Wybieramy najlepszy skład rundy jesiennej sezonu 2018/19 - Napastnicy - część IV

Wybieramy najlepszy skład rundy jesiennej sezonu 2018/19 - Pomocnicy - część III

Wybieramy najlepszy skład rundy jesiennej sezonu 2018/19 - Bramkarze - część I

ogółem: 1 061 430

Nadwiślan vs Górki 25.07.15

SENIORZY REZERWY: Dwie minuty od punktu, Sęp 1:0 Górki II

• autor: oliwier234gprzed, 2018-10-23 22:14

Sobota była dniem, w którym naszym drużynom wyraźnie zabrakło szczęścia. Najpierw pierwsza ekipa po bardzo dobrym meczu tylko zremisowała z Rudnikiem, a grający równocześnie w Drogini, zespół rezerw otarła się o pierwszy punkt. Górki II przegrały swoje starcie z Sępem 1:0, po bramce straconej w 88. minucie.

LKS Sęp Droginia - LKS Górki II Myślenice 1:0 (0:0)

1:0 88’ Ł.Talarek

Sęp: Mariusz Rydz - Tomasz Zahora, Grzegorz Stefan (65’ Dawid Banowski), Przemysław Kaczor (65’ Krzysztof Banowski), Łukasz Talarek, Jakub Hajdas, Daniel Serafin. Wojciech Konieczny (46’ Tomasz Jędrzejak), Michał Popek, Jakub Swachta, Andrzej Salawa

Ponadto na ławce: Damian Mistarz, Piotr Wincenciak

Górki II: Filip Kudas - Paweł Tułacz, Sławomir Pilch (kapitan), Dariusz Maślak, Marek Ulman - Radosław Zduń (85’ Jan Ulman) - Robert Romański (70’ Daniel Ulman), Kacper Wojtan, Maciej Turała, Tomasz Tokoń (75’ Michał Pustelnik) - Konrad Polewka

Ponadto na ławce: Michał Wierzba

Sędziowie: Michał Ambroży oraz Krzysztof Salawa i Szymon Dziedzina (KS Myślenice)

Widzów: 30

Miejsce: Boisko LKS Sęp w Drogini

Sobotnie starcie z Sępem było pojedynkiem kończącym rywalizację B-klasową w rundzie jesiennej. Siódme zawody, a zarazem siódma szansa na pierwsze punkty zapowiadały się interesująco, a drużyna Górek II zmierzyła się w tym pojedynku z solidnym Sępem. Ekipa do niedawna regularnie grająca w A-klasie, od dłuższego czasu przeżywa spory kryzys i chociaż przed rozpoczęciem rozgrywek, klub za cel postawił sobie powrót do wyższej ligi, to rezultaty gospodarzy tego starcia praktycznie podważały postawioną tezę. Sądząc, że Sęp nie najlepiej radził sobie w rywalizacji, to ten fakt chciała wykorzystać drużyna gości, szukając tym samym sposobności do zdobycia pierwszych w tym sezonie punktów. Górki II do Drogini wybrały się bez m.in. B.Bednarza, K.Klimasa czy P.Kołodzieja, jednak widząc zestawienie kadrowe, myśleniczanie nie byli bez szans.

Spotkanie od samego początku było wyrównane, a obie strony skupiły się na poprawnej grze obronnej i utrzymywali piłkę w środku boiska. Pierwsze poważne zagrożenie ze strony gospodarzy miało miejsce w 11. minucie, a wówczas strzał z szesnastego metra trafił wprost w poprzeczkę. Zawody w Drogini było otwartym starciem. W 23. minucie po akcji sam na sam z golkiperem Górek, górą wyszedł Filip Kudas, a szybkie wznowienie gry pozwoliło na kontratak, który nasi piłkarze zakończyli strzałem w bramkę. Starcie można nazwać było swoistą wymianę ciosów, gdyż obie strony wzajemnie odpowiedziały na sytuację przeciwników. Po trzydziestu minutach nadal utrzymywał się bezbramkowy remis, a taki rezultat miał miejsce tylko dzięki bardzo dobrym interwencjom bramkarzy. Do przerwy Sęp zagroził naszej bramce, po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego. Górki II grały naprawdę nieźle, a korzystny rezultat mógł w drugiej połowie przemienić się nawet w prowadzenie.

Druga połowa to czas przejęcia inicjatywy przez drużynę z Myślenic. Najpierw swoją sytuacją popisał się Konrad Polewka, a następnie dwójkowa akcja Marek Ulman i Tomasz Tokoń, zagroziła bramce Sępa. Gospodarze pewnie radzili sobie w obronie, niekiedy atakując zespół Górek II. Ekipa rezerw grała pewnie, ale i agresywnie czego dowodem było aż sześć żółtych kartek dla naszej drużyny. Na ostatnie dwadzieścia minut wynik dalej był nierozstrzygnięty, a w szeregach gości zaszła jedna zmiana, w której Daniel Ulman zastąpił walczącego na skrzydle Roberta Romańskiego. W końcowej części gospodarze przebywali częściej na połowie przeciwnika, a swoje okazje mieli w 75. i 77. minucie, kiedy Sęp nie wykorzystał znakomitej szansy sam na sam oraz kolejnego stałego fragmentu gry. Na sytuacje rywala odpowiedzieli myśleniczanie i w 84. minucie ponownie zagrozili. Równocześnie z tymi akcjami na murawie zameldowali się Michał Pustelnik i wracający po kontuzji Jan Ulman, którzy zastąpili Tomasza Tokonia i Radosława Zdunia. W 88. minucie rywale przeprowadzili decydujące o losach meczu trafienie i przypieczętowali trzy punkty, zdobyte po wyrównanym pojedynku.

Ekipa Górek II Myślenice zanotowała kolejne dobre spotkanie i chociaż po raz siódmy w tej rundzie przegraliśmy, to cenne doświadczenie zdobyte w starciu w Drogini z pewnością będzie niezwykle potrzebne. Chociaż rywale byli faworytami do triumfu w tym meczu, to samo zwycięstwo nie przyszło im wcale w łatwy sposób. Postawa myśleniczan w tych zawodach zasługuje jednak na pochwały, a walka do ostatniej minuty powinna być doceniona. Jednego czego należy żałować, to fakt, że Górki II rundę jesienną kończą bez punktów. Mamy jednak nadzieję, że w rywalizacji w rundzie wiosennej ekipa zacznie punktować i powalczy w solidnej stawce.

Dziękujemy serdecznie naszym zawodnikom za godne reprezentowanie zespołu rezerw w rozgrywkach B-klasy. W siedmiu spotkaniach łącznie zagrało 26 zawodników, a teraz nastąpi dla nich czas zasłużonego odpoczynku! Do zobaczenia na wiosnę!