SENIORZY: LKS Rudnik vs Górki Myślenice - A-klasa, Rudnik, 14:30

SENIORZY REZERWY: Sęp Droginia vs Górki II Myślenice - B-klasa, Droginia, 15:00

10-2018

22

10-2018

Ankiety

Wybieramy najlepszego zawodnika wygranego starcia z Clavią Świątniki Górne. Zachęcamy do oddania trzech głosów.

zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 776, wczoraj: 616
ogółem: 1 046 879

Górki vs Wicher 15.10.16

SENIORZY REZERWY: Cekawka gromi Górki II w derbach, Górki...

• autor: oliwier234gprzed, 2018-09-18 23:52
SENIORZY REZERWY: Cekawka gromi Górki II w derbach, Górki II 0:5 Orzeł II

Drugą w tym sezonie porażkę zanotowała nasza ekipa rezerw, która w starciu z Orłem II Myślenice przegrała 0:5. Chociaż po pierwszej połowie, Górki miały szansę nawet na zwycięstwo, to słabsza druga część spowodowała wysoką i zasłużoną stratę punktów.

LKS Górki II Myślenice - LKS Orzeł II Myślenice 0:5 (0:1)

0:1 20’ R.Kański

0:2 57’ W.Żądło

0:3 67’ R.Kański

0:4 75’ R.Kański

0:5 86’ B.Nawieśniak - karny

Górki II: Filip Kudas - Paweł Tułacz (46’ Tomasz Tokoń), Maciej Turała, Sławomir Pilch (kapitan), Marek Ulman (63’ Mateusz Ambroży) - Radosław Zduń - Robert Romański (75’ Michał Wierzba), Karol Klimas, Kacper Wojtan, Konrad Polewka (58’ Szymon Smok) - Jan Ulman

Orzeł II: Davlat Kurmazenko - Adrian Wygona, Artur Sroka, Robert Płatek, Maciej Cięciel - Krzysztof Jamróz (67’ Bartłomiej Nawieśniak), Piotr Sraga, Bartłomiej Mróz, Rafał Kański, Wojciech Żądło - Marek Pajka (46’ Kamil Marzec)

Sędziowie: Wojciech Boczkaja oraz Michał Ambroży i Dominik Siatka (KS Myślenice)

Widzów: 70

Miejsce: Boisko LKS „Górki” w Myślenicach przy ul. Solidarności 6

Górki II do meczu z popularną Cekawką przystąpiły z chęcią rewanżu za wysoką porażkę pucharową pierwszej ekipy z Górnego Przedmieścia. Drużyna rezerw do pierwszego, oficjalnego spotkania przed własną publicznością przystąpiła zmotywowana, z kilkoma zmianami w wyjściowej jedenastce. W kadrze na mecz zabrakło m.in. Bartłomieja Bednarza, Przemysława Kołodzieja, Tomasza Stanacha, Daniela Ulmana czy Michała Pustelnika, a tuż przed zawodami wypadli Maciej Rabka i Michał Hajduk. Mimo tego pierwsza jedenastka wydawała się być całkiem niezła, a Górki II zapewniały walkę z mocnym rywalem, który na inaugurację pokonał drużynę Sępa Droginia 2:1.

Od samego początku pojedynek przybrał wizerunek, w którym drużyna gości prowadziła grę ofensywną, a ich rywale z Górnego Przedmieścia zaangażowali się w obronę. Szczelna defensywa i wielka praca Pilcha, Tułacza, Turały i Zdunia dawały swoje wymierne efekty, przez co przeciwnik miał problemy z poprawnym uderzeniem na bramkę strzeżoną przez Filipa Kudasa. Popularna Cekawka miała zdecydowanie więcej szans ofensywnych, a już w 12. minucie piłka po strzale jednego z zawodników uderzyła w poprzeczkę. Otwarcie wyniku nastąpiło w 20. minucie, kiedy to piłkę zgrał Marek Pajka, a dobre podanie wykorzystał Rafał Kański. Skromne prowadzenie Orzeł II utrzymywał dosyć długi czas. Warto wspomnieć, że ekipa Górek II grała poprawnie w obronie, a stracony gol nie miał większego wpływu na mecz w wykonaniu gospodarzy. Miejscowy zespół również próbował zaatakować bramkę przeciwnika, jednak pewnie między słupkami spisywał się Kurmazenko. Do przerwy nasza ekipa spisywała się naprawdę nieźle, a to zapowiadało walkę w drugiej części.

Drugą połowę rozpoczęła zmiana, a za Pawła Tułacza na boisku pojawił się Tomasz Tokoń. W tej części spotkania widoczna była już zdecydowanie większa przewaga gości, a idealną okazję na podwyższenie wyniku rywale mieli w 51. minucie. Niewykorzystana szansa sprawiła, że po drugiej stronie ekipa Górek przeprowadziła kontratak, w którym blisko bramki był Konrad Polewka. Kolejne minuty to zdecydowanie słabsza postawa gospodarzy, gdyż w ciągu nieco ponad kwadransa straciliśmy trzy trafienia, a gole zdobyli Marzec oraz Kański x2. W międzyczasie na murawie pojawili się S.Smok, M.Ambroży i M.Wierzba, którzy zastąpili K.Polewkę, M.Ulmana i R.Romańskiego. Wysoka przewaga gości i lekkie rozluźnienie w ich szeregach spowodowały, że Górki coraz częściej przedzierali się pod pole karne rywala i częściej próbowali zaskoczyć bramkarza przeciwnika. Swoimi szansami popisywali się m.in. Jan Ulman czy Karol Klimas, jednak słabsza skuteczność ograniczyła możliwość zdobycia chociażby honorowego trafienia. Wynik na 5:0 ustalony został po rzucie karnym, a egzekutorem był Bartłomiej Nawieśniak, który przymierzył z jedenastki w okienko, a piłka odbiła się jeszcze po drodze od poprzeczki. Górki II przegrały swoje drugie spotkanie w lidze.

Derbowe starcie zakończyło się porażką Górek II i bagażem pięciu trafień. Wynik w pełni zasłużony, aczkolwiek rozmiary porażki wcale nie świadczyły o tak wielkiej dominacji Orła II. W szczególnie w pierwszej połowie nieźle spisała się nasza defensywa, a z odrobiną szczęścia myśleniczanie mogli powalczyć o chociażby premierowy punkt. Naszą drużynę rezerw czeka trudny czas, jednak liczymy, że druga ekipa powalczy jeszcze o swoje zdobycze punktowe.

Dziękujemy za liczne przybycie na mecz naszej grupy kibiców i sympatyków oraz za cenne wsparcie z trybun. Zapraszamy już w niedzielę, na wyjazdowe spotkanie z Szczeblem Lubień.

Okiem Cenzora: „Pierwsze derby rezerw dla Cekawki! Górki II płacą frycowe i czeka ich jeszcze sporo pracy, aby powalczyć o ligowe punkty. W grze zespołu widać pomysł na grę i atut w postaci poprawnej defensywny, co z pewnością napawa optymizmem. Błędy indywidulane i niekiedy zbyt indywidualna gra mają negatywny wpływ na drużynę, a co za tym idzie i na wyniki spotkań, mimo to trzymamy kciuki za Górki II!”