Górki Myślenice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

Górki vs Zielonka - 13.10.19, fot. P.Biela
Ładowanie...

Kalendarium

17

10-2019

czwartek

18

10-2019

piątek

19

10-2019

sobota

SENIORZY: Wróblowianka Kraków vs Górki Myślenice - A-klasa, Wróblowice, 11:00

20

10-2019

niedziela

SENIORZY REZERWY: Górki II Myślenice vs Szczebel Lubień - B-klasa, Myślenice - ul. Solidarności 6, 15:00

21

10-2019

pon.

22

10-2019

wtorek

23

10-2019

środa

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 200, wczoraj: 489
ogółem: 1 254 956

statystyki szczegółowe

Aktualności

Podsumowanie statystycznie A-klasy i innych lig

  • autor: oliwier234gprzed, 2019-07-11 21:51

Powoli kończymy cykl artykułów podsumowujących sezon 2018/19 w rozgrywkach piłkarskich w naszym regionie. Kilka tygodni temu zakończyła się rywalizacja w piątej lidzie i A-klasie, a nieco wcześniej letnią przerwę rozpoczęły drużyny występujące w popularnej serie B. W niedawno zakończonym sezonie, LKS Górki reprezentowały dwie ekipy seniorskie.

 

Podsumowanie A-klasa

1. Jordan Zakliczyn - 67 pkt, 88:38, 21-3-4 - awans do KO, mistrz sezonu 2018/19

Jordan Zakliczyn tytuł mistrzowski i awans, a w zasadzie powrót po trzech latach do klasy okręgowej zapewnił sobie na kilka kolejek przed końcem rywalizacji. Bardzo solidna runda jesienna i praktycznie powielenie wyniku punktowego na wiosnę spowodowało, że żaden z zespołów nie mógł mierzyć się z podopiecznymi Marcina Kwatera w tym sezonie. Chociaż w pewnym momencie Górki miały zaledwie trzy punkty straty do Jordana, to zespół ten pewnie odparł atak i triumfując w bezpośrednim starciu niejako potwierdził swoje ambitne cele. Ekipa łącznie w całym sezonie triumfowała w 21 z 28 pojedynków i w pełni zasłużenie awansowała do wyższej klasy rozgrywkowej.

2. Beskid Tokarnia - 53 pkt, 90:55, 17-2-9

Kolejny sezon w ścisłej czołówce w A-klasowej rywalizacji zakończyła ekipa Beskidu Tokarnia, która ponownie otarła się o awans do ligi okręgowej. Chociaż zespół prowadzony przez trenera Wróbla stracił aż czternaście punktów do poprzedzającego Jordana, to jeszcze po rundzie jesiennej był wymieniany w gronie najpoważniejszych kandydatów. Najskuteczniejsza drużyna w lidze w łącznie wygrywała siedemnastokrotnie. Beskidowi w rozgrywkach zdarzyły się częste wpadki, jednak mimo to zdobycz zaledwie 53 punktów pozwoliła na zdobycie drugiego miejsca i równie prestiżowego tytułu wicemistrzostwa ligi.

3. Górki Myślenice - 50 pkt, 60:35, 15-5-8

Skład podium uzupełnia drużyna Górek Myślenice, która w sezonie zdobyła rekordową dla siebie ilość aż 50 punktów. W przedsezonowych zapowiedziach mało kto spodziewał się tak wspaniałego rezultatu ekipy z Górnego Przedmieścia, walczącą rok temu o pozostanie w lidze. Bardzo dobra dyspozycja w drugiej części rundy jesiennej i na początku tegorocznej rywalizacji spowodowała, że myśleniczanie przez długi czas byli brani pod uwagę nawet w kwestii awansu do piątej ligi. Ostatecznie ta sztuka nie powiodła się, jednak dla Górek obecny wynik jest na pewno niespodziewanym i spektakularnym sukcesem.

4. Clavia Świątniki Górne - 49 pkt, 65:60, 15-4-9

Drużyna ze Świątnik Górnych przed sezonem była określana w gronie ekip, które mogą walczyć o czołowe lokaty. Ambitne cele zweryfikowały liczne kontuzje i zawieszenia, a zespół przez praktycznie cały okres rywalizacji musiał radzić sobie z problemami kadrowymi. Absencje nie pokrzyżowały Clavii w osiągnięciu naprawdę przyzwoitego wyniku, tym bardziej, że podopiecznym trenera Bartka Piszczka do podium zabrakło tylko punktu. Warto wspomnieć, że czwarta pozycja i zdobycz 49 oczek, to najlepszy wynik ekipy w ostatnich latach, która nieprzerwanie od 2007 roku regularnie występuje w myślenickiej A-klasie.

5. Topór Tenczyn - 43 pkt, 69:68, 14-1-13

Zwycięstwa w połowie ligowych spotkań i dodatkowy punkt z remisowego starcia pozwoliły odmłodzonemu zespołowi Topora Tenczyn na zajęcie piątego miejsca w tabeli końcowej. Dla drużyny prowadzonej przez trenera Zdzisława Gacka ten wynik z pewnością jest sporym sukcesem, tym bardziej, że ekipa bazuje głównie na młodych zawodnikach. Ten fakt przyczynił się, że liczne zwycięstwa przeplatały się z częstymi porażkami, a forma zespołu to swoista sinusoida. Warto zaznaczyć, że jeżeli w Tenczynie nie zajdzie jakaś wielka rewolucja, to ekipa ta w przyszłości na pewno stanie się czołowym klubem w stawce.

6. LKS Rudnik - 42 pkt, 55:45, 12-6-10

Znany ze swojego stylu gry LKS Rudnik zakończył rywalizację w sezonie 2018/19 na szóstej pozycji. Chociaż wstępny podział drużyn sygnalizował, że ekipa z Rudnika zagra w B-klasie, to drużyna wykorzystała nadarzającą się okazję i w rywalizacji powalczyła o czołowe lokaty, do których przyzwyczaiła nas w minionych latach. Szóste miejsce to wynik z pewnością napawający optymizmem sympatyków tego klubu, a ekipa pod wodzą trenera Bartłomieja Łętochy powinna liczyć się w następny sezonie, co najmniej w walce o pierwszą część notowania.

7. Rokita Kornatka - 41 pkt, 54:49, 12-5-11

Największy spadek w czołówce zanotował zespół Rokity Kornatka, która po bardzo solidnej jesieni i zajmowaniu lokaty na podium rozgrywek, ostatecznie uplasowała się na dopiero siódmej lokacie. Podopieczni szkoleniowca Adama Piwowarczyka, podobnie jak zespół Clavii, w niedawno zakończonym sezonie musieli radzić sobie z poważnymi problemami kadrowymi. Zespół w rundzie rewanżowej triumfował w zaledwie czterech spotkaniach, jednak przewaga z jesiennej rywalizacji pozwoliła na pewne utrzymanie w lidze i zajęcie pozycji w środku stawki.

8. Lubomir Wiśniowa - 38 pkt, 40:41, 10-8-10

Miejsce w połowie stawki utrzymał Lubomir Wiśniowa. Osiemnaście punktów podczas jesiennej rywalizacji i dokładnie dwadzieścia oczek w rundzie rewanżowej, to bardzo obiecujące wyniki podopiecznych trenera Kazimierza Wincenciaka. Dla Lubomira był to już trzeci z rzędu sezon w A-klasie i co najistotniejsze końcowy wynik okazał się najlepszym w historii. Ekipa z Wiśniowej ma powody do zadowolenia, a jej defensywny styl zapewnił utrzymanie na kilka kolejek przed końcem sezonu.

9. Skalnik Trzemeśnia - 38 pkt, 52:48, 10-8-10

Pozycję w pierwszej dziesiątce zajmowaną po pierwszej fazie sezonu utrzymał ósmy na zakończenie Skalnik Trzemeśnia. Ekipa po raz kolejny pokazała, że stać ją na solidne wyniki i chociaż na początku rundy wiosennej spisywała się nie najlepiej, to w następnej fazie sezonu pokusiła się o zwycięstwa i łącznie zdobyła 38 punktów. Drużyna z Trzemeśni, podobnie jak Clavia, występuje w myślenickiej A-klasie nieprzerwanie od 12 lat i raczej nic nie wskazuje, że zespół ten może opuścić ligę po zakończeniu przyszłego sezonu.

10. Zielonka Wrząsowice - 36 pkt, 46:56, 10-6-12

Ostatnie bezpieczne miejsce, które zagwarantowało utrzymanie należy do spadkowicza klasy okręgowej - Zielonki Wrząsowice. Drużyna w zimowej przerwie zmieniła szkoleniowca i chociaż na początku rywalizacji wiosennej zanotowała kilka porażek z rzędu, to przełamanie i passa pięciu meczów bez przegranej w samej końcówka przyczyniła się do utrzymania. Co ciekawe, zespół prowadzony przez trenera Pawła Tomeczko pozostał w lidze, dzięki remisowi w ostatniej kolejce w starciu z Hejnałem, a cenny punkt pozwolił Zielonce nadal występować w A-klasie.

11. Hejnał Krzyszkowice - 34 pkt, 47:59, 9-7-12 - spadek do B-klasy

Beniaminkowie sezonu 2018/19 w myślenickiej A-klasie opuszczają ligę po rocznej przygodzie, jednak bardzo bliski pozostania w lidze był kończący rywalizację na jedenastym miejscu Hejnał Krzyszkowice. Podopieczni trenera Łukasza Noconia na wiosnę grali już zdecydowanie lepiej i chociaż ich dyspozycja była naprawdę dobra (kontynowanie passy siedmiu meczów bez porażki), to wyraźne pogorszenie formy w ostatnich spotkaniach przyczyniło się do spadku zespołu. Biorąc pod uwagę fakt, że Hejnał miał poważne problemy kadrowe w czasie zimowej przerwy, to jedenaste miejsce w stawce jest niezłym rezultatem.

12. Iskra Brzączowice - 30 pkt, 51:67, 8-6-14 - spadek do B-klasy

Drugi z beniaminków - Iskra Brzączowice - żegna się z A-klasową rywalizacją. Chociaż ekipa z Brzączowic notowała wiele porażek, to w decydującej fazie sezonu odniosła trzy zaskakujące zwycięstwa, a w nich pokonała u siebie Beskid 2:1 i Górki 2:0, a na wyjeździe rozgromiła Clavię 1:5. Strata z pierwszej rundy i niewielka zdobycz punktowa nie pozwoliły Iskrze realnie myśleć o utrzymaniu, lecz godne zaprezentowanie się w samej końcówce przyczyniło się, że ekipa z tarczą wraca do popularnej serie B.

13. Orzeł Nowa Wieś - 29 pkt, 38:68, 8-5-15 - spadek do B-klasy

Miniony sezon dla zespołu Orła Nowa Wieś był najlepszym w historii występów w myślenickiej A-klasie. Wzmocnienie składu i nie najgorsza pozycja wyjściowa wskazywała, że podopieczni trenera Marcina Przęczka mogą powalczyć o pozostanie w lidze. Klub na początku sensacyjnie pokonał Jordan (jako jedyny na wiosnę) czy zremisował z Górkami, jednak te rezultaty nie wystarczyły, aby występować w kolejnej edycji rozgrywek  A-klasy. Orły z Nowej Wsi kończą sezon ze sporym niedosytem i wracają do B-klasy po dokładnie sześciu sezonach spędzonych w naszej lidze.

14. Iskra Głogoczów - 23 pkt, 27:62, 6-5-17 - spadek do B-klasy

Po czterech latach przygody w A-klasie, Iskra Głogoczów również notuje spadek do niższej klasy rozgrywkowej. Ekipa w czasie zimowej przerwy poradziła sobie z problemami kadrowymi i stanęła na starcie rywalizacji wiosennej. Już po pierwszych spotkaniach na wiosnę widoczny był fakt, że pozostanie w lidze będzie bardzo trudnym zadaniem, a zespół przegrywał mecz za meczem. Dużym kłopotem w zespole była najsłabsza w lidze skuteczność, a drużyna zdobyła zaledwie 27 bramek. Iskra na pewno będzie walczyła o powrót do A-klasy, a klub poczynił już pierwsze zmiany organizacyjne.

15. LKS Trzebunia - 17 pkt, 32:63, 3-8-17 - spadek do B-klasy

Ostatnia pozycja w notowaniu ligowym na zakończenie rozgrywek należy do LKS Trzebunia. Zmiana trenera w zimowej przerwie nie pomogła i chociaż ekipa zdobyła więcej punktów niż w rozgrywkach jesiennych, to nie była w stanie podjąć walki o pozostanie w lidze. Ekipa z Trzebuni wraca do B-klasy po trzech latach i chociaż w każdym z trzech sezonów nie była czołowym zespołem, to poznała się jako bardzo trudny przeciwnik. O tym fakcie doskonale przekonał się zespół Górek, który w minionych dwóch sezonach zanotował z Trzebunia aż cztery remisy.

Podsumowanie IV liga

Po niezłym sezonie 2017/18 w wykonaniu drużyn reprezentujących myślenicki podokręg w IV lidze, runda jesienna stała się jeszcze bardziej okazała jeśli chodzi o wynik sportowy, a to napawało optymizmem przed rewanżami. W nich o mistrzostwo ligi walczyła drużyna Dalinu Myślenice (61 pkt), która ostatecznie zakończyła rywalizację na drugim miejscu. Mistrzem rozgrywek okazała się być prowadząca po jesieni Jutrzenka Giebułtów (67 pkt), a ekipa ta po sensacyjnym triumfie w dwumeczu nad Unią Tarnów, awansowała do III ligi. Solidny sezon ma za sobą również ekipa Pcimianki Pcim. Odmłodzona drużyna wywalczyła dziewiątą lokatę (41 pkt) i swój jubileusz pięćdziesięciolecia działalności może świętować nadal rozgrywając spotkania ligowe w IV lidze.

Podsumowanie V liga

Rywalizacja w rundzie wiosennej w piątej lidze nie była zbytnio ciekawa, ponieważ zespoły w większości utrzymały swoje pozycje z pierwszej fazy sezonu. Mistrzostwem i awansem do IV ligi pochwalić może się drużyna Czarnych Staniątki (59 pkt), która wypędziła drugą Targowiankę Targowisko (56 pkt) i trzecią Gdovię Gdów (51 pkt). Skład podium wyraźnie sugeruje, że to drużyny z Podokręgu Wieliczka w tym roku zdominowały rywalizację w piątej lidze. Najwyżej ze sklasyfikowanych drużyn pochodzących z naszego regionu, to czwarta Raba Dobczyce (49 pkt), wyprzedzająca piątą Dziecanovię (45 pkt) - beniaminka rozgrywek. Pewną lokatą w środku tabeli może pochwalić się siódmy Pasternik Ochojno (32 pkt) i dziewiąty Orzeł Myślenice (29 pkt). Utrzymanie w lidze wywalczyło także Tempo Rzeszotary (28 pkt), kończące sezon na dziesiątej lokacie. Przygodę z piątą ligą zakończyły dwunasta Wróblowianka (23 pkt), trzynasta Gościbia Sułkowice (22 pkt) i czternaste Karpaty Siepraw (16 pkt). O ile zespoły z Wróblowic i Sułkowic miały jeszcze szansę prześcignąć jedenastych Wiarusów Igołomia (podokręg wielicki), to Karpaty w czasie rewanżów były bezsilne i w ciągu całej rundy zdobyły zaledwie jeden punkt oraz strzeliły tylko dwie bramki. Ekipa Wróblowianki wraca do A-klasy po rocznej przerwie, natomiast dla Gościbi i Karpat jest to najniższa klasa rozgrywkowa od co najmniej 2001 roku.

Podsumowanie B-klasa gr. I

Rywalizację w sezonie 2018/19 w B-klasie gr. I wzięła udział drużyna Górek II Myślenice. Nasza ekipa zajęła w niej ostatnią pozycję z dorobkiem tylko dwóch punktów, jednak biorąc pod uwagę, że był to pierwszy sezon działalności oraz dla większości zawodników był to debiut z seniorską piłką nożną, to nie należy brać udziału pod uwagę żadnego wyniku sportowego. Klub Górki zrzesza ponad czterdziestu piłkarzy, mogących rozgrywać zawody w seniorskich rozgrywkach, a posiadanie drużyny rezerw jako bezpośredniego zaplecza jest bardzo dobrym i przyszłościowym rozwiązaniem. W B-klasie gr. I mistrzostwo ligi i bezpośredni awans do A-klasy uzyskał Sokół Borzęta, który zdobył 40 z 42 możliwych do zdobycia punktów. Drugą lokatę w stawce zajęło Grodzisko Raciechowice (29 pkt) od lat plasujące się w czołówce popularnej serie B. Pozycja na najniższym stopniu podium należy do Wichra Stróża (26 pkt) i jest to najlepszy w ciągu ostatnich lat sezon dla zespołu ze Stróży. Czwarta lokata w tabeli końcowej należy do Orła II Myślenice, a piąta do Szczebla Lubień (obie po 19 pkt). Dalej w ligowej tabeli sklasyfikowany jest szósty Sęp Droginia (15 pkt) i siódme Karpaty II Siepraw (13 pkt).

Podsumowanie B-klasa gr. II

Rywalizacja w drugiej grupie B-klasy również zostaną rozstrzygnięta na kilka kolejek przed końcem, a z awansu do A-klasy może cieszyć się Staw Polanka (35 pkt). Zespół prowadzony przez trenera Pawła Płonkę wraca do tej ligi po dwunastu latach. Druga lokata należy do Cyrhli Krzczonów (27 pkt), a skład podium uzupełnił dobrze dysponowany na wiosnę Jawor Jawornik (23 pkt). W końcowej tabeli czwarte miejsce utrzymał zespół rezerw Gościbii (20 pkt), który o dwa punkty wyprzedził debiutujący w rozgrywkach Radwan Skomielną Czarną. Na szóstej pozycji rywalizację zakończyła Dukla Bysina (16 pkt), a co ciekawe od przyszłego sezonu nasza ekipa będzie rywalizowała z tym zespołem w jednej lidze. Tabelę ligową zamknęła doświadczona ekipa Raby II Dobczyce (12 pkt) oraz Cisy Harbutowice (9 pkt). Na koniec warto wspomnieć, że drużyny Orła II i Gościbii II nie staną na starcie rywalizacji w sezonie 2019/2020.

Tabela IV ligi - http://www.90minut.pl/liga/1/liga10028.html

Tabela V ligi gr. III - http://www.90minut.pl/liga/1/liga10080.html

Tabela A-klasy Myślenice - http://www.90minut.pl/liga/1/liga10086.html

Tabela B-klasy gr. I Myślenice - http://www.90minut.pl/liga/1/liga10111.html

Tabela B-klasy gr. II Myślenice - http://www.90minut.pl/liga/1/liga10112.html

...


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [66]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

Wróblowianka Kraków Górki Myślenice
Wróblowianka Kraków   Górki Myślenice
2019-10-19, 11:00:00

Wróblowice

Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Ostatnie spotkanie

Górki MyśleniceZielonka Wrząsowice
Górki Myślenice 5:0 Zielonka Wrząsowice
2019-10-13, 16:00:00
Myślenice - ul. Solidarności 6
galeria »   relacja »

Wyniki

Ostatnia kolejka 11
Skalnik Trzemeśnia 0:1 Beskid Tokarnia
Rokita Kornatka 2:2 Sokół Borzęta
Lubomir Wiśniowa 0:3 Staw Polanka
LKS Rudnik 2:1 Topór Tenczyn
Karpaty Siepraw 0:1 Wróblowianka Kraków
Gościbia Sułkowice 3:1 Clavia Świątniki Górne
Górki Myślenice 5:0 Zielonka Wrząsowice

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 12
Beskid Tokarnia - Clavia Świątniki Górne
Zielonka Wrząsowice - Gościbia Sułkowice
Wróblowianka Kraków - Górki Myślenice
Topór Tenczyn - Karpaty Siepraw
Staw Polanka - LKS Rudnik
Sokół Borzęta - Lubomir Wiśniowa
Skalnik Trzemeśnia - Rokita Kornatka

Statystyki drużyny

Losowa galeria

01.09.2013 Sieprawianka 3-2 Górki
Ładowanie...