04-2024

Hejnał vs Górki - 27.08.17 fot. P.Biela

SENIORZY: Porażka w Trzemeśni, Skalnik 5:2 Górki

• autor: oliwier234gprzed, 2019-08-19 20:27

Bywają niekiedy takie spotkania, po których trudno jest napisać coś więcej niż sam rezultat. W sobotnim starciu ekipy Górek ze Skalnikiem Trzemeśnia, goście do pewnego momentu zmierzali pewnym krokiem po trzy punkty, jednak strata gola wyrównującego kompletnie wybiła ich z rytmu, a pojedynek ostatecznie zakończył się triumfem gospodarzy 5:2.

LKS Skalnik Trzemeśnia - LKS Górki Myślenice 5:2 (1:1)

5:2 90+4’ D.Górka

Skalnik: Krystian Blak - Dawid Młynarczyk, Mateusz Klimas, Janusz Szydlak, Daniel Topa (70’ Paweł Mistarz) - Krzysztof Szydlak (73’ Michał Frosztęga), Tomasz Bała, Robert Zapała, Piotr Gzyl (88’ Witold Trzepacz), Mariusz Gzyl (kapitan) - Jakub Chlebicki (86’ Dawid Górka)

Ponadto na ławce: Mirosław Jaśkowiec

Górki: Łukasz Rutkowski - Paweł Maślak (60’ Mateusz Obierzyński), Mateusz Kubiński (kapitan), Ireneusz Ziaja, Sylwester Irzyk (60’ Kamil Malina) - Marek Zięba, Mateusz Biela, Tomasz Kania (75’ Kamil Szczypka) - Jan Irzyk - Kamil Masłowiec, Kamil Rączka (80’ Konrad Polewka)

Ponadto na ławce: Krystian Kubiczek

Sędziowie: Krzysztof Żurek oraz Bartłomiej Bała i Tomasz Płatek (KS Myślenice)

Widzów: 100

Miejsce: Boisko LKS „Skalnik” w Trzemeśni

W ramach 3. kolejki myślenickiej A-klasy, Górki czekał wyjazdowy pojedynek ze Skalnikiem Trzemeśnia. Do soboty obie ekipy zanotowały solidarnie po jednym zwycięstwie i jednej porażce, a to zapowiadało dosyć ciekawe i wyrównane zawody. Atutem myśleniczan była pozytywna passa bezpośrednich spotkań i brak oficjalnej porażki w meczach ligowych ze Skalnikiem. Ponadto podopieczni trenera Wojciecha Czajki do Trzemeśni wybrali się w radosnych nastrojach po bardzo dobrym starciu z Sokołem. W kadrze na sobotnie zawody w porównaniu z środą zaszły trzy zmiany, a zamiast B.Bednarza, K.Wojtana i K.Turały znalazł się w niej K.Polewka. Ponadto nadal nieobecni byli  m.in. M.Pietrzyk, R.Bujas, P.Dąbrowa, J.Kuchnia czy bracia Sabała. Drużyna gospodarzy do meczu przystąpiła w miarę optymalnym składzie, a arbiter główny rozpoczął zawody kilka chwil po godz. 17:00.

Podopieczni trenera Wojciecha Czajki, grając z tylko jedną zmianą w wyjściowej jedenastce (na bramce zamiast Kubiczka wystąpił Rutkowski), od początku narzucili swój styl gry. Myśleniczanie prezentowali ofensywny futbol, czego dowodem były akcje, jak m.in. groźne uderzenie Janka Irzyka z 4. minuty. Chwilę później z dystansu, celny strzał oddał Paweł Maślak, a następnie zmarnowaliśmy kolejną szansę. Przewaga w grze została udokumentowana już w 12. minucie. Bardzo dobre podanie na wolne pole od Marka Zięby trafiło do Kamila Masłowca, a ten pokonał doświadczonego golkipera Skalnika. Po przespanym początku gospodarze zaczęli stwarzać pierwsze akcje ofensywne. W 13. minucie poprawną interwencją po strzale z rzutu wolnego popisał się Łukasz Rutkowski, a następnie miejscowi zagrozili po dośrodkowaniu z narożnika boiska. Blisko podwyższenia prowadzenia w 25. minucie był Ireneusz Ziaja. Oddając strzał z połowy zaskoczył źle ustawionego Krystiana Blaka, a ten końcami palców interweniował. Następnie swoich szans próbowali Janek Irzyk i Kamil Masłowiec, jednak nadal nie zdobyliśmy drugiego gola. Z czasem ekipa z Trzemeśni zaczęła coraz śmielej atakować. W jednej z akcji piłkę na słupek wybił Mateusz Kubiński, oddalając zagrożenie. Starania gospodarzy zostały docenione już w 32. minucie, kiedy Skalnik doprowadził do remisu. Podopieczni trenera Mirosława Jaśkowca mieli rzut wolny z prawej strony. Dośrodkowanie Dawida Młynarczyka i zamieszanie w polu karnym spowodowało, że piłkę do siatki skierował Jakub Chlebicki i tym samym zredukował całą przewagę myśleniczan. Chwilę później Skalnik był ponownie blisko gola, a uderzenie z dystansu Mariusza Gzyla powędrowało w poprzeczkę. Do przerwy obie strony próbowały zaskoczyć rywala, jednak bezskutecznie. Nadal utrzymywał się remis 1:1.

Wychodząc na drugą połowę, nasi zawodnicy nie wiedzieli jeszcze, że spotkanie wymyka im się spod kontroli. Chociaż pierwotne założenia miały na celu poprawę gry i zdobycie gola, to plany myśleniczan pokrzyżował Piotr Gzyl. W 53. minucie ponowna centra Dawida Młynarczyka, błąd w kryciu i uderzenie wyżej wspominanego przyczyniło się do utraty drugiego trafienia. Szczęście miejscowego zespołu było jeszcze większe cztery minuty później. Rzut wolny z okolic 18 metra, odsunięcie muru przy strzale i techniczne uderzenie kapitana Skalnika przyniosło trzeciego gola. Pozycja wyjściowa Górek na ostatnie trzydzieści minut była już bardzo zła. Na szczęście goście przeprowadzili jeszcze kilka akcji, najpierw okazja Rączki, a potem ręka w polu karnym. Do szansy z jedenastu metrów podszedł Marek Zięba, jednak jego uderzenie poleciało sporo ponad bramką…. Trener Czajka widząc brak pomysłu na grę i chaotyczne próby konstruowania akcji przeprowadził podwójną zmianę, a bocznych obrońców - Sylwestra Irzyka i Pawła Maślaka, zastąpili Mateusz Obierzyński i Kamil Malina. W późniejszym fragmencie, to Skalnik skupił się na obronie korzystnego rezultatu, oddalając zagrożenia i przechwytując wiele piłek w środku boiska. Wraz z upływem minut na murawie zaprezentowali się także Kamil Szczypka i Konrad Polewka, którzy zmienili Tomasza Kanię i Kamil Rączkę. Cień szansy i nadzieje w serca wlał myśleniczan w 85. min. Kamil Masłowiec, który po przechwycie i pewnym strzale zdobył bramkę kontaktową. Odpowiedź Skalnika była natychmiastowa, a podopieczni trenera Mirosława Jaśkowca natychmiast podwyższyli na 4:2. Indywidualna akcja Mariusza Gzyla zakończona została drugim golem tego zawodnika w meczu. Solidna postawa Skalnika i można powiedzieć dominacja nad naszym zespołem została potwierdzona korzystnym rezultatem. Kompletnie rozbity zespół z Górnego Przedmieścia w 94 minucie stracił piątego gola, a kolejne dośrodkowanie i kolejne uderzenie głową przyniosło dosyć jednostronny wynik.

Trudno jest szukać pozytywów w starciu ze Skalnikiem, ponieważ cały zespół zagrał poniżej swojego poziomu. Ekipa Górek do 30. minuty rozgrywała obiecujące zawody, jednak wyraźne i nagłe pogorszenie gry miały zdecydowały wpływ na wynik. Gospodarze wykorzystali nadarzającą się okazję i każdy błąd defensywy Górek. Warto odnotować, że Skalnik wygrał dopiero pierwszy mecz z naszym zespołem w spotkaniach ligowych. Przełamanie drużyny nastąpiło jednak w dosyć jednoznaczny i bezpośredni sposób. Liczymy, że będzie tylko lepiej, a nierówna dyspozycja podopiecznych trenera Wojciecha Czajki w końcu unormuje się, a ekipa będzie w stanie walczyć o ligowe punkty, grając przez pełne dziewięćdziesiąt minut na najwyższym możliwym poziomie. Głowy do góry!

Podziękowania za liczne przybycie na mecz do Trzemeśni kierujemy w stronę naszych kibiców. Szczególne podziękowania należą się dla obecnych w czasie zawodów byłych piłkarzy Górek, którzy mimo upływu lat nadal są z zespołem i wspierają swoją ekipę. Dziękujemy!

MVP meczu Skalnik vs Górki - Kamil Masłowiec - Wybór najlepszego zawodnika spotkania ze Skalnikiem nie należał do szczególnie łatwych zadań, jednak zdecydowaliśmy, że tytuł MVP trafi do strzelcy dwóch bramek i jednego z pewniejszych punktów ofensywny Górek w rundzie jesiennej nowego sezonu. Gratulujemy i życzymy równie dobrej skuteczności w kolejnych meczach!

Okiem Trenera Wojciecha Czajki: „Podobnie jak w zeszłym sezonie, notujemy nie najlepszy start w lidze. Po raz pierwszy zespół, który prowadzę napisał podczas meczu taki scenariusz. Do 30 minuty spotkania przeciwnik w zasadzie nie zagroził naszej bramce, a my prowadząc 1:0, nie wykorzystaliśmy 5-6 bardzo dogodnych sytuacji. Kontaktowa bramka wprowadziła spore zamieszanie w naszych szeregach. W drugiej połowie zaraz na początku straciliśmy gola, co sprawiło, że musieliśmy się otworzyć i gonić wynik. W międzyczasie był jeszcze niewykorzystany rzut karny, który mógł nam dać kontakt. Generalnie przeciwnik wykorzystał każdą sytuację, którą sobie stworzył, czyli pięć. Skalnik po prostu miał dobry dzień. Nasz bramkarz może przy czwartej bramce powinien sparować piłkę, a w pozostałych sytuacjach przeciwnik uderzał bardzo precyzyjnie. Podsumowując, to po 30 minutach powinno być już po meczu, a nasza nieskuteczność sprawiła, że to my dostaliśmy „lanie”. Tym co mnie martwi, to fakt że dosyć łatwo daliśmy się rywalom dominować, gdy tylko przestało się układać po naszej myśli. Po drugie oczywiście nieskuteczność w ataku oraz brak rozgrywającego, zawodnika który wziąłby na siebie odpowiedzialność za ułożenie gry, nadanie jej odpowiedniego rytmu. Skutkiem tego straciliśmy większość meczu na wykopywaniu piłki bez pomysłu, co oczywiście jest drogą donikąd. Zespół buduje swój charakter w trudnych chwilach, dlatego mam nadzieję, że ten mecz zmobilizuje nas do poprawy.”