04-2024

Trening 30.01 i 02.02

SENIORZY: Pogrom przy Solidarności 6, Górki 5:1 Skalnik

• autor: oliwier234gprzed, 2019-04-15 21:38

Trzecie zwycięstwo w trzecim meczu rundy wiosennej zanotował zespół Górek Myślenice, który w sobotnie popołudnie rywalizował w ligowym spotkaniu 18. kolejki ze Skalnikiem Trzemeśnia. Mimo że rywale przez chwilę prowadzili, to ostatecznie zawody zakończyły się rezultatem 5:1 i jedenastym w sezonie triumfem Górek.

LKS Górki Myślenice - LKS Skalnik Trzemeśnia 5:1 (1:1)

0:1 38’ Sz.Chlebicki

1:1 44’ M.Biela as. M.Sabała

2:1 47’ M.Biela as. I.Dudek

3:1 59’ I.Dudek as. M.Biela

4:1 70’ M.Pietrzyk as. K.Plewa

5:1 89’ M.Pietrzyk as. T.Sabała

Górki: Artur Szlachetka - Jarosław Kuchnia (75’ Rafał Bujas), Mateusz Kubiński, Ireneusz Ziaja, Kamil Plewa (70’ Tomasz Kania) - Mateusz Obierzyński (kapitan; 70’ Marek Zięba), Tomasz Sabała, Mateusz Biela - Mateusz Sabała (80’ Paweł Maślak) - Ignacy Dudek (75’ Kamil Malina), Mateusz Pietrzyk

Ponadto na ławce: Tomasz Stanach, Bartłomiej Bednarz

Skalnik: Krystian Blak - Dawid Młynarczyk (25’ Witold Trzepacz), Paweł Mistarz, Janusz Szydlak, Daniel Topa - Tomasz Bała, Szymon Chlebicki (75’ Mateusz Klimas (78’ Jakub Kęsek)), Piotr Gzyl, Robert Zapała, Krzysztof Szydlak (70’ Wojciech Dąbrowski) - Michał Frosztęga

Ponadto na ławce: Michał Szafrański, Mirosław Jaśkowiec

Sędziowie: Wojciech Boczkaja oraz Artur Madej i Rafał Muniak (KS Myślenice)

Widzów: 80

Miejsce: Boisko LKS „Górki” w Myślenicach przy ul. Solidarności 6

Spotkanie ze Skalnikiem Trzemeśnia zapowiadało się jako dosyć ciekawe widowisko, w którym naprzeciwko siebie stanęły zespoły o wysokich możliwościach. Obydwie drużyny w dotychczasowych meczach rundy wiosennej nie przegrały, a dzięki temu zanotowały niewielki awans w ligowej tabeli. W przededniu zawodów w Myślenicach dosyć obficie padało, a wieczorem spadł śnieg, co spowodowało, że rozegranie spotkania mogło być utrudnione. Boisko zostało jednak przygotowane w bardzo dobry sposób i mimo niezbyt dobrej aury, mogliśmy się cieszyć z pierwszego pojedynku przy Solidarności 6 w tym roku. W 18-osobowej kadrze ponownie zaszły dwie zmiany, a w porównaniu z ostatnim meczem zabrakło Pawła Dąbrowy i Krystiana Kubiczka. Dalej nieobecni pozostali Filip Kudas, Karol Turała, Bartosz Górka czy Andrzej Szlachetka. Drobne korekty nie ominęły także wyjściowej jedenastki, a od pierwszej minuty na murawie pojawili się m.in. Mateusz Biela i Kamil Plewa. Pełni nadziei rozpoczęliśmy walkę o trzy punkty!

Początek zawodów wyglądał dosyć obiecująco. Po pierwszych, monotonnych minutach, nasi zawodnicy przeszli do ofensywy, a okazję w 7. minucie na otwarcie wyniku miał Mateusz Pietrzyk, który strzałem głową próbował zaskoczyć doświadczonego golkipera przeciwnika. Chwilę później kolejna szansa na bramkę, a uderzenie w słupek autorstwa Ignacego Dudka było minimalnie chybione. Następnie pierwsze sytuacje przeprowadził Skalnik, jednak pewnie pomiędzy słupkami prezentował się Artur Szlachetka, z konieczności zastępujący nieobecnego Krystiana Kubiczka. Goście rzadko przebywali na połowie myśleniczan, a podopieczni trenera Wojciecha Czajki stwarzali sobie bardzo dużo dobrych akcji. Strzały z dystansu, zagrożenia po stałych fragmentach gry, a w szczególności rzutach rożnych i nieskuteczność w uderzeniach z bliskiej odległości, to tylko niektóre z akcji, dzięki którym Górki prowadziły grę. Ku zaskoczeniu wszystkich pierwsi na prowadzenie wyszli przeciwnicy. W 38. minucie zawodnik Skalnika dośrodkował z rzutu wolnego, a w ostatniej chwili tor lotu piłki głową przeciął Szymon Chlebicki - zdobywając pierwszego gola. Spore negatywne zaskoczenie nie miało większego wpływu na grę gospodarzy, a ekipa z Górnego Przedmieścia próbowała jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Ta sztuka udała się w 44. minucie, kiedy „trafienie do szatni” zanotował Mateusz Biela. Niedawny solenizant wykorzystał podanie z rzutu rożnego od Mateusza Sabały, a dobrze ustawiony pomocnik Górek skierował piłkę do siatki głową. Wyrównanie tuż przed przerwą było bardzo dobrym prognostykiem, jednak nie zapowiadało, że mecz będzie łatwy w drugiej części. Rywale bardzo dobrze spisali się w grze obronnej i mimo że rzadko przebywali pod naszym polem karnym, to potrafili przez długi czas nie dopuścić do bramki.

Pełna mobilizacja na drugą połowę spowodowała, że podopieczni trenera Wojciecha Czajki bardzo ambitnie i z pełnym zaangażowaniem podeszli do rywala. Na efekty trzeba było czekać niespełna 120 sekund, ponieważ chwilę po rozpoczęciu, myśleniczanie wyszli na zasłużone prowadzenie. Przez środek boiska z piłką podążał Ignacy Dudek, który dograł przez linię obrony do Mateusza Bieli. Podanie szczęśliwie przeszło do popularnego Bielsona, a ten pewnym strzałem w boczną siatkę zdobył drugie trafienie. Gospodarze weszli już na swój wysoki poziom, a co zapowiadało, że kolejne trafienia powinny być tylko kwestią czasu. Skalnik popełniał więcej błędów, co spowodowało okazje dla myśleniczan. Kilka sytuacji miejscowego zespołu, przyczyniło się do kolejnej bramki Górek. W 59. minucie piłkę w środku pola przejął Irek Ziaja, a ta następnie trafiła do Mateusza Pietrzyka. Ten idealnie ujrzał wychodzącego na wolną pozycję Mateusza Bielę, a strzelec dwóch bramek podał prostopadle do Ignacego Dudka i popularny Ignac pewnym strzałem z bliskiej odległości zdobył trzeciego gola. Koncertowa akcja podopiecznych trenera Wojciecha Czajki była potwierdzeniem wielkiej przewagi. Zwycięstwo gospodarzy było już na wyciągnięcie ręki, jednak bardzo skuteczna ofensywa myśleniczan chciała zdobyć kolejne bramki. O swoich nieprzeciętnych umiejętnościach przypomniał w 70. minucie Mateusz Pietrzyk. Najpierw piłkę uzyskał Kuchnia, podając do Dudka. Ten zauważył na lewej stronie Plewę, a nasz doświadczony obrońca bardzo dobrze dośrodkował na pole karne i idealnie obsłużył popularnego Pieczarę, który strzałem głową pokonał golkipera rywala po raz czwarty. Dosyć korzystny wynik pozwolił na możliwość uczynienia zmian, a w krótkim odstępie czasu na murawie pojawili się Kania, Zięba, Malina i Bujas, zastępujący Plewę, Obierzyńskiego, Dudka i Kuchnię. W następnych akcjach bardzo blisko pierwszej bramki w barwach ekipy z Górnego Przedmieścia był Mateusz Sabała, raz uderzając w słupek, a drugi obok bramki. W końcowej części na murawie pojawił się także Paweł Maślak, a należy odnotować, że kilkoma interwencjami popisał się Artur Szlachetka, broniący dosyć pewnie. Licznie zgromadzona widownia miała okazję obejrzeć jeszcze jedno trafienie. W 89. minucie krótkie rozegranie rzutu rożnego i podanie od Tomka Sabały trafiło ponownie do Mateusza Pietrzyka. Kompletnie nieatakowany zauważył błąd w ustawieniu bramkarza i uderzając wzdłuż końcowej linii, zdobył piątego gola. Ostatecznie Górki pokonały Skalnik Trzemeśnia 5:1, wygrywając trzecie oficjalne starcie z tym zespołem.

Wygrana ze Skalnikiem jest jedenastym zwycięstwem myśleniczan w tym sezonie i co najważniejsze trzecią wiktorią w rundzie wiosennej. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki w sobotnich zawodach spisali się bardzo dobrze. Największy wpływ na końcowy rezultat miał już tradycyjnie duet napastników - Dudek i Pietrzyk, a także Biela, który zanotował fenomenalny występ, potwierdzony dwoma trafieniami i asystą. Każdy z zawodników po raz kolejny miał wielki wkład w końcowy rezultat. Bardzo dobrze dysponowana była także linia defensywna, ponieważ Górki straciły dopiero pierwszego gola z gry w tej rundzie. Przewaga w ofensywie potwierdzona została w wyniku, a nasz zespół odniósł kolejne zwycięstwo. Biorąc pod uwagę garść statystyk, to w ostatnich pięciu meczach w roli gospodarza, zawodnicy z Górnego Przedmieścia triumfowali pięciokrotnie. Ostatnie siedem ligowych zmagań to bilans sześciu triumfów i jednego remisu. Aktualnie kontynuujemy passę dziewięciu zwycięstw z rzędu, wliczając ostatnie wyniki spotkań ligowych i sparingowych. Na ogół ostatnio rozegranych siedemnastu pojedynków, myśleniczanie triumfowali aż czternastokrotnie. Wielka praca całej drużyny ma swoje potwierdzenie w rzeczywistości i z dużą pewnością możemy podkreślić, że zespół Górek będzie walczył w lidze o najlepszy w historii rezultat. Pod nieobecność pauzującego w tej kolejce Beskidu, awansowaliśmy w tabeli na pozycję WICELIDERA!!! Forma zawodników ciągle rośnie, a to oznacza, ze pogoń za dosyć często tracącym punkty Jordanem może być naprawdę ciekawa. Mamy nadzieję, że w kolejnych zawodach będziemy spisywać się na podobnym poziomie!

Wielkie podziękowania za liczne przybycie i doping z trybun kierujemy w stronę naszych niezastąpionych kibiców. Dziękujemy, że jesteście z nami, a na szczególną uwagę chcielibyśmy zwrócić na wpis jednego z wiernych sympatyków na jednym z portalów społecznościowych. Wasza wdzięczność i poświęcenie dla drużyny jest wspaniałą i bezcenną wartością! Gramy dla Was, jako kibiców i to właśnie Wam dedykujemy sobotni triumf!

Okiem Trenera Wojciecha Czajki: „Przede wszystkim pokazaliśmy, że poza dobrą grą potrafimy i chcemy grać z wielkim zaangażowaniem i walczyć o każdy metr boiska. To podstawa, aby móc wygrać z każdym. Popełniliśmy w tym meczu tylko jeden błąd, który mimo zdecydowanej naszej przewagi, skomplikował nam rywalizację. Zmusiło nas to do pokazania mocnego charakteru i konsekwencji w dążeniu do celu. Zespół mentalnie spisał się na medal. Nie dość, że niespodziewany cios nie wprowadził żadnego zamieszania w nasze szyki, to grając nadal intensywnie i kombinacyjnie osiągnęliśmy upragniony cel, czyli wygraną. Gratuluję chłopakom tej dojrzałości. Nie patrzymy daleko w przyszłość, dla nas liczy się tylko najbliższa potyczka.”