21

09-2018

22

09-2018

SENIORZY: Górki Myślenice vs Iskra Brzączowice - A-klasa, Myślenice - ul. Solidarności 6, 17:00

23

09-2018

SENIORZY REZERWY: Szczebel Lubień vs Górki II Myślenice - B-klasa, Lubień, 15:00

Ankiety

Wybieramy najlepszego piłkarza starcia z Iskrą Głogoczów. Wybór co najmniej trudny, ale mamy nadzieję, że częściej nasi kibice będą przed nim stawać.

zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 44, wczoraj: 318
ogółem: 1 035 227

Sęp vs Górki - 18.02.18, fot. P.Biela

A-klasa w gazie, czyli 5., 6. i 7. kolejka - podsumowanie

• autor: oliwier234gprzed, 2018-09-05 22:11

Za nami kolejne trzy kolejki w myślenickiej A-klasie, a więc czas na tradycyjne podsumowanie tego, co działo się na piłkarskich boiskach i w jakie regiony zawitała popularna serie A. W ostatnim czasie padło wiele sensacyjnych rozstrzygnięć, a sama tabela wydaje się być niezwykle wyrównana.

Podsumowanie 5. kolejki

Piątą kolejkę w sobotnie popołudnie rozpoczęło starcie Zielonki Wrząsowice z Beskidem Tokarnia. Wówczas w meczu na szczycie ligowej tabeli lepszymi okazali się być piłkarze z Tokarni, którzy triumfowali w spotkaniu 3:5. Ciekawostką jest fakt, że Beskid zdobył łącznie w pojedynku siedem trafień, a przez dwie bramki samobójcze, Zielonka ciągle miała nadzieję na korzystny rezultat. Ostatecznie to podopieczni Kamila Wróbla pewnie triumfowali i zwyciężyli po raz trzeci w swoim trzecim starciu.

Sporo emocji było również w Poznachowicach Dolnych, gdzie Lubomir podejmował Hejnał. W tym spotkaniu dominowała dosyć agresywna gra, czego dowodem było osiem żółtych i jedna czerwona kartka. Drużyna z Wiśniowej jako pierwsza wyszła na prowadzenie w 78. minucie. Chociaż podopieczni trenera Łukasz Noconia końcowe kilkanaście minut grali w osłabieniu liczebnym, to w doliczonym czasie gry doprowadzili do remisu na 1:1 i wyciągnęli z meczu jakże cenny punkt.

W kolejnym starciu mieliśmy do czynienia z dosyć jednostronnym widowiskiem, w którym to Jordan Zakliczyn zanotował kolejne trzy punkty, po pewnym i zasłużonym zwycięstwie z Iskrą Głogoczów. Gospodarze już do przerwy prowadzili 2:0, a w kolejnych minutach sukcesywnie powiększali przewagę. Mimo że na niespełna dziesięć minut przed końcem Iskra złapała kontakt, to gospodarze dołożyli kolejne dwie bramki i ostatecznie pokonali borykający się z problemami zespół z Głogoczowa 5:1.

W sobotnie popołudnie A-klasowa karuzela zawitała również do Stróży, gdzie w roli gospodarza grał LKS Trzebunia. W dosyć ważnym starciu piłkarze rywalizowali o trzy punkty z Iskrą Brzączowice. Pierwsza na prowadzeniu w pojedynku wyszła ekipa przyjezdna, która utrzymywała je do początku drugiej części spotkania. Gdy wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się podziałem punktów, Iskra w 86. minucie za sprawą trafienia Daniela Stasiaka ponownie była bliższa zwycięstwa. Wynik nie uległ już zmianie, a Iskra mogła cieszyć się z drugiego w tym sezonie triumfu.

Kontynuacja rozgrywek ligowych miała miejsce w niedzielne, deszczowe popołudnie. Pierwsi na murawie zameldowali się piłkarze Orła Nowa Wieś i Górek Myślenice. W spotkaniu w pierwszej części lepiej spisywali się gospodarze, jednak nie potrafili udowodnić swojej przewagi na boisku. W drugiej połowie to Górki były już stroną dominującą, a widoczna na boisku inicjatywa udowodniona została trzema bramkami i końcowym, jakże zasłużonym triumfem nad Orłem 0:3.

W niedzielę swój mecz rozegrał również Skalnik Trzemeśnia, który podejmował LKS Rudnik. Starcie dwóch ekip o dosyć wyrównanym poziomie zapowiadało się na dosyć ciekawe widowisko, jednak licznie zgormadzona widownia długo nie mogła obejrzeć bramki. Spotkanie było wyrównanym widowiskiem, w którym decydujące trafienie padło dopiero w 80. minucie. Gospodarze w pewnym sensie wykorzystali atut własnego boiska i utrzymali korzystne, lecz bardzo skromne prowadzenie do końca.

Piątą serię spotkań w myślenickiej A-klasie zamknął pojedynek Rokity Kornatka i Clavii Świątniki Górne. W meczu lepszym okazał się być zespół ze Świątnik Górnych, jednak końcowy wynik to najniższy wymiar kary dla niedawnych pogromców Górek. Bramka dla Clavii padła tuż przed gwizdkiem oznajmującym przerwę w spotkaniu, a w drugiej połowie goście kontrolowali mecz i zapewnili sobie pewne zwycięstwo i obronę fotelu lidera. W kolejce pauzował Topór Tenczyn.

Podsumowanie 6. kolejki

Szósta kolejka myślenickiej A-klasy zaplanowała została na środę - 29. sierpnia. Wówczas rozegrano tylko pięć spotkań, a pierwsze z nich miało miejsce w Brzączowicach. Tam doszło do sporej niespodzianki, w której gospodarze - tamtejsza Iskra - zaskakująco pokonali Jordan Zakliczyn. O losach spotkania zadecydowały dwie bramki stracone już w pierwszej połowie i kontuzja podstawowego bramkarza ekipy z Zakliczyna. Miejscowa drużyna pewnie broniła swojej przewagi, którą utrzymała do samego końca, triumfując 2:0.

Do prawdziwego festiwalu strzeleckiego doszło w Świątnikach Górnych, gdzie Clavia rozgrywała swój mecz z Orłem Nowa Wieś. Podopieczni trenera Bartłomieja Piszczka rozgromili ekipę aż 7:0, a sam szkoleniowiec dołożył do końcowego wyniku trzy trafienia. Orzeł w meczu musiał radzić sobie bez kilku kluczowych zawodników i chociaż absencje były istotne, to zespół w żaden sposób nie przypominał dyspozycją tego, co prezentował w niedzielnym pojedynku z Górkami. Clavia po wygranej utrzymała pozycję lidera.

Kolejny mecz 6. kolejki to starcie ligowe Hejnału Krzyszkowice i LKS Trzebunia. W pierwszej części to piłkarze przyjezdni mieli wiele okazji bramkowych, jednak pewnie pomiędzy słupkami spisywał się golkiper miejscowego zespołu. LKS w drugiej połowie również przeprowadził kilka składnych akcji, jak m.in. stuprocentowa okazja grającego trenera Krzeszowiaka, który będąc w sytuacji sam na sam, uderzył wprost w słupek. Nieskuteczność okazała się być bardzo pouczająca, gdyż Hejnał ustalił wynik spotkania w 87. minucie po wykorzystanym rzucie karnym.

O szóstej serii spotkań należy powiedzieć, że była to kolejka sensacji i do takowej doszło także w Tokarni. Miejscowa ekipa podejmowała Iskrę Głogoczów i wydawać się mogło, że powinna doliczyć sobie trzy punkty już przed zawodami. Rzeczywistość była jednak zgoła odmienna. Beskid mimo niekwestionowanej przewagi nie potrafił zdobyć gola, a co gorsze w 60. minucie jeden z zawodników gospodarzy skierował piłkę do własnej siatki. Iskra wykorzystała nadarzającą się okazję i pewnie broniła, aby ostatecznie zwyciężyć 0:1.

Ostatnim akordem środowych zmagań był mecz pomiędzy LKS Rudnik i Rokitą Kornatka. Zespół przyjezdny zdecydowanie lepiej rozpoczął starcie, gdyż do przerwy po trafieniach Piwowarczyka i Mistarza, prowadził już 0:2. W drugiej części to gospodarze się przebudzili i po godzinie gry doprowadzili do remisu. Rokita ostatnie trzydzieści minut musiała radzić sobie w „10”, po wykluczeniu jednego z graczy. Losy meczu rozstrzygnięte zostały w samej końcówce, kiedy decydujące trafienie zanotował Rudnik i triumfował 3:2.

W szóstej kolejce pauzę odbywała ekipa Skalnika Trzemeśnia. Do końca rywalizacji w ramach szóstej serii spotkań pozostały jeszcze dwa mecze. Starcie Zielonki Wrząsowice z Toporem Tenczyn odbędzie się w środę - 12. września o godz. 17:00 na boisku we Wrząsowicach, natomiast pojedynek Górek Myślenice z Lubomirem Wiśniowa zaplanowano na 31. października (środa) na godz. 18:00 na boisku ze sztuczną murawą na myślenickim Zarabiu.

Podsumowanie 7. kolejki

W pierwszy weekend września odbyła się siódma seria meczów, a całe zmagania zainaugurował pojedynek Jordana Zakliczyn z Hejnałem Krzyszkowice. W nim równych nie miał sobie zespół gospodarzy, który starcie rozstrzygnął już w pierwszej połowie. Hejnał na przerwę schodził z bagażem czterech trafień i w drugiej części pokusił się tylko o trafienie honorowe. Ostatecznie podopieczni trenera Marcina Kwatera pokonali rywala 5:1 i umocnili się na pozycji wicelidera w ligowym notowaniu.

Do sporych emocji doszło w spotkaniu Skalnika Trzemeśnia i Zielonki Wrząsowice. Pierwszy na prowadzenie, za sprawą bramki Mariusza Gzyla, wyszedł zespół gospodarzy, który po raz kolejny przed własną publicznością chciał udowodnić swoją niezłą dyspozycję. Piłkarzom z Trzemeśni ta sztuka przez zdecydowanie większą część spotkania się udawała, jednak w 81. minucie Zielonka doprowadziła do wyrównania. Obie strony w pozostałym czasie nie przechylili szali zwycięstwa na swoją korzyść, dlatego musieli pogodzić się z remisem.

Trzecie ze spotkań odbyło się na boisku w Poznachowicach Dolnych, gdzie nierówno grający Lubomir zmierzył się z liderem - Clavią. Początek meczu lepiej rozpoczęła ekipa gospodarzy, która po upływie pierwszych czterdziestu pięciu minut wyszła na jednobramkowe prowadzenie. Ekipa ze Świątnik Górnych poważnie wzięła się za odrabianie strat i dzięki bramkom Żaka i Komperdy była bliższa wygranej. Chociaż przewaga lidera była widoczna, to podopiecznych trenera Kazimierza Wincenciaka stać było jeszcze na trafienie wyrównujące i dzięki temu Lubomir mógł się cieszyć z jakże cennego punktu.

W sobotnie popołudnie swój mecz rozegrały również drużyny Topora i Beskidu, które na boisku w Tenczynie rywalizowały o trzy punkty. Chociaż przedmeczowe zapowiedzi wskazywały gości jako faworyta, to bramki z 26. i 41. minuty, zdobyte przez gospodarzy, poświadczyły że Beskid czeka bardzo trudne zadanie. Topór grał naprawdę niezłe zawody i pewnie utrzymywał prowadzenie. Na każdą bramkę przyjezdnych, miejscowi natychmiast odpowiadali i ostatecznie zaskakująco pokonali rywala 4:2, notując drugie w tym sezonie zwycięstwo.

Sobotnie spotkania zamknęło starcie rozgrywane w Stróży, gdzie LKS Trzebunia podejmował Górki Myślenice. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki po słabszej pierwszej połowie, próbowali się zrehabilitować po przerwie, jednak zawodnicy mieli zdecydowany problem ze skutecznością. Fakt strzałów na bramkę utrudniała również poprawnie grająca defensywa ekipy gospodarzy. Starcie ostatecznie zakończyło się bezbramkowym remisem z ostatnim w tabeli zespołem.

Na niedzielę zaplanowane kolejne dwa pojedynki. Pierwszy z nich to zawody derbowe (ale tylko z nazwy) pomiędzy  Iskrami - z Głogoczowa i Brzączowic. Na boisku spotkały się dwa zespoły o bardzo podobnych umiejętnościach sportowych i ten fakt widoczny był na murawie. Worek z bramkami w starciu rozwiązali piłkarze z Głogoczowa, którzy do przerwy prowadzili 2:1. Po podwyższeniu na 3:1 przez Moryca wydawało się, że gospodarze pewnie idą po triumf, jednak drugi gol dla ekipy z Brzączowic pokrzyżował plany miejscowym. Ostatecznie to Iskra B. okazała się być słabszą i przegrała mecz.

Weekendową rywalizację zakończyło starcie w Nowej Wsi, gdzie chcący przełamać swoją niemoc Orzeł zmierzył się z LKS Rudnik. Ta sztuka w zupełności się nie powiodła, a gospodarze zanotowali kolejną klęskę, tym razem zostając zdeklasowanym przez Rudnik 0:4. Orzeł wyraźnie obniżył swoje loty, a w ostatnich trzech starciach przegrał wszystkie mecze i co gorsze nie zdobył nawet gola. Zniżkę formy z tyłu głowy zostawił natomiast Rudnik, który znowu zwyciężył i awansował w tabeli na czołową lokatę. W kolejce pauzowała ekipa Rokity Kornatka.

Analiza ligowa

Za nami sześć kolejek ligowych, jednak sporadycznie który zespół ma za sobą wszystkie rozegrane spotkania. Do grona tychże ekip zaliczają się prowadzący w tabeli - Clavia Świątniki Górne - lider z dorobkiem 14 punktów oraz Jordan Zakliczyn - 12 punktów (wicelider). Dalej w tabeli sklasyfikowane zostały drużyny, które do tej pory uzbierały po dziewięć oczek, a są to kolejno: trzeci Beskid Tokarnia, czwarty LKS Rudnik i piąta Iskra Brzączowice. Na szóstej pozycji plasuje się Lubomir Wiśniowa (8 pkt), wyprzedzający siódme Górki. Nasza ekipa w pięciu pojedynkach uzbierała siedem oczek i zalicza się ścisłego grona drużyn z najlepszą defensywą w stawce. Chociaż wynik naszej ekipy mógłby być zdecydowanie większy, to zdobyte siedem punktów w tej fazie rywalizacji jest przyzwoitym rezultatem. Identyczną liczbę punktów, co ekipa z Górnego Przedmieście (7 pkt) ma także ósma Iskra Głogoczów i dziewiąty Skalnik Trzemeśnia. Czołową dziesiątką zamykają zawodnicy z Tenczyna (6 pkt). Warto wspomnieć, że taką samą ilość „oczek” ma także przeżywający kryzys Orzeł Nowa Wieś. Przed spadkiem na ostatnią pozycję bronią się kluby, które do niedawna rywalizowały w okręgówce, a więc dwunasta Zielonka i trzynasty Hejnał (po 5 pkt) oraz czternasta Rokita (4 pkt). Tabelę zamyka LKS Trzebunia, która jako jedyna w stawce nie wygrała ani jednego starcia. Po sześć meczów rozegranych mają już Clavia, Jordan, Iskra B., Iskra G. oraz Trzebunia. Pięć pojedynków mają natomiast Górki, Beskid, Rudnik, Skalnik, Lubomir, Orzeł, Hejnał i Rokita. Po cztery spotkania zagrali do tej pory piłkarze Zielonki i Topora.

MVP meczu Orzeł vs Górki

Za nami kolejna ankieta na MVP spotkania ligowego. W sondażu na najlepszego piłkarza meczu z Orłem zasłużył Ignacy Dudek (27%). Wysoko oceniony został także Jarosław Kuchnia (20%), a oboje zawodnicy mieli wielki wkład w punkty dla drużyny Górek. Gratulujemy!

MVP meczu Trzebunia vs Górki

W równoległym sondażu na MVP meczu z LKS Trzebunia triumfował Kamil Plewa (22%), który mimo żółtej kartki, kilkukrotnie blokował trudne do obrony strzały. Na pochwały zasłużyli również Ireneusz Ziaja i Karol Turała (po 17%) oraz świetnie dysponowany od dłuższego czasu Artur Szlachetka (13%).