Górki vs Staw 07.05.16

SENIORZY REZERWY: Grodzisko lepsze na koniec sezonu,...

• autor: oliwier234gprzed, 2019-06-26 22:48
SENIORZY REZERWY: Grodzisko lepsze na koniec sezonu, Grodzisko 4:1 Górki II

Wracając do zaległości nie możemy zapomnieć o kilku słowach na temat ostatniego meczu ligowego drużyny rezerw, która w sobotę - 15 czerwca - zakończyła zmagania w sezonie 2018/19 w B-klasie. Nasi zawodnicy grając w mocno eksperymentalnym składzie, przegrali mecz 4:1, a honorowego gola zdobył Tomasz Stanach.

LKS Grodzisko Raciechowice - LKS Górki II Myślenice 4:1 (1:0)

1:0 3’ K.Łysek

2:0 83’ K.Łysek

3:0 84’ B.Kalemba

3:1 88’ T.Stanach

4:1 90’ J.Kalemba - rzut wolny

Grodzisko: Patryk Leśniak - Mateusz Piech, Marcin Dudzik, Jarosław Galos, Jakub Kalemba, Bartłomiej Kalemba, Krzysztof Kasprzyk, Kamil Łysek, Wojciech Oleś, Mateusz Spytek, Tomasz Śmigla

Górki II: Filip Kudas - Dariusz Maślak (85’ Michał Wierzba), Paweł Tułacz (35’ Jakub Wątor), Dawid Miętka, Sylwester Irzyk - Marek Ulman (88’ Oliwier Bzowski), Vasilis Tomazos, Kacper Wojtan (kapitan; 82’ Tomasz Stanach), Radosław Zduń, Jan Ulman - Maciej Turała

Sędziowie: Krzysztof Salawa oraz Michał Popek i Michał Scharffer (KS Myślenice)

Widzów: 15

Miejsce: Boisko LKS „Grodzisko” w Raciechowicach

W ostatnim meczu sezonu drużyna Górek II Myślenice wybrała się do Raciechowic, gdzie czekało ich trudne starcie z wiceliderem - Grodziskiem. Zespoły z Myślenic i Raciechowic znają się doskonale z rywalizacji B-klasowej, gdzie do niedawna regularnie rozgrywały spotkania w praktycznie każdym sezonie. Po jesiennej, skromnej porażce przed własną publicznością, z nadziejami podchodziliśmy do najbliższego pojedynku i chociaż przeciwnikiem była jedna z najlepszych ekip w stawce, to wierzyliśmy w końcowy sukces. Niestety, na ostatni mecz ekipa Górek wybrała się bez kluczowych zawodników - Sławomira Pilcha, Konrada Polewki, Tomasz Puto, Przemka Kołodzieja czy grającego trenera Andrzeja Szlachetki, a na dodatek nie mogliśmy skorzystać z zawodników pierwszej drużyny. Do wyjściowej jedenastki powrócił m.in. Marek Ulman, a zespół z nadziejami przystąpił do meczu.

Początek zawodów wskazywał, że to gospodarze tego starcia będą prowadzić grę. Spotkanie bardzo słabo rozpoczęli myśleniczanie, którzy stracili gola już w 3. minucie. Trafienie dla Grodziska było konsekwencją błędu w defensywie, a grający w pierwszych chwilach ofensywny futbol rywale, wykorzystali niefortunną pomyłkę. W kolejnej części zawodów, ekipa Górek II skupiła się na pewniejszej grze w obronie, jednak przez zdecydowaną większość czasu miała problem z przedostaniem się pod pole karne. Miejscowa ekipa ciągle atakowała, jednak po nie najlepszym początku graliśmy już trochę lepiej. Pod koniec połowy zdarzały się sporadycznie akcje na połowie przeciwnika, napędzane głównie skrzydłami, na których grali Marek i Jan Ulman. Pierwsza zmiana w szeregach gości zaszła już w 35. minucie, a zgłaszającego problemy zdrowotne Pawła Tułacza zastąpił Jakub Wątor. Do przerwy Grodzisko utrzymało skromne prowadzenie.

Na drugą połowę myśleniczanie wyszli szczególnie zmotywowani i widać było w nich chęć walki. Dysponujący zaledwie jedenastoosobową kadrą zespół przeciwnika grał spokojnie, nie tracąc sił na niepotrzebne ataki. Ekipa Górek podjęła się kilku prób strzeleckich, a blisko trafienia byli m.in. Jan Ulman czy Kacper Wojtan, a także Vasilis Tomazos po uderzeniach ze stałych fragmentów gry. Rywale oddali pole gry, a mecz wchodząc w swoją decydującą fazę dalej był nierozstrzygnięty. W 82. minucie na murawie pojawił się Tomasz Stanach, który nie stanął tak jak zwykle między słupkami, lecz z konieczności wystąpił w linii ofensywnej. Niestety, dwie kolejne akcje przyniosły bardzo nieszczęśliwie bramki dla Grodziska, a starcie zostało już definitywnie rozstrzygnięte. W końcowej części meczu występ zanotowali również Michał Wierzba i Oliwier Bzowski. Myśleniczanie w 88. minucie zanotowali honorowe trafienie w zawodach po zamieszaniu w polu karnym i uderzeniu Tomka Stanacha. Ostateczny rezultat przeciwnik zdobył po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego, a po tej akcji arbiter zakończył pojedynek.

W starciu z Grodziskiem murowanym faworytem była ekipa gospodarzy, mimo to nasz zespół był w stanie powalczyć i przez długi czas usiłował zdobyć bramkę na wyrównanie. Grodzisko odniosło w pełni zasłużone zwycięstwo, pozwalające na zakończenie rozgrywek z tytułem wicemistrzowskim. Ostatecznie ekipa Górek II kończy pierwszy w historii sezon na ósmym miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie dwóch punktów. Stan posiadania mógł być zdecydowanie większy, a ekipa pod wodzą nieobecnego w sobotę Andrzeja Szlachetki może mówić o sporym pechu, gdyż punkty w starciach z Karpatami II, Sępem i Szczeblem były na wyciągnięcie ręki. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za grę w drugim zespole i mamy nadzieję, że będziemy mogli ich oglądać w przyszłym sezonie.