Górki Myślenice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

Skalnik vs Górki - 17.08.19, fot. P.Biela
Ładowanie...

Kalendarium

20

08-2019

wtorek

21

08-2019

środa

22

08-2019

czwartek

23

08-2019

piątek

24

08-2019

sobota

25

08-2019

niedziela

SENIORZY: Górki Myślenice vs Rokita Kornatka - A-klasa, Myślenice - Solidarności 6, 17:00

SENIORZY REZERWY: Cyrhla Krzczonów vs Górki II Myślenice - sparing, Krzczonów, 17:00

26

08-2019

pon.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 414, wczoraj: 489
ogółem: 1 222 183

statystyki szczegółowe

Aktualności

Ferie Zimowe 2019 na Górnym Przedmieściu

  • autor: oliwier234gprzed, 2019-01-28 14:06

W czasie minionych dwóch tygodni, podczas zimowej przerwy od nauki w szkole, dzieci i młodzież z naszego regionu uczestniczyły w zajęciach ferii zimowych na Górnym Przedmieściu, organizowanych przez Ludowy Klub Sportowy „Górki” Myślenice oraz Ochotniczą Straż Pożarną Myślenice – Górne Przedmieście.

Obecna edycja zajęć w czasie ferii zimowych, to już trzecia z rzędu inicjatywa dwóch stowarzyszeń z Górnego Przedmieścia (poprzednie w ubiegłych dwóch latach). Podczas tegorocznych spotkań frekwencja po raz kolejny dopisała, a najmłodsi mogli cieszyć się ze spędzania wolnego czasu w gronie znajomych. Rokrocznie podstawowym elementem ferii są zajęcia stacjonarne w sali bankietowej Domu Ludowego, gdzie najmłodsi mogą kształcić swoje umiejętności plastyczne i manualne, a także rywalizować pomiędzy sobą w grach planszowych i logicznych oraz uwielbianych i zawsze cieszących się wielkim zainteresowaniem piłkarzyków czy tenisem stołowym.

Podczas zajęć stacjonarnych, dzieci i młodzież spędzali czas pod opieką druhów z OSP Myślenice – Górne Przedmieście, członków LKS Górki, a także sympatyków obu organizacji. Dodatkowo uczestnicy zajęć mogą wcielić się w wiele postaci z życia zawodowego, jak m.in. strażaków poznając kulisy służby lub kucharzy podczas kulinarnych zajęć, gdzie najmłodsi przygotowali własnego autorstwa pizzę. Ponadto do dyspozycji dzieci był także rzutnik, na którym chętni mogli obejrzeć bajki i filmy, a znaczna przestrzeń wnętrza sali Domu Ludowego spowodowała, że mieli one doskonałe warunki do wspólnej zabawy.

W czasie zajęć stacjonarnych odwiedziły nas różne jednostki dbające o bezpieczeństwo w naszym regionie. W pierwszym tygodniu do Domu Ludowego przybyli przedstawiciele Straży Miejskiej, którzy wygłosili krótką prezentację na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także zorganizowali praktyczną, ale i edukacyjną zabawę. W tym samym dniu prezentację na temat bezpieczeństwa i zagrożeń wynikających z zimowej aury wygłosił rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach st. sierż. Dawid Wietrzyk. W czasie występu omówiona została również odpowiedzialna praca policjanta.

W czasie zajęć odwiedzili nas członkowie zaprzyjaźnionego stowarzyszenia, jakim jest Myślenicka Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza z Psami. Oprócz tradycyjnej prelekcji dotyczącej pierwszej pomocy i  pokazu medycznego, najmłodsi poznali kulisy pracy w czasie akcji. Nowością w programie zimowych ferii było wystąpienie przedstawicieli Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego. W krótkiej prezentacji, funkcjonariusze tejże struktury pokrótce opowiedzieli o swojej ważnej pracy, a także przytoczyli kilka ciekawych wydarzeń.

Oprócz licznych spotkań i szkoleń przeprowadzonych przez wspominane organizacje, również i druhowie z naszej jednostki zaangażowani byli w krótki kurs pierwszej pomocy, a także reagowania w czasie sytuacji kryzysowych. Ponadto dzieci miały możliwość podróżowania samochodem bojowym Iveco Eurocargo oraz logistycznym Mercedes Sprinter Slop. W ramach poszerzenia wiedzy dzieci i młodzieży z zakresu pożarnictwa, grupa z Górnego Przedmieścia wybrała się również do siedziby Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej, gdzie przedstawiona została służba strażaków zawodowych, a także profesjonalny sprzęt ratowniczy.

Pod koniec minionego roku w naszym mieście otwarte zostało Muzeum Niepodległości. Siedziba nowopowstałej instytucji była kolejnym punktem odwiedzonym przez uczestników zimowych ferii, a dzięki temu najmłodsi przeżyli ciekawą lekcję historii. Prosto z wizyty w muzeum, grupa przeszła do siedziby Myślenickiej Telewizji Internetowej – MyśleniceITV. Tam dzieci zobaczyły studio nagrań, a także mogły spróbować swoich sił jako redaktorzy prowadzący program telewizyjny. Mieli okazję poznać krótką historię powstania iTV, którą opowiedział właściciel i założyciel myślenickiej TV Jarosław Chęć. 

Stałym elementem zajęć są wyjazdy do kina. Dzięki możliwości wspólnego wyjazdu, dzieci i młodzież obejrzały film animowany pt. „Ralf Demolka w Internecie”, a w spektaklu łącznie uczestniczyło ponad 70 dzieci z naszej grupy. Następnie wybraliśmy się na strzelnicę. Dla wielu był to pierwszy kontakt z bronią palną, a także wspaniała możliwość poćwiczenia celności i spróbowania swoich sił w dyscyplinie olimpijskiej. W obecnej edycji ferii zimowych udaliśmy się również na kręgielnię. Ta dyscyplina jest jednym z najbardziej lubianych w naszym kraju sportów rekreacyjnych, a wielu uczestników zajęć „zaraziło się” i zapewniało, że w niedługim czasie powrócą do tego miejsca wraz ze swoimi rodzinami.

Elementem, którego nie mogło zabraknąć w czasie zimowych ferii to tradycyjny kulig, który odbył się na północnych stokach Plebańskiej Góry. Zajęcia na świeżym powietrzu połączone ze znakomitą frajdą, dlatego też najmłodsi najbardziej polubili właśnie tą atrakcję. Zabawa podczas zimowego kuligu to doskonała okazja do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Większość dzieci w czasie ferii zwykle spędza czas w domu, przed komputerem, smartfonem lub telewizorem.

Zajęcia w ferie zakończył bal karnawałowy, który rozpoczął się od krótkiego podsumowania minionych dni, a następnie wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowy dyplom. Wspólna zabawa była znakomitą okazją do miłego zakończenia spotkań, a oprócz ciekawych zabaw, możliwa była różna degustacji różnych słodkości, które przygotowali rodzice.

Władze obu organizacji pragną podziękować każdemu, kto po części przyczynił się do organizacji zajęć. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę Urzędu Miasta i Gminy Myślenice za współfinansowanie całego przedsięwzięcia. Dodatkowo podziękowania kierujemy do poszczególnych organizacji:

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Straż Miejska w Myślenicach

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach

Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach

Myślenicka Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza z Psami

Małopolski Urząd Celno - Skarbowy 

Obrona Terytorialna „Halniak” Myślenice

Muzeum Niepodległości w Myślenicach

Powiatowa Telewizja Internetowa – MyśleniceITV

Spółka Sport Myślenice

Pizzeria Siesta

Podziękowania kierujemy do osób zaangażowanych w organizację zajęć:

Ewelina Buchta, Joanna Drożdż, Małgorzata Drożdż, Barbara Kęs, Monika Kęs, Karolina Maślak, Maria Norek, Dawid Maślak, Patrycja Norek, Stanisław Sabała, Marcin Buchta, Marek Ulman, Oliwier Bzowski, Bogusław Tondera, Maciej Górka, Szymon Ziółkowski, Mateusz Ulman, Piotr Kazimierczak, Tomasz Stanach, Jan Litwa, Mateusz Górka, Jacek Górka, Grzegorz Górka, Grzegorz Klęp i Paweł Lemaniak, a także dla Drogich Mam, które chętnie nam pomagały!         

Przez okres ferii zimowych, w czasie naszych zajęć przewinęło się ponad 110 dzieci, a zdecydowana część tej liczby, pojawiła się więcej niż pięciokrotnie. Średnia dzienna frekwencja liczyła ponad 50 dzieci, a szczytowym momentem był siódmy dzień odpoczynku, kiedy podczas wyjazdu do kina zapisanych było ponad 70 uczestników. Cieszymy się z Waszego wielkiego zaangażowania i zapraszamy już za rok!

Zbiorowa fotorelacja z Ferii Zimowych 2019 na Górnym Przedmieściu - https://photos.google.com/share/AF1QipOnE9B-rDR-fu4B_1LH7l9PoJpMVCDawezDOo409rGCx6-x51ubOgBMIeFQroJt0A?key=VENIMDRFOVUtWE9SLTNWRlRrT1ZYSlhocFRydGR3

 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [57]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

Górki MyśleniceRokita Kornatka
Górki Myślenice   Rokita Kornatka
2019-08-25, 17:00:00

Myślenice - ul. Solidarności 6

Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Ostatnie spotkanie

Skalnik TrzemeśniaGórki Myślenice
Skalnik Trzemeśnia 5:2 Górki Myślenice
2019-08-17, 17:00:00
Trzemeśnia
galeria »   relacja »

Wyniki

Ostatnia kolejka 3
Wróblowianka Kraków 7:2 Beskid Tokarnia
Topór Tenczyn Zielonka Wrząsowice
Staw Polanka 3:3 Clavia Świątniki Górne
Sokół Borzęta 2:0 Gościbia Sułkowice
Skalnik Trzemeśnia 5:2 Górki Myślenice
Rokita Kornatka 0:1 Karpaty Siepraw
Lubomir Wiśniowa 1:0 LKS Rudnik

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 4
Beskid Tokarnia - LKS Rudnik
Karpaty Siepraw - Lubomir Wiśniowa
Gościbia Sułkowice - Skalnik Trzemeśnia
Clavia Świątniki Górne - Sokół Borzęta
Zielonka Wrząsowice - Staw Polanka
Wróblowianka Kraków - Topór Tenczyn
Górki Myślenice - Rokita Kornatka

Statystyki drużyny

Losowa galeria

Lubomir vs Górki - 28.10.17, fot. P. Biela
Ładowanie...