Karpaty II vs Górki 15.05.16

Rozgrywki w A-klasie zakończone, czyli 14., 15. i 1....

• autor: oliwier234gprzed, 2018-11-10 10:30
Rozgrywki w A-klasie zakończone, czyli 14., 15. i 1. kolejka - podsumowanie

Chociaż rywalizacja w myślenickiej A-klasie trwała prawie trzy miesiące, to czas rozgrywek minął bardzo szybko, a za każdą z drużyn popularnej serie A już po czternaście spotkań w ramach rundy jesiennej, zwanej jako pierwsza część sezonu. Drużyna Górek zakończyła zmagania na wysokiej, czwartej pozycji.

Podsumowanie 14. kolejki

Na początku dzisiejszego łącznego podsumowania, uwzględniającego trzy ostatnie kolejki, pochylimy się nad czternastą serią spotkań, którą zainaugurowało ciekawe starcie LKS Rudnik z Górkami Myślenice. Mecz tych ekip stał na wysokim poziomie, a myśleniczanie w tym pojedynku musieli przez większą część gry radzić sobie w grze w osłabieniu. Ten fakt wcale nie utrudniał im utrzymania korzystnego rezultatu i mimo, że Górki musiały poradzić sobie bez najskuteczniejszych zawodników, to zremisowali starcie z Rudnikiem 1:1, mając wielki niedosyt, gdyż wygrana była bardzo blisko.

Następnie rozgrywki przeniosły się do Tokarni, gdzie odbyło się starcie tamtejszego Beskidu i Clavii Świątniki Górne. Chociaż pojedynek zakończył się pewnym i wysokim zwycięstwem miejscowej drużyny - 5:0, to do przerwy zgromadzona publiczność nie ujrzała żadnego trafienia. Na początku drugiej części oba zespoły dosyć szybko straciły po jednym zawodniku, a grający trener gości i bramkarz Beskidu obejrzeli czerwone kartki. Warto wspomnieć, że starcie było przedłużone o prawie 40 minut, a było to konsekwencją bardzo poważnego urazu kapitana Clavii, którego stan wymagał interwencji medycznej.

Rywalizacja w 14. kolejce następnie przeniosła się do Wrząsowic, gdzie o trzy punkty walczyły ekipy beniaminka - Iskry Brzączowice i spadkowicza - Zielonki. Starcie lepiej rozpoczęła drużyna gości, która już w piątej minucie wyszła na prowadzenie. Konsekwentna gra ekipy gospodarzy sprawiła, że do przerwy Zielonka usiłowała wyrównać, jednak na kolejne trafienia z 59. i 66. minuty odpowiedziała tylko jednym golem i musiała przełknąć gorycz porażki, a Iskra dzięki temu zdobyła kolejne trzy punkty i jak się później okazało była to ostatnia zdobycz w tej rundzie.

W kolejnych zawodach naprzeciwko siebie rywalizowały drużyny Topora Tenczyn i Iskry Głogoczów. Pojedynek ten być dosyć wyrównanym widowiskiem, w którym obie strony miały swoje szansę na zwycięstwo. Ostatecznie to ekipa gospodarzy okazała się być lepszą i wykorzystując atut własnego boiska, pokonała przeciwnika z Głogoczowa 2:1. Kolejne trzy oczka zdecydowanie poprawiły nie najlepszą na ten czas sytuację punktową Topora i przyczyniły się do delikatnego awansu w ligowej tabeli.

Do interesującego widowiska doszło w ligowym starciu pomiędzy Skalnikiem Trzemeśnia, a Jordanem Zakliczyn. Chociaż w pojedynku niekwestionowanym faworytem była ekipa lidera, to miejscowi postawili twarde warunki gry i długo walczyli o zwycięstwo. Skalnik w pojedynku po dwóch trafieniach Frosztęgi prowadził już 2:0, jednak goście konsekwentnie odrabiali straty, aby w 75. minucie wyjść na dwubramkową przewagę, mimo gry w osłabieniu liczebnym. Gospodarze ambitnie walczyli do samego końca o korzystny rezultat, jednak stać ich było tylko na trzecią bramkę i ostateczną porażkę.

W przedostatni weekend października A-klasowa karuzela zawitała również do Kornatki, gdzie tamtejsza Rokita walczyła o punkty z ligowym outsiderem - LKS Trzebunia. Starcie powieliło przedmeczowe zapowiedzi, a podopieczni trenera Adama Piwowarczyka odnieśli kolejne przekonywujące zwycięstwo. Drużyna po dwóch trafieniach Artura Kornio prowadziła w 48. minucie 2:0, a dzieła zniszczenia na kilka chwil przed końcem dokonał Adrian Kania, dzięki czemu Rokita ostatecznie zwyciężyła 3:0 i zanotowała kolejną zdobycz w walce o podium końcowej rywalizacji.

Na zakończenie zmagań zagrali piłkarze Orła i Lubomira. Powiedzieć o tym meczu, że było to spotkanie walki, to tyle co nic nie powiedzieć, ponieważ drużyny kończyły starcie w stanie 8 na 9. Ostatecznie mecz wygrała ekipa gospodarzy, strzelając jedyną bramkę w 60. minucie i przerywając trwającą długi czas fatalną serię. Czternasta kolejka nazwana również jako czerwona, z powodu aż dziesięciu kartek tego koloru, na pewno stała się w pewnym sensie symbolem, a w weekend 20/21 października pauzował Hejnał Krzyszkowice.

Podsumowanie 15. kolejki

Zmagania w ramach 15. kolejki rozpoczął pojedynek Iskry Głogoczów, która rywalizowała przed własną publicznością ze Skalnikiem Trzemeśnia. Jako pierwsza w tym meczu prowadziła ekipa gospodarzy, jednak solidna postawa zespołu przyjezdnego spowodowała, że do przerwy to drużyna Skalnika uzyskała jedną bramkę przewagi. Drugą połowę charakteryzowała walka obu stron o korzystny dla siebie wynik. Spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 2:2, a decydująca o końcowym rezultacie bramka padła w 66. minucie.

Drugim ze spotkań rozgrywanych w ostatni weekend października były zmagania na boisku w Świątnikach Górnych, gdzie kończącą rundę Clavia rywalizowała z LKS Rudnik. Spotkanie byłoby bardzo zaciętym pojedynkiem, w którym obie strony za główny cel postawiły sobie trzy punkty. Do przerwy minimalnie lepsza była ekipa gospodarzy i chociaż wynik drugiej połowy okazał się być remisem, to ostatecznie skromna zaliczka z pierwszej części meczu była decydująca, a zawody zakończyły się pomyślnie dla Clavii, która w końcu przerwała fatalną passę.

Do wielkich emocji doszło w szlagierze kolejki, kiedy podczas spotkania na szczycie ligowej tabeli naprzeciw siebie walczyły Jordan Zakliczyn oraz Rokita Kornatka. W starciu dwukrotnie na prowadzenie wychodziła ekipa przyjezdna, a strzelcem obu bramek był tradycyjnie grający trener Rokity. Jordan momentalnie odpowiadał na trafienia rywala, a na ostatnie dziesięć minut utrzymywał się remis 2:2. Decydujący gol padł dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy piłkę do siatki skierował Maciej Jabłoński, a dzięki niemu to Jordan mógł cieszyć się z dosyć szczęśliwych trzech punktów.

Ostatnim z sobotnich zmagań były zawody rozgrywane w Krzyszkowicach, w którym Hejnał walczył o pełną stawkę z Zielonką Wrząsowice. Po tygodniowej przerwie ekipa prowadzona przez Łukasza Noconia chciała zainkasować trzy punkty i godnie pożegnać się z własną publicznością. Niestety, mecz od samego początku nie układał się po myśli gospodarzy, a Zielonka na początku drugiej połowy szybko odskoczyła ekipie. Hejnał nie nadrobił strat, a przy okazji stracił kolejne trafienie. Mecz zwieńczyło zwycięstwo gości 3:1 i kolejna porażka beniaminka.

Po szczęśliwym przełamaniu Orła Nowa Wieś nad Lubomirem, tym razem zespół z Nowej Wsi pojechał do Stróży, na spotkanie z LKS Trzebunia. Chociaż oprócz nieco sensacyjnego zwycięstwa w ostatnim spotkaniu, statystyki Orłów wyglądały słabo, to zespół prowadzony przez trenera Marcina Przęczka zapewniał walkę o trzy punkty. Spotkanie było meczem walki, w którym żadna ze stron nie oddała pola gry. W meczu po upływie 70. minut, to gospodarze prowadzili 2:1, jednak końcówka należała już do gości, którzy nadrobili straty i strzelili decydującą bramkę na siedem minut przed końcem.

Do prawdziwego festiwalu strzeleckiego doszło w Brzączowicach, gdzie tamtejsza Iskra rywalizowała z Toporem Tenczyn. W meczu bardzo dobrze dysponowana była ofensywa ekipy przyjezdnej, która łącznie zdobyła aż osiem bramek. Zespół z Brzączowic nie mógł odpowiedzieć na tak wielką ilość goli, a sam dysponując bardzo przeciętną linią obrony, zdobył zaledwie trzy bramki, przegrywając spotkanie 3:8. Wynik tego starcia jest z pewnością dużym zaskoczeniem, nieodzwierciedlającym różnicy klas na boisku ani w tabeli ligowej.

Rywalizację w ramach piętnastej kolejki zakończył pojedynek Lubomira Wiśniowa z Beskidem Tokarnia. Chociaż murowanym faworytem do wygranej w tych zawodach była ekipa gości, to podopieczni trenera Kazimierza Wincenciaka postawili twarde warunki i przez początek meczu utrzymywali bezbramkowy remis. Chociaż defensywa Lubomira skapitulowała w 25. minucie, to do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1:1. Druga połowa miała podobny scenariusz do pierwszych czterdziestu pięciu minut, a to spowodowało, że starcie zakończyło się nieco zaskakującym podziałem punktów.

Lubomir już kilka dni później wrócił do rywalizacji ligowej, ponieważ w przedświąteczną środę podejmował ekipę Górek, w zaległym starciu 6. kolejki. Myśleniczanie do meczu przystąpili w chęcią zdobycia trzech punktów, a warto wspomnieć, że w miniony weekend nie grali z powodu pauzy. Pojedynek ten bardzo dobrze rozpoczął się dla gospodarzy, którzy wypracowali sobie wyraźną przewagę na boisku i na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Druga część to zdecydowanie gorsza gra myśleniczan, jednak mimo słabszej dyspozycji podopieczni trenera Wojciecha Czajki utrzymali korzystny rezultat, ostatecznie pokonując Lubomir Wiśniowa 2:1 i zapewniając tym samym co najmniej czwarte miejsce w tabeli.

Podsumowanie 1. kolejki

Zmagania w rundzie jesiennej zakończyły zaległe spotkania z pierwszej kolejki, a całą serię rozpoczął pojedynek Zielonki Wrząsowice z Górkami Myślenice. Starcie rozgrywane w iście jesiennej aurze, miało swój interesujący przebieg, a naprzeciwko siebie stanęły dwie solidne drużyny. Po upływie regulaminowego czasu gry, to myśleniczanie mogli cieszyć się z zasłużonego triumfu 1:2, który zakończył rywalizację w najlepszej w historii klubu rundzie, zakończonej na najwyższej pozycji. Zielonka jako spadkowicz nie może uznać rundy do szczególnie udanych, a końcowa lokata zespołu to dziesiąte miejsce.

Równo z wyżej opisywanym spotkaniem rozegrano mecz Skalnika Trzemeśnia z Iskrą Brzączowice. Obie drużyny podczas jesiennych zmagań mogą mówić o sporym pechu, ponieważ ich stan punktowy powinien być znacznie większy niż ten, który widnieje w tabeli. W pojedynku lepiej spisywała się ekipa z Trzemeśni. Chociaż podopieczni trenera Mirosława Jaśkowca sporadycznie punktują na własnym boisku, to ta sztuka tym razem się im powiodła, a Skalnik pokonał rywala z Brzączowic 4:2, dzięki czemu awansował na pozycję w czołowej dziesiątce, a Iskra ukończyła na 11. miejscu.

Podziałem punktów zakończył się natomiast pojedynek rozgrywany w Poznachowicach Dolnych, w którym Lubomir walczył o wygraną z ostatnim w tabeli LKS Trzebunia. Warto wspomnieć, że ekipa z Wiśniowej na pewno odczuwała trudy bardzo intensywnego tygodnia, ponieważ w czasie siedmiu dni zespół rozegrał trzy mecze. Słabsza dyspozycja w tym pojedynku sprawiła, że po raz piąty w tym sezonie zapunktował LKS Trzebunia, minimalnie poprawiając swój i tak mizerny stan punktowy. Lubomir zakończył rywalizację na dziewiątej pozycji, natomiast Trzebunia zamknęła stawkę.

W meczach pierwszej kolejki najwięcej bramek padło w Kornatce, gdzie usiłująca zakończyć jesienne rozgrywki na podium Rokita rozgromiła zespół Iskry Głogoczów 6:2. Sam rezultat do przerwy nie wskazywał na tak miażdżące zwycięstwo gospodarzy, ponieważ po pierwszych czterdziestu pięciu minutach na tablicy wyników widniał remis 1:1. W drugiej połowie zespół z Kornatki postawił na ofensywę, a ta sztuka przyniosła podopiecznym trenera Adama Piwowarczyka kolejne cztery trafienia i ostateczną wiktorię 6:2, która pozwoliła na spędzenie zimowej przerwy na przysłowiowym pudle.

Do ciekawego spotkania doszło także w Rudniku, gdzie nieco osłabiony kadrowo LKS Rudnik rywalizował z Beskidem Tokarnia. Sam mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gości, jednak warto wspomnieć, że aktualnie drugiemu najlepszemu zespołowi w lidze niedzielne starcie po prostu wyszło. Skuteczność ofensywy i solidna gry linii obronnej spowodowały, że Beskid pewnie zwyciężył i zakończył rundę na pozycji wicelidera. Cieszyć ze swojego wyniku powinna się również drużyna z Rudnika, która choć pierwotnie miała grać w B-klasie, to ukończyła zmagania na siódmej lokacie.

Pewny mistrzostwa rundy jesiennej Jordan Zakliczyn w ostatnim akcie rundy jesiennej wybrał się do Nowej Wsi, na pojedynek z tamtejszym Orłem. Spotkanie miało jednego faworyta, a podopieczni trenera Marcina Kwatera wyszli na prowadzenie już w 8. minucie. Swoją przewagę ekipa z Zakliczyna sukcesywnie podwyższała, a kolejne bramki zdobyli sam trener oraz Rafał Gudz, który końcowy wynik ustalił po trafieniach zdobytych w 86. i 89. minucie. Jordan w rywalizacji jesiennej nie miał sobie równych i tracąc punkty w tylko trzech meczach zasłużył na pozycję lidera. Orzeł ukończył zmagania na trzynastej lokacie, która na tę chwilę oznacza spadek do B-klasy.

Rywalizację podczas pierwszej fazy sezonu zakończył pojedynek Topora Tenczyn z Hejnałem Krzyszkowice. W tym starciu zmierzyły się dwie ekipy o wyrównanym poziomie, a dowodem na to był remis 1:1 do przerwy. W drugiej połowie lepiej spisała się ekipa z Tenczyna, która za sprawą dwóch trafień (w tym bramki samobójczej) wygrała ostatni mecz 3:1. Forma podopiecznych trenera Zdzisława Gacka pod koniec rozgrywek była bardzo dobra, a ekipa dzięki kilku zwycięstwom awansowała w tabeli na piąte miejsce. W pierwszy weekend listopada pauzowała ekipa Clavii Świątniki Górne, kończąca rundę jesienną na szóstym miejscu.

MVP meczu Rudnik vs Górki

Starcie z LKS Rudnik było z pewnością szczególnym pojedynkiem w tej rundzie, a na pochwały za świetny występ zasługuje cały zespół. Najlepszym zawodnikiem tych zawodów został według internautów Tomasz Kania, który zdobył 33% głosów. Wysoko ocenieni zostali również doświadczeni gracze z bloku defensywnego - Andrzej Szlachetka i Kamil Plewa (po 18%).

MVP meczu Górki vs Lubomir

W zaległym pojedynku z Lubomirem Wiśniowa nasza ekipa wygrała 2:1, a najlepszym zawodnikiem tego starcia, według internautów został po raz kolejny Mateusz Pietrzyk (20%). Dodatkowo wyróżnieni zostali również Mateusz Obierzyński (16%) oraz Ireneusz Ziaja, Krystian Kubiczek i Karol Turała (po 11%).

MVP meczu Zielonka vs Górki

W ostatnim spotkaniu minionej rundy najlepszym zawodnikiem spotkania Zielonka vs Górki została aż trójka piłkarzy - Krystian Kubiczek, Tomasz Kania oraz Mateusz Pietrzyk (po 20%). Na pochwały według naszych internautów zasłużyli również Mateusz Kubiński i Ignacy Dudek.

Od dziś, przez najbliższy tydzień zapraszamy do serii ankiet na wybór najlepszego składu rundy jesiennej. Sondaż odbędzie się poprzez cztery głosowania, podczas których wybrani zostaną najlepsi zawodnicy poszczególnych formacji. Zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie!