24

08-2019

25

08-2019

SENIORZY: Górki Myślenice vs Rokita Kornatka - A-klasa, Myślenice - Solidarności 6, 17:00

SENIORZY REZERWY: Cyrhla Krzczonów vs Górki II Myślenice - sparing, Krzczonów, 17:00

• autor: oliwier234gprzed, 2019-06-03 22:09

Szóstym w rundzie wiosennej i czternastym w sezonie zwycięstwem zakończyło się niedzielne spotkanie drużyny Górek, która rywalizowała z Hejnałem Krzyszkowice. O wyniku zadecydował bardzo dobry początek spotkania, kiedy myśleniczanie wypracowali sobie dwubramkową przewagę i utrzymali ją do samego końca. Dwa gole w meczu zanotował wracający do gry Mateusz Pietrzyk.

LKS Górki Myślenice - LKS Hejnał Krzyszkowice 2:0 (2:0)

1:0 5’ M.Pietrzyk - rzut karny

2:0 12’ M.Pietrzyk as. T.Sabała

Górki: Artur Szlachetka - Kamil Plewa, Mateusz Kubiński (53‘ Jarosław Kuchnia), Ireneusz Ziaja, Paweł Maślak - Mateusz Biela, Rafał Bujas (kapitan), Tomasz Sabała - Marek Zięba (82’ Bartłomiej Bednarz) - Kamil Malina (60’ Mateusz Sabała), Mateusz Pietrzyk

Hejnał: Bartłomiej Jurczak - Mateusz Kopta, Dariusz Domanus, Przemysław Ciaputa, Marek Bidziński, Marcin Kotecki, Marcin Baran, Marcin Solawa (38’ Michał Bułat), Gabriel Kopta, Łukasz Nocoń, Marek Baran (82’ Rafał Baran)

Sędziowie: Stanisław Święch oraz Krzysztof Żurek i Szymon Wątor (KS Myślenice)

Widzów: 120

Miejsce: Boisko LKS „Górki” w Myślenicach przy ul. Solidarności 6

W niedzielne popołudnie piłkarska drużyna Górek zmierzyła się w kolejnym spotkaniu obecnego sezonu, w którym w ramach 26. kolejki rywalizowała z Hejnałem Krzyszkowice. Po dwutygodniowej przerwie od rozgrywek ligowych, myśleniczanie powrócili na boisko w pojedynku z dziewiątym zespołem w lidze, szczycącym się mianem niepokonanego od siedmiu meczów. Niestety, w niedzielnym starciu trener Wojciech Czajka miał bardzo ograniczone możliwości kadrowe, a łącznie nie mógł skorzystać z I.Dudka, K.Kubiczka, M.Obierzyńskiego, T.Kani, P.Dąbrowy, B.Górki, K.Turały oraz graczy ekipy rezerw T.Stanacha, F.Kudasa, K.Polewki czy A.Szlachetki. Do wyjściowej jedenastki powrócił m.in. kończący czterospotkaniową absencję Mateusz Pietrzyk. Podczas pięknej, słonecznej pogody rozpoczęliśmy zawody.

Początek meczu w wykonaniu ekipy Górek był niezwykle obiecujący. W pierwszych minutach, gospodarze przeprowadzili kilka akcji ofensywnych, a już w 4. minucie rajd po lewej stronie Mateusza Bieli spowodował, że jeden z obrońców zmuszony był do faulu w obrębie pola karnego, a sędzia pokazał na tzw. „wapno”. Do szansy z rzutu karnego podszedł Mateusz Pietrzyk i pewnym strzałem w boczną siatkę pokonał golkipera Hejnału. Kolejne minuty przynosiły następne szanse, a myśleniczanie notowali naprawdę dobry początek. W 12. minucie piłkę w środku pola przejął Mateusz Biela, a następnie podał do Tomasza Sabały. Ten skierował piłkę do dobrze ustawionego Pietrzyka, a popularny Pieczara znalazł się w doskonałej pozycji i pewnym uderzeniem ponownie pokonał bramkarza. Po upływie dwudziestu minut, poprawę w swojej postawie zanotowała ekipa gości, strasząc bramkę strzeżoną przez Artura Szlachetkę po strzale z rzutu wolnego z bliskiej odległości. Chwilę później piłkę z linii bramkowej wybił Ireneusz Ziaja, a Hejnał przeprowadził kolejne dwie akcje podbramkowe. W dalszym fragmencie zespół z Krzyszkowic dorównał poziomem myśleniczanom, jednak spory wpływ na mecz miała kontuzja jednego z graczy, która uniemożliwiła dalszą grę. W kolejnych akcjach myśleniczanie skupili się na poprawnej grze w defensywie i przeprowadzali kilka sytuacji. Szanse na trzeciego gola mieli m.in. Marek Zięba czy Mateusz Pietrzyk. Przy jednej z akcji gospodarzy faulowany w polu karnym był jeden z naszych zawodników, jednak tym razem arbiter nie podyktował jedenastki. Losy spotkania mogły odmienić się tuż przed przerwą, kiedy rzut karny został wymierzony przeciwko Górkom. W 42. minucie mocny strzał zawodnika Hejnału nie trafił do siatki, a pewną interwencją popisał się Artur Szlachetka! Do przerwy utrzymaliśmy dwubramkowe prowadzenie!

Prowadzenie 2:0 do przerwy było najbardziej zasłużone, jednak przeciwnik zagroził kilkukrotnie bramce, a najlepsze okazje miał po rzutach wolnych z dosyć bliskiej odległości i rzucie karnym. Oprócz tego rywal grał nieźle z kontrataku, ale mimo tych atutów, Szlachetka nadal utrzymywał czyste konto. Druga połowa to już inny obraz zawodów, do którego nieco przyczyniła się aura i wysoka temperatura. Jako pierwszy w tej części strzałem z dystansu postraszył Mateusz Kubiński, a popularny Kuben opuścił plac gry w 53. minucie, zmieniony przez Jarosława Kuchnię. Sześć minut później Hejnał zmarnował kolejną okazję na gola kontaktowego, a po godzinie zastąpiony przez Mateusza Sabałę został Kamil Malina. W następnym fragmencie meczu, gra stała się bardziej otwarta, a obie strony przeprowadzały szanse ofensywne. W ekipie z Górnego Przedmieścia najbliżej trafienia byli ponownie Pietrzyk i Zięba i tylko wielki pech sprawił, że nie odnotowali oni kolejnego gola. Zmotywowany Hejnał usiłował wszystkimi możliwymi sposobami przebić się przez szyki defensywne i zdobyć gola, jednak w tej sztuce bardzo dobrze przeszkadzał przeciwnikom Artur Szlachetka, broniący kilka groźnych piłek. Na kilka ostatnich minut na murawie pojawił się Bartłomiej Bednarz, zastępujący Marka Ziębę. Ostateczny rezultat na kilkadziesiąt sekund przed zakończeniem zawodów mógł zmienić jeszcze Pietrzyk, jednak w dogodnej okazji fenomenalną obroną popisał się bramkarz Hejnału. Po upłynięciu doliczonego czasu gry, arbiter zakończył zawody, które zwieńczyło czternaste zwycięstwo myśleniczan w tym sezonie!

Wygrana w meczu z Hejnałem Krzyszkowice, to na pewno duże osiągnięcie zważywszy na fakt, że rywale kontynuowali passę siedmiu spotkań bez porażki, a jedyna ich przegrana w rundzie wiosennej miała miejsce na inaugurację tegorocznych zmagań. Chociaż zawody w wykonaniu podopiecznych trenera Wojciecha Czajki były dalekie od ideału, to liczy się fakt, że myśleniczanie odnieśli szóste zwycięstwo w rundzie wiosennej i ciągle polepszają rekordowy wynik punktowy. Na naszym koncie widoczna jest już zdobycz 47 oczek, a więc wydaje się, że magiczna granica pięćdziesięciu będzie przełamana, co jak na drugi sezon w A-klasie jest na pewno fenomenalnym wynikiem. Za niedzielne zawody z pewnością należy pochwalić wracającego po przerwie Mateusza Pietrzyka - strzelca dwóch goli, Tomasza Sabałę, a więc asystenta przy drugim trafieniu oraz Mateusza Bielę, który wywalczył rzut karny i zanotował asystę drugiego stopnia przy kolejnym golu. Duże pochwały kierujemy w stronę Artura Szlachetki, który wraz z naszą linią defensywną zaliczył kolejny świetny występ w tym sezonie. Gratulujemy całemu zespołowi kolejnego triumfu i mamy nadzieję, że podobnymi rezultatami zakończą się pozostałe starcia z Beskidem, Iskrą, Clavią i Rudnikiem!

Podziękowania za liczne przybycie i gromki doping tradycyjnie kierujemy w stronę naszych kibiców. Dziękujemy, że byliście z nami w kolejnym meczu u siebie i po raz kolejny wspieraliście nas z trybun! Zapraszamy na kolejne zawody!

Okiem Trenera Wojciecha Czajki: „Cieszy wygrana, gra znacznie mniej. Jaki czynnik na to wpłynął, tego nie wiem, ale graliśmy bardzo statyczne w fazie atakowania. Solidna gra obronna i dwie szybko strzelone bramki sprawiły, że stosunkowo łatwo zdobyliśmy punkty. Dla mnie niezadawalająca była pozbawiona energii i bierna gra w fazie atakowania, ale cieszy już czternastej wygranej w sezonie.”