21

09-2018

22

09-2018

SENIORZY: Górki Myślenice vs Iskra Brzączowice - A-klasa, Myślenice - ul. Solidarności 6, 17:00

23

09-2018

SENIORZY REZERWY: Szczebel Lubień vs Górki II Myślenice - B-klasa, Lubień, 15:00

Ankiety

Wybieramy najlepszego piłkarza starcia z Iskrą Głogoczów. Wybór co najmniej trudny, ale mamy nadzieję, że częściej nasi kibice będą przed nim stawać.

zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 261, wczoraj: 318
ogółem: 1 035 444

Górki vs Dziecanovia - 28.04.18, fot. P.Biela

SENIORZY REZERWY: Porażka na inaugurację, Wicher 2:0 Górki...

• autor: oliwier234gprzed, 2018-09-11 23:05
SENIORZY REZERWY: Porażka na inaugurację, Wicher 2:0 Górki II

Porażką zakończyło się spotkanie inauguracyjne drużyny rezerw, która w swoim debiutanckim pojedynku przegrała z Wichrem Stróża 0:2. Chociaż sam mecz był naprawdę niezły w naszym wykonaniu, to do szczęścia zabrakło skuteczności.

LKS Wicher Stróża - LKS Górki II Myślenice 2:0 (0:0)

1:0 61’ S.Paryła

2:0 90+2’ R.Młynarczyk as. D.Salawa

Wicher: Tomasz Kiełbowicz - Kamil Adamski, Jarosław Wilk, Łukasz Oskwarek (kapitan), Andrzej Służalec - Grzegorz Strączek (46' Radosław Młynarczyk), Damian Salawa, Adrian Filas, Sebastian Paryła - Daniel Filipiec, Krzysztof Stokłosa (86’ Patryk Wątor)

Ponadto na ławce: Krzysztof Gracz, Tomasz Proszek, Adrian Młynarczyk

Górki: Filip Kudas - Paweł Tułacz, Maciej Turała, Sławomir Pilch (kapitan), Marek Ulman - Radosław Zduń - Robert Romański (66’ Szymon Smok), Kacper Wojtan (75’ Daniel Ulman), Jan Ulman, Tomasz Tokoń (46’ Michał Hajduk) - Karol Klimas (69’ Przemysław Kołodziej)

Ponadto na ławce: Michał Pustelnik

Sędziowie: Krzysztof Salawa oraz Artur Madej i Radosław Chmiel (KS Myślenice)

Widzów: 50

Miejsce: Boisko LKS „Wicher” w Stróży

Po kiepskich wynikach w meczach kontrolnych, nadszedł czas na rozpoczęcie rywalizacji ligowej w myślenickiej B-klasie. W pierwszym spotkaniu rywalem naszej dwójki był Wicher Stróża. Przeciwnicy przed zbliżającą się rywalizacją uczynili wiele zmian, a najbardziej istotne było pozyskanie kilku zawodników, w tym byłych piłkarzy Pcimianki. Wyniki sparingów świadczyły, że Górki II będzie czekało niezwykle trudne zadanie, gdyż Wicher w czasie przygotowań wygrał wszystkie cztery sparingi, włączając w to triumf z LKS Trzebunia. Drużyna z Myślenic do meczu przystąpiła w optymalnym składzie, a wśród nieobecnych wyróżnić było można m.in. M.Rabkę, M.Ambrożego czy wracającego po kontuzji K.Polewkę. Mimo to skład Górek II wyglądał niezwykle ciekawie, a opaskę kapitana w tym meczu przywdział Sławomir Pilch. Z nadzieją na dobry mecz i korzystny rezultat rozpoczęliśmy spotkanie.

Od samego początku starcia rywale mocno zaatakowali nasz zespół, a bramkę mogli zdobyć już w pierwszej akcji. W kolejnych fragmentach widoczna była chęć otwarcia wyniku przez gospodarzy, aczkolwiek nasza defensywa wywiązywała się wzorowo ze swoich obowiązków. Wiele akcji przeciwnika zostało przerywanych przez Macieja Turałę oraz Sławomira Pilcha. W 13. minucie Wicher poważnie zagroził z rzutu rożnego, jednak pewnie w bramce interweniował Filip Kudas. Po naporze ofensywnym miejscowej ekipy, do ataku przeszli goście. W 19. minucie bardzo dobrym uderzeniem z blisko czterdziestu metrów popisał się Marek Ulman, a piłka po jego strzale o kilka centymetrów minęła słupek. W kolejnym fragmencie trudno wskazać było przeważającą stronę, a nasza ekipa skupiła się na wypełnianiu założeń taktycznych i pewnej grze w obronie. Przez długi czas defensywa gości grała bezbłędnie, a oprócz naszej pary stoperów dużą pracę wykonywali wyżej wspominany Marek Ulman oraz Paweł Tułacz. Myśleniczanom brakowało szans podbramkowych, a wykorzystywał to Wicher, który przejął inicjatywę i miał więcej okazji na gola. W 42. minucie bliski bramki był Stokłosa, jednak piłkę z linii bramkowej interweniował Kudas. Przewaga ofensywna gospodarzy nie została udowodniona, a do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Drugą połowę rozpoczęła zmiana, a za Tomasza Tokonia pojawił się Michał Hajduk. Górki II za sprawą Kacpra Wojtana już w 48. minucie mogły wyjść na prowadzenie, a w dalszym fragmencie meczu swoimi akcjami popisywali się Karol Klimas, Jan Ulman czy Robert Romański. Poważne zagrożenie miało miejsce w 54. minucie, gdy z rzutu wolnego dośrodkował Marek Ulman, a naszym napastnikom niewiele brakło w przerwaniu toru lotu piłki i skierowaniu jej do siatki. W 61. minucie gospodarze zdobyli pierwszego gola, a bramka padła po niefortunnej interwencji Kudasa i zamieszaniu w polu karnym. Pięć minut później mogło być już 2:0, jednak piłka po strzale Salawy uderzyła w poprzeczkę. W kolejnym fragmencie meczu przeprowadzone zostały kolejne zmiany, a Romańskiego i Klimasa zastąpili kolejno Smok i Kołodziej, a następnie za Wojtana pojawił się D.Ulman. Myśleniczanie otworzyli się bardziej na grę ofensywną, gdyż jednobramkowa strata dalej była możliwa do nadrobienia. Górki II miały swoje okazje, jednak brakowało skuteczności. Akcję meczu przeprowadzaliśmy w 86. minucie, kiedy to błąd w kryciu wykorzystali nasi napastnicy, a w szczególności Przemysław Kołodziej, który po strzale głową minimalnie chybił. Końcówka spotkania to już napór ofensywny gości, niestety bezskuteczny. Ostateczny rezultat ustalony został w drugiej minucie doliczonego czasu gry, kiedy będący w przewadze liczebnej Wicher przeprowadził kontrę, a bramkę na 2:0 zdobył Młynarczyk.

Porażkę 2:0 z Wichrem Stróża można uznać za zasłużony wynik, gdyż rywale przeprowadzili więcej sytuacji podbramkowych. Z drugiej strony, za naszymi rezerwami całkiem udane starcie i gdyby chociaż jedna z akcji miała swoje powodzenie bramkowe podejrzewamy, że przebieg pojedynku mógł być całkiem inny. Za spotkanie z pewnością należy pochwalić cały zespół. W bramce bardzo pewnie bronił Filip Kudas, który wielokrotnie interweniował w trudnych sytuacjach. Nieźle spisała się linia defensywna w składzie - Tułacz, Turała, Pilch, M.Ulman. Po raz kolejny dużą pracę na tzw. szóstce wykonywał Radosław Zduń, powstrzymując wielokrotnie zapędy przeciwnika. Ambitnie walczyły również skrzydła, a więc Robert Romański i Tomasz Tokoń, a następnie Daniel Ulman i Michał Hajduk. Kilka okazji do zdobycia bramki mieli również pomocnicy - Kacper Wojtan i Jan Ulman oraz najwyżej ustawiony Karol Klimas. Z niezłej strony zaprezentowali się także zmiennicy, a więc Szymon Smok i Przemysław Kołodziej. Miejmy nadzieję, że porażka podziała motywująco na naszą drużynę, a ta już w kolejnym spotkaniu powalczy o trzy punkty.

Dziękujemy za pojawienie się na meczu grupy kibiców i wspieranie drużyny rezerw w ich pierwszym meczu. Liczymy, że w dalszej części sezonu naszą ekipę będzie stać na walkę o punkty! Na koniec relacji prezentujemy krótką wypowiedź podsumowującą sobotnie starcie - Okiem Cenzora - w nawiązaniu do Okiem Trenera pierwszej drużyny - Cenzor pozostaje jednak anonimowy.

Okiem Cenzora: „Górki II Myślenice na starcie rozgrywek ligowych… Niedawno klub walczył o prawo bytu, a jeszcze dziewięć miesięcy temu zespół został ledwo poskładany, aby pierwsza drużyna mogła rywalizować o pozostanie w A-klasie. Cel został osiągnięty, a zainteresowanie grą w klubie było tak wielkie, że Górki od września reprezentuje druga drużyna seniorska. Nowy, ciekawy projekt określający, że zarząd klubu nie boi się wyzwań. Jeśli chodzi o mecz, to trochę szkoda wyniku, aczkolwiek jak mawia klasyk pierwsze koty za płoty...”