Kalwarianka vs Górki, 20.06.20, fot. O.Bzowski

"To już jest koniec", czyli 29. kolejka - zapowiedź

• autor: oliwier234gprzed, 2019-06-18 23:07

Trzy dni wcześniej niż reszta  A-klasowej stawki, rywalizację w sezonie 2018/19 zakończy drużyna Górek Myślenice, która w ostatnim starciu zagra z LKS Rudnik. Pojedynek z solidnym przeciwnikiem zamknie rozgrywki w najlepszym w historii roku piłkarskim, a myśleniczanie w tabeli ligowej ostatecznie zajmą lokatę na podium!

W środę wszystkie spotkania obligatoryjnie rozpoczną się o godz. 18:00, a w pierwszej kolejności skupimy się na meczu z LKS Rudnik. Drużyna Górek po raz pierwszy z tą ekipą spotkała się w sierpniu 2017 roku, kiedy jako beniaminek rywalizowaliśmy ze spadkowiczem klasy okręgowej. Wówczas z wymiany ciosów przy Solidarności 6 zwycięsko wyszli myśleniczanie pokonując rywala 4:3. Rewanżowe starcie na początku 2018 roku było długo wyczekiwanym pojedynkiem, w którym obydwa zespoły po zmianie szkoleniowców musiały na wiosnę walczyć o pozostanie w lidze. Tamto starcie to swoisty rollercoster, jednak ostatecznie, to podopieczni trenera Wojciecha Czajki odnieśli wygraną 2:3, po bramce zdobytej w 93. minucie przez Pietrzyka. Mecz z rundy jesiennej tego sezonu, rozgrywany na boisku rywala, był dosyć trudny, zważywszy na fakt gry w osłabieniu przez ponad godzinę. Myśleniczanie wywieźli z Rudnika cenny punkt, chociaż w drugiej połowie zdecydowanie przeważali i mogli wygrać. Opisywane mecze świadczą, ze Górki nie odniosły jeszcze bezpośredniej porażki od najbliższego rywala. Chociaż LKS nadal jest w walce o pierwszą piątkę, a aktualnie zajmowana szósta lokata z dorobkiem 39 pkt, to na pewno nie jest wszystko na co stać podopiecznych trenera Bartłomieja Łętochy. Przed naszymi zawodnikami na pewno trudne zadanie w walce o szesnasty triumf, jednak to piłkarze z Rudnika przyjadą do Myślenic, skąd tylko jeden zespół wyjechał z kompletem punktów w tej rundzie, a przeciwnik triumfował w zaledwie 4 z 13 wyjazdowych pojedynków w całym sezonie. Liczymy, że drużyna pod wodzą Wojciecha Czajki powalczy o wyśrubowanie rekordu punktowego i pozytywnie zakończy zmagania.

Środowe zawody, zamykające rywalizację w sezonie 2018/19, będą szczególne dla Kamila Plewy, który kończy swoją przygodę z pierwszym zespołem Górek. Kariera naszego obrońcy w klubie z Górnego Przedmieścia trwała przed jedenaście lat, a Kamil łącznie rozegrał ponad 200 spotkań ligowych. Chociaż na podziękowania przyjdzie jeszcze czas, to już dzisiaj pragniemy powiedzieć jedno słowo - DZIĘKUJEMY!!!

Oprócz emocjonującego starcia Górek z Rudnikiem, na środę zaplanowano sześć równie ciekawych meczów. W trzech pojedynkach zespoły mogą rozstrzygnąć sprawę pozostania w lidze, która przez niewielkie różnice dalej jest niewiadomą. Myślenicką A-klasę po zakończeniu sezonu opuści najprawdopodobniej pięć ekip, a do ostatniego meczu o dalszą grę w lidze będą walczyć m.in. Iskra Brzączowice, Zielonka Wrząsowice, Lubomir Wiśniowa czy Orzeł Nowa Wieś, a co najistotniejsze drużyny te rozegrają bezpośrednie spotkania między sobą. W Brzączowicach, Iskra spróbuje podtrzymać passę czterech meczów bez porażki i powalczyć z Zielonką o wygraną. Tą samą nadzieję mają piłkarze z Nowej Wsi, którzy wybiorą się do Poznachowic Dolnych. Sytuacja Orła jest o tyle trudna, że każda strata punktów przekreśla ich szanse na utrzymanie. Do grona ciekawych meczów wliczyć możemy również starcie Iskry Głogoczów i Topora Tenczyn. Gospodarze tego starcia już na pewno czeka degradacja, jednak zespół będzie chciał miłym akcentem pożegnać się z rywalizacją i sprawić niespodziankę z solidnym zespołem.

W pozostałych trzech meczach rozstrzygnąć się mogą losy pierwszej części tabeli. Wszystkie lokaty na podium są już obstawione, jednak mistrz A-klasy - Jordan Zakliczyn - rozegra jeszcze dwa mecze. Pewny promocji do klasy okręgowej zespół w środę podejmował będzie Skalnik Trzemeśnia. Chociaż rywale dysponują dosyć solidnym zespołem, to wydawać się może, że będzie im bardzo trudno nawiązać walkę z najlepszym w stawce klubem. Wyjazd po trzy punkty będzie chciała wypełnić Rokita Kornatka, która w środę wybierze się do Stróży, aby zagrać z LKS Trzebunia. Podopieczni trenera Adama Piwowarczyka w rundzie wiosennej spisywali się gorzej niż na jesieni, jednak ewidentny wpływ na tą sytuację miały ciągłe braki kadrowe. Rokitę nadal stać na miejsce w pierwszej czwórce, jednak niezbędny do tego będzie komplet oczek w pojedynku z outsiderem ligi. Rywalizację w przedostatniej, 29. kolejce zwieńczy pojedynek Clavii z Beskidem, uznany za szlagier obecnej serii spotkań. Malo kto jest w stanie wskazać faworyta w tym meczu, ponieważ obie ekipy przez cały sezon prezentują solidny poziom. Po dosyć zasłużonej porażce z Górkami, ekipa gospodarzy będzie chciała odbudować się i w pojedynku z wiceliderem pokusić o przełamanie. W kolejce pauzę odbędzie Iskra Brzączowice

Z największą przyjemnością zapraszamy naszych kibiców i sympatyków na ostatnie spotkanie w sezonie 2018/19, w którym zmierzymy się z solidnym LKS Rudnik. Zachęcamy do wsparcia zespołu w pojedynku przy ul. Solidarności 6 w Myślenicach. Mecz zaplanowana na środę - 19. czerwca - na godz. 18:00! Emocje zagwarantowane!!!

Kolejka 29. w dniu 19.06.2019

Górki Myślenice - LKS Rudnik  2019-06-19, 18:00, Myślenice - Solidarności