W kolejnym sondażu wybierać będziemy najlepszego piłkarza ze starcia z LKS Rudnik.

Clavia vs Górki - 18.05.18, fot. O.Bzowski

SENIORZY REZERWY: Porażka po wyrównanym boju, Górki II 2:4...

• autor: oliwier234gprzed, 2018-10-02 22:02
SENIORZY REZERWY: Porażka po wyrównanym boju, Górki II 2:4 Karpaty II

W sobotnie popołudnie na boisku przy ul. Solidarności 6 odbyło się czwarte w tym sezonie stracie ligowe B-klasy, w którym drużyna Górek II Myślenice podejmowała ekipę rezerw piątoligowych Karpat. Przebieg spotkania wyraźnie wskazywał na remis, jednak to goście mogli cieszyć się z pierwszych w tym sezonie punktów, pokonując myśleniczan 2:4.

LKS Górki II Myślenice - LKS Karpaty II Siepraw 2:4 (1:2)

0:1 6’ M.Marchewczyk

1:1 37’ K.Klimas as. K.Wojtan

1:2 39’ M.Suder

1:3 57’  S.Przęczek

2:3 75’ K.Polewka - rzut karny

2:4 90+2’ A.Kadeja

Górki II: Filip Kudas - Michał Pustelnik, Sławomir Pilch, Maciej Turała, Paweł Tułacz - Robert Romański, Radosław Zduń, Maciej Rabka (82’ Michał Wierzba), Kacper Wojtan - Karol Klimas (37’ Przemysław Kołodziej), Konrad Polewka

Karpaty II: Marek Pilch - Karol Kowalczyk, Marcin Marchewczyk (88’ Przemysław Zarębski), Stanisław Kępa, Paweł Serafin (65’ Damian Frasik), Mateusz Suder, Zdzisław Siatka, Sylwester Przęczek (77’ Adam Kadeja), Tomasz Galas, Dominik Chorobik (70’ Jarosław Matoga), Marcin Tylek

Sędziowie: Arkadiusz Sroka oraz Krzysztof Cienkosz i Szymon Dziedzina (KS Myślenice)

Widzów: 40

Miejsce: Boisko LKS „Górki” w Myślenicach przy ul. Solidarności 6

Pojedynek z zespołem Karpat II Siepraw zapowiadał się jako starcie dwóch ekip, które w pierwszych trzech kolejkach nie zdobyły jeszcze punktów. Biorąc pod uwagę poziom sportowy tego zespołu należało podkreślić, że była to wielka szansa na Górek II na przełamanie niekorzystnej passy meczów ligowych i pokuszenie się o pierwszą wygraną w tym sezonie. Niestety, nasi zawodnicy do tego spotkania przystąpili w bardzo okrojonym składzie, a łącznie do dyspozycji mieliśmy zaledwie trzynastu piłkarzy. Wśród absencji z pewnością wyróżnić można było braki Jana i Marka Ulmanów czy Tomasza Tokonia, którzy w minionych pojedynkach byli podstawowymi zawodnikami.

Mimo braków kadrowych drużyna Górek II walczyła o korzystny rezultat, a szansę na otwarcie wyniku już w piątej minucie miał wracający do gry Konrad Polewka. Po zmarnowanej sytuacji podbramkowej, goście szybko wzięli się za swoje ataki. W 6. minucie, jeden z zawodników drużyny Karpat II uderzył na bramkę, a niefortunna interwencja naszego bramkarza połączona z natychmiastowym doskokiem piłkarza rywala spowodowały, że to Górki straciły pierwszego gola. Początek tychże zawodów należy uznać za niezbyt ciekawe widowisko, gdyż obie strony sporadycznie oddawały strzały na bramkę, a dominowała gra w środku boiska. Z czasem myśleniczanie coraz częściej przedzierali się pod pole karna przeciwnika, a swoje szanse mieli Polewka i Klimas. Karol miał spory wkład na boisku, gdyż piłka po jego strzale w 37. minucie znalazła się w siatce, a dzięki temu Górki wyrównały. Na nasze nieszczęście, przy uderzeniu Karol odczuł spory ból, a  uraz kolana wyeliminował go z gry, a na boisku zastąpił go Przemysław Kołodziej. Na domiar złego przeciwnik już po chwili wrócił na prowadzenie, a piłkę bezpośrednio z rzutu wolnego w siatce umieścił Suder. Do przerwy Górki przegrywały 1:2.

Poprawna pierwsza połowa i dosyć niesłusznie prowadzenie Karpat II sprawiły, że myśleniczanie bardzo mocno rozpoczęli drugie czterdzieści pięć minut. Na początek tej części nasi zawodnicy przejęli inicjatywę i przeprowadzili kilka groźnych akcji, a popisali się nimi m.in. Przemysław Kołodziej i Konrad Polewka, który uderzył w słupek. Niewykorzystane okazje znowu zemściły się, a goście w 57. minucie podwyższyli prowadzenie po serii błędów naszych obrońców. Po stracie trzeciego gola, sytuacja Górek stała się kryzysowa, a myśleniczanie nastawili się na ofensywę. Gra zespołu rezerw z Myślenic nie wyglądała najgorzej, aczkolwiek brakowało skuteczności i celności w strzałach. Nadzieję na korzystny rezultat w 75. minucie pobudził jeszcze Konrad Polewka, który zdobył trafienie kontaktowe z rzutu karnego. Chociaż myśleniczanie do końca walczyli o poprawę wyniku i chociażby remis, to ostatecznie strat nie udało się odrobić. Karpaty II końcowy wynik ustaliły w doliczonym czasie gry, pokonując tym samym nasz zespół 2:4.

Górki II jako jedyne w stawce B-klasy gr. I nie mają jeszcze punktów na swoim koncie, a zważywszy, że przed nami jeszcze starcia z Sokołem, Grodziskiem i Sępem, to jasnym jest fakt, że o premierowe oczka będzie niezwykle trudno. Miejmy nadzieję, że ekipa rezerw z Górnego Przedmieścia powalczy jeszcze o honorową zdobycz. Sobotnie zawody z pewnością należy uznać za poprawne w naszym w wykonaniu. Chociaż do ideału brakuje nadal wiele, to gdyby myśleniczanie wyeliminowali błędy własne śmiało mogliby w tym meczu nawet wygrać. Mimo niekorzystnej sytuacji nie poddajemy się i dalej walczymy na boiskach. W następnym meczu Górki II zagrają na wyjeździe z Sokołem Borzęta.