Raba II vs Górki 10.04.16

SENIORZY REZERWY: Porażka w Wielkim Meczu Przyjaźni, Sokół...

• autor: oliwier234gprzed, 2018-10-09 21:14
SENIORZY REZERWY: Porażka w Wielkim Meczu Przyjaźni, Sokół 4:0 Górki II

Starcie z zaprzyjaźnioną ekipą Sokoła Borzęta zakończyło się porażką drugiej drużyny Górek 4:0. Chociaż sam mecz nie był zły w naszym wykonaniu, to zakończył się zasłużonym triumfem gospodarzy, którzy tym samym z kompletem punktów utrzymali pierwszą pozycję.

LKS Sokół Borzęta - LKS Górki II Myślenice 4:0 (2:0)

1:0 12’G.Kępa

2:0 39’ E.Bałucki

3:0 58’ J.Urbanik

4:0 87’ J.Urbanik

Sokół: Jonatan Niepogoda - Piotr Stanak (55’ Grzegorz Kasperek), Mirosław Budzowski (kapitan), Dawid Szybowski, Grzegorz Kępa (74’ Marcin Kasperek) – Jarosław Osiński (55’ Jakub Urbanik), Szymon Przęczek (55’ Filip Gajca), Michał Serafin, Bohdan Bodnar (71’ Krystian Zięba), Krzysztof Zlezarczyk – Emil Bałucki

Górki II: Filip Kudas - Bartłomiej Bednarz, Sławomir Pilch (kapitan), Maciej Turała, Marek Ulman (46' Michał Pustelnik) - Robert Romański, Maciej Rabka (46' Michał Wierzba), Radosław Zduń, Kacper Wojtan, Tomasz Tokoń - Przemysław Kołodziej (68' Daniel Ulman)

Sędziowie: Krzysztof Cienkosz oraz Rafał Jękot i Radosław Chmiel (KS Myślenice)

Widzów: 50

Miejsce: Boisko LKS „Sparta” we Winiarach

Na spotkanie z Sokołem Borzęta nasza ekipa pojechała szczególnie zmobilizowana, z chęcią powalczenia o pierwsze punkty. Chociaż przeciwnikiem w tym pojedynku była faworyzowana ekipa, a zarazem dotychczasowy lider, to Górki II zapewniały walkę o zwycięstwo. Należy podkreślić fakt, że do Winiar myśleniczanie pojechali w osłabionym składzie, a wśród nieobecnych wyróżnić można był m.in. Jana Ulmana, Pawła Tułacza czy Karola Klimasa.

W meczu od samego początku przeważała drużyna gospodarzy, która skupiła się na grze ofensywnej i ataku pozycyjnym. Myśleniczanie broniąc własnej bramki, utrudniali rywalowi łatwe przedzieranie się pod pole karne, a co za tym idzie ograniczyli sytuacje podbramkowe. Pojedynek pomyślnie rozpoczął się dla Górek II, które w 5. minucie za sprawą Tomasza Tokonia mogły wyjść na prowadzenie, jednak nasz skrzydłowy nie uderzył czysto piłki. W kolejnych minutach gra miała miejsce głównie na naszej połowie, a pierwsze trafienie gospodarze zdobyli w 12. minucie, po szansie z rzutu rożnego. Mimo straconego gola, gra myśleniczan była dosyć poprawna, a Sokół miał wyraźny problem z podwyższeniem prowadzenia. W szeregach drugiej drużyny Górek swoimi okazjami popisali się ponownie Tomasz Tokoń i Kacper Wojtan, jednak w obu sytuacjach do wyrównania zabrakło wiele. Końcowe dziesięć minut starcia należało się w pełni do gospodarzy, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Filipa Kudasa. Nasz bramkarz po raz drugi skapitulował w 39. minucie, a zatem do przerwy Sokół prowadził 2:0.

Drugą połowę rozpoczęły dwie zmiany, a Marka Ulmana i Macieja Rabkę zastąpili Michałowie - Pustelnik i Wierzba. Pojedynek powielił swój wizerunek, a w drugiej połowie znowu dominowała drużyna gospodarzy. W 58. minucie zabójczy kontratak przyniósł trzecią bramką, a chwilę później mogło być już 4:0. Na szczęście gości piłka po rzucie karnym nie trafiła do siatki, a przeleciała obok lewego słupka. Sokół przeważał w ofensywie, swoje idealne szansę na podwyższenie wyniki przeciwnika miał w 68. i 76. minucie, kiedy to piłkę z linii bramkowej głową odbił Radosław Zduń. W międzyczasie na murawie za Przemysława Kołodzieja pojawił się Daniel Ulman. Środkowy pomocnik Górek II tuż po wejściu mógł zdobyć bramkę honorową, jednak w sytuacji sam na sam pewnie interweniował golkiper gospodarzy. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem 3:0, Sokół zdobył jeszcze jednego gola, a drugie trafienie w tym starciu zanotował Jakub Urbanik, który co najciekawsze pojawił się na boisku dopiero od 55. minuty. Ostatecznie zawody zakończyły się zasłużoną wygraną ekipy z Borzęty 4:0.

Piąte zwycięstwo Sokoła i piąta porażka Górek II, to dotychczasowe wyniki po większej części jesiennych spotkań. Drużyna gospodarzy po zasłużonej wygranej utrzymała pozycję lidera i jest na bardzo dobrej drodze do historycznego awansu do rozgrywek A-klasy. Dla Górek II to kolejna ważna lekcja i z pewnością cenne doświadczenie. Samo spotkanie było zdecydowanie lepsze niż przegrane pojedynki ze Szczeblem czy Karpatami II, jednak także zakończyło się porażką. Mamy nadzieję, że w pozostałych dwóch pojedynkach (Grodzisko i Sęp), rezerwy drużyny Górek pokuszą się o premierowe punkty.

Na prowadzenie w myślenickiej B-klasie gr. I znajduje się Sokół Borzęta, który z kompletem punktów wyprzedza drugiego w tabeli Wichra Stróża (12 pkt). Obecna lokata drużyny ze Stróży jest z pewnością sporym zaskoczeniem, jednak zespół prezentuje się naprawdę przyzwoicie, a w ostatniej kolejce wysoko pokonał trzeciego Orła II. Czwarta lokata należy do naszego najbliższego rywala - Grodziska Raciechowice (oba po 9 pkt). Solidarnie po pięć punktów zdobyli piłkarz z Lubnia i Drogini i zajmują odpowiednio piątą i szóstą pozycję. Tabelę ligową zamykają zespoły Karpat II Siepraw (3 pkt) oraz Górek II Myślenice (0 pkt).