Górki Myślenice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

Skalnik vs Górki - 17.08.19, fot. P.Biela
Ładowanie...

Kalendarium

24

08-2019

sobota

25

08-2019

niedziela

SENIORZY: Górki Myślenice vs Rokita Kornatka - A-klasa, Myślenice - Solidarności 6, 17:00

SENIORZY REZERWY: Cyrhla Krzczonów vs Górki II Myślenice - sparing, Krzczonów, 17:00

26

08-2019

pon.

27

08-2019

wtorek

28

08-2019

środa

29

08-2019

czwartek

30

08-2019

piątek

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 211, wczoraj: 705
ogółem: 1 224 035

statystyki szczegółowe

Aktualności

Kto mistrzem, a kto spada?

  • autor: oliwier234gprzed, 2019-05-28 20:37

Po pierwszym od dłuższego czasu weekendu bez meczów piłkarskich i okresie chwilowej przerwy w rozgrywkach, chcielibyśmy pokrótce przedstawić analizę ligową w myślenickiej A-klasie, na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu, a także w innych ligach. 

Kto z kim? 

W minionym newsie prezentowaliśmy podsumowanie zmagań z ostatnich kolejek, a na nieco mniej niż miesiąc do końca rozgrywek możemy poinformować, że rywalizacja w sezonie 2018/19 wchodzi w decydującą fazę. W praktyce do zakończenia ligi pozostało sześć kolejek, jednak w żadnym stopniu nie oznacza to, że każda z ekip rozegra jeszcze po sześć spotkań. Najbliżej upragnionego końca sezonu, który w tym przypadku oznaczał będzie prawdopodobne mistrzostwo i powrót do klasy okręgowej jest Jordan Zakliczyn, a podopiecznym Marcina Kwatera pozostało jeszcze do rozegrania cztery spotkania. Po pięć pojedynków w tym sezonie zagrają jeszcze Górki Myślenice, LKS Rudnik i Iskra Głogoczów, a po sześć zawodów mają na koncie Clavia, Skalnik, Hejnał, Lubomir, Orzeł, Zielonka, Iskra B. i Trzebunia. Prawdziwy maraton w końcówce rundy czeka Rokitę Kornatka, Beskid Tokarnia i Topór Tenczyn, które w przeciągu najbliższych czterech tygodni rozegrają aż siedem meczów. Taki stan spowodowany jest pauzą każdej z ekip w kolejnych seriach spotkań oraz licznych meczach zaległych: Trzebunia vs Hejnał z 21. kolejki, Iskra B. vs Beskid z 23, kolejki, Topór vs Rokita z 24. kolejki czy praktycznie cała 25. kolejka, którą pierwotnie zaplanowano na miniony tydzień. Według terminarza odbędzie się jeszcze pięć pełnych kolejek, a rywalizacja planowo powinna zakończyć się 22 czerwca. 

Analiza ligowa tabeli 

Do mistrzostwa ligi pewnym krokiem zmierza Jordan Zakliczyn (57 pkt), który choć wydawało się, że może nie sprostać postawionym oczekiwaniom, to w ostatnich meczach notuje same zwycięstwa, a przewagę nad drugimi Górkami powiększył już do trzynastu oczek. Konkretna zaliczka, nawet w perspektywie niewielu meczów do rozegrania świadczy, że podopiecznym Marcina Kwatera do pełni szczęścia, bez spoglądania na rywali, brakuje siedmiu punktów. W walce o drugą lokatę nadal pozostają Górki (44 pkt), piastujące tą lokatę od kilku tygodni. Za myśleniczanami fenomenalny sezon, jednak ciekawe mecze w końcowej części sezonu i wiele bezpośrednich pojedynków z solidnymi zespołami mogą sprawić, że ekipa pod wodzą trenera Wojciecha Czajki będzie w stanie utrzymać korzystną lokatę. Tą sztukę z pewnością utrudniać do maksimum będzie trzeci Beskid Tokarnia (43 pkt), mający o punkt mniej niż myśleniczanie. W walce o czołowe lokaty pozostaje również czwarta Clavia (40 pkt), borykająca się przez cały sezon z problemami kadrowymi, a mimo to osiągająca bardzo dobre wyniki. Piąta lokata należy do Rokity Kornatka (34 pkt), a podopieczni Adama Piwowarczyka będą walczyć o miejsce w pierwszej piątce z solidnymi LKS Rudnik, sklasyfikowanym na szóstej pozycji (32 pkt). Bardzo dobrą rundę wiosenną notują kolejne ekipy, a więc siódmy Skalnik (30 pkt) i ósmy Hejnał (29 pkt). Obydwie drużyny praktycznie zapewniły sobie pewne utrzymanie, mimo że ich sytuacja po rundzie jesiennej wcale nie należała do najlepszych. Szczególny wyczyn zanotowali piłkarze z Krzyszkowic, którzy aktualnie kontynuują passę siedmiu meczów bez porażki. Lekki spadek i gorsza dyspozycja w minionych zawodach, to popisy dziewiątego Topora (28 pkt) oraz dziesiątego Lubomira (26 pkt). W walce o pewne pozostania w A-klasie miejsce pozostają jeszcze jedenasty Orzeł i dwunasta Zielonka, które solidarnie uzbierały po 25 punktów. Faktem jest informacja, że myślenicką serie A mogą opuścić nawet cztery zespoły, a to oznaczałoby spadek jednej z powyższych. Bardzo trudną sytuację w kwestii utrzymania mają ekipy zamykające ligowe notowanie, a więc trzynasta Iskra Głogoczów (20 pkt), czternasta i najgorsza na wiosnę Iskra Brzączowice (20 pkt) oraz czerwona latarnia notowania - piętnasta LKS Trzebunia (12 pkt). Szansę tychże zespołów, ze względu na ich stratę, liczbę meczów i aktualną dyspozycję z pewnością będzie bardzo trudne do wykonania. 

Myśleniczanie w walce o wicemistrzostwo

Iluzoryczne szanse przy komplecie zwycięstw Górek i maksymalnie jednym zdobytym punkcie Jordana dają naszemu zespołowi mistrzostwo, a więc ta sztuka jest bardzo mało prawdopodobna. Dużo bardziej realna pozostaje walka o tytuł wicemistrza sezonu 2018/19, jednak ta sztuka wcale nie przyjdzie w tak łatwy sposób. Zaledwie punkt przewagi nad trzecim Beskidem i skromna, licząca cztery oczka zaliczka nad Clavią, to atuty myśleniczan, którzy mają rozegrane o dwa mecze więcej od ekipy z Tokarni i o jeden od zespołu ze Świątnik Górnych.  Do końca rywalizacji nasi zawodnicy rozegrają jeszcze pięć spotkań, w których zmierzą się z solidnymi rywalami. W najbliższą niedzielę, Górki podejmować będą mocny w ostatnim czasie Hejnał Krzyszkowice, a tydzień później ponownie u siebie zmierzą się z Beskidem Tokarnia. Rozgrywki zakończą wyjazdowy mecz z Clavią i starcie z Rudnikiem. Podopiecznych trenera Wojciecha Czajki czekają zatem zawody z kolejno piątym, czwartym, drugim i szóstym zespołem w tabeli rundy wiosennej, a co oznacza, że teoretycznie najtrudniejsze spotkania jeszcze przed nami. Grono pięciu ekip uzupełnia zaległe starcie z Iskrą Brzączowice, które najprawdopodobniej odbędzie się 12 czerwca. Nasi zawodnicy nadal dysponują najlepszą defensywą w lidze i trzecim najskuteczniejszym atakiem. W wyżej wspomnianej tabeli rundy rewanżowej zajmujemy trzecią lokatę z dorobkiem 18 punktów (5 zwycięstw, 3 remisy i porażka), a w rozegranych w tym czasie dziewięciu pojedynkach straciliśmy zaledwie dziewięć goli. Wierzymy w jak najlepszym wynik naszej ekipy do samego końca! 

A co słychać w innych ligach? 

Sezon 2018/19 nie jest zbytnio szczęśliwy dla drużyn należących do myślenickiego podokręgu, a rywalizujących na co dzień w klasie okręgowej. W piątej lidze na prowadzeniu znajdują się trzy zespoły z regionu Wieliczki -- Czarni Staniątki, Targowianka Targowisko i Gdovia Gdów. Najwyżej sklasyfikowanym z "naszych" zespołów jest czwarta Raba Dobczyce i piąta Dziecanovia, która jako beniaminek spisuje się na naprawdę dobrym poziomie. Pewne miejsca w środku stawki należą do Pasternika Ochojno i Orła Myślenice, a ekipy te raczej na pewno zapewniły już sobie utrzymanie w lidze na następny rok. Zdecydowanie gorzej wygląda sprawa pozostałych ekip. Myślenicko - wielicką okręgówkę po zakończeniu sezonu opuszczą minimum dwie drużyny, a na tę chwilę są to Karpaty Siepraw i Wróblowianka. W walce o pozostanie w lidze nadal jest Gościbia Sułkowice, a także Wiarusy Igołomia - ekipa z wielickiego podokręgu. Fakt zajęcia ostatnich miejsc przez drużyny z Sieprawia i Wróblowic oznaczał będzie adekwatny spadek większej ilości ekip z A-klasy, których tak jak informowaliśmy wcześniej może oznaczać opuszczenie ligi przez cztery drużyny. 

W decydującą fazę zmierzają również rozgrywki w myślenickich B-klasach. W pierwszej grupie, gdzie swoje mecze rozgrywają rezerwy Górek, praktycznie pewnym mistrzostwa jest Sokół Borzęta, a do zapewnienia sobie awansu, zespół potrzebuje jeszcze punktu. W czubie tabeli znajdują się także Grodzisko Raciechowice i odbudowujący formę sprzed lat Wicher Stróża. Miejsca w środku notowania należą do popularnej Cekawki oraz niegdyś A-klasowego Sępa Droginia i Szczebla Lubień. Tabelę zamykają zespoły rezerw z Myślenic i Sieprawia. Dużo ciekawiej wygląda sytuacja w drugiej grupie, gdzie niespodziewanym liderem nadal pozostaje Staw Polanka. Co ciekawe, ekipa wypracowała sobie już czteropunktową przewagę na drugą Cyrhlą Krzczonów oraz zdecydowanie wyprzedza trzecią Gościbię II Sułkowice. Pozytywnym zaskoczeniem rozgrywek jest czwarta lokata Dukli Bysina, a zespół ten wyprzedza m.in. piąty Jawor Jawornik i szósty Radwan Skomielna Czarna. Notowanie zamykają rezerwy Raby Dobczyce i Cisy Harbutowice. Wszystko wskazuje zatem, że do A-klasowego grona w następnym sezonie przywitają Sokół Borzęta i Staw Polanka. 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [79]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

Górki MyśleniceRokita Kornatka
Górki Myślenice   Rokita Kornatka
2019-08-25, 17:00:00

Myślenice - ul. Solidarności 6

Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Ostatnie spotkanie

Skalnik TrzemeśniaGórki Myślenice
Skalnik Trzemeśnia 5:2 Górki Myślenice
2019-08-17, 17:00:00
Trzemeśnia
galeria »   relacja »

Wyniki

Ostatnia kolejka 3
Wróblowianka Kraków 7:2 Beskid Tokarnia
Topór Tenczyn 2:0 Zielonka Wrząsowice
Staw Polanka 3:3 Clavia Świątniki Górne
Sokół Borzęta 2:0 Gościbia Sułkowice
Skalnik Trzemeśnia 5:2 Górki Myślenice
Rokita Kornatka 0:1 Karpaty Siepraw
Lubomir Wiśniowa 1:0 LKS Rudnik

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 4
Beskid Tokarnia - LKS Rudnik
Karpaty Siepraw - Lubomir Wiśniowa
Gościbia Sułkowice - Skalnik Trzemeśnia
Clavia Świątniki Górne - Sokół Borzęta
Zielonka Wrząsowice - Staw Polanka
Wróblowianka Kraków - Topór Tenczyn
Górki Myślenice - Rokita Kornatka

Statystyki drużyny

Losowa galeria

Sęp vs Górki - 12.08.17 fot. P.Biela
Ładowanie...