04-2024

Górki vs Staw 07.05.16

SENIORZY REZERWY: Historyczny punkt, Górki II 1:1 Wicher

• autor: oliwier234gprzed, 2019-04-22 11:33

W Wielką Sobotę rozgrywki ligowe oficjalnie zainaugurowała myślenicka B-klasa. W ramach 8. kolejki zespół Górek II Myślenice podejmował na własnym boisku drużynę Wichra Stróża - wicemistrza rozgrywek jesiennych. Po bardzo dobrych zawodach podopieczni Andrzeja Szlachetki zremisowali z rywalem 1:1, zdobywając pierwszy punkt w tym sezonie.

LKS Górki II Myślenice - LKS Wicher Stróża 1:1 (1:1)

0:1 15’

1:1 35’ K.Turała as. V.Tomazos

Górki II: Filip Kudas (60’ Tomasz Stanach) - Bartłomiej Bednarz, Paweł Maślak (46’ Paweł Tułacz), Sławomir Pilch (kapitan), Sylwester Irzyk) - Jan Ulman, Tomasz Kania, Karol Turała (46’ Maciej Turała), Kacper Wojtan - Vasilis Tomazos (86’ Bartosz Górka) - Konrad Polewka (80’ Tomasz Puto)

Sędziowie: Rafał Muniak oraz Artur Gustab i Szymon Wątor (KS Myślenice)

Widzów: 40

Miejsce: Boisko LKS „Górki” w Myślenicach przy ul. Solidarności 6

Rywalem drużyny Górek II w pierwszym meczu ligowym w rundzie rewanżowej był aktualnie trzeci w tabeli Wicher Stróża. Ekipa niegdyś występująca w rozgrywkach A-klasy, od kilku lat przeżywa wyraźną obniżkę formy, jednak miniona runda w ich wykonaniu była całkiem dobra. Przed sobotnim meczem nasza ekipa na pewno nie była faworytem, aczkolwiek liczyliśmy, że podopieczni Andrzeja Szlachetki będą w stanie sprawić niespodziankę. W osiemnastoosobowej kadrze na te zawody zabrakło m.in. Radosława Zdunia, Dawida Dziuby czy Przemysława Kołodzieja, a w pierwszej jedenastce znalazło się kilku piłkarzy grających również w pierwszym zespole.

Pełni nadziei na dobry wynik rozpoczęliśmy zawody. W 2. minucie strzałem głową popisał się Janek Ulman, lecz w dalszym przebiegu należało podkreślić przewagę Wichra. Zawodnicy gości odważnie podchodzili do naszej defensywny, jednak ta ustrzegła się błędów. Dosyć ofensywne nastawienie ekipy przyjezdnej poskutkowało szybko zdobytym trafieniem. Akcja przebiegała lewą stroną, a zawodnik gości z dużą łatwością przedarł się pod pole karne i dobrym podaniem obsłużył swojego kolegę. Trafienie otwierające wynik spotkania było również nieporozumieniem obrońcy z bramkarzem. W kolejnych minutach Wicher był blisko podwyższenia prowadzenia, jednak bardzo dobrze w bramce kilka razy zainterweniował Filip Kudas. Po trzydziestu minutach przewagi ekipy ze Stróży, do głosu doszli myśleniczanie. Podopieczni Andrzeja Szlachetki w końcu zaczęli konstruować akcje ofensywne, a wielką pracę w środku pola wykonywali Karol Turała i Tomasz Kania. Na pierwszego gola gospodarzy trzeba było czekać do 35. minuty. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry przez Vasilisa Tomazosa i uderzenie Karola Turały sprawiło, że Górki II doprowadziły do wyrównania. W końcowej części pierwszej połowy pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony, a akcję ofensywne przeprowadzili głównie Konrad Polewka i Kacper Wojtan. Ten drugi był blisko trafienia w kontrataku w 42. minucie, jednak dobrze ustawiony podał do nabiegającego napastnika i niestety podanie zostało w porę przerwane. Do przerwy utrzymywał się remis 1:1.

Drugą część zawodów rozpoczęły dwie zmiany, a plac gry opuścili Karol Turała i Paweł Maślak, którzy zostali zastąpieni przez Macieja Turałę i Pawła Tułacza. W tej połowie stroną dominującą byli przez większy okres myśleniczanie. Gospodarze sobotniego starcia próbowali na wiele sposobów zaskoczyć golkipera Wichra, jednak ten spisywał się bardzo dobrze. Pierwszą dogodną okazją popisał się w 50. minucie Tomasz Kania, uderzając głową w światło bramki. Następnie przed dogodnymi szansami stawali ponownie Kacper Wojtan i Konrad Polewka. Szczęście gospodarzy nie trwało zbyt długo, ponieważ kontuzji uniemożliwiającej dalszy występ doznał Filip Kudas. Szybka interwencja medyczna nie pomogła i między słupkami z konieczności stanąć musiał nietrenujący od dłuższego czasu Tomasz Stanach. Spotkanie stało się naprawdę ciekawym widowiskiem, a po tej akcji Wicher bardziej otworzył się na uderzenia z dystansu. Wszystkie strzały dosyć pewnie bronił nasz drugi bramkarz, co sprawiło, że miał ewidentny wpływ na wynik końcowy zawodów. W 78. minucie, nasza ekipa miała kolejną szansę z rzutu rożnego. Dobre dośrodkowanie i uderzenie głową Sławomira Pilcha skierowane zostało obok bramkarza, jednak z linii bramkowej piłkę wybił asekurujący całą sytuację zawodnik Wichra. Na ostatnie minuty na murawie pojawili się także Tomasz Puto i Bartosz Górka, zastępując Konrada Polewkę i Vasilisa Tomazosa. Decydująca o losach zawodów akcja przeszła w 84. minucie, kiedy gospodarze wychodzili z kontratakiem w przewadze liczebnej. Doskonałe podanie z lewej strony na nasze nieszczęście zostało przerwane, co pozbawiło szans myśleniczan na drugie trafienie. W końcowym fragmencie kilkoma akcjami popisał się Wicher, jednak nie miały one większego wpływu na przebieg zawodów, które zakończyły się sprawiedliwym remisem.

Podział punktów w inauguracyjnym spotkaniu z niezłym rywalem, to na pewno bardzo dobry rezultat. Sam fakt, że Wicher w tym sezonie punkty stracił tylko dwa razy, w przegranym starciu z Sokołem 0:1 oraz wyjazdowej porażce z Grodziskiem 2:1. Cieszy fakt, że nasze rezerwy grają już na zdecydowanie wyższym poziomie niż w rundzie jesiennej, a to sprawi, że myśleniczanie z pewnością będą walczyć o poprawę aktualnie zajmowanej lokaty. W bramce w czasie sobotnich zawodów nieźle spisał się Filip Kudas, jednak cichym bohaterem meczu na pewno zostaje Tomasz Stanach, który uchronił naszą drużynę przed porażką w decydującej fazie spotkania. Dosyć pewnie spisaliśmy się w linii defensywnej, a wyróżniającymi się postaciami byli Bartłomiej Bednarz i Sylwester Irzyk. Bez słów nie można przejść wobec postawy doświadczonego kapitana - Sławomira Pilcha oraz grających po połowie Pawłów - Maślaka i Tułacza. Dużą pracę w środku boiska wykonał Tomasz Kania i Karol Turała i to głównie dzięki nim możemy cieszyć się z historycznego punktu. Z niezłej strony zaprezentowali się pozostali pomocnicy - Kacper Wojtan, Vasilis Tomazos, Jan Ulman i napastnik - Konrad Polewka. Duży wkład w wynik mieli również rezerwowi. Liczymy, że myśleniczanie pod wodzą Andrzeja Szlachetki nie spoczną na laurach i dalej będą konsekwentnie walczyć o jak najlepsze rezultaty.

Podziękowania kierujemy tradycyjnie w stronę kibiców, za ich obecność w czasie spotkania i zapraszamy już w przyszłą niedzielę, kiedy o godz. 16:00, ponownie przy Solidarności 6, zmierzymy się z ekipą Orła II Myślenice w derbach B-klasy.