24

08-2019

25

08-2019

SENIORZY: Górki Myślenice vs Rokita Kornatka - A-klasa, Myślenice - Solidarności 6, 17:00

SENIORZY REZERWY: Cyrhla Krzczonów vs Górki II Myślenice - sparing, Krzczonów, 17:00

• autor: oliwier234gprzed, 2019-08-04 19:36

Za drużyną prowadzoną przez trenera Wojciecha Czajkę czwarty mecz kontrolny, w którym zespół Górek Myślenice na wyjeździe zmierzył się z rozpoczynającą przygotowania Iskrą Głogoczów. Spadkowicz i niedawny ligowy rywal okazał się być solidnym przeciwnikiem, a nasza ekipa w tym starciu odniosła drugie sparingowe zwycięstwo, pokonując dobrze znanego przeciwnika 1:3.

LKS Iskra Głogoczów - LKS Górki Myślenice 1:3 (0:1)

0:1 13' M.Biela as. J.Kuchnia

0:2 60' K.Rączka as. T.Kania

1:2 60'

1:3 65' K.Masłowiec as. T.Kania

Górki: Krystian Kubiczek (30' Artur Szlachetka (61' Łukasz Rutkowski)) - Tomasz Kania (67' Jarosław Kuchnia), Ireneusz Ziaja, Mateusz Kubiński, Jarosław Kuchnia (46' Sylwester Irzyk) - Marek Zięba, Mateusz Biela (75' Konrad Polewka), Mateusz Obierzyński (67' Kacper Wojtan) - Testowany I - Kamil Rączka (67' Kamil Malina), Kamil Malina (46' Kamil Masłowiec)

W czwartym meczu kontrolnym nasza ekipa zmierzyła się z niedawnym rywalem ligowym w rozgrywkach A-klasy, a w sezonie 2019/20 spadkowiczem tejże ligi - Iskrą Głogoczów. Sparingpartner miał za sobą pucharowe zmagania w pierwszej rundzie, gdzie przegrał z Cisami Harbutowice 1:4. Dla myśleniczan kolejne spotkanie towarzyskie miało charakter ostatecznego sprawdzenia ustawienia i obecnej dyspozycji zawodników. Po raz kolejny dały o sobie znać braki kadrowe, a na liście nieobecnych ponownie zauważyć można było M.Pietrzyka, R.Bujasa, braci Sabała, P.Dąbrowy, B.Bednarza, P.Maślaka czy K.Turały. Po sparingu w końcu możemy oficjalnie zaprezentować trzecie z naszych wzmocnień, a więc Kamila Masłowca, który wystąpił już w poprzednich meczach kontrolnych, a rok temu był bliski transferu do Górek.

Pierwsze minuty spotkania można uznać za dosyć wyrównane, a obie strony sporadycznie stwarzały sobie sytuacje ofensywne. Pierwsze zagrożenie ze strony gości, to celny strzał z dystansu, po którym bramkarz odbił piłkę zza linie końcową. Dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Jarosława Kuchni, idealnie odnalazło niepilnowanego Mateusza Bielę, który strzałem głową pokonał bramkarza rywala. Następnie swoje szanse mieli Kamil Malina i Marek Zięba, jednak w obu okazjach zabrakło skuteczności, a jej brak był głównym mankamentem w grze zespołu w sobotnim pojedynku. Pojawiły się także niewymuszone błędy, które rywale próbowali bezlitośnie wykorzystać. W wielu sytuacjach poprawnie interweniował Mateusz Kubiński, przerywając i nie dopuszczając do strzału. Gra naszej ekipy momentami była naprawdę obiecująca, jednak trafiały się zdecydowanie gorsze fragmenty. Do przerwy prowadziliśmy 1:0.

W drugiej części, to głównie myśleniczanie byli przy piłce i atakowali rywala. Prowadziliśmy grę w ofensywie, czego dowodem były liczne sytuacje podbramkowe. Swoje okazje na podwyższenie prowadzenia mieli Kamil Masłowiec czy Kamil Malina. W 60. minucie drugiego gola zdobył Kamil Rączka, który po podaniu od Tomasza Kani i indywidualnym rajdzie zdobył trafienie. Odpowiedź Iskry była momentalna, a indywidualny błąd obrońcy i sytuację sam na sam wykorzystał napastnik z Głogoczowa. Pięć minut później prowadziliśmy ponownie różnicą dwóch trafień. a trzecią bramkę zanotował Kamil Masłowiec, uderzając mocno pod poprzeczkę. W kolejnym fragmencie myśleniczanie urządzili sobie festiwal niewykorzystanych okazji, a końcowym rezultatem zawodów mogło być zdecydowanie większe zwycięstwo. Warto wspomnieć, że w drugiej połowie na murawie poza Sylwestrem Irzykiem, pokazali się również inni gracze drugiej ekipy - Kacper Wojtan i Konrad Polewka.

Drugie zwycięstwo w czwartym meczu kontrolnym z pewnością poprawiło humory i nastroje w szeregach ekipy Górek, która już w przyszłą sobotę, od pojedynku ze Stawem Polanka, rozpocznie rywalizację ligową.

We wtorek czeka nas generalny sprawdzian, a w nim zmierzymy się z solidnym B-klasowym przeciwnikiem - Leńczanką Leńcze. Ostatni sparing zaplanowano na wtorkowe popołudnie - 6. sierpnia - o godz. 19;00 na boisku rywala.