Górki vs Rokita - 25.08.19, fot. P.Biela

SENIORZY REZERWY: Porażka w ostatnim sparingu, Górki II 3:5...

• autor: oliwier234gprzed, 2018-09-04 21:55
SENIORZY REZERWY: Porażka w ostatnim sparingu, Górki II 3:5 Cisy

Niedzielne spotkanie kontrolne z Cisami Harbutowice było niezwykle ciekawym widowiskiem. Po bardzo słabej pierwszej połowie i stratą aż czterech bramek, druga część była zdecydowanie lepsza, a myśleniczanie doprowadzili do stanu 3:4. Chociaż szansa na remis była duża, to Cisy zapewniły sobie wygraną na pięć minut przed końcem.

LKS Górki II Myślenice - LKS Cisy Harbutowice 3:5 (0:4)

3:5 85’

Górki: Tomasz Stanach (46' Filip Kudas) - Maciej Turała (60' Michał Pustelnik), Paweł Tułacz, Sławomir Pilch (80' Patryk Górecki), Marek Ulman - Robert Romański (60' Daniel Ulman), Przemysław Kołodziej (46' Kacper Wojtan), Radosław Zduń (80' Michał Wierzba),  Michał Hajduk (46' Konrad Polewka) - Jan Ulman (80' Karol Klimas), Karol Klimas (70' Bartosz Górka)

Widzów: 30

Miejsce: Boisko LKS „Górki” w Myślenicach przy ul. Solidarności 6

Drużyna rezerw na niedzielne spotkanie wybiegła w dosyć szerokim składzie, a łącznie do dyspozycji było aż dziewiętnastu zawodników. Szeroka kadra w ostatnim sparingu pomogła w ustaleniu optymalnej jedenastki i sprawdzeniu założeń taktycznych. Rywalem w meczu były B-klasowe Cisy Harbutowice, które ostatni sezon zakończyły na dosyć przyzwoitej pozycji i w nowym cyklu rywalizacji zapewniają walkę o najwyższe lokaty w swojej grupie.

Początek meczu nasza ekipa rozpoczęła pomyślnie, a Górki stworzyły sobie kilka okazji podbramkowych. Bardzo blisko otwarcia wyniku w 12. minucie był Jan Ulman, któremu do zdobycia gola zabrakło czystego uderzenia w piłkę. Po dobrym kwadransie przyszła niestety zdecydowana obniżka, a równo w 15. minucie Cisy zdobyły pierwszego gola, wykorzystując niefortunną interwencję bramkarza. Kolejny fragment meczu nie był szczególnie szczęśliwy dla myśleniczan, którzy w 22. i 23. minucie stracili dwa gole. Po mimo że wynik spotkania został już praktycznie ustalony, to Górki nie poddały się, a zawodnicy kreowali niezłe akcje ofensywne. Do przerwy Cisy podwyższyły jeszcze prowadzenie na 0:4.

Na drugą połowę ekipa z Górnego Przedmieścia wyszła w całkiem innym zestawieniu personalnym oraz taktycznym. Poprawa gry była zdecydowanie bardziej widoczna, a Górki zanotowały bramkę kontaktową już w 54. minucie. Wówczas świetną akcją ofensywną popisali się Janek Ulman i strzelca bramki Karol Klimas. Myśleniczanie rozpoczęli niwelowanie strat, a już dwie minuty później, Jan Ulman wykorzystał błąd przeciwnika i z okolic 25 metra zdobył bramkę na 2:4. Dobra gra miała swój efekt bramkowy, a w 73. drugą bramkę zanotował popularny Nemek, wykorzystując świetne dogranie od Bartosza Górki. Na kwadrans przed końcem ekipa rezerw walczyła o remis, nieco bardziej otwierając się na grę ofensywną. Efektem tego w zamian zdobycia czwartej bramki była strata piątego trafienia, które Cisy zdobyły na pięć minut przed końcem, ustalając wynik meczu.

Po niedzielnym sparingu śmiało można powiedzieć, że drużyna rezerw wzięła przykład ze swoich kolegów z A-klasowej ekipy i po słabszym występie w pierwszej połowie, w drugiej gra wyglądała już całkiem inaczej. Chociaż rezultaty w spotkaniach kontrolnych Górek II nie napawają optymizmem, to wspólnie liczymy, że Górki stać będzie na grę na dużo lepszym poziomie i walkę o ligowe zwycięstwa, które są jak najbardziej w zasięgu.

Zapraszamy zatem do wspierania drużyny Górek II Myślenice w rywalizacji B-klasowej. Pierwszy ligowy mecz nasza ekipa rozegra na wyjeździe w sobotę - 8. września - o godz. 17:00 z drużyną Wichra Stróża.