Wybieramy najlepszy skład rundy jesiennej sezonu 2018/19 - Napastnicy - część IV

Wybieramy najlepszy skład rundy jesiennej sezonu 2018/19 - Pomocnicy - część III

Wybieramy najlepszy skład rundy jesiennej sezonu 2018/19 - Bramkarze - część I

Wyjazd na PŚ w Zakopanem - 27.01.2018, fot. P.Biela

SENIORZY REZERWY: Przesądził rzut wolny, Górki II 0:1...

• autor: oliwier234gprzed, 2018-10-17 23:51
SENIORZY REZERWY: Przesądził rzut wolny, Górki II 0:1 Grodzisko

W niedzielnych zawodach rozgrywanych na boisku przy ul. Solidarności 6, druga drużyna Górek walczyła o pierwsze ligowe punkty w starciu z Grodziskiem Raciechowice. Myśleniczanom niewiele zabrakło do sprawienia sensacji, a nasze rezerwy przegrały pojedynek zaledwie 0:1.

LKS Górki II Myślenice - LKS Grodzisko Raciechowice 0:1 (0:1)

0:1 17’ K.Kasprzyk

Górki II: Filip Kudas - Michał Pustelnik (46’ Tomasz Tokoń), Maciej Turała (55’ Dariusz Maślak), Paweł Maślak, Marek Ulman - Sławomir Pilch (kapitan) - Robert Romański (55’ Michał Wierzba), Kacper Wojtan, Vasilis Tomazos, Daniel Ulman (60’ Maciej Rabka) - Przemysław Kołodziej

Grodzisko: Patryk Leśniak - Witold Antkiewicz, Grzegorz Budyn, Marcin Dudzik, Paweł Furgał (60’ Jakub Daniel), Jakub Kalemba (50’ Jarosław Galos), Bartłomiej Kalemba (50’ Krzysztof Kasprzyk), Kacper Kasprzyk (60’ Grzegorz Panek), Wojciech Oleś, Adrian Piech, Mateusz Spytek (50’ Robert Twardosz)

Sędziowie: Michał Bargiel oraz Ksawery Jaros i Szymon Dziedzina (KS Myślenice)

Widzów: 30

Miejsce: Boisko LKS „Górki” w Myślenicach przy ul. Solidarności 6

Podobnie jak miało to miejsce w sobotę, to niedzielny pojedynek drużyny rezerw był ostatnim meczem przy Solidarności naszej "dwójki". W starciu ligowym 6. kolejki ekipa Górek II zmierzyła się z Grodziskiem Raciechowice. Podczas klasyku B-klasy, myśleniczanie rywalizowali już po raz dwudziesty drugi, podczas oficjalnych pojedynków z tym rywalem. Nasza ekipa w niedzielnych zawodach musiała poradzić sobie bez m.in. J.Ulmana, B.Bednarza, K.Klimasa, R.Zdunia czy K.Polewki. Zestawienie kadrowe uzupełnili natomiast Paweł Maślak oraz wracający do gry Vasilis Tomazos i Dariusz Maślak. Z kilkoma brakami stanęliśmy do walki z niezłym przeciwnikiem.

Mecz z Grodziskiem pozytywnie rozpoczęła ekipa gospodarzy, która już w pierwszej minucie zagroziła z rzutu rożnego. Dalsza część pojedynku wskazywała na drużynę gości, która często przedzierała się pod nasze pole karne, aczkolwiek miała problemy z defensywą Górek II. Podopieczni trenera Dawida Sudra spisywali się przyzwoicie i przez zdecydowaną część zagrażali bramce gospodarzy, jednak przez długi czas bez efektu bramkowego. Górki poprawnie grały się w defensywie, a dobrymi interwencjami popisywał się Filip Kudas. Niestety, w 17. minucie nasza ekipa w dosyć pechowych okolicznościach straciła pierwszego gola. Rzut wolny z okolic 23. metra i niezłe uderzenie zawodnika spowodowały, że Kudas musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Pomimo straconego gola gra naszej ekipy nie wyglądała najgorzej. Goście przeważali w ofensywnie, jednak przez długi czas mieli problemy ze skutecznością przy strzałach. Ekipa rezerw sporadycznie zagrażała bramce przeciwnika, jednak przede wszystkim solidna praca obrony w połączeniu z niemocą strzelecką Grodziska przyczyniły się do utrzymania rezultatu do przerwy.

Drugą połowę rozpoczęła korekta w składzie, a Michała Pustelnika na prawej obronie zastąpił Tomasz Tokoń. Myśleniczanie chociaż mieli problemy z stworzeniem sobie akcji ofensywnych, to próbowali  zaskoczyć przeciwnika głównie po stałych fragmentach gry. Z czasem spotkanie stało się dosyć wyrównanym widowiskiem, w którym obie strony nie mogły wypracować sobie przewagi. Górki II coraz częściej atakowały, nie kryjąc swojej szansy na wyrównanie. Na ponad pół godziny na murawie pojawili się Michał Wierzba oraz Dariusz Maślak, zastępując Roberta Romańskiego oraz Macieja Turałę. Chwilę później plac gry opuścił także Daniel Ulman, a w jego miejsce zagrał Maciej Rabka. Zawodnicy z Górnego Przedmieścia nie mieli problemów z przedzieraniem się pod pole karne, jednak ciągle brakowało strzałów. Nasz zespół na decydującą fazę zawodów grał bardziej ofensywnie, a Grodzisko skupiło się już tylko na obronie jednobramkowego prowadzenia. Poprawnie spisywała się linia pomocy, a w niej szczególnie należy podkreślić postawę Kacpra Wojtana czy grającego w niedzielnym pojedynku na pozycji defensywnego pomocnika - Sławomira Pilcha. Chociaż rywale z trudnością utrzymywali korzystny wynik, to trafienie z 17. minuty okazało się być jedynym w starciu, które zagwarantowało drużynie z Raciechowic zwycięstwo.

Cenna lekcja futbolu od niezłego rywala i lekki niedosyt, to krótkie podsumowanie niedzielnego pojedynku drużyny rezerw. W optymalnym zestawieniu kadrowym, przeciwnik był w pełni do pokonania, jednak szósta porażka ligowa stała się faktem. Ostatnią okazją na przełamanie złej passy będzie starcie z Sępem Droginia, które odbędzie się w sobotę o godz. 15:00 na boisku rywala.