Górki vs Rudnik 12.08.17 fot. P.Biela

Górki nadal w szóstce, czyli 8., 9. i 10. kolejka -...

• autor: oliwier234gprzed, 2018-09-26 23:14
Górki nadal w szóstce, czyli 8., 9. i 10. kolejka - podsumowanie

Za nami kolejna część rywalizacji w myślenickiej A-klasie, a za drużynami już 3/5 jesiennej rywalizacji. Od ostatniego podsumowania zaszło sporo zmian, dlatego też pokrótce będziemy chcieli opisać wszystkie pojedynki i dokładnie przeanalizować ligową tabelę.

Podsumowanie 8. kolejki

Podsumowanie ostatnich zmagań rozpoczynamy od ósmej kolejki, która zasłynęła jako seria spotkań, w której gospodarzy triumfowali w zaledwie jednym spotkaniu. Rywalizację rozpoczęli piłkarze Beskidu Tokarnia, którzy pewnie pokonali Iskrę Brzączowice 2:0. Starcie zostało rozstrzygnięte już w pierwszej połowie. W czasie drugiej części gospodarze pewnie kontrolowali rezultat i zdobyli kolejne trzy punkty, wykorzystując atut własnego boiska.

Wygrana Beskidu była jedynym zwycięstwem gospodarzy, gdyż w kolejnych meczach ekipy, które grały w przed własną publicznością musiały uznać wyższość przeciwnika. Tak było w Tenczynie, gdzie tamtejszy Topór uległ Skalnikowi Trzemeśnia 0:3. W starciu duży wpływ na końcowy rezultat miała pierwsza bramka, zdobyta tuż przed przerwą, która niejako nadała przebieg całemu spotkaniu. W drugiej połowie goście sukcesywnie podwyższali wynik i udowodnili swoją przewagę nad przeciwnikiem.

W sobotnie popołudnie odbył się również pojedynek, w którym zmierzyły się dwie ekipy niegdyś rywalizujące w piątej lidze. W starciu Zielonki z Rokitą, górą wyszli goście, którzy dysponowali w tym spotkaniu zaledwie jedenastoma zawodnikami. Wygraną przypieczętował grający trener zespołu z Kornatki - Adam Piwowarczyk, zdobywając dwa gole w kluczowym fragmencie starcia. Rokita po wygranej z solidnym rywalem poprawiła swoją niezbyt korzystną sytuację w tabeli.

Dokończenie rywalizacji nastąpiło w niedzielne popołudnie. Wówczas pierwsi na murawę wybiegli zawodnicy w Krzyszkowicach. Tamtejszy Hejnał w swoim kolejnym meczu stanął do walki o zwycięstwo z niezłą Iskrą Głogoczów. W tym pojedynku nieco lepszą została ekipa przyjezdna, która triumfowała 1:2, ustalając tym samym passę trzech kolejnych meczów z wygraną. Drużyna z Głogoczowa zagrała poprawne zawody, a dowodzi o tym korzystny rezultat.

Wiele emocji i niedosyt w postaci braku bramek, tak pokrótce podsumować można kolejne zawody w ramach ósmej kolejki, w których LKS Rudnik podejmował Lubomir Wiśniowa. W meczu obie strony miały liczne okazje na rozstrzygnięcie pojedynku na swoją korzyść, jednak starcie zakończyło się rzadkim, jak na tę ligę rezultatem, jakim jest bezbramkowy podział punktów. Biorąc pod uwagę aktualne pozycje ostateczny wynik nie może wcale dziwić.

Zdecydowanie największym zaskoczeniem ósmej kolejki były zawody rozgrywane w Świątnikach Górnych. Lider po siódmej serii spotkań - Clavia - zagrała przed własną publicznością z ostatnim w tabeli LKS Trzebunia. Pojedynek planowo pomyślnie rozpoczęli gospodarze, jednak w drugiej połowie do głosu doszedł outsider ligi, który dzięki trafieniu grającego trenera - Pawła Krzeszowiaka - mógł cieszyć się z niespodziewanej i sensacyjnej wygranej. Ostatni w tabeli pokonał lidera!

Zmagania w ósmej kolejce zakończył pojedynek Jordana Zakliczyn z Górkami Myślenice. W tym meczu do czynienia mieliśmy z wyrównaną pierwszą połową, po której myśleniczanie remisowali z rywalem 2:2. Druga połowa należała już do gości, którzy z łatwością powiększali przewagę nad drużyną z Myślenic i odnieśli kolejne zwycięstwo. Decydujące o losach spotkania było wznowienie gry, gdyż Jordan już w 50. minucie wyszedł na prowadzenie, którego do końca nie oddał. W kolejce pauzował Orzeł Nowa Wieś.

Kilka dni później, w podkrakowskich Wrząsowicach odbyło się zaległe spotkanie szóstej kolejki, w którym o trzy punkty rywalizowały tamtejsza Zielonka i słabiej spisująca się drużyna Topora Tenczyn. Pojedynek od samego początku kontrolowali gospodarze, jednak rywal ze stanu 2:0 doprowadził do wyrównania. Miejscowi poradzili sobie w trudnej sytuacji i rozstrzygnęli losy zawodów na swoją stronę pod koniec regulaminowego czasu gry.

Podsumowanie 9. kolejki

Dziewiąta seria spotkań wystartowała z wysokiego C, gdyż zmagania rozpoczął szlagier kolejki i starcie pomiędzy liderującymi w tabeli - Jordanem Zakliczyn i Clavią Świątniki Górne. Stawką tych zawodów była pozycja prowadzącego w notowaniu, dlatego też obie drużyny bardzo zmobilizowały się na ten pojedynek. W nim bezkonkurencyjnym okazali się być gospodarze, którzy pokonali rywala aż 4:1. Chociaż Clavia do przerwy utrzymała remis 1:1, to w drugiej nie miała już szans z dobrze dysponowanym przeciwnikiem.

Pozostałe pojedynki w dziewiątej kolejce odbyły się w niedzielne popołudnie. Pierwsze na murawie zaprezentowały się ekipy podczas zawodów w Nowej Wsi, gdzie tamtejszy Orzeł zmierzył się z Zielonką Wrząsowice. Będący w kryzysie miejscowy zespół w drugiej połowie musiał radzić sobie bez swojego nominalnego bramkarza, dlatego też Zielonka wykorzystała ten czynnik i w drugiej połowie wywalczyła remis 1:1.

Wiele emocji zafundowało starcie Skalnika Trzemeśnia z Beskidem Tokarnia. Trzy czerwone kartki i skromny triumf gości z Tokarni, to krótkie podsumowanie tego pojedynku, w którym oprócz wielkiej walki na boisku nie zabrakło również bramek. Zgromadzona publiczność mogła w sumie obejrzeć pięć trafień, a decydujące o ostatecznym rezultacie padło w 49. minucie i przypieczętowało kolejną wygraną utytułowanego Beskidu.

W kolejnym pojedynku A-klasowa karuzela zawitała do Głogoczowa, gdzie walczące o poprawę swojej słabszej dyspozycji Górki stawiły czoła rozpędzonej Iskrze. W starciu inicjatywę od samego początku utrzymywała ekipa gości, która do przerwy prowadziła już 0:2. W drugiej części, podopieczni trenera Wojciecha Czajki przypieczętowali dobrą grę kolejnymi bramkami i ostatecznym triumfem 1:4, po co warte podkreślenia świetnych zawodach.

Do dosyć interesującego widowiska doszło w Stróży, gdzie LKS Trzebunia podejmował LKS Rudnik. Niezła forma ekipy gospodarzy została potwierdzona do przerwy, kiedy to LKS prowadził 1:0. Piłkarze z Rudnika mieli spore problemy z grającym trudną piłkę rywalem, jednak w 54. minucie doprowadzili do remisu. Gdy wydawało się, że starcie zakończy się remisem, drużyna przyjezdna wymierzyła decydujący cios w postaci drugiego trafienia, zdobytego w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Prawdziwy festiwal strzelecki w Brzączowicach był ozdobą dziewiątej kolejki. Do przerwy w meczu prowadzili gospodarze, jednak bramka kontaktowa na 3:2 wprawiła w niemałe zakłopotanie ten  zespół. Ekipa poradziła sobie w trudnej sytuacji i dokładając kolejne dwa gole, zasłużenie zwyciężyła. Pojedynek można uznać jako Firek & Bednarczyk Show, dlatego że to właśnie ta dwójka miejscowych zawodników przesądziła o losach starcia i czwartej w tym sezonie wygranej Iskry.

Zmagania w dziewiątej kolejce zamknęły zawody rozgrywane w Kornatce, gdzie tamtejsza Rokita pokonała Topór Tenczyn 3:0. Chociaż przed zdecydowanie większość czasu gry utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie miejscowych, to ekipa Rokity decydujące o losach pojedynku akcje przeprowadziła w 87. i 93. minucie, tym samym pieczętując kolejne zwycięstwo. Podczas tego weekendu pauzował Lubomir Wiśniowa.

W dniu 20. września, a więc prawie miesiąc po pierwotnie zaplanowanym terminie, odbyło się zaległe starcie z czwartej kolejki, w którym rywalizowały ekipy Hejnału Krzyszkowice i Orła Nowa Wieś. Goście na to spotkanie przyjechali wyjątkowo zmotywowani, z chęcią przełamania złej passy i pewnej wygranej nad beniaminkiem. Chociaż do przerwy wszystko było jeszcze w zasięgu Orła, to trzy bramki Hejnału w drugiej połowie spowodowały, że to ekipa z Krzyszkowic pewnie triumfowała.

Podsumowanie 10. kolejki

Przechodząc nareszcie do tzw. „najświeższych” meczów uwzględniających popisy ekip w ostatni weekend, zaczynamy od pojedynku Skalnika Trzemeśnia z Rokitą Kornatka. W tym spotkaniu swoje trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowali podopieczni trenera Adama Piwowarczyka, pokonując tym razem solidnego rywala 0:2. Sam szkoleniowiec po raz kolejny miał spory wkład w wygraną, gdyż zdobył jedną z dwóch bramek.

Następne zawody miały miejsce w Myślenicach, gdzie Górki na własnym obiekcie podejmowały Iskrę Brzączowice. Ekipa z Górnego Przedmieścia zatrzymała kolejnego rywala, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo na swoim boisku w tym sezonie. Wygrana o tyle cenna, gdyż wywalczona w świetnym stylu i po bezprecedensowym zwycięstwie 5:1. To kolejne punkty dla podopiecznych trenera Wojciecha Czajki, którzy umocnili się tym samym na szóstej lokacie.

Kolejne pięć meczów zaplanowano na niedzielę. Pierwszym z nich były zawody rozgrywane w Tokarni, gdzie tamtejszy Beskid stanął naprzeciw Hejnałowi Krzyszkowice. Ekipa z Tokarni, mając za sobą ważny atut w postaci własnego boiska, odniosła niespodziewaną porażkę 2:4. Chociaż zespół po pierwszej połowie skromnie prowadził, to w drugiej zdecydowanie się pogorszył i musiał uznać wyższość rywala. Warto wspomnieć, że Hejnał w ciągu czterech dni potrafił zdobyć więcej punktów niż w całej dotychczasowej rywalizacji.

„Kto był z pewnością nie pożałuje” - takimi słowami należy podsumować spotkanie LKS-u Rudnik z Jordanem Zakliczyn. Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy do przerwy prowadzili 2:0. W drugiej połowie lider wziął się do pracy i na ostatnie dwadzieścia minut na tablicy wyników widniał już remis 2:2. W spotkaniu nie obyło się bez kontrowersji, gdyż czerwonymi kartkami zostali ukarani strzelcy bramek dla Jordana. Rudnik mógł rozstrzygnąć losy meczu na swoją korzyść, jednak napastnik gospodarzy zmarnował rzut karny w doliczonym czasie gry.

Kolejne spotkanie w ramach dziesiątej kolejki miało miejsce w Tenczynie, gdzie miejscowy klub urządził sobie bardziej trening strzelecki niż zagrał w ligowym meczu. Dowodem na to jest pewne i wysokie zwycięstwo Topora 6:0, który zdeklasował ekipę Orła Nowa Wieś. Piłkarze z Nowej Wsi po niezłej rundzie wiosennej, notują wyraźną obniżkę formy, czego dowodem są dotkliwe i wysokie porażki, nawet w kluczowych spotkaniach, takie jak niedzielne zawody rozgrywane w Tenczynie.

Pewne zwycięstwo w ubiegły weekend zanotowała również drużyna Lubomira Wiśniowa, która w wyjazdowej potyczce z Zielonką Wrząsowice pokazała się z solidnej strony i pokonała spadkowicza różnicą trzech bramek. Co ciekawe wszystkie gole z tego spotkania padły w drugiej połowie, a na listę strzelców w ekipie gości zapisali się M.Latoń, M.Łacny, P.Śmigla oraz M.Płachta. Podopieczni trenera Kazimierza Wincenciaka awansowali tym samym na siódme miejsce.

Ostatnim opisywanym w tym podsumowaniu starciem będzie pojedynek Clavii Świątniki Górne, która zmierzyła się w niedzielne popołudnie z Iskrą Głogoczów. Mimo kilku absencji gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, które co ciekawe utrzymali do samego końca i pokonali rywala 1:0. Decydującą o losach pojedynku bramkę zdobył Konrad Komperda. W dziesiątej kolejce pauzował LKS Trzebunia.

Analiza ligowa

Rywalizacja w myślenickiej A-klasie w obecnym sezonie jest niezwykle wyrównana, a świadczyć mogą o tym niewielkie różnice w tabeli i brak jednoznacznie wyróżniającej się drużyny oraz ekip pretendujących do spadku. Po dziesiątej kolejce pozycją lidera otwierającego notowanie może pochwalić się Jordan Zakliczyn (19 pkt), któremu w dotychczasowych rozgrywkach przytrafiło się najmniej wpadek. Ekipie z Zakliczyna po piętach depcze druga Clavia Świątniki Górne (17 pkt), a także trzeci Beskid Tokarnia (15 pkt). Ścisła czołówka triumfowała w większości spotkań, a drużyny z Tokarni i Zakliczyna mogą pochwalić się najlepszymi ofensywami w lidze. Czwarte miejsce należy do LKS Rudnik (14 pkt), który o jedno oczko wyprzedza piątą Rokitę i szóste Górki (oba po 13 pkt). Sytuacja wyjściowa drużyny z Myślenic przed ostatnimi sześcioma spotkaniami wydaje się być przyzwoita, a warto zaznaczyć, że podopiecznych trenera Czajki czekają jeszcze trzy mecze z rywalami poprzedzającymi nas w aktualnej tabeli. Siódmą pozycję zajmuje Lubomir Wiśniowa (12 pkt), który ma rozegrane najmniej, bo tylko siedem meczów w sezonie. Identyczny dorobek punktowy, co drużyna z Wiśniowej ma również Iskra Brzączowice, sklasyfikowana na ósmym miejscu. Czołową dziesiątkę zamykają zespoły Hejnału Krzyszkowice (11 pkt) oraz Skalnik Trzemeśnia (10 pkt). Warty uwagi jest postęp beniaminka z Krzyszkowic, który z przedostatniej pozycji przesunął się do pierwszej części notowania. Również dziesięć oczek na swoim koncie ma jedenasta Iskra Głogoczów. Strefę spadkową otwierają dwunasty Topór Tenczyn i trzynasta Zielonka Wrząsowice (po 9 pkt). Aktualnie najgorszą sytuację mają czternasty Orzeł Nowa Wieś (7 pkt), czyli ekipa tracąca najwięcej i strzelająca najmniej bramek w lidze, a także ostatni - piętnasty LKS Trzebunia (5 pkt). W tabeli meczów u siebie najlepsze są zespoły Jordana (12 pkt, bez straty u siebie) oraz Clavii (10 pkt). W notowaniu spotkań wyjazdowych równych nie mają sobie Górki, które na cztery pojedynki zdobyły dziesięć oczek.

MVP meczu Górki vs Jordan

W sondażu na najlepszego zawodnika przegranego spotkania z Jordanem Zakliczyn triumfował Mateusz Obierzyński (22% głosów) - zdobywca gola i asystent przy pierwszej bramce. Wyróżnieni ponadto zostali także Ignacy Dudek (19%) oraz Karol Turała i Mateusz Biela (po 14%). Gratulujemy!

MVP meczu Iskra G. vs Górki

W ankiecie na najlepszego piłkarza świetnych zawodów z Iskrą Głogoczów zwyciężył Mateusz Pietrzyk (23%), który zanotował bardzo dobry powrót do rozgrywek. Doceniony za bardzo dobry występ został także tercet „fundujący” bramki i asysty, a więc Mateusz Obierzyński, Mateusz Biela i Ignacy Dudek (po 14%).

MVP meczu Górki vs Iskra B.

W kolejnym głosowaniu na najlepszego zawodnika po raz drugi z rzędu triumfował Mateusz Pietrzyk (29%), który w sobotnim pojedynku miał wyraźny wkład w cztery bramki dla Górek. Ponadto wyróżnieni za bardzo dobry mecz zostali Mateusz Biela (17%) oraz Paweł Dąbrowa i Kamil Malina (po 13%).