Trening 21.07.16

SENIORZY: Zimny prysznic w Koźmicach Wielkich, Wilga 2:1...

• autor: oliwier234gprzed, 2018-08-03 23:41
SENIORZY: Zimny prysznic w Koźmicach Wielkich, Wilga 2:1 Górki

Po dwóch bardzo przekonywujących zwycięstwach w spotkaniach nad Sępem Droginia oraz Gościbią Sułkowice przyszedł mecz, w którym myśleniczanie spisali się nieco gorzej. W ostatnim sparingu w letnim okresie przygotowawczym, ekipa musiała pogodzić się z porażką 2:1 z A-klasową Wilgą Koźmice Wielkie.

LKS Wilga Koźmice Wielkie - LKS Górki Myślenice 2:1 (0:0)

0:1 51’ M.Pietrzyk

1:1 77’

2:1 88’

Górki: Artur Szlachetka (46’ Krystian Kubiczek (72’ Tomasz Stanach) - Tomasz Kania (62’ Bartłomiej Bednarz), Kamil Plewa (62’ Andrzej Szlachetka), Paweł Dąbrowa (62’ Bartosz Górka), Ireneusz Ziaja - Mateusz Biela (62’ Marek Zięba) - Kamil Malina (62’ Karol Klimas), Ignacy Dudek, Marek Zięba (46’ Karol Turała  (72’ Jan Ulman)), Mateusz Obierzyński (62’ Tomasz Tokoń)- Mateusz Pietrzyk

Widzów: 20

Miejsce: Boisko LKS Wilga w Koźmicach Wielkich

Mecz z Wilgą był trzecim spotkaniem kontrolnym, w którym podopieczni trenera Wojciecha Czajki zmierzyli się z dosyć wymagającym przeciwnikiem, zmieniającym w minionym czasie swojego szkoleniowca. Nasza ekipa od samego początku miała spore problemy z rozgrywaniem piłki, a także narzuceniem rywalowi własnego stylu gry, co miało miejsce w poprzednich spotkaniach. Górki grały bardzo nerwowo, a na boisku w drużynie gości dominowała nieskuteczność strzelecka i niedokładność podań. W 32. minucie przeciwnicy mieli swoją okazję z jedenastu metrów, jednak zawodnik tego zespołu wyraźne przestrzelił. Chociaż przyjezdni mieli swoje okazję, zarówno zresztą jak ekipa gospodarzy, to do przerwy skromnie zgromadzona publiczność nie zobaczyła bramek.

Myśleniczanie początek drugiej połowy zaczęli o wiele lepiej, czego dowodem było otwarcie wyniku w 51. minucie przez Mateusza Pietrzyka. Po upływie godziny gry trener Czajka dokonał aż sześciu zmian, aby w ostatnim sparingu przetestować piłkarzy, który w minionych starciach grali nieco mniej. W późniejszym fragmencie gry stroną przeważającą stała się miejscowa Wilga, która coraz śmielej atakowała, spychając tym samym Górki do głębokiej defensywy. Rywale w 77. minucie doprowadzili do remisu, aby już jedenaście minut później wyjść na prowadzenie. Samo zwycięstwo mogło być wyższe, lecz Wilga ponownie nie wykorzystała szansy z rzutu karnego, a tym razem bardzo dobrą interwencją popisał się Tomasz Stanach. Ostatecznym rezultatem spotkania była porażka 2:1.

Porażka na zakończenie przygotowań, z jak się wydawało rywalem w naszym zasięgu, z pewnością jest bardzo cenną lekcją pokory i tzw. „zimnym prysznicem”. Z drugiej strony zdecydowanie lepiej przegrać jest niewiele znaczący po wyniku mecz kontrolny niż spotkanie mistrzowskie, w którym obie ekipy do samego końca walczą o pełną stawkę. Mimo że myśleniczanie nie zagrali złych zawodów, to do ich optymalnej dyspozycji w tym meczu brakowało wiele. Z pewnością za czwartkowy mecz należy pochwalić trójkę naszych bramkarzy, którzy kilkukrotnie uchronili drużynę przed stratą gola.

Negocjacje z licznymi klubami z naszego regionu i ostateczne podpisanie umów transferowych spowodowało, że w dzisiejszej relacji możemy już oficjalnie wypisać skład myślenickiej drużyny, którą od nowego sezonu reprezentować będą ponownie Marek Zięba, Karol Klimas, Paweł Dąbrowa, Bartłomiej Bednarz, a także niebędący na czwartkowym sparingu - Kamil Masłowiec. Wyżej wymienieni zawodnicy zaprezentowani w większości zostali już na naszym fanpage na portalu Facebook. Wzmocnią oni pierwszy zespół Górek, a temat ruchów transferowych i kadra na rywalizację jesienną zostanie podany w najbliższym czasie.

Mecz z Wilgą Koźmice Wielkie był ostatnim spotkaniem kontrolnym, a przed myśleniczanami start rywalizacji pucharowej, który zaplanowano już na sobotni wieczór, kiedy to Górki zmierzą się z popularną Cekawką, a więc Orłem II Myślenice. Zapraszamy do wspierania naszej ekipy w pucharze!