Górki Myślenice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

Skalnik vs Górki - 17.08.19, fot. P.Biela
Ładowanie...

Kalendarium

23

08-2019

piątek

24

08-2019

sobota

25

08-2019

niedziela

SENIORZY: Górki Myślenice vs Rokita Kornatka - A-klasa, Myślenice - Solidarności 6, 17:00

SENIORZY REZERWY: Cyrhla Krzczonów vs Górki II Myślenice - sparing, Krzczonów, 17:00

26

08-2019

pon.

27

08-2019

wtorek

28

08-2019

środa

29

08-2019

czwartek

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 93, wczoraj: 395
ogółem: 1 223 212

statystyki szczegółowe

Aktualności

Sokole, witamy w A-klasie!, czyli 2. kolejka - zapowiedź

  • autor: oliwier234gprzed, 2019-08-14 03:32

Intensywny początek rozgrywek w myślenickiej A-klasie w trakcie, a już w środę, piłkarze rozegrają swoje drugie spotkanie w sezonie. Ekipa prowadzona przez trenera Wojciecha Czajkę będzie chciała zatrzeć zmazę niepowodzenia po sobotnich zawodach i pokusić się o pierwsze punkty w starciu z doskonale znanym Sokołem Borzęta, podczas Wielkiego Meczu Przyjaźni.

 

Pierwsi na murawę w ramach 2. kolejki wybiegną zawodnicy Karpat Siepraw i Skalnika Trzemeśnia. Obydwie drużyny wygrały swoje pierwsze pojedynki, rozstrzygając losy meczów w końcowej części spotkań. W środowych zawodach, zespół gospodarzy będzie chciał zaprezentował pełnie swoich umiejętności i pokusić się o wygraną w pojedynku z „weteranem myślenickiej A-klasy”, grającym na tym szczeblu rozgrywkowym nieprzerwanie od 2007 roku. Warto wspomnieć, że obydwie ekipy dzięki korzystnemu bilansowi bramkowemu zajmują w notowaniu odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.

Pozostałe sześć spotkań zaplanowano na godz. 18:00. Po remisie w inauguracyjnym starciu, Clavia wracając na obiekt przy ul. Sportowej, na pewno spróbuje zdobyć komplet punktów w pojedynku z młodym zespołem Topora Tenczyn. Przed podopiecznymi trenera Bartłomieja Piszczka z pewnością niełatwe zadanie, aczkolwiek mając po swojej stronie atut w postaci własnego boiska, Clavia na pewno nie będzie bez szans.

Kolejne zawody podczas środkowych zmagań zaplanowano na boisku w Sułkowicach, a tamtejsza Gościbia zmierzy się z pogromcą Górek - Stawem Polanka. Mecze spadkowicza z beniaminkiem zwykle są jednostronne, jednak opisywane starcie pokaże aktualną dyspozycję ekipy z Polanki. Sułkowiczanie również zdobyli komplet punktów w pierwszym meczu, aczkolwiek do samego końca walczyli o wygraną z tenczyńskim Toporem.

Pierwotnie starcie Zielonki z Wróblowianką miało odbyć się we wtorkowe popołudnie, jednak decyzją Podokręgu zostało ono przeniesione na środę. Obydwie podkrakowskie ekipy poza podobnym miejscem lokalizacji swojej siedziby łączy również fakt, że w niedalekiej przeszłości zanotowali roczną przygodę w piątej lidze, zakończoną dosyć szybki powrotem do A-klasy. Zielonka w minionym sezonie do końca walczyła o utrzymanie i chociaż pokonała Beskid w pierwszy meczu, to czeka ją bardzo trudne zadanie.

Następnie rywalizacja w A-klasie przeniesie się do Rudnika, a tamtejszy LKS podejmował będzie Rokitę Kornatka. Zmiany personalne w zespole miały pozytywny wpływ na gości tego starcia, którzy triumfowali w niedzielnym meczu z Lubomirem 1:0. Tym razem podopieczni trenera Adama Piwowarczyka będą mogli liczyć na rozpoczęcie korzystnej passy, gdyż wcale nie są bez szans w pojedynku z ekipą z Rudnika.

Po raz pierwszy w tym sezonie zostanie rozegrany również mecz w Tokarni, gdzie Beskid zmierzy się z Lubomirem Wiśniowa. Sensacyjna porażka we Wrząsowicach była oprócz przegranej Górek największą niespodzianką pierwszej serii spotkań. Piłkarze drugiego zespołu ubiegłego sezonu będą chcieli powetować sobie niekorzystny rezultat i pokusić się o wygraną w starciu z Lubomirem Wiśniowa. Zapowiadają się niezwykle ciekawe zawody!  

Po bardzo słabym rozpoczęciu sezonu, podopieczni trenera Wojciecha Czajki w swoim drugim meczu zmierzą się z Sokołem Borzęta - drugim z beniaminków oraz mistrzem B-klasy gr. I. Piłkarze z Borzęty wywalczyli sobie tytuł mistrzowski zdobywając 40 z 42 punktów, a jedyny remis zanotowali z zespołem Grodziska Raciechowice. Podczas rywalizacji ligowej, nasz najbliższy rywal walczył o punkty z drugim zespołem Górek, a podczas rozgrywek triumfował u siebie 4:0 i na wyjeździe 0:1. Sokół Borzęta powstał w 2011 roku i po trzech latach spędzonych w C-klasie, awansował na wyższy poziom rozgrywkowy. Od tego czasu ekipa wystąpiła w pięciu sezonach w popularnej serie B, a w tym czasie sześciokrotnie rywalizowała z pierwszą ekipą Górek. Myśleniczanie triumfowali w trzech z tych meczów, a ostatnia wygrana ligowa 3:1 w dużym stopniu przybliżyła nas do upragnionego awansu. Ponadto obydwie ekipy rozegrały bardzo dużo meczów kontrolnych, a od dłuższego czasu spotkania z Sokołem nazywamy Wielkimi Meczami Przyjaźni. W środowe popołudnie, takie zawody po raz pierwszy zostaną rozegrane w ramach myślenickiej A-klasy. Za Sokołem niezłe starcie z Karpatami Siepraw, które choć podopieczni trenera Janusza Gruchacza przegrali 2:5, to mogą poszczycić się prowadzeniem przez dłuższy czas i bardzo dobrą pierwszą połową. Myśleniczan ponownie czeka dosyć trudne zadanie i podobnie jak było to w sobotę, należy oczekiwać bardzo ambitnej postawy ze strony przeciwnika. Warto wspomnieć, że w szeregach zespołu występuje były zawodnik Górek - Ignacy Dudek, który powrócił do Sokoła po dwuletnim wypożyczeniu. Mamy nadzieję, że nadarzająca się okazja na rehabilitację będzie wykorzystana przez nasz zespół i pokusimy się o pierwsze punkty. Powodzenia!

Z największą przyjemnością pragniemy zaprosić na pierwszy Wielki Mecz Przyjaźni z ekipą Sokoła Borzęta, podczas rywalizacji w myślenickiej A-klasie. Starcie z drugim z beniaminków zaplanowano na środowe popołudnie - 14. sierpnia - na godz. 18:00. Mecz odbędzie się na boisku sportowym przy ul. Solidarności 6 w Myślenicach. Emocje zagwarantowane!

Kolejka 2. w dniu 14.08.2019

Karpaty Siepraw - Skalnik Trzemeśnia  2019-08-14, 17:00, Siepraw

Clavia Świątniki Górne - Topór Tenczyn  2019-08-14, 18:00, Świątniki Górne

Gościbia Sułkowice - Staw Polanka  2019-08-14, 18:00, Sułkowice

Zielonka Wrząsowice - Wróblowianka Kraków  2019-08-14, 18:00, Wrząsowice

LKS Rudnik - Rokita Kornatka  2019-08-14, 18:00, Rudnik

Beskid Tokarnia - Lubomir Wiśniowa  2019-08-14, 18:00, Tokarnia

Górki Myślenice - Sokół Borzęta  2019-08-14, 18:00, Myślenice - Solidarności 6

...


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [33]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

Górki MyśleniceRokita Kornatka
Górki Myślenice   Rokita Kornatka
2019-08-25, 17:00:00

Myślenice - ul. Solidarności 6

Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Ostatnie spotkanie

Skalnik TrzemeśniaGórki Myślenice
Skalnik Trzemeśnia 5:2 Górki Myślenice
2019-08-17, 17:00:00
Trzemeśnia
galeria »   relacja »

Wyniki

Ostatnia kolejka 3
Wróblowianka Kraków 7:2 Beskid Tokarnia
Topór Tenczyn 2:0 Zielonka Wrząsowice
Staw Polanka 3:3 Clavia Świątniki Górne
Sokół Borzęta 2:0 Gościbia Sułkowice
Skalnik Trzemeśnia 5:2 Górki Myślenice
Rokita Kornatka 0:1 Karpaty Siepraw
Lubomir Wiśniowa 1:0 LKS Rudnik

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 4
Beskid Tokarnia - LKS Rudnik
Karpaty Siepraw - Lubomir Wiśniowa
Gościbia Sułkowice - Skalnik Trzemeśnia
Clavia Świątniki Górne - Sokół Borzęta
Zielonka Wrząsowice - Staw Polanka
Wróblowianka Kraków - Topór Tenczyn
Górki Myślenice - Rokita Kornatka

Statystyki drużyny

Losowa galeria

Górki vs Clavia - 03.09.17 fot. P.Biela
Ładowanie...