Górki vs Clavia - 13.10.18, fot. P.Biela

Październikowe spotkania w A-klasie, czyli 11., 12. i 13....

• autor: oliwier234gprzed, 2018-10-28 19:22
Październikowe spotkania w A-klasie, czyli 11., 12. i 13. kolejka - podsumowanie

Chociaż za nami już zmagania z 15. kolejki, to w wolny od meczów ligowy weekend chcieliśmy zaprezentować zaległe podsumowanie zmagań 11., 12. i 13. kolejki. W nich drużyna Górek spisywała się naprawdę przyzwoicie, dlatego zachęcamy do lektury.

Podsumowanie 11. kolejki

Rywalizacja w ramach jedenastej kolejki rozpoczęła się od sobotniego pojedynku Lubomira Wiśniowa z Toporem Tenczyn. Opisane starcie było jedynymi zawodami podczas tego dnia, jednak przysporzyło wiele emocji. W pojedynku faworyzowana ekipa gospodarzy zagrała w bardzo okrojonym składzie, a mała ilość zmienników miała decydujący wpływ w drugiej połowie, kiedy to Lubomir stracił aż cztery bramki. Ostatecznie drużyna z Wiśniowej przegrała starcie z Toporem różnicą aż pięciu trafień, co śmiało można powiedzieć było największym zaskoczeniem w tej kolejce.

Na kolejne piłkarskie emocje nie trzeba było długo czekać, ponieważ na niedzielne przedpołudnie zaplanowano mecz Hejnału Krzyszkowice z Górkami Myślenice. W starciu chociaż lepiej prezentowała się drużyna przyjezdna, to miała spore problemy z wypracowaniem sobie widocznej przewagi. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki tuż po przerwie ustanowili końcowy wynik spotkania i chociaż przez prawie 25 minut grali w osłabieniu liczebnym, to wytrwali i zdobyli kolejne trzy punkty, triumfując po raz pierwszy w historii nad Hejnałem.

Trzy godziny później rozpoczął się trzeci z pojedynków 11. kolejki, który z pewnością należy nazwać mianem interesującego. Na boisku w Kornatce do przerwy Beskid Tokarnia pewnie prowadził 2:0. Gdy wydawało się, że w drugiej połowie rezultat nie ulegnie zmianie, do głosu po raz kolejny doszedł grający trener Rokity - Adam Piwowarczyk. Szkoleniowiec tej drużyny najpierw doprowadził do remisu, a w 75. minucie zdobył decydujące trafienie, które desygnowało gospodarzy na prowadzenie. Rokita nie oddała pola gra do samego końca i ostatecznie zwyciężyła 3:2.

W niedzielne popołudnie rywalizacja w A-klasie przeniosła się także do Głogoczowa, gdzie walcząca o przerwanie niekorzystnej serii Iskra podejmowała LKS Rudnik. Przed meczem wielu określało ten pojedynek jako pewne zwycięstwo piłkarzy gości, jednak miejscowa ekipa postawiła twarde warunki gry, czego dowodem było prowadzenie do przerwy. W drugiej części zespół przyjezdny zagrał już nieco lepiej i ostatecznie doprowadził do remisu 2:2, którym to zakończył się mecz, a obie ekipy dopisały solidarnie do swojego stanu punktowego po jednym oczku.

O tym że jedenasta seria spotkań była szczególnie ciekawa poświadczyć może również zgromadzona widownia na meczu pomiędzy Iskrą Brzączowice i Clavią Świątniki Górne. W rywalizacji dwóch ekip z górnej części tabeli, lepiej spisywała się drużyna gości, która prowadziła po pierwszej połowie 1:2. W kolejnym fragmencie zawodów kibice długo nie oglądali bramek, aż do 77. minuty, kiedy trzeciego gola na swoim koncie zanotował Komperda (Clavia). Gospodarze mimo niekorzystnego rezultatu nie poddali się, a ich nadzieje powróciły chwilę później po bramce kontaktowej Płoskonki. Ostatecznie obie strony podzieliły się punktami, ponieważ gola na 3:3 zdobył Bednarczyk, ustalając remis.

Następne zawody miały miejsce w Nowej Wsi, a tam spisujący się w ostatnim czasie poniżej oczekiwań zespół Orła stanął naprzeciw Skalnikowi Trzemeśnia. Drużyny w ligowej tabeli dzieliły tylko trzy punkty, jednak faworytem do wygranej była ekipa z Trzemeśni. Goście prowadzili do przerwy 0:1, a co ciekawe od 53. minuty grali w przewadze liczebnej, po drugiej żółtej kartce kapitana Orła. Gospodarze mimo niesprzyjających czynników postanowili sobie za wszelką cenę przerwanie fatalnej passy i ostatecznie „wyciągnęli” z tego spotkania punkt, a bramkę na 2:2 z rzutu karnego zdobył Kosałka.

Zakończenie zmagań w jedenastej kolejce zaplanowano w Stróży, gdzie LKS Trzebunia podejmował Zielonkę Wrząsowice. Aby być dalej w rywalizacji i nieco poprawić swoje nie najlepsze wyniki oba zespoły walczyły o pierwsze od dłuższego czasu zwycięstwo. Zawody zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, którzy po dwudziestu pięciu minutach prowadzili 0:2. W dalszej fazie spotkania Trzebunia zdobyła bramkę kontaktową, na którą natychmiast odpowiedzieli rywale. Zielonka w tym spotkaniu wygrała ostatecznie 2:3 i awansowała na zaplecze czołowej dziesiątki. W kolejce pauzował lider - Jordan Zakliczyn.

Podsumowanie 12. kolejki

Dwunastą serię spotkań rozpoczął mecz pomiędzy Zielonką Wrząsowice, a Jordanem Zakliczyn. Spotkanie miało dosyć ciekawy przebieg, a zainteresowanie widowiskiem podkreślał fakt, że kilkoro zawodników wraz z trenerem ekipy gości do niedawna występowało w Zielonce. W meczu stroną przeważającą był zespół przyjezdny, który zakończył zawody pewnym zwycięstwem 1:3. Warto wspomnieć, że w tym pojedynku znaczny wkład w wynik miał …. grający trener Jordana - Marcin Kwater, który zdobył dwa gole i po raz kolejny pomógł swojej drużynie w końcowym triumfie.

Drugim z pojedynków rozgrywanych w pierwszy weekend października były zawody pomiędzy Skalnikiem Trzemeśnia, a Lubomirem Wiśniowa. Zgromadzona widownia w tym meczu nie zobaczyła zbyt wielu trafień, ponieważ pojedynek zakończył się jednobramkowym zwycięstwem podopiecznych trenera Kazimierza Wincenciaka. W meczu obie strony spisywały się przyzwoicie, jednak niewielka różnica w tabeli ligowej na korzyść Lubomira została potwierdzona wygraną i trzema, niezwykle cennymi punktami.

Bez bramek zakończyło się natomiast starcie Topora Tenczyn z LKS Trzebunia. Chociaż gospodarze tego pojedynku byli faworytem do wygranej, to nie sprostali postawionemu zadaniu i w meczu z niewygodnym przeciwnikiem wywalczyli zaledwie punkt. Należy podkreślić, że obie drużyny ten mecz kończyły w stanie 10 na 10, a braki kadrowe były spowodowane konsekwencją czerwonej kartki wymierzonej po wcześniejszych dwóch żółtych. Dla Trzebuni był to z pewnością cenny punkt i dopiero czwarta w tym sezonie zdobycz punktowa.

Następnie rywalizacja przeniosła się do Rudnika, gdzie tamtejszy LKS spróbował swoich sił w pojedynku z Iskrą Brzączowice. Pojedynek w zasadzie rozstrzygnął się w pierwszej połowie, ponieważ po przerwie żadna ze stron nie zdobyła już bramki. Pierwsze w tym spotkaniu trafienie zanotował napastnik gospodarzy w 39. minucie, jednak już chwilę później wyrównał Bartłomiej Tuleja (Iskra). W drugiej części zespoły miały szansę na gola na wagę trzech punktów, jednak mimo to musiały podzielić się jednym oczkiem.

W niedzielne popołudnie odbyło się również starcie w Tokarni, które to nasi kibice z pewnością zapamiętają jako jednostronne zawody. W nich zdecydowanie lepszymi stała się ekipa Beskidu, która już do przerwy prowadziła w starciu z Górkami 4:0. W drugiej połowie goście przebudzili się, jednak byli bezsilni wobec znakomicie dysponowanej miejscowej drużynie. Podopiecznym trenera Wojciecha Czajki nie pomogła nawet szansa z jedenastu metrów, a z rzutu karnego chybił Pietrzyk. Ostatecznie starcie zakończyło się porażką 5:0.

Kolejnym meczem w 12. serii spotkań był bezpośredni pojedynek Rokity Kornatka z Orłem Nowa Wieś. W nim planowo zwyciężyła drużyna prowadzona przez trenera Adama Piwowarczyka, który i tym razem miał wkład w końcowy rezultat, otwierając wynik spotkania. Chociaż przez długi czas Rokita utrzymywała skromne prowadzenie, to dopiero w końcowych dziesięciu minutach wymierzyła kolejne dwa ciosy, ostatecznie triumfując przed własną publicznością 3:0.

W spotkaniu kończącym zmagania w pierwszy weekend października na murawie w Świątnikach Górnych, tamtejsza Clavia stanęła do rywalizacji o trzy punkty z Hejnałem Krzyszkowice. Po ostatniej porażce w zawodach z Górkami, zespół z Krzyszkowic nie był faworytem tego meczu, dlatego też Clavia zmobilizowała się na spotkanie i chociaż walczyła z konkretnymi brakami kadrowymi, to usiłowała przełamać swoją niemoc. Niestety, ta sztuka nie powiodła się podopiecznym trenera Bartłomieja Piszczka, którzy zasłużenie przegrali zawody 0:2. W kolejce pauzowała Iskra Głogoczów.

Podsumowanie 13. kolejki

Zmagania w weekend 13/14 października rozpoczął pojedynek Jordana Zakliczyn z Toporem Tenczyn, który zaczął się punktualnie o godz. 10:00. Wczesna pora nie utrudniała gry żadnej ze stron, a pierwsza na prowadzenie wyszła ekipa gości. Gospodarze jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu, a w 48. i 55. minucie zdobyli kolejne dwa trafienia. Drużyna z Tenczyna do końca nie złożyła broni, gdyż grając bez możliwości zmian, usiłowała strzelić gola kontaktowego. Niestety, zespół nie powalczył już o chociażby punkt i przegrał zawody z Jordanem 3:2.

Do ciekawego, ale dosyć jednostronnego widowiska doszło w Stróży, gdzie grający tam w roli gospodarza LKS Trzebunia zmierzył się ze Skalnikiem Trzemeśnia. Dla drużyny z Trzemeśni opisywane zawody były bardzo ważne, gdyż ekipa musiała zdobyć punkty w starciu z ostatnią ekipą w lidze. Ta sztuka powiodła się, a goście ani przez chwilę nie oddali prowadzenia rywalowi i pewnie pokonali Trzebunię 1:4. Bramki dla Skalnika zdobyli Chlebicki x2, Frosztęga i Szydlak, natomiast honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Krzeszowiak.

Kolejne zawody, które nazwaliśmy mianem szlagieru kolejki, miały miejsce na boisku sportowym przy Solidarności 6. W dniu oficjalnego otwarcia placu zabaw i siłowni zewnętrznej, drużyna Górek zmierzyła się z ekipą Clavii Świątniki Górne. Starcie było dosyć wyrównanymi zawodami, w którymi to jednak myśleniczanie okazali się być lepsi, a dzięki trafieniom Obierzyńskiego i Pietrzyka pokonali rywala 4:1. Warto wspomnieć, że dwa z czterech goli dla Górek padły po rzutach karnych, a rywale ze Świątnik Górnych kończyli mecz w osłabieniu liczebnym.

Rywalizacja w ramach trzynastej kolejki powróciła w niedzielne przedpołudnie, kiedy swoje spotkanie rozpoczęła drużyna Hejnału Krzyszkowice, która walczyła o zwycięstwo w meczu z nieźle dysponowanym LKS Rudnik. Ekipa gości miała za sobą niezłą passę i od dłuższego czasu nie przegrała żadnego ligowego pojedynku. W zawodach arbiter główny łącznie pokazał dziewięć żółtych kartek, a przez zdecydowaną większość czasu w meczu prowadzili goście. Rudnik decydujące trafienie zanotował w 90. minucie, pokonując Hejnał 0:2.

Zgromadzona widownia na boisku w Poznachowicach Dolnych nie doczekała się żadnych goli, ponieważ w starciu Lubomira z Rokitą Kornatka padł bezbramkowy remis. W opisywanym pojedynku lepiej spisywała się drużyna gości, nie mogąca poradzić sobie ze słabszą skutecznością. Ekipa z Wiśniowej grała pewnie w obronie i prezentując swój największy atut, zatrzymała ofensywę Rokity, kończąc tym samym passę pięciu zwycięstw z rzędu podopiecznych trenera Adama Piwowarczyka i co najistotniejsze zdobywając punkt w trudnym starciu.

Zdecydowanie inny przebieg miał mecz rozgrywany w Nowej Wsi, gdzie tamtejszy Orzeł walczył o punkty z Beskidem Tokarnia. Po przełamaniu i pewnym zwycięstwie nad Górkami, ekipa gości była niekwestionowanym pretendentem do zwycięstwa w tych zawodach. Beskid sprostał roli faworyta, pokonując borykający się z problemami Orzeł 1:6. Gospodarzy stać było zaledwie na jedno, honorowe trafienie, a drużyna rywala dzięki kolejnym trzem punktom awansowała na fotel wicelidera rozgrywek.

Ostatnim akordem trzynastej kolejki były zmagania Iskry Głogoczów z Zielonką Wrząsowice. Po zeszłotygodniowej pauzie, drużyna z Głogoczowa stanęła do walki o punkty bardzo zmotywowana, a widząc słabszą dyspozycję Zielonki nie była bez szans. Zielonka również wietrzyła swoje szansę i w 53. minucie zawodów wyszła na prowadzenie. Jednobramkowa przewaga została utrzymana do samego końca, a zespół z Wrząsowic mógł cieszyć się z wygranej. W ramach tej serii spotkań pauzowała drużyna Iskry Brzączowice.

MVP meczu Hejnał vs Górki

W ankiecie na najlepszego zawodnika spotkania z Hejnałem Krzyszkowice pewnie triumfował Mateusz Biela (29%) - strzelca drugiej bramki, dla którego jest to pierwszy tytuł MVP w tym sezonie. Wyróżniona została także kolejna dwójka młodych piłkarzy, a więc Mateusz Pietrzyk (22%) oraz Karol Turała (13%). Gratulujemy!

MVP meczu Beskid vs Górki

Tytuł najlepszego zawodnika spotkania z Beskidem Tokarnia trafił do Mateusza Kubińskiego (37%), dla którego jest to pierwsze i miejmy nadzieję nieostatnie takie wyróżnienie. Dodatkowo za niezły występ doceniony został również Krystian Kubiczek (22%). Gratulujemy naszemu obrońcy i wracającemu do gry bramkarzowi!

MVP meczu Górki vs Clavia

Najlepszym zawodnikiem wygranego 4:1 spotkania z Clavią Świątniki Górne został po raz kolejny Mateusz Pietrzyk (31 %). Dodatkowo wyróżnieni za dobry występ zostali również Karol Turała i Mateusz Obierzyński (17%). Gratulacje!