17

08-2018

18

08-2018

SENIORZY: Górki Myślenice vs Rokita Kornatka - A-klasa, Myślenice - ul. Solidarności 6, 18:00

19

08-2018

SENIORZY REZERWY: Górki II Myślenice vs Dukla Bysina - sparing, ul. Solidarności 6, 16:00

Ankiety

Kolejna ankieta na MVP meczu, tym razem ze spotkania ze Skalnikiem Trzemeśnia. Wybór szczególnie utrudniony i oby tak dalej!

Ruszamy z kolejnym cyklem na MVP meczów ligowych. Wybieramy zatem najlepszego zawodnika starcia z Toporem Tenczyn. Oddajemy maksymalnie trzy głosy.

zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 178, wczoraj: 350
ogółem: 1 024 031

Lubomir vs Górki - 28.10.17, fot. P. Biela

SENIORZY: Końcówka była decydująca, Górki 4:3 Gościbia

• autor: oliwier234gprzed, 2018-07-26 18:09

W środowe popołudnie na boisku przy ul. Solidarności 6 odbył się drugi mecz kontrolny, w którym nasi zawodnicy zmierzyli się z wicemistrzem piątej ligi - Gościbią Sułkowice. Chociaż zwykle spotkania sparingowe nie są zbytnio interesujące, to wczorajsze starcie podważyło tą tezę. Górki ostatecznie pokonały ekipę z Sułkowic 4:3, zdobywając kluczowe trafienia w samej końcówce.

LKS Górki Myślenice - KS Gościbia Sułkowice 4:3 (1:2)

4:3 89’ Testowany III as. M.Obierzyński

Górki: Artur Szlachetka - Tomasz Kania, Andrzej Szlachetka, Rafał Bujas, Ireneusz Ziaja - Mateusz Biela - Kamil Malina, Ignacy Dudek, Testowany I, Testowany IV - Mateusz Pietrzyk oraz Krystian Kubiczek, Mateusz Obierzyński, Sebastian Klasik, Karol Turała, Tomasz Tokoń, Bartosz Górka, Testowany II i Testowany III

Sędziował: Tomasz Jędrzejak (KS Myślenice)

Widzów: 80

Miejsce: Boisko LKS Górki - ul. Solidarności 6 w Myślenicach

Mecz z Gościbią Sułkowice zapowiadał się jako świetna lekcja futbolu, na nieco wyższym niż normalnie poziomie oraz prawdziwą weryfikacją formy podopiecznych trenera Wojciecha Czajki. Nasz trener w tym meczu dysponował dziewiętnastoma zawodnikami, którzy w meczu zagrali w mniejszym lub większym przedziale czasowym. Pojedynek rozpoczął się od bardzo wyrównanej gry, a obie ekipy prezentowały podobny poziom. Otwarcie wyniku nastąpiło dosyć szybko, gdyż już w czternastej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Z rzutu różnego na pole karne dośrodkował Kamil Malina, a strzałem głową popisał się Tomasz Kania, po którym piłka znalazła się w sieci. Gra myśleniczan wyglądała bardzo dobrze, jednak czasem wkradła się niepotrzebna nerwowość, jaką wykorzystali rywale. Gościbia w 21. minucie doprowadziła do remisu, aby już pięć minut później prowadzić. W późniejszym fragmencie spotkania Górki coraz częściej atakowały, a swoje sytuacje mieli nasi ofensywni zawodnicy. Jedno co z pewnością należy podkreślić, to fakt że różnica klas na boisku nie była widoczna. Pierwsza połowa zakończyła się, a nasi zawodnicy chociaż schodzili na przerwę z jednobramkową stratą, to mogli być zadowoleni ze swojej dyspozycji. Ponownie bardzo dobrze wyglądała gra ofensywna całej drużyny, a niektóre akcje naprawdę mogły zaskoczyć klasowego przeciwnika.

Druga część zaczęła się od kilku korekt w składzie, a od 46. minuty na murawie pojawili się m.in. Mateusz Obierzyński czy Sebastian Klasik. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki tą połowę rozpoczęli bardzo ambitnie, aby już w 48. minucie doprowadzić do wyrównania. Przed wielką szansą ponownie stał nasz kapitan, który w pierwszym kontakcie z piłką, skierował ją do bramki rywala. Dla Mateusza to kolejne trafienie, zapowiadające że forma z rundy wiosennej pozostała. Na nasze nieszczęście, po niefortunnej interwencji jednego z obrońców i bramkarza w 58. min. traciliśmy trzeciego gola. Po godzinie gry na murawie w Myślenicach, to Gościbia prowadziła 2:3, lecz końcowa część środowych zawodów należała już do myśleniczan. Najpierw w 82. minucie gola na wagę wyrównania zdobył nie kto inny jak Mateusz Pietrzyk, a na dwie minuty przed końcem wyszliśmy na prowadzenie. Jeden z zawodników testowanych oddał piękny strzał zza pola karnego, przez co nasza ekipa utrzymała prowadzenie do samego końca. Sam wynik mógłbyć wyższy, jednak i tak należy podkreślić wielkie zaangażowanie w tym meczu wszystkich piłkarzy.

Wygrana z klasowym przeciwnikiem, do jakiego grona z pewnością należy zaliczyć ekipę Gościbii Sułkowice, jest wynikiem określającym naszą obecną dyspozycję. Chociaż do końca przygotowań jeszcze jedno spotkanie kontrolne i dokładnie dwa treningi, to już dzisiaj możemy powiedzieć, że podopieczni trenera Wojciecha Czajki spisują się bardzo dobrze i są na najlepszej drodze do podtrzymania obecnej formy. Poprawna i przez długie fragmenty bezbłędna gra w defensywie z niesamowitą siłą ofensywną daje wspaniałe efekty, a gdyby myśleniczanie poprawili nieco skuteczność, to Gościbia mogła być bez szans na zwycięstwo już po pierwszej połowie.

Do końca okresu przygotowawczego pozostały jeszcze dwa treningi (w czwartki - 26.07 oraz 03.08), które odbędą się na boisku w Myślenicach na Górnym Przedmieściu. Ponadto we wtorek (31.07) rozegramy ostatni mecz kontrolny, w którym nasi zawodnicy na wyjeździe zmierzą się z Wilgą Koźmice Wielkie. Pierwszy mecz ligowy, najprawdopodobniej z Zielonką Wrząsowice, zaplanowany został na weekend 4/5 sierpnia.

Dziękujemy za grę drużynie Gościbii Sułkowice oraz życzymy wielu zwycięstw i sukcesów w nadchodzącym sezonie!