24

08-2019

25

08-2019

SENIORZY: Górki Myślenice vs Rokita Kornatka - A-klasa, Myślenice - Solidarności 6, 17:00

SENIORZY REZERWY: Cyrhla Krzczonów vs Górki II Myślenice - sparing, Krzczonów, 17:00

ogółem: 1 224 065

SENIORZY REZERWY: Porażka na własne życzenie, Górki II 2:3...

• autor: oliwier234gprzed, 2019-06-05 19:01
SENIORZY REZERWY: Porażka na własne życzenie, Górki II 2:3 Sęp

Sobotnie spotkanie Górek II Myślenice z Sępem Droginia, to kolejna niewykorzystana okazja na długo wyczekiwane zwycięstwo ligowe. Nasza drużyna grając przez dłuższy czas w przewadze liczebnej i prezentując się dużo lepiej na boisku oddaje punkty i przegrywa dziesiąty mecz w tym sezonie.

LKS Górki II Myślenice - LKS Sęp Droginia 2:3 (1:1)

0:1 22’ A.Salawa

1:1 42’ M.Obierzyński as. K.Wojtan

1:2 66’ S.Pilch - samobój

2:2 76’ M.Obierzyński

2:3 86’ D.Mistarz

Górki II: Tomasz Stanach - Dariusz Maślak, Andrzej Szlachetka, Sławomir Pilch, Sylwester Irzyk - Radosław Zduń - Mateusz Obierzyński, Paweł Dąbrowa, Kacper Wojtan, Maciej Turała - Tomasz Puto (60’ Przemysław Kołodziej)

Ponadto na ławce: Jakub Wątor, Michał Pustelnik, Michał Wierzba

Sęp: Mariusz Rydz (51’ Tomasz Zahora) - Daniel Maślerz, Kamil Kęsek, Grzegorz Stefan, Dawid Banowski, Krzysztof Banowski, Damian Mistarz, Jakub Hajdas, Daniel Serafin, Łukasz Piekarz, Andrzej Salawa

Sędziowie: Krzysztof Salawa oraz Stefan Banowski i Damian Jeż (KS Myślenice)

Widzów: 40

Miejsce: Boisko LKS „Górki” w Myślenicach przy ul. Solidarności 6

Chociaż w pierwotnej wersji mecz z Sępem miał zamknąć rywalizację ligową, to ze względu na odwołane mecze z Szczeblem i Grodziskiem, był piątym w rundzie wiosennej pojedynkiem. Podopieczni szkoleniowca Andrzeja Szlachetki stanęli przed dosyć trudnym zadaniem, jednak niespełna dwa miesiące temu, potrafili pokonać w meczu sparingowym drużynę z Drogini i tym razem liczyliśmy na podobny rezultat. Niestety, przed sobotnim spotkaniem bardzo słabo wyglądaliśmy kadrowo, a wśród nieobecnych grających regularnie w ostatnim czasie zabrakło m.in. Konrada Polewki, Janka Ulmana czy Filipa Kudasa.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy stworzyli sobie dwie dogodne okazje. W 7. minucie doskonałą szansę na bramkę strzeloną głową miał Mateusz Obierzyński, jednak piłka minimalnie minęła słupek. Kilka chwil później kontuzję, po niefortunnym wznowieniu gry, doznał bramkarz Sępa i ostatecznie nie mógł kontynuować swojego występu. Goście z konieczności musieli grać w osłabieniu liczebnym, ponieważ na ławce nie znajdował się żaden rezerwowy. Myśleniczanie chcieli wykorzystać tą sytuację, a ekipa tworzyła wiele akcji. Jedno z pierwszych zagrożeń Sępa, miało miejsce w 22. minucie, kiedy nieszczęsna interwencja Tomasza Stanacha przyczyniła się do dogodnej okazji dla rywala, a ten pokonał naszego golkipera i wyszedł na prowadzenie. W pierwszej połowie Sęp rzadko atakował, gdyż skupił się na grze defensywnej. Zejście w szeregi obronne przyczyniło się do licznych okazji ze strony miejscowej ekipy, a jedna z nich przyniosła wyrównanie.  W 42. minucie na pole karne dośrodkował Kacper Wojtan, a piłkę do siatki skierował Mateusz Obierzyński. Najdogodniejszą sytuację miał jeszcze Paweł Dąbrowa w niewykorzystanym rajdzie sam na sam. Mimo widocznej przewagi, do przerwy tylko remisowaliśmy, jednak oczywistą kwestią był fakt, że końcowy wynik rozstrzygnie się w czasie kolejnych 45 minut.

Na drugą połowę, Górki wyszły w niezmienionym składzie. Górki II tworzyły kolejne sytuacje, a przed najlepszymi okazjami stanęli Mateusz Obierzyński i Kacper Wojtan. Od około 50. minuty rywale grali już w komplecie, a chwilę później na murawie w zamian za Tomasza Putę, pojawił się wracający do gry Przemysław Kołodziej. Sęp częściej przebywał pod naszym polem karnym, a jedno z zagrożeń skutkowało interwencją naszego obrońcy, który niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki. Na nasze szczęście defensywa zespołu z Drogini wyglądała nie najlepiej, a ten fakt postanowił wykorzystał Mateusz Obierzyński. Kapitan pierwszej ekipy po samotnym rajdzie zdobył gola w 76. minucie. Gdy wydawało się, że myśleniczanie w końcu wyjdą na prowadzenie i zdobędą zwycięskiego gola, to niezła akcja Sępa przyniosła trafienie na wagę trzech punktów. W samej końcówce, niemający już czego bronić podopieczni Andrzeja Szlachetki wyszli bardzo wysoko i praktycznie w komplecie atakowali bramkę. Sam rezultat mógł być wyższy, ponieważ jeden ze strzałów zawodnika gości na pustą bramkę z kilkudziesięciu metrów minimalnie chybił. Po zakończeniu zawodów przez arbitra, Górki II ostatecznie przegrały mecz 2:3.

Feralna końcówka spowodowała, że myśleniczanie odnoszą kolejną porażkę, dziesiątą w tym sezonie. Faktem jest wiadomość, że nasza ekipa rezerw w rundzie wiosennej przegrała wszystkie mecze różnicą zaledwie jednej bramki, a brak szczęścia w większości z nich spowodował, że na naszym koncie widnieją tylko dwa punkty. Brak szczęścia przyczynił się również do sobotniej przegranej. Straty trzech bramek po błędach własnych oraz wiele niewykorzystanych okazji przyczyniło się do niekorzystnego rezultatu. Nasz stan punktowy może ulec zmianie tylko w dwóch najbliższych pojedynkach - domowym z Szczeblem Lubień i wyjazdowym z Grodziskiem Raciechowice. Wciąż liczymy, że pierwszy triumf w końcu nadejdzie!