zielonka Wrząsowice
Górki Myślenice pauza
Clavia Świątniki Górne 3:2 LKS Rudnik

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 16
Hejnał Krzyszkowice - Topór Tenczyn
Iskra Brzączowice - Skalnik Trzemeśnia
Iskra Głogoczów - Rokita Kornatka
Jordan Zakliczyn - Orzeł Nowa Wieś
LKS Trzebunia - Lubomir Wiśniowa
Beskid Tokarnia - LKS Rudnik
Clavia Świątniki Górne - pauza
Górki Myślenice - Zielonka Wrząsowice

Statystyki drużyny

Losowa galeria

Rudnik II vs Górki 20.06.15 fot. Agata Mirochna i Mirosław Kulesa
Ładowanie...