24

08-2019

25

08-2019

SENIORZY: Górki Myślenice vs Rokita Kornatka - A-klasa, Myślenice - Solidarności 6, 17:00

SENIORZY REZERWY: Cyrhla Krzczonów vs Górki II Myślenice - sparing, Krzczonów, 17:00

ogółem: 1 224 067

SENIORZY REZERWY: Niespodzianka była na wyciągnięcie ręki,...

• autor: oliwier234gprzed, 2019-05-22 18:27
SENIORZY REZERWY: Niespodzianka była na wyciągnięcie ręki, Górki II 0:1 Sokół

W niedzielę, na boisku przy ul. Solidarności 6, odbyło się starcie 12. kolejki B-klasy myślenickiej, w której zespół rezerw Górek rywalizował z niepokonanym w tym sezonie Sokołem Borzęta. Lider triumfował w meczu 0:1, jednak podopieczni szkoleniowca Andrzeja Szlachetki postawili mu bardzo trudne warunki, a co najciekawsze mieli wielką szansę na remis.

LKS Górki II Myślenice - LKS Sokół Borzęta 0:1 (0:1)

0:1 5’ F.Gajca

Górki II: Filip Kudas - Dariusz Maślak, Andrzej Szlachetka, Dawid Miętka, Jakub Wątor (46’ Maciej Turała) - Radosław Zduń - Mateusz Obierzyński, Kacper Wojtan (kapitan), Vasilis Tomazos, Jan Ulman (80’ Tomasz Puto) - Konrad Polewka

Ponadto na ławce: Tomasz Stanach

Sokół: Jonatan Niepogoda - Mirosław Budzowski, Grzegorz Bałucki, Sylwester Przęczek, Jakub Urbanik (kapitan), Krzysztof Zlezarczyk, Emil Bałucki, Krystian Zięba (55’ Grzegorz Kępa), Filip Gajca (90’ Marek Leśniak), Michał Serafin, Grzegorz Kasperek (65’ Piotr Stanak)

Ponadto na ławce: Adam Pilch, Jarosław Osiński, Marcin Kasperek, Stanisław Kępa

Sędziowie: Michał Bargiel oraz Janusz Janik i Maciej Skiba (KS Myślenice)

Widzów: 80

Miejsce: Boisko LKS „Górki” w Myślenicach przy ul. Solidarności 6

W niedzielnym meczu z Sokołem Borzęta faworyt był tylko jeden. Podopieczni trenera Janusza Gruchacza w dotychczasowej rywalizacji ligowej nie przegrali żadnego spotkania, a co najistotniejsze tylko raz zremisowali. Fakt świetnych wyników stawiał zaprzyjaźnioną ekipę jako murowanego pretendenta do wygranej. W zespole Górek II widoczne były dosyć znaczne braki kadrowe, wśród których wyróżnić można było regularnie grających na wiosnę Sławomira Pilcha czy Sylwestra Irzyka. W wyjściowej jedenastce pojawili się m.in. Dawid Miętka czy Jakub Wątor, a całym dosyć eksperymentalnie złożonymi blokiem defensywnym kierował grający trener Andrzej Szlachetka. Z nadzieją rozpoczęliśmy zawody.

Pierwsze minuty pojedynku z Sokołem przedstawiły praktycznie cały obraz meczu. Rywale z Borzęty skupili się na grze ofensywnej i już w pierwszych minutach przedzierali się pod pole karne myślenickiej drużyny. Nasza ekipa już w piątej minucie straciła gola, a strzelcem bramki okazał się być Filip Gajca. Przewaga lidera uwidaczniała się z każdą minutą, jednak myśleniczanie wielokrotnie przerywali akcje przeciwnika. Sami sporadycznie przechodzili na połowę rywala, jednak mimo to stworzyli sobie kilka niegroźnych akcji. Goście w pierwszej części kilkukrotnie mogli podwyższyć prowadzenie, a świetne sytuacje marnowali m.in. Michał Serafin, Emil Bałucki czy Jakub Urbanik. W szeregach Sokoła widoczna była chęć jak najszybszego rozstrzygnięcia zawodów na swoją stronę, jednak gdy już przedarli się pod pole karne i oddawali strzał, to bardzo dobrze w bramce spisywał się Filip Kudas. To głównie dzięki naszemu bramkarzowi wynik do przerwy dalej był otwarty, a Sokoły prowadziły zaledwie jedną bramką.

Drugą połowę rozpoczęła zmiana, a na prawej obronie Jakuba Wątora zmienił Maciej Turała. W tej części zawodów Sokół oddał nieco pole gry i chociaż dalej przeważał, to z pewnością nie była to już tak wielka dominacja jak z wcześniejszego fragmentu meczu. Górki coraz śmielej przedzierały się pod pole karne, a w późniejszych fragmencie oddawali także strzały w światło bramki. Chociaż Sokół marnował sytuację za sytuacją, to w drugiej połowie równie pewnie spisywał się Filip Kudas, wspierany przez blokującego wiele uderzeń Andrzeja Szlachetkę. Poprawna dyspozycja defensywy spowodowała, że rywale nie popisywali się skutecznością z minionych spotkań. W kolejnych minutach konsekwentnie grający zespół gospodarzy wypracował sobie kilka okazji, a najlepsza z nich miała miejsce w 87. minucie. Indywidualny rajd zanotował Mateusz Obierzyński, który minął kilku rywali i ostatecznie podał do doskonale ustawionego Konrada Polewki. Ten z bliskiej odległości oddał mocny strzał, jednak golkiper wyczuł jego intencję i instynktowną interwencją obronił uderzenie w akcji meczu. W końcowej fazie spotkania przeciwnik kontrolował już spotkanie, a myśleniczanie kończyli zawody w dziesiątkę, po czerwonej kartce w konsekwencji dwóch żółtych, którą obejrzał Maciej Turała.

Chociaż zwycięstwo Sokoła jest w pełni zasłużone, to podopieczni szkoleniowca Andrzeja Szlachetki pokazali, że są w stanie walczyć do końca z każdą drużyną. Przyszły A-klasowy beniaminek w końcowej części meczu miał wyraźne problemy w defensywie, a myśleniczanie mogli sprawić sporą niespodziankę. Cieszy fakt, że we wszystkich meczach w rundzie wiosennej nie tracimy bramek w drugiej połowie (wyjątek z Orłem II, po rzucie karnym po doliczonym czasie gry). Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem niedzielnych zawodów został golkiper Górek - Filip Kudas, który miejmy nadzieję w przyszłości będzie bronił na podobnie wysokim poziomie. Bez słów nie można przejść wobec postawy grającego trenera - Andrzeja Szlachetki, który doskonale ustawiał linię obrony i korygował grę każdego z zawodników. Dziękujemy za niezłe widowisko i gratulujemy całemu zespołowi woli walki i wielkiego zaangażowania.

Do końca sezonu w myślenickiej B-klasie pozostały jeszcze trzy kolejki, w których zmierzymy się z Grodziskiem Raciechowice na wyjeździe oraz przed własną publicznością z Sępem Droginia i Szczeblem Lubień. Wciąż czekamy na pierwszy w historii triumf zespołu rezerw, jednak wierzymy, że grając na takim poziomie podopieczni Andrzeja Szlachetki sprawią niespodziankę jeszcze w tym sezonie!

Zaprzyjaźnionej drużynie Sokoła Borzęta gratulujemy zwycięstwa i chociaż jeszcze nieoficjalnie (do pewnego awansu brakuje jeszcze punktu), to już dzisiaj cieszymy się, że będziemy mogli wspólnie grać w przyszłym sezonie w rozgrywkach A-klasy myślenickiej. Gratulujemy i życzymy powodzenia!