Górki Myślenice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze - 05.01.19, fot. P.Biela
Ładowanie...

Kalendarium

20

01-2019

niedziela

21

01-2019

pon.

22

01-2019

wtorek

23

01-2019

środa

24

01-2019

czwartek

25

01-2019

piątek

26

01-2019

sobota

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 360, wczoraj: 572
ogółem: 1 099 688

statystyki szczegółowe

Losowa galeria

Górki - Gościbia II 17.10.15 fot. Agata Mirochna
Ładowanie...

Aktualności

Podsumowanie statystyczne rozgrywek w myślenickiej A-klasie...

  • autor: oliwier234gprzed, 2018-12-14 22:24
Podsumowanie statystyczne rozgrywek w myślenickiej A-klasie i innych ligach

Blisko miesiąc temu zakończyły się wszystkie rozgrywki mające miejsce w naszym regionie. Klub Górki Myślenice w czasie rundy jesiennej reprezentowały dwa zespoły - pierwsza ekipa seniorska, która zakończyła rozgrywki w A-klasie na 4. miejscu, a także drużyna rezerw, rozgrywająca swoje mecze w myślenickiej serie B gr. I.

Do rozgrywek ligowych w sezonie 2018/19 w rundzie jesiennej pierwotnie przystąpić miało szesnaście drużyn, jednak nagłe wycofanie Wrzosów Osieczany i fuzja Wróblowianki z LKS Mogilany spowodowały, że stan faktyczny zespołów w stawce myślenickiej serie A zmniejszył się do piętnastu ekip. Rywalizacja w lidze trwała w czasie trzynastu tygodni, a każdy z klubów rozegrał po czternaście ligowych spotkań, odbywając w tym czasie także jedną pauzę. W porównaniu z minionym sezonem w stawce drużyn zabrakło wyżej wspomnianego zespołu z Wróblowic, a także premiowanej awansem do klasy okręgowej - Dziecanovii i spadkowicza Gościbii II Sułkowice. Do A-klasy powróciła po rocznej przygodzie w piątej lidze Zielonka Wrząsowice, a z niższej klasy rozgrywkowej awansowały Iskra Brzączowice oraz Hejnał Krzyszkowice.

1. Jordan Zakliczyn - 34 pkt, 47:23, 11-1-2

Mistrzem rozgrywek w A-klasie po rundzie jesiennej została ekipa Jordana Zakliczyn. Po solidnej wiośnie, podopieczni trenera Marcina Kwatera byli zaliczani do grona zespołów, które od nowego sezonu mogą liczyć się w stawce czołowych ekip, walczących o najwyższe lokaty. Jordan sprostał postawionemu zadaniu, triumfując w 11 z 14 meczów i tylko dwukrotnie przegrywając. Ekipa zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, a świetna dyspozycja na boisku przyczyniła się do wspaniałego rezultatu. Ekipa z Zakliczyna stanie zatem przed szansą na wielki powrót do piątej ligi, a zważywszy na obecną przewagę, ta sztuka może powieść się na kilka kolejek przed końcem sezonu.

2. Beskid Tokarnia - 28 pkt, 46:25, 9-1-4

Chociaż drużyna Beskidu Tokarnia w rundzie wiosennej nie utrzymała znacznej przewagi nad resztą stawki i ostatecznie zakończyła zmagania na trzecim miejscu, to w nowym sezonie zespół z Tokarni chciał powalczył o czołowe lokaty. Obecnie zajmowana druga pozycja, to z pewnością niezły wynik, zważywszy że do połowy rundy ekip grała „w kratkę”, przeplatając pewne zwycięstwa z sensacyjnymi porażkami. Ostatecznie podopieczni trenera Wróbla mogą zaliczyć jesienne zmagania do udanych, ponieważ Beskid nadal plasuje się w czołówce, a miejsce na podium tejże drużyny jest jak najbardziej zasłużone.

3. Rokita Kornatka - 26 pkt, 32:20, 8-2-4

Rok 2018 z pewnością w Kornatce zapamiętany zostanie jako czas wielu problemów kadrowych, spowodowanych głownie kontuzjami. Mimo to zespół Rokity w całorocznych zmaganiach zaprezentował się bardzo dobrze. W czasie rundy wiosennej ekipa zdobyła 26 punktów, wygrywając 8 z 14 meczów, a warto wspomnieć, że po początku rywalizacji, podopieczni trenera Adama Piwowarczyka zajmowali jedno z ostatnich miejsc. Świetna passa spowodowała nagły wzrost i zdecydowaną poprawę zajmowanej pozycji, dzięki czemu Rokita zakończyła rywalizację na podium.

4. Górki Myślenice - 26 pkt, 29:20, 8-2-4

Zaledwie bezpośredni przegrany mecz z Rokitą spowodował, że nasza ekipa w tabeli ligowej nie zajmuje miejsca w pierwszej trójce. Myśleniczanie w rundzie jesiennej zaskoczyli świetną formą i przede wszystkim poprawną grą defensywną, dzięki której zespół triumfował w większości spotkań. Drużyna Górek, bijąc wszelkie rekordy punktowe, w zdecydowany sposób przybliżyła się do pozostania w A-klasie na kolejny rok, jednak ambicje zawodników z pewnością sięgają wyżej, a drużyna pod wodzą trenera Wojciecha Czajki podczas rewanżów walczyła będzie o podium rozgrywek i najlepszy w historii klubu wynik.

5. Topór Tenczyn - 22 pkt, 35:24, 7-1-6

Niespodzianką obok rezultatu sportowego Górek z pewnością jest także wynik Topora Tenczyn. Całkiem odmłodzony zespół pod wodzą nowego szkoleniowca w trakcie roku odmienił swój styl, a drużyna konsekwentnie w każdym meczu walczyła o punkty. Chociaż zespół z pewnością odstaje od czołowych drużyn, to piąte miejsce w rundzie świadczy o znakomitym przygotowaniu taktycznym ekipy. Warto wspomnieć, że Topór jest jednym z niewielu zespołów, z którymi myśleniczanie w 2018 roku odnieśli dwie porażki. Jak będą wyglądały wyniki tenczynian na wiosnę? Na to pytanie trudno wskazać jednoznaczną odpowiedź, aczkolwiek z pewnością nadal będzie to wymagający przeciwnik.

6. Clavia Świątniki Górne - 21 pkt, 26:26, 6-3-5

Runda jesienna w wykonaniu zespołu ze Świątnik Górnych, to z pewnością dwa różne okresy. W pierwszym z nich, ekipa nie miała sobie równych, zwyciężając mecz po meczu i na dłuższy czas objęła fotel lidera rozgrywek. Z czasem o sobie dały znać spore problemy kadrowe spowodowane kontuzjami czołowych zawodników, a te miały zdecydowany wpływ na wyniki. Drużyna po świetnej passie, zanotowała zdecydowany regres, a ekipa przegrała trzy z ostatnich czterech meczów. Fakt zakończenia rundy z pewnością ucieszył włodarzy klubu, który na wiosnę ponownie będzie walczył o czołowe miejsca i będzie groźnym przeciwnikiem w walce o utrzymanie korzystnej lokaty.

7. LKS Rudnik - 20 pkt, 24:22, 5-5-4

O tym jak należy wykorzystać szansę otrzymaną przez los powinni mówić zawodnicy z Rudnika. Po kiepskiej rundzie wiosennej, zespół zakończył zmagania na miejscu oznaczającym spadek do B-klasy. Ostateczne decyzje spowodowały, że klub utrzymał się w naszej lidze i co najistotniejsze w końcu zaczął wygrywać. Zmiana na stanowisku trenera oraz powrót zawodników do klubu spowodowały znaczną poprawę w jakości gry, a co za tym idzie regularne punktowanie. LKS Rudnik łącznie zdobył 20 punktów (o 1 więcej niż przez cały miniony sezon), przegrywając tylko w czterech pojedynkach.

8. Lubomir Wiśniowa - 18 pkt, 17:17, 4-6-4

Za Lubomirem Wiśniowa bardzo pomyślny rok. Ekipa na wiosnę w niezłym stylu wywalczyła sobie utrzymanie w lidze, a w rozgrywkach jesiennych stała się trudnym rywalem, z którym tylko cztery zespoły potrafiły wygrać. Podopieczni trenera Kazimierza Wincenciaka w oparciu o agresywny i defensywny futbol sprawili trudności większej części drużyn w stawce A-klasy, a sam Lubomir gdyby poprawił skuteczność i wyniki bramkowe napastników, dzisiaj plasowałby się na miejscu w ścisłej czołówce. Zespół z Wiśniowej także zalicza się do szerokiego grona trudnych rywali, który w czasie rewanżów może walczyć o coś więcej niż i tak dobre, ósme miejsce.

9. Skalnik Trzemeśnia - 18 pkt, 25:25, 5-3-6

Podsumowując rundę w wykonaniu Skalnika Trzemeśnia należy podkreślić, że dla tego zespołu nieszczególnie pomyślnie przebiegały rozgrywki. Ekipa chociaż mogła aktualnie zajmować zdecydowanie wyższą lokatę, to w wielu meczach w łatwy sposób oddawała pole gry rywalowi i traciła niepotrzebne bramki, które ostatecznie oznaczały stratę trzech lub jednego punktu. Podopieczni trenera Mirosława Jaśkowca pokazali jednak, że opierając swoją grę o doświadczonych piłkarzy są w stanie osiągnąć dobry wynik, a miejsce w czołowej dziesiątce z pewnością satysfakcjonuje kibiców tego klubu.

10. Zielonka Wrząsowice - 18 pkt, 24:26, 5-3-6

Trudny rok za sobą ma z pewnością drużyna Zielonki Wrząsowice. Ciężki czas podczas rewanżów w piątej lidze spowodował spadek do A-klasy. Wielokrotna zmiana na stanowisku trenera (czterokrotnie), a także niemała rewolucja kadrowa sprawiły, że od sierpnia oglądaliśmy całkiem odmienioną drużynę. Zielonka z pewnością nie była dominatorem rozgrywek, a świadczy o tym aktualnie zajmowane miejsce. Mimo sporych kłopotów klub zakończył rywalizację w czołowej dziesiątce, a zdobyte osiemnaście punktów to niezła pozycja wyjściowa na wiosnę. Co ciekawe, zarząd klubu poczynił już pierwsze zmiany, a na stanowisku trenera zatrudniony został Paweł Tomeczko.

11. Iskra Brzączowice - 17 pkt, 30:37, 5-2-7

Mistrz B-klasy z minionego sezonu poszedł niejako w ślady Górek, które jako triumfator rozgrywek 2016/17 zakończyły rundę na jedenastym miejscu. Na identycznej lokacie rywalizację zakończyła Iskra Brzączowice, która w czasie zmagań w pierwszej fazie sezonu spisywała się na miarę swoich możliwości. Chociaż drużyna z pewnością będzie chciała poprawić obecnie zajmowaną lokatę, to będzie jej o ten wyczyn niezwykle trudno, gdyż poziom A-klasy jest dosyć wysoki. Obiektywnie patrząc niewiele straty zespołu mogą przyczynić się do lekkiego progresu, jednak zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce jak na beniaminka powinno być rezultatem zadawalającym.

12. Hejnał Krzyszkowice - 14 pkt, 22:31, 4-2-8

Drugi z beniaminków obecnych rozgrywek -  Hejnał Krzyszkowice - zajmuje w tabeli ligowej dwunastą pozycję, a w dotychczasowych spotkaniach udało się mu uzbierać czternaście punktów. Wynik jak na zespół, który powraca do A-klasy po dłuższej przerwie jest z pewnością satysfakcjonujący, a podopieczni trenera Łukasza Noconia pokazali się jako waleczny i nieustępliwy zespół, szczególnie groźny na własnym boisku. Ekipa z Krzyszkowic 2018 rok może uznać za udany, jednak warto nadmienić, że obecnie prezentowana dyspozycja, to z pewnością nie wszystko na co stać ten klub.

13. Orzeł Nowa Wieś - 14 pkt, 13:43, 4-2-8

Na trzynastej lokacie sklasyfikowany został zespół Orła Nowa Wieś. Podopieczni trenera Marcina Przęczka po solidnej rundzie wiosennej, dobrze rozpoczęli sezon. Niestety w dalszej części rywalizacji ekipa spisywała się coraz gorzej i przez ponad dwa miesiące nie potrafiła zwyciężyć. Passa została przerwana w czasie ostatnich kolejek, kiedy drużyna z Nowej Wsi zaliczyła wygrane w starciach z Trzebunią i Lubomirem, które pozwoliły jej na lekki awans i polepszenie swojej niezbyt dobrej sytuacji przed wiosenną batalią o utrzymanie w lidze.

14. Iskra Głogoczów - 12 pkt, 15:29, 3-3-8

Ostatnie lata dla Iskry Głogoczów to na pewno trudny czas, w którym ekipa nie może powrócić do fenomenalnych wyników z lat pracy trenera Wojciecha Czajki, kiedy Iskra kończyła rozgrywki ligowe na miejscu w pierwszej szóstce. Obecna sytuacja zespołu wygląda całkiem źle, ponieważ zespół posiada już wyraźne straty do środka tabeli, a w rundzie jesiennej potrafił pokonać zaledwie trzech przeciwników. Warto wspomnieć, że biorąc pod uwagę zmniejszenie liczby drużyn do czternastu zespołów, dwie ostatnie na pewno opuszczą ligę, a w czasie spadku kolejnych ekip z piątej ligi, ta liczba będzie odpowiednio większa.

15. LKS Trzebunia - 7 pkt, 13:30, 1-4-9

Postawa drużyny LKS Trzebunia podczas zmagań w rundzie jesiennej nie jest zaskoczeniem, ponieważ ekipa od dłuższego czasu nie prezentuje świetnej formy sprzed kilku lat, kiedy była jedną z lepszych drużyn w myślenickiej A-klasie. Drużyna z Trzebuni jako jedyna nie przekroczyła progu dziesięciu oczek, jednak obecna zdobycz świadczy, że w zespole nadal tkwi spory potencjał. Warto wspomnieć, że jedyne zwycięstwo podopieczni trenera Pawła Krzeszowiaka odnieśli w starciu z będącą wówczas na pozycji lidera Clavią, a przed własną publicznością ekipa bezbramkowo zremisowała z Górkami.

Podsumowanie IV liga

Po niezłym sezonie 2017/18 w wykonaniu drużyn reprezentujących myślenicki podokręg w IV lidze, runda jesienna stała się jeszcze bardziej okazała jeśli chodzi o wynik sportowy. Dalin Myślenice (32 pkt) zakończył zmagania na drugiej pozycji, ustępującej jedynie niepokonanej Jutrzence Giebułtów (35 pkt). Drużyna z Myślenic z niewielką stratą może powalczyć o awans do trzeciej ligi, jednak do tej sztuki potrzebna będzie równie wysoka dyspozycja w rundzie rewanżowej. Podium uzupełnia zespół Węgrzcanki Węgrzce Wielkie (29 pkt), znany jako mistrz piątej ligi z ubiegłego sezonu. Bardzo solidnie zaprezentowała się także ekipa Pcimianka Pcim, która zakończyła zmagania w lidze na szóstej pozycji, z dorobkiem 24 punktów.

Podsumowanie V liga

W piątej lidze na fotelu lidera zimową przerwę spędzi niepokonana ekipa Czarnych Staniątki (35 pkt), która zwyciężyła w 11 z 13 meczów, a jej przewaga nad drugą Gdovią i trzecią Targowianką wynosi aż jedenaście punktów. Z zespołów reprezentujących nasz podokręg najwyżej sklasyfikowany jest beniaminek - Dziecanovia (23 pkt), plasujący się na czwartej pozycji. Solidne miejsca w połowie tabeli zajmują piąta Raba Dobczyce (20 pkt), szósty Pasternik Ochojno i siódmy Orzeł Myślenice (obie po 17 pkt). Nieco gorzej spisały się dziewiąte Karpaty Siepraw i dziesiąte Tempo Rzeszotary (obie po 15 pkt). Niewielkie różnice pomiędzy tymi drużynami sprawiają, że każda z nich ma szansę na zdecydowane polepszenie swojej pozycji i awans w ligowej tabeli. Po zakończeniu rozgrywek jesiennych miejsca w strefie spadkowej zajmują trzynasta Gościbia Sułkowice (10 pkt) i czternasta Wróblowianka Wróblowice (9 pkt). Jeśli taki stan faktyczny pozostałby do końca sezonu, to obie ekipy czekałby spadek do A-klasy, a co za tym idzie myślenicką serie A opuścić mogą wówczas aż cztery drużyny. Na szczęście straty do poprzedzających Wiarusów Igołomia i LKS Śledziejowice są niewielkie i na pewno zarówno Gościbię jak i Wróblowiankę stać na pozostanie w piątej lidze.

Podsumowanie B-klasa gr. I

Rywalizację w rundzie jesiennej w myślenickiej B-klasie gr. I zwyciężył Sokół Borzęta, który zdobył komplet dwudziestu jeden punktów i jest na najlepszej drodze do mistrzostwa ligi, a równocześnie historycznego awansu do A-klasy. Podium w notowaniu ligowym uzupełniają drugie Grodzisko Raciechowice oraz trzeci Wicher Stróża (obie po 15 pkt). W tym miejscu warto podkreślić, że wyczyn zespołu ze Stróży w końcu nawiązuje do świetnych występów sprzed kilku lat, kiedy ta drużyna występowała nawet w rozgrywkach A-klasy. Czwartą lokatę zajmuje zespół Orła II Myślenice (12 pkt), który po piorunującym starcie, w trakcie rywalizacji zdecydowanie pogorszył swój poziom, a w między czasie otrzymał dwa walkowery. Chociaż przed rozpoczęciem rozgrywek wydawało się, że faworytem w stawce może być ekipa Sępa Droginia, to jednak zespół nie prezentuje najwyższej formy, a obecna dyspozycja, podobnie jak w zeszłym sezonie, stawia drużynę w roli średniaka myślenickiej serie B. W dalszej części notowania ujrzeć można zespoły szóstych Karpat II Siepraw (6 pkt) oraz siódmego Szczebla Lubień (6 pkt). Tabelę ligową zamyka zespół Górek II Myślenice z zerowym bilansem punktowym, ale i wielką nadzieją na poprawę wyników w rundzie rewanżowej.

Podsumowanie B-klasa gr. II

Szczególnie ciekawie przedstawia się sytuacja w drugiej grupy myślenickiej serie B, w której na pozycji lidera znajduje się nieoczekiwanie Staw Polanka (16 pkt). Ekipa pod wodzą nowego trenera zwyciężyła w 5 z 7 spotkań i dzięki korzystniejszemu bilansowi bramkowego wyprzedza drugą w notowaniu Gościbię II Sułkowice (16 pkt). Do walki o pierwszą pozycję swoje aspiracje zgłasza także Cyrhla Krzczonów - trzeci zespół w notowaniu, mający na swoim koncie 15 punktów. Warto wspomnieć, że wszystkie z tych ekip w minionym czasie grały w A-klasie, a więc czeka nas wielki powrót jednej z drużyn. Miejscem w środku stawi może pochwalić się czwarty Jawor Jawornik oraz piąty Radwan Skomielna Czarna (obie po 8 pkt). Warto wspomnieć, że wynik nowopowstałej ekipy jest całkiem przyzwoity, a to świadczy o niezłym przygotowaniu drużyny do rundy. Dalej w tabeli ujrzeć można szóstą Duklę Bysina (7 pkt), notującą o wiele lepsze wyniki sportowe niż w minionym sezonie. Tabelę zamyka zespół rezerw z Dobczyc (5 pkt) oraz Cisy Harbutowice (4 pkt).

To ostatni z artykułów podsumowujący zakończone blisko miesiąc temu rozgrywki ligowe, a w kolejnych zapowiemy plan zimowego okresu przygotowawczego, a także Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze w LKS Górki. Zachęcamy do śledzenia strony!

Podsumowanie rundy jesiennej - SENIORZY - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3104082,seniorzy-moc-jest-z-nami-czyli-podsumowanie-rundy-jesiennej-.html

Podsumowanie rundy jesiennej - SENIORZY - REZERWY - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3105192,seniorzy-rezerwy-debiutancka-runda-rezerw-minela-.html

Skład rundy jesiennej - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3104932,seniorzy-sklad-rundy-jesiennej-2018-19-wybrany-.html

MVP rundy jesiennej - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3105704,ignacy-dudek-mvp-rundy-jesiennej-.html

Wywiad z trenerem Wojciechem Czajką - http://gorkimyslenice.futbolowo.pl/news,3106056,wojciech-czajka-wierze-ze-mozemy-byc-lepsi-niz-do-tej-pory-.html

Podsumowanie rundy jesiennej w Górkach - Gazeta Myślenicka, aut. Rafał Podmokły -  http://gazeta.myslenice.pl/runda-jakiej-jeszcze-nie-bylo

Tabela IV ligi - http://www.90minut.pl/liga/1/liga10028.html

Tabela V ligi gr. III - http://www.90minut.pl/liga/1/liga10080.html

Tabela A-klasy Myślenice - http://www.90minut.pl/liga/1/liga10086.html

Tabela B-klasy gr. I Myślenice - http://www.90minut.pl/liga/1/liga10111.html

Tabela B-klasy gr. II Myślenice - http://www.90minut.pl/liga/1/liga10112.html

 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [51]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Najbliższe spotkanie

Górki MyśleniceGościbia Sułkowice
mecz towarzyski
Górki Myślenice   Gościbia Sułkowice
2019-02-02, 16:00:00

Myślenice - Sztuczne

Reklama

Ostatnie spotkanie

Zielonka Wrząsowice Górki Myślenice
Zielonka Wrząsowice 1:2 Górki Myślenice
2018-11-03, 14:00:00
Wrząsowice
galeria »   relacja »

Wyniki

Ostatnia kolejka 15
Lubomir Wiśniowa 2:2 Beskid Tokarnia
LKS Trzebunia 2:3 Orzeł Nowa Wieś
Jordan Zakliczyn 3:2 Rokita Kornatka
Iskra Głogoczów 2:2 Skalnik Trzemeśnia
Iskra Brzączowice 3:8 Topór Tenczyn
Hejnał Krzyszkowice 1:3 Zielonka Wrząsowice
Górki Myślenice pauza
Clavia Świątniki Górne 3:2 LKS Rudnik

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 16

Statystyki drużyny

Logowanie

Kontakty