Górki vs Staw 07.05.16

Czwartkowe zaległości ligowe, czyli 25. kolejka - zapowiedź

• autor: oliwier234gprzed, 2019-06-12 23:16

Już w czwartek rozpoczynamy maratoński finisz rozgrywek ligowych w A-klasie myślenickiej, ponieważ podczas 10 dni, większość ekip rozegra aż po cztery mecze ligowe. Drużyna Górek w najbliższym starciu, zaległym pojedynku z 25. kolejki, na wyjeździe zmierzy się z Iskrą Brzączowice, a oprócz tego zaplanowano jeszcze cztery mecze.

Rywalizacja w ramach 25. kolejki rozpoczęła się planowo tylko na boisku w Zakliczynie, gdzie murawa spełniała podstawowe kryteria i dawała możliwość rozegrania meczu. W spotkaniu przed własną publicznością Jordan zmierzył się z LKS Rudnik i dobra postawa podopiecznych trenera Marcina Kwatera skutkowała zwycięstwem 2:1. W dniu dzisiejszym odbył się pierwszy z zaległych spotkań, a na boisku w Kornatce, Rokita zremisowała ze Skalnikiem Trzemeśnia 2:2, po bardzo ciekawym i dosyć wyrównanym meczu. W kolejce pauzuje LKS Trzebunia.

Wszystkie czwartkowe spotkania zaplanowano na godz. 18:00. W jednym ze zmagań, karuzela A-klasy po raz kolejny zawita do Poznachowic Dolnych, gdzie odbędzie się arcyciekawe starcie w kwestii pozostania w lidze. Lubomir Wiśniowa w roli gospodarza podejmował będzie Zielonkę Wrząsowice. Zespoły sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli, mając na swoich kontach identyczną liczbę punktów. Wygrana jednego z zespołów na pewno w dużym stopniu ułatwi drogę do utrzymania, a warto wspomnieć, że jesienne starcie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się wyjazdowym triumfem Lubomira 1:4.

Emocji nie zabraknie również w kolejnym spotkaniu, ponieważ na boisku w Krzyszkowicach, notujący dwie przegrane z rzędu Hejnał powalczy o ligowe punkty z Beskidem Tokarnia. Podopieczni trenera Łukasza Noconia nieźle spisują się w rundzie rewanżowej i praktycznie poradzili sobie z bardzo trudną sytuacją wyjściową. Co ciekawe, będąc w dużo słabszej dyspozycji, pokonali już ekipę z Tokarni w pierwszej fazie rywalizacji ligowej, wówczas na wyjeździe triumfując 2:4. Czy Hejnał będzie stać na kolejną niespodziankę?

W kolejnym zaległym spotkaniu ekipę Iskry Głogoczów będzie czekało dosyć trudne starcie, ponieważ podopieczni trenera Piszczka rywalizować będą z Clavią Świątniki Górne. Goście tego pojedynku w rundzie wiosennej pokazali, że personalia i liczebność kadrowa nie jest najważniejsza, aby osiągać bardzo przyzwoite wyniki i nadal utrzymywać miejsce w ścisłej czołówce A-klasowej stawki. Faworytem do wygranej w tym meczu wydaje się być Clavia, która podczas jesiennej rywalizacji na własnym boisku triumfowała 1:0.

Czwartym z zaległych meczów, który powinien ostatecznie zakończyć zmagania w 25. serii spotkań, będzie starcie Orła Nowa Wieś. Piłkarze z Nowej Wsi spadli w notowaniu na trzynastą lokatę, która na pewno wiąże się ze degradacją do B-klasy i aby klub dalej mógł funkcjonować w obecnej klasie rozgrywkowej potrzebuje punktów. Najlepsza i w miarę najszybsza ku temu okazja nadarzy się podczas zawodów z Toporem Tenczyn. Pojedynek zapowiada się na naprawdę ciekawe starcie, dwóch ekip o wyrównanych umiejętnościach, których jesienny mecz zakończył się miażdżącym zwycięstwem tenczynian 6:0.

Starcie z Iskrą Brzączowice będzie dla myśleniczan już dwunastym pojedynkiem ligowym w rundzie wiosennej, a dotychczas możemy pochwalić się bilansem sześciu zwycięstw, trzech remisów i dwóch porażek. Wyżej wymieniony bilans pozwala podopiecznym trenera Wojciecha Czajki aktualnie na zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji rundy wiosennej. Po drugiej strony znajduje się nasz najbliższy rywal, który do tej pory w czasie rewanżów zdobył dokładnie 10 punktów. Iskra swoje konto szczególnie poprawiła w ostatnim okresie, kiedy sensacyjnie pokonała Clavię 1:5 i Beskid 2:1, a ostatnio zremisowała z solidnym Rudnikiem 4:4, trafiając bramkę na wyrównanie w 90. minucie. Kontynuacja passy trzech meczów bez porażki, po tak fatalnej serii na początku rundy rewanżowej jest na pewno sporą poprawą, jednak najbliższego rywala najprawdopodobniej i tak czeka powrót do B-klasy. Zespół zapewnia walkę do samego końca, a przez to na pewno kolejne starcie dla Górek będzie szczególnie trudne. Do tej pory ekipa z Górnego Przedmieścia mierzyła się z Iskrą Brzączowice trzynastokrotnie. Lepszym bilansem mogą pochwalić się rywale, którzy triumfowali aż osiem razy. Czterokrotnie wygrywały Górki, a w jednym starciu padł remis. W pamięci mamy zeszłe spotkania z tym rywalem, a więc podział punktów podczas oficjalnego otwarcia obiektu, wygrana rzutem na taśmę na wyjeździe 2:3, która ostatecznie pozwoliła na awans do A-klasy czy ostatnia przekonywująca wygrana 5:1 wskazują, że Iskra jest dla nas szczególnym przeciwnikiem. Czwartkowy mecz odbędzie się na boisku rywala, na którym co ciekawe wygrywaliśmy tylko raz. Teraz liczymy na powtórkę wyniku z rundy jesiennej i najważniejsze komplet punktów!

Z największą przyjemnością chcielibyście zaprosić społeczność LKS Górki na mecz z Iskrą Brzączowice, który odbędzie się w czwartek - 13.06.19 - o godz. 18:00 na boisku rywala. Emocje zagwarantowane!

Kolejka 25. w dniach 12/13.06.2019 - spotkania zaległe

Jordan Zakliczyn 2:1 (2:1) LKS Rudnik