Górki - LKS Rudnik II 07.09.13

SENIORZY REZERWY: Zmienne szczęście Górek II w meczach...

• autor: oliwier234gprzed, 2018-08-29 16:22
SENIORZY REZERWY: Zmienne szczęście Górek II w meczach kontrolnych

Przygotowująca się do rozgrywek w myślenickiej B-klasie drużyna rezerw Górek Myślenice w ostatnim czasie rozegrała dwa mecze kontrolne. W spotkaniu sparingowym z Duklą Bysina przegrała 4:1, a w starciu z zespołem juniorów starszych Orła Myślenice zremisowała 4:4. Przed Górkami II jeszcze jeden mecz kontrolny, a rywalizację ligową nasz zespół rozpocznie 8 września.

Górki II Myślenice - Dukla Bysina 4:1 (0:2)

0:1 18’

0:2 39’

0:3 50’

1:3 58’ J.Ulman as. G.Górka

1:4 85’

Górki: Tomasz Stanach - Michał Pustelnik, Sławomir Pilch, Maciej Turała, Bartosz Górka - Robert Romański, Jan Ulman, Marek Ulman, Daniel Ulman, Radosław Zduń - Mateusz Ulman oraz Filip Kudas, Dariusz Maślak, Tomasz Tokoń, Grzegorz Górka i Michał Wierzba

Sędziował: Damian Podolski (KS Myślenice)

Widzów: 50

Miejsce: Boisko LKS Górki w Myślenicach

Sparingowy mecz z Duklą Bysina miał szczególny przebieg, gdyż jak doskonale wiadomo jest to spotkanie derbowe. Mecz ten lepiej rozpoczęli myśleniczanie od dwóch składnych akcji w wykonaniu Janka Ulmana oraz Roberta Romańskiego, który jako były gracz Lubomira Wiśniowa zasilił nasz zespół przed nowym sezonem. Niewykorzystane okazje zemściły się już w 18. minucie, kiedy to jeden z zawodników Dukli strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał Tomasza Stanacha. Ekipa z Bysiny przejmowała inicjatywę, a głównym mankamentem naszej gry było złe ustawienie w środku boiska. Tuż przed przerwą, Górki straciły drugiego gola, który był efektem składnej akcji rywala. Myśleniczanie mieli dogodną okazję na bramkę kontaktową przed przerwą, jednak w znakomitej okazji pomylili się Jan Ulman, a następnie Radosław Zduń.

W drugiej połowie myśleniczanie zagrali nieco odważniej, jednak szyki pokrzyżowała szybko stracona bramka na 0:3. Górki nie poddawały się i w 58. minucie zdobyliśmy bramkę kontaktową, po celnym uderzeniu Janka Ulmana  i asyście Grzegorz Górki. Od tego czasu losy pojedynku nieco się odwróciły, a nasza ekipa walczyła o kolejnego gola. Szans ku temu było pod dostatkiem, lecz brakowało poprawnej skuteczności. Przed wielką okazją na odzyskanie nadziei na chociażby remis myśleniczanie stanęli w 82. minucie, kiedy to nasza drużyna miała rzut karny. Szansy z jedenastu metrów nie wykorzystał jednak Michał Wierzba, a zmarnowała okazja podcięła skrzydła. Dukla na pięć minut przed końcem ustaliła końcowy rezultat meczu i triumfowała zasłużenie 1:4.

Górki II Myślenice - Orzeł Myślenice U-19 4:4 (0:0)

4:4 90’ J.Ulman as. M.Ulman

Górki: Filip Kudas - Maciej Rabka, Sławomir Pilch, Maciej Turała, Marek Ulman - Tomasz Tokoń, Daniel Ulman, Radosław Zduń, Robert Romański - Jan Ulman, Przemysław Kołodziej oraz Tomasz Stanach, Szymon Smok, Karol Klimas, Michał Pustelnik, Bartosz Górka i Michał Wierzba

Sędziował: Mariusz Rydz (KS Myślenice)

Widzów: 20

Spotkanie z Orłem Myślenice odbywało się w trudnych warunkach, ponieważ poprawną grę utrudniał nie najlepszy stan murawy. Mecz rozpoczął się o godz. 18:00, a od pierwszej minuty wystąpili w nim m.in. rezerwowi zawodnicy ze starcia ligowego z Orłem Nowa Wieś. Sparing od początku był dosyć wyrównany, jednak na pewno można było narzekać ograniczoną liczbę sytuacji podbramkowych obu stron. Nasza ekipa rozgrywała lepsze starcie niż miało to miejsce w poprzednim tygodniu, a z niezłej strony popisali się skrzydłowi. Biorąc pod uwagę fakt, że w składzie Orła występowało kilkoro zawodników, którzy rozgrywali już swoje spotkania z piątej lidze, ekipa z Górnego Przedmieścia spisywała się przyzwoicie. Do przerwy na boisku w Myślenicach widniał bezbramkowy remis.

Druga połowa to już odważniejsza gra obu ekip. W 54. minucie pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Orła, jednak kilka minut później do wyrównania doprowadził Jan Ulman, wykorzystując dobre dośrodkowanie od Przemysława Kołodzieja z rzutu rożnego. Przebieg spotkania nie wskazywał na żadną ze stron, jednak na kwadrans przed końcem po błędzie naszego bramkarza padła druga bramka dla gości. Ostatnie piętnaście minut to swoista wymiana ciosów, ponieważ w 80. min. do remisu doprowadził popularny Nemek. Remis nie utrwał zbyt długo, gdyż kilka chwil później było 2:3. Myśleniczanie do końca walczyli o korzystny rezultat, a w 85. min. za sprawą Karola Klimasa, wyrównaliśmy z rzutu karnego. Po trafieniu Górek, znowu odpowiedział Orzeł i gdy wydawało się, że wychodzący już po raz czwarty na prowadzenie piłkarze z Dolnego Przedmieścia ostatecznie triumfują, to w jednej z ostatnich akcji meczu doskonałe dośrodkowanie od Marka Ulmana wykorzystał jego brat - Jan i doprowadził do remisu, ustalając końcowy rezultat meczu i kompletując hat-tricka.

Krótko podsumowując ostatnie mecze kontrolne i sparing z Dalinem U-19, to myśleniczanie zrobili dosyć spory postęp. Solidni juniorzy w połączeniu z doświadczonymi zawodnikami, a także wsparciem z pierwszej drużyny potrafią grać niezły futbol. Cieszy fakt, że nasza młodzieżowa ekipa pozostała w praktycznie niezmienionym składzie, a drużynę zasiliło kilkoro piłkarzy jak m.in. Sławomir Pilch, Robert Romański (poprzednio Lubomir Wiśniowa), Maciej Turała, Michał Wierzba, Grzegorz Górka czy Mateusz Ulman. Szeroka kadra obu zespołów zapewnia rywalizację w składzie, a to świadczy, że Górki II w B-klasie nie powinny być przysłowiowym chłopcem do bicia. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy powalczą o wysokie lokaty.

Ostatni mecz sparingowy nasza drużyna rezerw rozegra z Cisami Harbutowice. Spotkanie kontrolne zaplanowano na niedzielne popołudnie (02.09.18) na godz. 16:00 na boisku przy ul. Solidarności 6 w Myślenicach. Zapraszamy! Rywalizacja ligowa w B-klasie rozpocznie się ósmego września od wyjazdowego meczu z Wichrem Stróża.