10-2019

SENIORZY: Wróblowianka Kraków vs Górki Myślenice - A-klasa, Wróblowice, 11:00

20

10-2019

SENIORZY REZERWY: Górki II Myślenice vs Szczebel Lubień - B-klasa, Myślenice - ul. Solidarności 6, 15:00

• autor: oliwier234gprzed, 2019-03-22 11:14

W czasie gdy pierwsza drużyna odpoczywa po ciężkim okresie treningów, swoją aktywność wykazuje drugi zespół, który rozpoczyna czterotygodniowy cykl sparingowy. W najbliższą sobotę podopieczni szkoleniowca Andrzeja Szlachetki rywalizować będą z B-klasową Duklą Bysina, podczas towarzyskich derbów.

Niejako tradycją stało się, że myślenickie drużyny Górek, przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych, rozgrywają spotkania kontrolne z Duklą Bysina. Dokładnie rok temu, ekipa pokonała zespół podopiecznych trenera Wojciecha Czajki 0:2, a w tym meczu wystąpili zawodnicy rezerwowi, uzupełnieni przez juniorów. Następnie drużyna z Bysiny ponownie mogła cieszyć się wygraną 4:1, pokonując tym razem przygotowujący się do rozgrywek jesiennych zespół rezerw Górek. Sobotni sparing będzie już trzecim meczem kontrolnym w niedługim odstępie czasu i liczymy, że w końcu zakończy się pomyślnie dla Górek.

Nasz najbliższy sparingpartner to ekipa występująca w B-klasie gr. II, gdzie aktualnie z siedmioma punktami zajmuje szóstą lokatę. Ostatni mecz ligowy z zespołem z Bysiny rozegraliśmy na wiosnę 2015 roku, w którym pokonaliśmy rywala u siebie 6:2. Po sezonie 2014/15 Dukla spadła do C-klasy, a następnie zrobiła sobie rok przerwy. Likwidacja najniższej klasy rozgrywkowej spowodowała, że "rywale zza miedzy" rozpoczęli zmagania od B-klasy, a pierwszy sezon po reaktywacji zakończyli na ostatniej pozycji. Solidne wzmocnienia w czasie letniej przerwy przyczyniły się do wyraźnej poprawy w grze, a aktualnie Dukla nie jest już tzw. "chłopcem do bicia" i na wiosnę będzie walczyła o pierwszą połowę tabeli.

Biorąc pod uwagę historię ligowych starć z Duklą przenosimy się do początków działalności naszego klubu i 2005 roku. Pierwsze derbowe starcie zakończyło się remisem 1:1. Ogólny bilans dotychczasowych piętnastu spotkań oscyluje o pięć zwycięstw myśleniczan, trzy remisy i siedem triumfów rywala.

Serdecznie zapraszamy na Towarzyskie Derby, w którym naprzeciwko siebie staną zespoły Górek II Myślenice i Dukli Bysina. Mecz  zaplanowano na sobotnie popołudnie (23.03.19) na godz. 16:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią na Zarabiu! Czas na przerwanie passy czternastu meczów bez zwycięstwa!