24

08-2019

25

08-2019

SENIORZY: Górki Myślenice vs Rokita Kornatka - A-klasa, Myślenice - Solidarności 6, 17:00

SENIORZY REZERWY: Cyrhla Krzczonów vs Górki II Myślenice - sparing, Krzczonów, 17:00

• autor: oliwier234gprzed, 2019-08-07 16:07

O ile przesądom nie należy zbytnio ufać, to okazałe zwycięstwo w ostatnim meczu kontrolnym z Leńczanką Leńcze i powtórzenie rezultatu z zimowego okresu przygotowawczego może napawać optymizmem. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki triumfowali w zawodach 1:6, a bramki dla myśleniczan zdobyli Zięba, Masłowiec, Rączka, Malina, Polewka oraz samobój.

LKS Leńczanka Leńcze - LKS Górki Myślenice 1:6 (1:3)

1:6 90’ - samobój

Górki: Łukasz Rutkowski - Tomasz Kania, Ireneusz Ziaja, Mateusz Kubiński, Sylwester Irzyk - Jarosław Kuchnia, Mateusz Biela, Marek Zięba - Kamil Masłowiec, Testowany I - Kamil Rączka oraz Artur Szlachetka, Mateusz Obierzyński, Bartłomiej Bednarz, Kamil Malina, Kacper Wojtan, Konrad Polewka, Paweł Maślak, Testowany II, Testowany III

Do oddalonych o ponad 25 kilometrów od Myślenic - Leńcz - drużyna Górek pojechała w najbardziej optymalnym pod względem personalnym na tę chwilę składem. W generalnym sprawdzianie myśleniczanie zmierzyli się z trzecim zespołem niedawno zakończonej rywalizacji we wadowickiej B-klasie. Początek starcia wskazywał na ekipę przyjezdną, która spędzała zdecydowanie więcej czasu przy piłce i częściej przedzierała się pod pole karne przeciwnika. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki stwarzali wiele sytuacji, a wynik spotkania już w 5. minucie otworzył Marek Zięba. Chwilę później zespołowa akcja zakończona uderzeniem Kamila Masłowca przyniosła drugie trafienie. Myśleniczanie grali bardzo dobrze, a po nieco ponad dwudziestu minutach prowadzili już 0:3 - trzeciego gola zanotował Kamil Rączka. Leńczanka dopiero pod koniec pierwszej części zaczęła oddawać pierwsze strzały, a jeden z nich zaskoczył niezbyt dobrze ustawionego Rutkowskiego.

Drugą połowę myśleniczanie rozpoczęli z pięcioma zmianami, a w składzie gospodarzy pojawił się grający trener - Sekou Camara, znany w myślenickiej piłce z prowadzenia Iskry Głogoczów dwa sezony temu. Leńczanka zaczęła grać na naprawdę wysokim poziomie i tylko solidna postawa obrony pozwoliła na utrzymanie korzystnego wyniku. Po chwilowym słabszym okresie gry, podopieczni szkoleniowca Wojciecha Czajki wrócili na swój poziom i w późniejszym czasie pokusili się o kolejne akcje ofensywne. Skutkiem wielu prób były kolejne bramki, a te zdobyli Kamil Malina i Konrad Polewka. Sparing ostatecznie zakończył się triumfem 6:1, a w ostatniej akcji meczu jeden z obrońców gospodarzy skierował piłkę do własnej siatki. Warto wspomnieć, że na murawie pojawiło się trzech zawodników testowanych i co najistotniejsze w najbliższym czasie będzie mogli zaprezentować ich oficjalne przejścia!