Górki vs Staw 07.05.16

W walce o podium rozgrywek, czyli 26. i 27. kolejka -...

• autor: oliwier234gprzed, 2019-06-12 15:12
W walce o podium rozgrywek, czyli 26. i 27. kolejka - podsumowanie

Za nami 26. i 27. kolejka w rywalizacji ligowej w myślenickiej A-klasie. Początek czerwca był średnio udanym czasem dla Górek, które chociaż wygrały starcie z Hejnałem 2:0, to w następnym tygodniu pechowo uległy Beskidowi 0:1, tracąc tym samym fenomenalne drugie miejsce. Emocji na boiskach po raz kolejny nie brakowało, a w tym newsie spróbujemy podsumować ostatnie występy drużyn popularnej serie A.

Podsumowanie 26. kolejki

Zmagania w 26. kolejce rozpoczął pojedynek, w którym walcząca o utrzymanie Zielonka Wrząsowice, rywalizowała z LKS Trzebunia. Podopieczni trenera Pawła Tomeczki wypełnili podstawowe założenie taktyczne i pokusili się o pewne zwycięstwo nad ostatnim rywalem w tabeli ligowej. Wygrana 4:1 w dużym stopniu polepszyła słabą sytuację ekipę w notowaniu, a dla LKS była przekreśleniem jakichkolwiek szans na pozostanie w lidze.

Dosyć ciekawe widowisko miało miejsce w Trzemeśni, gdzie tamtejszy Skalnik rywalizował z Orłem Nowa Wieś. Spotkanie było dosyć wyrównanym widowiskiem, a na przerwę obydwie drużyny schodziły przy stanie 1:0 dla gospodarzy. Konsekwentna gra Skalnika przyczyniła się do podwyższenia prowadzenia, a gości stać było tylko na honorowe trafienie. Ostatecznie zawody zakończyły się triumfem miejscowej ekipy 3:1.

Do sporej sensacji doszło w sobotnie popołudnie w Świątnikach Górnych, gdzie zawody rozegrała tamtejsza Clavia, podejmując Iskrę Brzączowice. Wynik meczu w 17. minucie niespodziewanie otworzyła drużyna gości, a chwilę później ze sprawą trafienia samobójczego było już 0:2. Iskra poszła za ciosem, a do przerwy prowadziła już różnicą czterech goli. W drugiej połowie gospodarze tego starcia zagrali już nieco lepiej, jednak po ostatnim gwizdku, to oni przegrali mecz 1:5.

Do dosyć jednostronnego widowiska doszło w Tenczynie, a tamtejszy Topór mógł cieszyć się z kolejnych trzech punktów, pokonując solidny zespół Lubomira Wiśniowa. Do przerwy odmłodzona ekipa gospodarzy prowadziła już 3:0, a w drugiej połowie pokusiła się o strzelenie kolejnych dwóch goli. Rywali stać było tylko na jednorazową odpowiedź, a co najistotniejsze od 76. minuty grali w osłabieniu liczebnym, spowodowanym pokazaniem czerwonej kartki - Topór 5:1 Lubomir.

Aż dziewięć bramek oglądali kibice w niedzielne popołudnie na boisku sportowym Beskidu Tokarnia, gdzie podopieczni trenera Wróbla triumfowali nad Rokitą. Miejscowa ekipa wyszła na prowadzenie już w drugiej minucie, a do 20 minuty, zespół zanotował kolejne dwa gole. Szansa Rokity pojawiła się na początku drugiej części, kiedy drużyna doszła Beskid na wynik 3:2. Ostatecznie miażdżąca skuteczność Beskidu okazała się bezlitosna, a obecny wicelider zwyciężył 6:3.

Wyrównane starcie pomiędzy LKS Rudnik i Iskrą Głogoczów zakończyło się skromnym zwycięstwem gospodarzy 1:0. Przesądzająca o losach pojedynku bramka padła w decydującej części pierwszej połowy, a trafienie okazało się być golem samobójczym. Ekipa z Głogoczowa zaciekle walczyła o ligowe punkty, jednak ta sztuka w starciu z solidnym przeciwnikiem nie powiodła się. Konsekwencje przegranej mogą być dosyć bolesne w skutkach, gdyż mogą skutkować spadkiem do B-klasy.

Rywalizację w 26. kolejce, podczas której pauzował Jordan Zakliczyn, zamknęła drużyna Górek, pokonując w dosyć przekonywujący sposób Hejnał Krzyszkowice 2:0. Losy zawodów gospodarze rozstrzygnęli w pierwszym kwadransie, a dzięki dwóm trafieniom Pietrzyka, ekipa w dalszej części skupiła się na obronie wyniku i powiększeniu przewagi. Myśleniczanie tym samym zanotowali czternaste zwycięstwo w sezonie.

MVP meczu Górki vs Hejnał

Najlepszym zawodnikiem spotkania z Hejnałem Krzyszkowice okazał się Mateusz Pietrzyk (34%) - strzelca obydwu trafień, dzięki którym myśleniczanie pokonali solidny zespół. Dodatkowo wyróżniony został pewnie interweniujący bramkarz Artur Szlachetka (22%).

Podsumowanie 27. kolejki

Zmagania w miniony weekend rozpoczął przedpołudniowy mecz LKS Trzebunia z Toporem Tenczyn. W tych zawodach lepszymi okazał się być zespół przyjezdny, pokonując ambitnie walczącego rywala 2:3. Decydująca o zwycięstwie bramka padła w 88. minucie i była natychmiastową odpowiedzią na trafienie wyrównujące gospodarzy. Dzięki zwycięstwie Topór awansował w tabeli na szóstą lokatę, z identyczną liczbą punktów, co piąta Rokita.

Na właściwe tory po wpadce z Iskrą Brzączowice powróciła Clavia Świątniki Górne. W sobotnich zawodach ekipa pokonała rywala 1:4 i dzięki temu nadal zagraża myśleniczanom w walce o podium klasyfikacji końcowej. Hejnał w dużej mierze odstawał dyspozycją od przeciwnika i dlatego też zanotował drugą z rzędu porażkę, co jednak i tak nie przekreśla szans na dobry wynik w ostatecznym notowaniu ligowym.

Skromne, wyjazdowe zwycięstwo w minioną sobotę odnotowała również Rokita Kornatka, a podopieczni trenera Adama Piwowarczyka pokonali zespół Orła Nowa Wieś. Bramki dla ekipy z Kornatki padły w 35. i 65. minucie, a gospodarze tego starcia nie potrafili skierować piłki do siatki, mimo wielu szans i dosyć nieźle wyglądającej gry. Kolejna porażka utrudnia walkę o pozostanie w A-klasie dla zespołu prowadzonego przez szkoleniowca Marcina Przęczka.

W szlagierze 27. kolejki, Górki przegrały starcie z Beskidem Tokarnia 0:1. Sobotnie zawody były obiecujące w wykonaniu naszych zawodników, jednak niewykorzystane szanse w meczu, przesądziły o porażce odniesionej w bardzo pechowy sposób. Bramka decydująca o losach starcia, stracona w doliczonym czasie gry, to zawsze wielki cios, jednak wierzymy, że podopieczni trenera Wojciecha Czajki staną na nogi i powalczą o jak najlepsze rezultaty w kolejnych pojedynkach.

W niedzielę odbyły pozostałe trzy pojedynki, a w czasie ich rozgrywania fenomenalną passę przerwał Skalnik Trzemeśnia, który w wyjazdowym pojedynku z Lubomirem Wiśniowa przegrał 1:0. Jedyne trafienie w tym meczu piłkarze z Wiśniowej zanotowali w 12. minucie, kiedy szansę z rzutu karnego wykorzystał zawodnik dziesiątej ekipy w stawce. Taki rezultat polepszył sytuację walczących o pozostanie w lidze podopiecznych trenera Kazimierza Wincenciaka.

Lider mistrzem? Jeszcze nie. Tylko remis zanotował Jordan Zakliczyn w starciu z Zielonką Wrząsowice. Chociaż do pewnego tytułu mistrzowskiego ekipie prowadzonej przez trenera Marcina Kwatera brakuje jeszcze trzech punktów, to w starciu z zespołem Zielonki, zespół mógł praktycznie zapewnić sobie swój największy sukces. Forma Jordana i tylko jedna porażka na wiosnę sygnalizują wyraźnie, że nikt nie jest w stanie przerwać fenomenalnej passy zespołu, kroczącego po pewnym szlaku do piątej ligi.

Zmagania w miniony weekend zakończyło starcie Iskry Brzączowice, która przed własną publicznością rywalizowała z LKS Rudnik. Gospodarze tego pojedynku zanotowali świetny powrót, mimo nie najlepszej pierwszej połowy, którą zakończyli wynikiem 1:3. Na kilka chwil przed końcem zawodów, Iskra przegrywała 3:4, jednak zdobyty gol w 90. minucie skutkował ostateczny remisem, co daje trzeci kolejny mecz bez porażki beniaminka.

MVP meczu Górki vs Beskid

W sondażu na najlepszego zawodnika spotkania ligowego z Beskidem Tokarnia triumfowała dwójka zawodników - walczący w środku pola Karol Turała, a także rozgrywający świetne zawody na bramce Krystian Kubiczek. Dla obydwu piłkarzy jest to trzeci taki tytuł w tym sezonie! Gratulacje!