24

08-2019

25

08-2019

SENIORZY: Górki Myślenice vs Rokita Kornatka - A-klasa, Myślenice - Solidarności 6, 17:00

SENIORZY REZERWY: Cyrhla Krzczonów vs Górki II Myślenice - sparing, Krzczonów, 17:00

• autor: oliwier234gprzed, 2019-07-23 14:30

Znane polskie przysłowie określa, że początki nie zawsze bywają szczególnie szczęśliwe, jednak drużyna Górek pomyślnie rozpoczęła cykl meczów kontrolnych od solidnego występu z niezłym rywalem. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki zremisowali w pojedynku z Orłem Myślenice 2:2 i chociaż w zawodach wystąpili w solidnie osłabionym składzie, to mimo to potrafili zaprezentować się na naprawdę dobrym poziomie.

LKS Górki Myślenice - LKS Orzeł Myślenice 2:2 (1:0)

1:0 35' M.Zięba

1:1 46' K.Depta

1:2 58' S.Olesek

2:2 72' K.Rączka as. P.Maślak

Górki: Artur Szlachetka (46' Łukasz Rutkowski) - Paweł Maślak, Ireneusz Ziaja, Mateusz Kubiński, Jarosław Kuchnia - Mateusz Obierzyński (65' Marek Zięba), Tomasz Kania, Mateusz Biela (80' Testowany I) - Marek Zięba (46' Mateusz Sabała) - Kamil Malina (46' Testowany II), Kamil Rączka (75' Kamil Malina)

Pierwszy mecz kontrolny w czasie krótkiego okresu letnich przygotowań nasza ekipa zagrała z dziewiątym zespołem niedawno zakończonych rozgrywek w klasie okręgowej. Zespół Orła Myślenice to solidna drużyna, która od tego roku opiera swoją grę głównie na młodych piłkarzach, uzupełnionych w części przez doświadczonych Orłowców. Ekipa z Górnego Przedmieścia do meczu przystąpiła z chęcią sprawdzenia nowych wariantów taktycznych oraz przypomnienia sobie podstawowych założeń z gry podczas rundy wiosennej. Warto zaznaczyć, że obydwa zespoły musiały poradzić sobie z licznymi brakami kadrowymi, a po stronie zespołu Górek do nieobecnych zaliczyć można: M.Pietrzyka, K.Kubiczka, T.Sabałę, P.Dąbrowę, K.Turałę, R.Bujasa, B.Bednarza czy B.Górkę, a ponadto biorąc pod uwagę, że w czasie jesiennej rywalizacji grać nie będą I.Dudek i K.Plewa, to wśród nieobecnych było aż siedmiu zawodników z wybranego na stronie składu sezonu.

Początek zawodów niejako wskazywał na przebieg całej pierwszej połowy, w którym to ekipa Górek przeważała w ofensywie, a rywale skupili się na poprawnej grze obronnej. Nasi piłkarze stwarzali liczne sytuacje, jednak nie mogli znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego tego dnia Marka Pajkę – golkipera gości. Swoimi szansami popisali się m.in. Marek Zięba, Kamil Malina czy nowy nabytek zespołu Górek – Kamil Rączka. Wynik spotkania w 35. minucie otworzył pierwszy z wyżej wymienionych. W sytuacji bramkowej błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnił obrońca Orła, a nasz zawodnik bezlitośnie wykorzystał okazję i w sytuacji sam na sam nie pomylił się. Miejscowa ekipa miała jeszcze kilka szans na podwyższenie prowadzenia, jednak pierwsza część zakończyła się rezultatem 1:0. Początek drugiej połowy to ambitne ataki Orła, a zespół prowadzonych przez duet trenerski - Kamila Ostrowskiego i Dawida Sudra postawił na wysoki pressing. Ich postawa przyniosła efekty natychmiastowo, a goście doprowadzili do remisu w 46. minucie, po bardzo dobrym strzale zza pola karnego. W kolejnych minutach, Orzeł zaprezentował się z obiecującej strony, a po kilkunastu minutach podwyższył na 1:2. Stracona bramka była konsekwencją dośrodkowania z rzutu rożnego i zamieszania w polu karnym. Po strzelonym golu ekipa z Dolnego Przedmieścia cofnęła się do gry defensywnej, a ten fakt wykorzystali podopieczni trenera Wojciecha Czajki. Blisko trafienia po strzale z rzutu wolnego był Mateusz Sabała, a kilkoma okazjami popisali się napastnicy. W 72. minucie bardzo dobre podanie od świetnie dysponowanego tego dnia Pawła Maślaka z prawej strony wykorzystał Kamil Rączka, który w swoim debiucie zdobył pierwsze trafienie. W meczu dobrze zaprezentowali się bramkarze Górek - w pierwszej połowie kolejny pewny mecz zanotował Artur Szlachetka, a w drugiej nowy nabytek - Łukasz Rutkowski - popisał się kilkoma poprawnymi interwencjami. Zawody ostatecznie zakończyły się remisem 2:2.

Obiecujący występ w pierwszym meczu kontrolnym i remis w starciu z zawsze solidnym przeciwnikiem, to na pewno korzystny rezultat. Fakty są takie, że nikt zwycięstwa miejscowej ekipy nie poddałby do kontrowersji, jednak spotkania sparingowe mają charakter sprawdzenia nowego ustawienia oraz poszczególnych zawodników. Kolejny mecz nasza ekipa zagrała w przyszły czwartek (25.07), a w nim zmierzy się z beniaminkiem klasy okręgowej - Jordanem Zakliczyn. Zapraszamy na te zawody do Zakliczyna na godz. 19:00!