05-2019

26

05-2019

SENIORZY: Iskra Brzączowice vs Górki Myślenice - A-klasa, Brzączowice, 17:30

SENIORZY REZERWY: Grodzisko Raciechowice vs Górki II Myślenice - B-klasa, Raciechowice, 13:30

• autor: oliwier234gprzed, 2019-05-08 23:11

Za nami kolejne mecze ligowe w myślenickiej A-klasie. Chociaż pierwotny plan rywalizacji uległ zmianie z powodu przesunięcia 21. kolejki, to pozostałe dwie odbyły się bez problemów. W czasie tychże spotkań Górki odniosły dwa remisy przed własną publicznością i utrzymały miejsce na podium w tabeli ligowej.

Podsumowanie 20. kolejki

Rywalizację w 20. kolejce, datowaną na ostatni weekend kwietnia, rozpoczęło spotkanie Górek Myślenice, kiedy to nasz zespół rywalizował z solidnym Orłem Nowa Wieś. Starcie do przerwy było dosyć jednostronne, lecz w drugiej połowie ekipa gości postawiła wszystko na jedną szalę, aby ostatecznie wywalczyć remis. Pojedynek z drużyną z Nowej Wsi nie był najlepszy w naszym wykonaniu, jednak pierwsza na wiosnę strata punktów i tak zakończyła się zdobyczą jednego, dosyć cennego z przebiegu zawodów oczka.

W sobotnie popołudnie rozegrano także mecz w Głogoczowie, gdzie tamtejsza Iskra rywalizowała z liderem - Jordanem Zakliczyn. Starcie nie powalało, a otwierający ligowe notowanie zespół gości nie prezentował się z najlepszej strony. Ostatecznie o losach zawodów przesądziła jedna bramka, zdobyta w drugiej połowie przez grającego trenera zespołu lidera, który już nie pierwszy raz sam rozstrzyga pojedynek na korzyść swojej ekipy. Skromne zwycięstwo przyniosło zasłużone trzy punkty i utrzymanie świetnej pozycji.

Kolejne zawody odbyły się w niedzielne przedpołudnie, a w nich Hejnał Krzyszkowice podejmował Lubomir Wiśniowa. Chociaż faktycznym faworytem tego pojedynku była ekipa gości, to do przerwy za sprawą trenera gospodarzy, Hejnał prowadził 1:0. W drugiej części gra była już nieco bardziej nerwowa i agresywna, a miejscowa ekipa od 56. minuty musiała poradzić sobie w osłabieniu liczebnym. Lubomir wykorzystał ten fakt, jednak natychmiastowa odpowiedź rywala przyczyniła się do triumfu Hejnału i bardzo istotnych w kwestii utrzymania punktów.

Następny z pojedynków miał miejsce w Rudniku, w którym zespół LKS zagrał z zawsze solidnym na wyjeździe Skalnikiem Trzemeśnia. Pierwsza połowa była wyrównanym widowiskiem, w którym jedyne trafienie padło dopiero w dodatkowym czasie gry. W drugiej połowie oba zespoły zaprezentowały bardziej ofensywy futbol, czego dowodem były kolejne gole, jednak w wykonaniu przede wszystkim zespołu gości. Końcowym rezultatem starcia był triumf Skalnika, a podopieczni trenera Jaśkowca pokonali Rudnik 1:4.

W ostatni weekend kwietnia A-klasowa rywalizacja zawitała także do Brzączowic, a w tym meczu dwóch pretendentów do spadku - Iskra Brzączowice i LKS Trzebunia, walczyły o podtrzymanie swoich szans na pozostanie w lidze. Starcie lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 12. minucie wyszli na prowadzenie. Iskra odpowiedziała trafieniem do szatni, jednak w drugiej połowie, bramkarz beniaminka ponownie skapitulował. Chociaż gospodarze próbowali wyrwać punkt, to ostatecznie przegrali istotne zawody 1:2.

Do bardzo ciekawego widowiska doszło w bezpośrednim starciu czołówki ligowej tabeli, w którym czwarta na tamten czas Rokita zagrała z piątą Clavią. Zawody lepiej rozpoczęła ekipa gości, jednak od 35. minuty musiała radzić sobie bez kontuzjowanego bramkarza. Po upływie 70. minut, podopieczni trenera Piszczka prowadzili dosyć pewnie 3:1, jednak szaleńcza pogoń w końcówce i zdobycie wyrównującego gola w 94. minucie przez Rokitę, spowodowało, że pojedynek zakończył się remisem 4:4, a przebieg zawodów zostanie zapamiętany na długo.

Zmagania w czasie 20. kolejki zamknęło starcie Beskidu Tokarnia i Zielonki Wrząsowice. W tym pojedynku gospodarze zaprezentowali się z najlepszej strony, ponieważ ostatecznie triumfowali różnicą siedmiu goli. Okazałe i pewne zwycięstwo niejako zaprzeczyło tezie, że ekipa z Tokarni w obecnym sezonie prezentuje się już nieco gorzej. Poprawa stosunku bramkowego i trzy punkty miały wpływ na pozycję goniącego na ten czas Górki Beskidu. W 20. kolejce pauzowała drużyna Topora Tenczyn.

MVP meczu Górki vs Orzeł

Najlepszymi zawodnikami ligowego meczu z Orłem Nowa Wieś zostali wybrani Mateusz Pietrzyk i Mateusz Biela, którzy w ankiecie uzbierali po 22% głosów. W sondażu doceniony został również Kamil Plewa oraz Ignacy Dudek. Gratulujemy!

Podsumowanie 22. kolejki

W związku z fatalnymi warunkami atmosferycznymi odwołano rywalizację zaplanowano na dzień pierwszego maja, a kolejne zawody miały miejsce w pierwszy weekend maja. Rozgrywki w ramach 22. serii spotkań ponownie rozpoczęła nasza drużyna. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki zaliczyli lepsze zawody niż w zeszłym tygodniu, jednak ich postawa wystarczyła tylko na remis z ostatnią w tabeli LKS Trzebunia. Szanujemy każdy punkt, lecz zespół ten jest jedynym, z którym nie mamy pozytywnego bilansu spotkań po dwóch meczach bezpośrednich.

Na sobotę zaplanowano także ligowe starcie będącej bez punktów na wiosnę Zielonki Wrząsowice oraz ambitnego Skalnika Trzemeśnia. Losy tego pojedynku rozstrzygnęły się w pierwszej połowie, kiedy w krótkim odstępie czasu strzelone zostały dwie bramki. Najpierw piłkę do własnej siatki skierował jeden z obrońców Zielonki, jednak kilka minut później, napastnik gospodarzy doprowadził do wyrównania. W drugiej połowie żadna ze stron nie rozstrzygnęła meczu na swoją korzyść, a zawody zakończył remis 1:1 i pierwszy wiosenny punkt dla Zielonki.

Trzecim z rzędu podziałem punktów w tej kolejce zakończyło się także starcie Hejnału Krzyszkowice z Jordanem Zakliczyn. Podopieczni trenera Marcina Kwatera zdecydowanie lepiej rozpoczęli mecz, ponieważ po upływie nieco ponad trzydziestu minut prowadzili już 0:2. Konsekwentnie grająca ekipa gospodarzy dosyć szybko nadrobiła straty, aby w 41. minucie remisować już 2:2. W drugiej połowie to miejscowi mieli więcej okazji, aby rozstrzygnąć losy starcia na swoją korzyść i sprawić niespodziankę, jednak spotkanie zwieńczył podział punktów.

O ile fakt posiadania znacznej siły ofensywnej w szeregach Beskidu Tokarnia jest znany, to podopieczni trenera Wróbla drugi weekend z rzędu urządzili sobie festiwal strzelecki. Zawodnicy do przerwy prowadzili w starciu z Toporem Tenczyn 2:1, lecz w drugiej połowie pokazali pełnie możliwości i dołożyli kolejne pięć trafień. Bohaterem starcia został Sebastian Kostruch, który w tej części zawodów skompletował klasycznego hat-tricka. Beskid dzięki tej wygranej zrównał się punktami z Górkami.

Następne zawody to bezpośrednie starcie dwóch Iskier - drużyny gospodarzy z Brzączowic i ekipy gości z Głogoczowa. Chociaż jesienne zawody lepiej rozstrzygnął zespół prowadzony przez trenera Piszczka, to tym razem trudno było wskazać jednoznacznego faworyta. Obie ekipy walczą w lidze o utrzymanie i ostateczny remis, którym sobotnie zawody się zakończyły, z pewnością nie satysfakcjonuje żadnej ze stron, a sytuacja obu ekip pozostaje dalej bardzo trudna.

Kolejny pojedynek to starcie zdziesiątkowanej Clavii Świątniki Górne, która na własnym boisku, rywalizowała z Lubomirem Wiśniowa. Do przerwy przewagę wypracowali sobie gospodarze, a co ciekawe w szeregach miejscowej ekipy pomiędzy słupkami stanął trener zespołu, który przed laty notował występy na poziomie I ligi jako … środkowy obrońca. Fakt był taki, że nie miał zbyt wiele pracy, a sam triumf gospodarzy mógł być zdecydowanie wyższy, gdyby nie słabsza skuteczność ofensywy. Pojedynek zakończył się rezultatem 3:2.

Zmagania w miniony weekend zakończyło dosyć jednostronne starcie, w którym LKS Rudnik wywalczył bardzo ważne trzy punkty w pojedynku z Orłem Nowa Wieś. Chociaż po zeszłotygodniowym punkcie w pojedynku z Górkami, to Orły były faworytem zawodów, to gospodarze tego meczu postawili twarde warunki gry i trafili do siatki gości aż cztery razy. W 22. kolejce pauzowała Rokita Kornatka, która co istotne jako jedyna rozegrała starcie zaległej 21. serii, w nim pokonała właśnie LKS Rudnik 1:0.

MVP meczu Górki vs Trzebunia

Najlepszym piłkarzem w sobotnich zawodach z LKS Trzebunia został strzelca jedynego gola dla Górek - Tomasz Sabała. Wygrana w sondażu na MVP to pierwsze takie wyróżnienie zawodnika, dlatego życzymy powodzenia w kolejnych ligowych występach!