10-2019

SENIORZY: Wróblowianka Kraków vs Górki Myślenice - A-klasa, Wróblowice, 11:00

20

10-2019

SENIORZY REZERWY: Górki II Myślenice vs Szczebel Lubień - B-klasa, Myślenice - ul. Solidarności 6, 15:00

• autor: oliwier234gprzed, 2019-03-25 10:01

Minimalną porażką zakończyło się sobotnie starcie derbowe z Duklą Bysina, a podopieczni Andrzeja Szlachetki przegrali zawody 1:2 (1:1). Chociaż samo spotkanie nie obfitowało w wiele pięknych akcji, to myśleniczanie mieli dużo okazji do zdobycia bramki. Jedynego gola dla Górek II w tym meczu zdobył Konrad Polewka.

LKS Górki II Myślenice - LKS Dukla Bysina 1:2 (1:1)

1:0 23' K.Polewka as. K.Wojtan

1:1 28'

1:2 70' - rzut karny

Górki II: Filip Kudas - Dawid Miętka, Przemysław Kołodziej, Paweł Maślak, Sylwester Irzyk - Vasilis Tomazos, Radosław Zduń, Kacper Wojtan, Karol Turała, Maciej Turała - Konrad Polewka oraz Marek Ulman, Jan Ulman, Michał Pustelnik, Michał Wierzba, Mateusz Ambroży

Sędziował: Damian Podolski (KS Myślenice)

Towarzyskie, derbowe starcie z Duklą Bysina było już trzecim meczem sparingowym w niedługim odstępie czasu. Myśleniczanie w minionych spotkaniach dosyć wyraźnie przegrywali z "rywalem zza miedzy", jednak tym razem liczyliśmy na przełamanie złej passy. Obie drużyny w sobotnich zawodach dysponowały ograniczonymi możliwościami kadrowymi, a w zespole Górek zabrakło m.in. Sławomira Pilcha, Bartłomieja Bednarza, Pawła Tułacza, Dawida Dziuby, Tomasza Tokonia, Roberta Romańskiego czy Kacpra Sopiaka. Na prawej obronie zadebiutował natomiast Dawid Miętka, a więc nowy zawodnik naszego klubu, który trafił do nas na półroczne wypożyczenie z Iskry Głogoczów.

Myśleniczanie w nieco eksperymentalnym składzie rozpoczęli sobotni sparing. Już w drugiej minucie przed szansą na bramkę stanął Maciej Turała, jednak w dogodnej sytuacji nie popisał się skutecznością. Chwilę później swoje umiejętności szybkościowe zaprezentował Konrad Polewka, który minął obrońców rywala i znalazł się w doskonałej pozycji, jednak przy uderzeniu minimalnie chybił. W 19. minucie przed kolejną szansą stanął Kacper Wojtan, a wiele sytuacji strzeleckich swoje przełożenie miało cztery minuty później, kiedy bramkę zdobył niezawodny Konrad Polewka. Po podaniu ze środka boiska od Kacpra Wojtana, uzyskał on piłkę na wysokości pola karnego i pewnym strzałem pokonał bramkarza przeciwnika. Do pierwszej bramki drużyna prezentowała się bardzo dobrze, jednak już chwilę później Dukla doprowadziła do remisu. Błąd defensywy i wyjście sam na sam przyczyniło się do straty pierwszego gola. Do przerwy to ekipa z Bysiny była częściej pod bramką strzeżoną przez Filipa Kudasa, jednak w dalszym fragmencie meczu nie było już żadnych klarownych akcji z obu stron. Do przerwy zasłużenie remisowaliśmy 1:1.

Drugą część starcia rozpoczęły dwie zmiany, a na murawie pojawił się Janek Ulman i Michał Pustelnik. Od początku tej połowy, lepiej spisywali się piłkarze Dukli, którzy coraz części atakowali bramkę. Nasi zawodnicy poprawnie odpierali ataki przeciwnika, jednak w większości sytuacji brakowało celnych strzałów. Losy dosyć spokojnego i opanowanego meczu odmieniły się dopiero w 70. minucie, kiedy po nieporozumieniu pomiędzy obrońcą, a bramkarzem Górek, zawodnik przeciwnej drużyny wyszedł na dobrą pozycję, a nasz golkiper zmuszony był do faulu w obrębie szesnastki. Co gorsze, spowodowany faul przekreślił szansę dalszego kontynuowania gry przez Filipa Kudasa, a do bramki z konieczności musiał przejść Konrad Polewka. Dukla wykorzystała okazję z jedenastki, a w końcowym fragmencie spotkania broniła wyniku. Z naszej strony okazjami ze strzałów z dystansu popisali się Janek Ulman i Kacper Wojtan, jednak zabrakło poprawnego wykończenia. Ostatecznie zawody zakończyły się wygraną Dukli 2:1 po dosyć wyrównanym pojedynku.

Druga skromna porażka z rzędu świadczy jednak o tym, że myśleniczanie uczynili lekki progres. Pół roku temu, Górki II wyraźnie odstawały temu samemu rywalowi, którego w sobotnie popołudnie z pewną dozą szczęścia mogliśmy pokonać. Wynik jest sprawą drugorzędną, a najważniejszy jest stan zdrowia zawodników, w tym bramkarza Filipa Kudasa. Passa meczów bez zwycięstwa została przedłużona do piętnastu spotkań z rzędu, ale do startu ligi pozostały jednak jeszcze trzy mecze i mamy nadzieję, że w końcu zostanie przerwana.

W następnym tygodniu podopieczni szkoleniowca Andrzeja Szlachetki odbędą ostatni trening na hali sportowej we wtorkowy wieczór, kolejny na boisku ze sztuczną nawierzchnią w czwartek, a tygodniowy cykl treningowy zakończy się niedzielnym meczem kontrolnym z Jaworem Jawornik, który odbędzie się na boisku przeciwnika.